Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Καλημερα καλημερα 

χα χα χαααα καλώς ήρθες στο κλαμπ της πίεσης.....από τη πρώτη φορά που είδαμε σάκο μέχρι κ την 28η εβδομάδα ( η τελευταία μας επίσκεψη) παίρνουμε την πίεση σε τρεις χρόνους....μια πριν τον υπερηχο , κ δυο μετά.....μέχρι κ 3 μονάδες «πέφτει» η μεγάλη.

πολυ  συγκινητικό ναι....προσπάθησε να μετριάσεις το άγχος μου , για να μπορέσεις να απολαύσεις το ταξίδι.....κ στο λέει ο γκουρού του άγχους!!!

σε φιλώ .....όλες σας φιλω

 

Α!!! ..... τα μπεμπέ είναι κορίτσια.......:P:)

Λεξοτανιλ, ο καλύτερος φίλος της αναμονής εμβρυομεταφοράς. Θα κοιμηθώ στο καναπεδακι εδώ δίπλα, μου φαντάζει σα στρώμα Πινκ φλαμίνγκο σε πισίνα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 4 λεπτά , lennio είπε:

Λεξοτανιλ, ο καλύτερος φίλος της αναμονής εμβρυομεταφοράς. Θα κοιμηθώ στο καναπεδακι εδώ δίπλα, μου φαντάζει σα στρώμα Πινκ φλαμίνγκο σε πισίνα.

Όλα θα πάνε καλά.... Χαλάρωσε και απόλαυσε το...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@NINA78 πόσο συγκινητική η στιγμή!!!

Με έκανες να δακρύσω...Και εύχομαι μια όμορφη συνέχεια, να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι 

@alina80 συνοδοιπορε μου , είσαι όντως εγκύουλα !!!εύχομαι καλό διπλασιασμό τώρα και να προσέχεις!!

@lennio καλή επιτυχία κορίτσι μου!!

Φιλιά σ όλες σας...

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

Συγχαρητήρια.... Άλλη μια συνεχίζει το σερί. . Μπράβο ρε κορίτσια ανυπομονώ να έρθει και η σειρά μου..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

Συγχαρητήρια! Βροχή τα μπεμπάκια εδώ μέσα! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη Αλίνα μου!

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alina80 said:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ και από εμένα!! :)  

@alina80 μου, συγχαρητήρια!! Εύχομαι ολόψυχα ολα να πάνε καλά, και ακόμα καλύτερα από όσο φανταζόμαστε!! Περιμένω και τις επόμενες ημέρες πολύ ευχάριστα νέα!!! 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ από καρδιάς και στη @lennio μας σήμερα!! Σήμερα δεν είναι η εμβρυομεταφορά; Ολα να πάνε κατ' ευχήν, και περιμένουμε νέα σου! 

Πολύ συγκινητική στιγμή αυτή που περιγράφεις @NINA78 ! Μπράβοοοοο!!! 

Οι υπόλοιπες; ΌΛΑ ΚΑΛΑ; ΠΩΣ ΠΑΤΕ; 

