Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

      Καλησπέρα και από μένα.. εγώ αυτό που διαβάζω είναι ότι υπάρχουν και διάφορα άλλα θέματα που ακόμα και η δωρεά ωαρίων δεν θα λύσει τα προβλήματα!

      Καταρχήν πρέπει να απευθυνθείτε σε πολλές άλλες ειδικότητες για να βελτιώσετε την κατάσταση με το ζάχαρο (ενδοκρινολόγος με εξειδίκευση στις ορμόνες αναπαραγωγής), αυτοάνοσα (ρευματολόγος με εξειδίκευση κύησης) και κακά σπερμοδιαγραμματα (ανδρολογος με εξειδίκευση στην υπογονιμότητα) τέλος το ινομυωμα, θα βεβαιωνομουν και με άλλους γιατρούς ότι δεν ενοχλεί και αν είναι στη μήτρα και είχα την οικονομική δυνατότητα άσχετα με το αν ενοχλεί, θα το αφαιρούσα για να βελτιώσω τις πιθανότητες εμφύτευσης.. δεν γνωρίζω αν ήδη έχετε πάει αλλά αν δεν βελτιωθούν αυτά, η δωρεά ωαρίων δεν είναι πανάκεια!! Θα ήταν αμαρτία να δώσεις 5.000€ πάνω κάτω για μια τρύπα στο νερό..! Και συγνώμη αν ακουγομαι σκληρή αλλά έχουν φύγει πολλά 5.000λιαρα απατα γιατί πολύ απλά οι γιατροί σου "φουσκώνουν" τα μυαλά ότι η δωρεά θα σου λύσει όλα σου τα προβλήματα με ιδίων όφελος!! (Όχι όλοι αλλά πολλοί από αυτούς..!)

      Μετά η ηλικία σου δεν είναι απαγορευτική.. σίγουρα δεν θα είναι και εύκολο και σίγουρα με πωα δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να κάνεις διεγέρσεις! Μόνο φυσικοί κύκλοι και ίσως κανάς ήπιος τροποποιημένος... Σίγουρα θα έπαιρνα και άλλες γνώμες!! Αυτό βέβαια έγκειται στα δικά σου ψυχικά και οικονομικά αποθέματα..

      Εγώ για εμένα ως Kiddo θα έδινα ένα χρονικό περιθώριο μέχρι τα 39-40 και εφόσον βλέπω ότι οι κύκλοι μου δεν βελτιώνονται θα προχωραγα με δωρεά, η δωρεά πάντα εκεί θα είναι. Επίσης θα τα ξεψαχνιζα όλα!!!! Οτιδήποτε άλλη εξέταση που δεν έγινε, να γίνει!! Πριν να έκανα το οτιδήποτε άλλο, πρώτα θα βελτίωνα τους υπόλοιπους παράγοντες και κυρίως να δούμε αν το σπέρμα έχει και άλλα θέματα προς βελτίωση (πχ υψηλό κατακερματισμό, μικρόβια κτλ κτλ.) Τέλος θα άφηνα το όποιο έμβρυο μπορεί να προκύψει, σε στάδιο βλαστοκυστης (5ης μέρας έμβρυα) και μόνο εφόσον και αν έχω 2-3 θα προχωραγα σε ετ (η ηλικία και το ιστορικό σου επιτρέπει ετ 3 εμβρύων).. αν όχι, υπάρχει πάντα και η δωρεά! Αλλά πλέον θα προχωρούσα έχοντας ήσυχη τη συνείδηση μου ότι εξάντλησα τις πιθανότητες..!

      Θα συμφωνήσω κατά τα άλλα με τη @LeneL! Η δωρεά θα σου δώσει σίγουρα παιδακι@ στην αγκαλιά σου παρά την πωα..! Αλλά δεν είναι πανάκεια το ξαναλέω και ακόμα και αν δεν επιλέξεις να δώσεις άλλο περιθώριο για προσπάθεια με δικό σου γενετικό υλικό αλλά επιλέξεις άμεσα τη δωρεά, ισχυρή άποψη μου να μην το κάνεις χωρίς να βελτιώσεις και ελέγξεις ενδελεχώς σπέρμα - μήτρα - ενδοκρινολογικά - αιματολογικά - ανοσολογικά - ρευματολογικά!! 

      Ελπίζω να βοήθησα..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Τώρα Αλινα μου έχω δώσει προκαταβολή... Δεν ήταν και μικρή. Κι έχω πληρώσει και τα φάρμακα της δοτριας ως ένδειξη ότι το θέλω πολύ... Αυτό ήταν συμβουλή τους. Δεν πειράζει. Αν περάσει κι άλλος μήνας χωρίς νέο θα με ζωσουν τα φίδια!

Σε μένα iglatera μου το είπαν οι ίδιοι απ' το κέντρο. Αν μου βγει πρασινομάτικο δε θα με χαλάσει να σου πω! Αλλά αυτό με την ομοιότητα είναι υπερεκτιμημένο. Πόσες φορές δεν έχει τύχει να δω κάποιον που μου θυμίζει κάποιον άσχετο? Πολλοί άνθρωποι έχουμε κοινά χαρακτηριστικά. Έχω δει ανθρώπους σύγχρονους  μπροστά από πίνακες που απεικονίζουν  ιστορικα πρόσωπα με απίστευτη ομοιότητα! Άσε που οι εκφράσεις είναι θέμα μίμησης κι όχι τόσο κληρονομικό. Το παιδί ασυναίσθητα μιμείται συσπάσεις προσωπου όταν τις βλέπει και καταλήγει να μοιάζει φυσιογνωμικά με το γονιό του. Μια χαρά θα σου μοιάζει!

@Dream_on πόσο καιρό περιμένεις εσύ??? Εγώ ευτυχώς τα φάρμακα θα τα πάρω από τον ΕΟΠΥΥ με το χαρτί της επιτροπής γτ την περάσαμε αλλά μπορούμε να πάρουμε ακόμα μια φορά φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 1/11/2018 at 10:48 ΠΜ, zoel77 είπε:

Καλημέρα σ όλα τα όμορφα κορίτσια!!

Μόλις επιστρέψαμε κορίτσια με τα μωράκια μας , πολύ εύκολη διαδικασία πραγματικά!!εύχομαι να φωλιασουν στην κοιλίτσα μου!! 

Αναμονή τώρα για 10 Νοεμβρίου χοριακη!! Τώρα ξεκούραση λίγες μέρες σπίτι και από Δευτέρα κανονικά αλλά χωρίς κούραση, βάρη κλπ!!

Σας ευχαριστώ  πολυ για τις ευχές σας :x 

Φιλιά σ Όλες...

Καλή επιτυχία κι από εμένα! Όλα να πάνε τέλεια που θα πάνε! Φιλιά

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα! Με βάση το νόμο, τα κέντρα είναι υποχρεωμένα να επιλέγουν δοτριες που να μοιάζουν όσο γίνεται με τη λήπτρια. Μην περιμένετε να σας βρουν φωτοτυπία του εαυτού σας! Στα βασικά χαρακτηριστικά κοιτάζουν να μοιάζει. 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

πήγαμε γιατρό σήμερα , αισίως φτάσαμε στις 30w και στα 1595 γρ.. μια χαρά όλα δόξα τω θεώ... και κορίτσια την ακούω συνέχεια , και στο φαγητό κάνει τούμπες...

έκανα και εγώ εξετάσεις......καλές σε γενικές γραμμές......το σάκχαρο φοβόμουνα , το οποίο είναι τέλειο , αλλά έπεσε ο αιματοκρίτης γμτ...από 37 στις 18/10 στα 35  1/11...

το μαγνήσιο στα όρια , αν και το έχω ξεκινήσει 7-10 μέρες . και μάλλον εμφάνισα το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα... μουδιάζουν τα δάκτυλα μου το βράδυ συνήθως , με μερικά άνοιξε -κλείσε επανέρχεται....με φόβισε η αλήθεια είναι.....ο γιατρός μου παρόλο αυτά είναι \

αρκετά καθησυχαστικός....

επόμενο ραντεβού.....16/11

 

σας φιλώ

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 minutes ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

καλησπέρα κορίτσια

πήγαμε γιατρό σήμερα , αισίως φτάσαμε στις 30w και στα 1595 γρ.. μια χαρά όλα δόξα τω θεώ... και κορίτσια την ακούω συνέχεια , και στο φαγητό κάνει τούμπες...

έκανα και εγώ εξετάσεις......καλές σε γενικές γραμμές......το σάκχαρο φοβόμουνα , το οποίο είναι τέλειο , αλλά έπεσε ο αιματοκρίτης γμτ...από 37 στις 18/10 στα 35  1/11...

το μαγνήσιο στα όρια , αν και το έχω ξεκινήσει 7-10 μέρες . και μάλλον εμφάνισα το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα... μουδιάζουν τα δάκτυλα μου το βράδυ συνήθως , με μερικά άνοιξε -κλείσε επανέρχεται....με φόβισε η αλήθεια είναι.....ο γιατρός μου παρόλο αυτά είναι \

αρκετά καθησυχαστικός....

επόμενο ραντεβού.....16/11

 

σας φιλώ

Μπράβο ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μας!

Μια χαρά ακούγονται όλα. Έχω το ΣΚΣ εδώ και 15 χρόνια. Μην ανησυχεις καθόλου, πρεπει απλώς να ξεκουράζεις το χέρι σου προς το παρόν.  Συνήθως το βράδυ και τα ξημερώματα μουδιάζει ή και το πρωί όταν ξυπνάς. Πωπω τι ωραία να την ακούς τη μπεμπούλα σου! έτσι να συνεχίζουν όλα όμορφα. Πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.  Αρκετές είμαστε.  Κι εγώ περιμένω. Μάλλον Δεκέμβρη αλλά θα δείξει...

Μακάρι να συνεχίσουμε το σερί των επιτυχιών!

Αλίνα πότε κάνεις επαναληπτική? Σήμερα?  Καλή επιτυχία!!!!!!

Καλησπέρα όμορφες. 

Δάφνη μου αύριο πάω για επαναληπτική. Ξανά μάνα πάλι αγωνία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

πήγαμε γιατρό σήμερα , αισίως φτάσαμε στις 30w και στα 1595 γρ.. μια χαρά όλα δόξα τω θεώ... και κορίτσια την ακούω συνέχεια , και στο φαγητό κάνει τούμπες...

έκανα και εγώ εξετάσεις......καλές σε γενικές γραμμές......το σάκχαρο φοβόμουνα , το οποίο είναι τέλειο , αλλά έπεσε ο αιματοκρίτης γμτ...από 37 στις 18/10 στα 35  1/11...

το μαγνήσιο στα όρια , αν και το έχω ξεκινήσει 7-10 μέρες . και μάλλον εμφάνισα το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα... μουδιάζουν τα δάκτυλα μου το βράδυ συνήθως , με μερικά άνοιξε -κλείσε επανέρχεται....με φόβισε η αλήθεια είναι.....ο γιατρός μου παρόλο αυτά είναι \

αρκετά καθησυχαστικός....

επόμενο ραντεβού.....16/11

 

σας φιλώ

Κοντεύεις! Σίδηρο έχω 32 και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη από 36. Δεν ανησυχούν με αυτές τις τιμές, θαρρώ από 30 και κάτω θορυβούνται. Κι εγώ τη νιώθω αλλά ρε παιδί μου κάθεται πάνω στο στομάχι μου και έχω ξεκινήσει ψιλοδύσπνοια, και είμαι 28η! Καλά άμα πέσει μέσα φαγητό χορεύει!

  • Μου αρέσει 3

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dggs είπε:

@Dream_on πόσο καιρό περιμένεις εσύ??? Εγώ ευτυχώς τα φάρμακα θα τα πάρω από τον ΕΟΠΥΥ με το χαρτί της επιτροπής γτ την περάσαμε αλλά μπορούμε να πάρουμε ακόμα μια φορά φάρμακα.

Δύο μήνες. Στην αρχή είπαν 2 με 3. Τώρα μου είπαν ότι θα περιμένω 4 μήνες. Εγώ δεν πέρασα από επιτροπή για να κερδίσω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα αγαπητες μου :)

Καλά αποτελέσματα Αλινα μας!!!

Εχθές το βράδυ κοριτσια, έπαθα μια ζαλάδα!!! Αφού είπα θα λιποθυμήσω. Πάω να ξαπλώσω να κοιμηθώ τουλάχιστον και όλα γύριζαν, σαν να είχα πιεί. Πήρα την κλινική κ μου παν πως είναι φυσιολογικό. 

Τοτες την επόμενη θα λιποθυμήσω με στυλ ή με φαντάζομαι όπως τις ελληνικές ταινίες, που η πρωταγωνίστρια έχει μια ελαφρά αδιαθεσία, έρχεται με τη ρόμπα ο γείτονας γιατρος, εκείνη ξαπλώνει με τα παπούτσια, της παίρνει το σφυγμό κι ανακοινώνει τα ευχάριστα. Να πάτε και σ'εναν γυναικολόγο, λέει πάντα αλλά μην ανησυχείτε, σε 9 μήνες θα γίνετε γονείς.

Αχ κ λέω ακόμα Σάββατο ειναι;;;;;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lennio said:

Καλημέρα αγαπητες μου :)

Καλά αποτελέσματα Αλινα μας!!!

Εχθές το βράδυ κοριτσια, έπαθα μια ζαλάδα!!! Αφού είπα θα λιποθυμήσω. Πάω να ξαπλώσω να κοιμηθώ τουλάχιστον και όλα γύριζαν, σαν να είχα πιεί. Πήρα την κλινική κ μου παν πως είναι φυσιολογικό. 

Τοτες την επόμενη θα λιποθυμήσω με στυλ ή με φαντάζομαι όπως τις ελληνικές ταινίες, που η πρωταγωνίστρια έχει μια ελαφρά αδιαθεσία, έρχεται με τη ρόμπα ο γείτονας γιατρος, εκείνη ξαπλώνει με τα παπούτσια, της παίρνει το σφυγμό κι ανακοινώνει τα ευχάριστα. Να πάτε και σ'εναν γυναικολόγο, λέει πάντα αλλά μην ανησυχείτε, σε 9 μήνες θα γίνετε γονείς.

Αχ κ λέω ακόμα Σάββατο ειναι;;;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολη την παρέα και από εμένα!! 

Καλη επιτυχία στην  @alina80 μας σήμερα, περιμένουμε με το καλό ...πάρα πολύ καλά νέα!! :)

Πολλές ευχές και πολύ καλή υπομονή μέχρι τις 10/11 και στην @zoel77 μας, να προσέχεις και ...όλα θα πάνε τέλεια!! 

@lennio μου, ναι ....ειναι ακόμα Σαββατο!!! χαχαχα Χαίρομαι πολύ που έχεις χιούμορ και τα αντιμετωπίζεις όλα έτσι, αυτό χρειάζεται πιστευώ κι εγώ! Τη θυμαμαι την σκηνη που περιγράφεις σε πολλές ταινίες ελληνικές. Μέχρι στιγμής εγω ζαλάδες δεν είχα, αλλά ολα είναι σχετικά! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλύτερα από εδώ και πέρα! Και μια ...μεγάλη χοριακή και για εσένα!!!! 

@Dggs και @Dream_on και @inglaterra καλώς ήλθατε στην παρέα μας και καλη επιτυχία! Και σε εμένα μου είχαν πει 1 μήνα υπομονή, και τόσο χρειάστηκε. Όπως ειπε η @palmoira πολυ σωστά, ε δεν θα είναι και ...φωτοτυπία, αλλά σημειώνουν στοιχεία της μητέρας όπως πχ ύψος, χρώμα μαλλιών, χρώμα ματιών. Ωστε να είναι όσο πιο κοντά γίνεται. 

 @Daphne259 και ο Δεκέμβρης κοντά είναι... και μακαρι τότε να συνεχιστεί το σερί των επιτυχιών της παρέας και μαζί σου, όπως το επιθυμείς!! 

Μ αρέσει όταν μαθαίνω νέα απο όλες σας, όπως πρόσφατα έγραψε και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μας και η @Kalipso1978 ! Ταιριάζουν οι περιγραφές σας για τις μικρές σας, κορίτσια, όπως και οι εβδομάδες σας! Ευχομαι τα καλύτερα και στις δύο σας! Κι εγώ είχα και συνεχίζω να έχω θέμα με σιδηρο-χαμηλο αιματοκρίτη-χαμηλή φεριτίνη κλπ ολο το πακέτο, αλλα παίρνω συμπληρώματα και βλέπουμε. Ο ενδοκρινολογος που πήγα προχθες μου αύξησε τη δόση του t4 που παίρνω κάθε πρωϊ, γιατί τώρα χρειάζεται και το μικρό. Ήταν ευχαριστημένος με τις εξετάσεις, και συνέστησε υπομονή για το μόνιμο μπούκωμα στην μύτη που με ταλαιπωρεί, είναι σύνηθες ειπε και αυτός στη εγκυμοσύνη, κι από φάρμακα τίποτα, μόνο το physiomer. Υπομονή και χιούμορ, λοιπόν!! :wink:

Φιλια πάρα πολλά σε όλες!!  :wub:

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zoe_79K said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολη την παρέα και από εμένα!! 

Καλη επιτυχία στην  @alina80 μας σήμερα, περιμένουμε με το καλό ...πάρα πολύ καλά νέα!! :)

Πολλές ευχές και πολύ καλή υπομονή μέχρι τις 10/11 και στην @zoel77 μας, να προσέχεις και ...όλα θα πάνε τέλεια!! 

@lennio μου, ναι ....ειναι ακόμα Σαββατο!!! χαχαχα Χαίρομαι πολύ που έχεις χιούμορ και τα αντιμετωπίζεις όλα έτσι, αυτό χρειάζεται πιστευώ κι εγώ! Τη θυμαμαι την σκηνη που περιγράφεις σε πολλές ταινίες ελληνικές. Μέχρι στιγμής εγω ζαλάδες δεν είχα, αλλά ολα είναι σχετικά! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλύτερα από εδώ και πέρα! Και μια ...μεγάλη χοριακή και για εσένα!!!! 

@Dggs και @Dream_on και @inglaterra καλώς ήλθατε στην παρέα μας και καλη επιτυχία! Και σε εμένα μου είχαν πει 1 μήνα υπομονή, και τόσο χρειάστηκε. Όπως ειπε η @palmoira πολυ σωστά, ε δεν θα είναι και ...φωτοτυπία, αλλά σημειώνουν στοιχεία της μητέρας όπως πχ ύψος, χρώμα μαλλιών, χρώμα ματιών. Ωστε να είναι όσο πιο κοντά γίνεται. 

 @Daphne259 και ο Δεκέμβρης κοντά είναι... και μακαρι τότε να συνεχιστεί το σερί των επιτυχιών της παρέας και μαζί σου, όπως το επιθυμείς!! 

Μ αρέσει όταν μαθαίνω νέα απο όλες σας, όπως πρόσφατα έγραψε και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μας και η @Kalipso1978 ! Ταιριάζουν οι περιγραφές σας για τις μικρές σας, κορίτσια, όπως και οι εβδομάδες σας! Ευχομαι τα καλύτερα και στις δύο σας! Κι εγώ είχα και συνεχίζω να έχω θέμα με σιδηρο-χαμηλο αιματοκρίτη-χαμηλή φεριτίνη κλπ ολο το πακέτο, αλλα παίρνω συμπληρώματα και βλέπουμε. Ο ενδοκρινολογος που πήγα προχθες μου αύξησε τη δόση του t4 που παίρνω κάθε πρωϊ, γιατί τώρα χρειάζεται και το μικρό. Ήταν ευχαριστημένος με τις εξετάσεις, και συνέστησε υπομονή για το μόνιμο μπούκωμα στην μύτη που με ταλαιπωρεί, είναι σύνηθες ειπε και αυτός στη εγκυμοσύνη, κι από φάρμακα τίποτα, μόνο το physiomer. Υπομονή και χιούμορ, λοιπόν!! :wink:

Φιλια πάρα πολλά σε όλες!!  :wub:

Όλα να σου πηγαίνουν σούπερ!

Μα να υπάρχει πάντα ένας γείτονας γιατρος;;;; Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Zoe_79K είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολη την παρέα και από εμένα!! 

Καλη επιτυχία στην  @alina80 μας σήμερα, περιμένουμε με το καλό ...πάρα πολύ καλά νέα!! :)

Πολλές ευχές και πολύ καλή υπομονή μέχρι τις 10/11 και στην @zoel77 μας, να προσέχεις και ...όλα θα πάνε τέλεια!! 

@lennio μου, ναι ....ειναι ακόμα Σαββατο!!! χαχαχα Χαίρομαι πολύ που έχεις χιούμορ και τα αντιμετωπίζεις όλα έτσι, αυτό χρειάζεται πιστευώ κι εγώ! Τη θυμαμαι την σκηνη που περιγράφεις σε πολλές ταινίες ελληνικές. Μέχρι στιγμής εγω ζαλάδες δεν είχα, αλλά ολα είναι σχετικά! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλύτερα από εδώ και πέρα! Και μια ...μεγάλη χοριακή και για εσένα!!!! 

@Dggs και @Dream_on και @inglaterra καλώς ήλθατε στην παρέα μας και καλη επιτυχία! Και σε εμένα μου είχαν πει 1 μήνα υπομονή, και τόσο χρειάστηκε. Όπως ειπε η @palmoira πολυ σωστά, ε δεν θα είναι και ...φωτοτυπία, αλλά σημειώνουν στοιχεία της μητέρας όπως πχ ύψος, χρώμα μαλλιών, χρώμα ματιών. Ωστε να είναι όσο πιο κοντά γίνεται. 

 @Daphne259 και ο Δεκέμβρης κοντά είναι... και μακαρι τότε να συνεχιστεί το σερί των επιτυχιών της παρέας και μαζί σου, όπως το επιθυμείς!! 

Μ αρέσει όταν μαθαίνω νέα απο όλες σας, όπως πρόσφατα έγραψε και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μας και η @Kalipso1978 ! Ταιριάζουν οι περιγραφές σας για τις μικρές σας, κορίτσια, όπως και οι εβδομάδες σας! Ευχομαι τα καλύτερα και στις δύο σας! Κι εγώ είχα και συνεχίζω να έχω θέμα με σιδηρο-χαμηλο αιματοκρίτη-χαμηλή φεριτίνη κλπ ολο το πακέτο, αλλα παίρνω συμπληρώματα και βλέπουμε. Ο ενδοκρινολογος που πήγα προχθες μου αύξησε τη δόση του t4 που παίρνω κάθε πρωϊ, γιατί τώρα χρειάζεται και το μικρό. Ήταν ευχαριστημένος με τις εξετάσεις, και συνέστησε υπομονή για το μόνιμο μπούκωμα στην μύτη που με ταλαιπωρεί, είναι σύνηθες ειπε και αυτός στη εγκυμοσύνη, κι από φάρμακα τίποτα, μόνο το physiomer. Υπομονή και χιούμορ, λοιπόν!! :wink:

Φιλια πάρα πολλά σε όλες!!  :wub:

Καλημέρα! Με το σίδηρο προσπαθησε να γίνεται και καλή απορρόφηση είτε στο συμπλήρωμα είτε στις τροφές. Συνήθως η βιταμίνη c βοηθάει οπότε μετά το συμπλήρωμα καλό είναι να τρως ένα μανταρινακι ή να πίνεις λίγο πορτοκάλι ή λεμονι στο φαγητό σου. Να ξέρεις ότι μοσχαρι έχει πολύ σίδηρο ειδικά το φιλετακι. Μην ανησυχείς παντως όλα διορθώνονται! 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! 248 η χοριακή (από 74 την Τετάρτη). Δεν θα κάνω άλλη μου είπαν. Την άλλη Δευτέρα (12 Νοεμβρίου) θα κάνουμε το πρώτο υπερηχο. 

@lennio έτσι θα γίνει (και αυτό γιατί είσαι παντρεμένη). Διαφορετικά ο γείτονας γιατρός είναι κούκλος και παντρεύεται την λυποθυμήσασα στο τέλος. 

 

  • Μου αρέσει 11
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...