Χάθηκα, το ξέρω, έχουμε 7-10 ημέρες να τα πούμε! Ευτυχώς όλα πάνε καλά και για εμένα, κι εμείς ακούσαμε την καρδούλα σήμερα, και όλα προχωράνε καλά!  :wub:  Τις προηγουμενες ημέρες είχε θέμα όλη η περιοχή μου με το ίντερνετ, λόγω έργων κι έτσι η επικοινωνία μας ...ήταν αδύνατη!   Πήρα κι εγώ 1-2 τρομάρες μέσα σε αυτές τις 10 ημέρες, γιατί ξαφνικά είχα 1-2 φορές λίγο αίμα, μάλιστα την 1η φορά έκανα  κατόπιν συμβουλής του γιατρού και ένεση προγεστερόνης, παρόλο που ήταν ένα μικρό "λεκεδάκι", δεν μιλάμε δλδ για ποσότητα ή ροή. Όμως, προληπτικά μου είπα να κάνω. Και να σταματήσω παιδική ασπιρινη και αντιπηκτική ένεση για 2-3 ημέρες. Ολα οκ.  Ξαναρχισα όλα τα φαρμακα πάλι. Και όταν μετά από 5-6 ημέρες ξαναείχα πάλι λιγο αιματάκι, μου είπε να κόψω τελικά εντελώς την παιδική ασπιρίνη, μαλλον αυτή μπορεί να ευθύνεται.  Ολά καλά σήμερα στον υπέρηχο. ΑΥΤΟ που με ταλαιπωρεί αλλά προσπαθώ με χιούμορ να το αντιμετωπίσω, είναι μια ..ρινίτιδα που μου προκαλεί φοβεροοοοοοο μπούκωμα πολλές ώρες την ημέρα [σαν να είμαι κρυωμένη, χωρίς να είμαι - δεν μπορώ να παρω ανάσα από τη μύτη, δεν έχω γεύση επίσης] χαχαχα  Τι άλλο θα γίνει!!!  Ο γιατρός είπε ότι σοβαρά φάρμακα δεν μπορώ να πάρω ειδικά τώρα στο πρώτο τρίμηνο, να κάνω υπομονή, υπάρχει ένα 30% στις εγκυμονούσες που ταλαιπωρείται έτσι [δεν το ηξερα!] και άντε να βάλω λιγες σταγονες από παιδικό otrivin, κι αυτό μόνο για 3-4 ημέρες. ΧΑΜΟΣ έτσι; Αλλά είπαμε, έχουμε χιούμορ και όλα αντιμετωπίζονται!! ;-) 

Α αύριο θα πάω κι από τον ενδοκρινολόγο μου, εκανα κι εξετάσεις-καμπύλη ζαχαρού- θυρεοειδή- γενική αίματος/ούρων, τιμές για αντισώματα. Ολα καλά ευτυχώς, όλα εντός ορίων όπως προβλέπεται, ο γιατρός είναι ευχαριστημένος και από τιμές β12, vitamin D, οιστραδιολη-προγεστερόνη κλπ, αλλά θα περιμένω να δώ τι θα πούμε και με τον ενδοκρινολογο αύριο, μήπως λόγω εγκυμοσύνης τροποποιήσουμε λίγο την αγωγή, γιατί παίρνω t4 [έχω θυροειδιτιδα χασιμότο]. 

Εσεις οοοολα καλα; Αυτό εύχομαι! Καλο μεσημέρι και φιλιά πολλά σε όλες!!!   ❤️

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

Συγχαρητήρια Αλινακι!  Χάρηκα πάρα πολύ για εσένα.  Καλούς διπλασιασμους να έχεις! ♡

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, alina80 said:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

Ολεεεεεεεεεε εεεε εεε. Μπράβο σας! Συγχαρητήρια :)

Κοριτσια εγώ αισθάνομαι νηκητρια. Πέρασα άγχος γιατί δεν ήξερα αν θα κάνω ή όχι μεταφορά, αν έχουμε ή όχι βλαστοκυστες. Περίμενα 1 ώρα για να μάθω. Όλα καλά, βάλαμε 3!!! Μέτριες αλλά 3. Πρώτη φορά τετοια επιτυχία. 

Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος. Μου κόψε τη φόρα με την εικόνα γονιμότητας μου. Αλλά για εμένα, παίρνω την ευκαιρία μου. Βλαστοκυστη πρώτη φορά έχω κ μάλιστα τρείς. Καλοστεριωτες να ναι, ας κάνει η φύση το θαύμα της.

Σας ευχαριστώ όλες μια μια για τη στήριξη! Είστε φοβερές <3

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2018 at 12:16 ΠΜ, inglaterra είπε:

Χara γεια σου, δεν εχω αποψη για τον γιατρό που λες. Καθε κλινική έχει τη δική της αναμονή. Εμένα μου ειπαν για αναμονη δύο - τρεις μήνες σε κλινική Θεσσαλονίκης για δωρεά ωαρίων.

Κι εμένα μου είπαν 2-3 μήνες αναμονής που ίσως γίνουν 4... Το μαρτύριο της σταγόνας! Εκμεταλλευομαι το διάστημα αυτό για να κάνω εξετάσεις όπως για θρομβοφιλια. Πάντως δεν είναι απλό για τις γυναίκες να δίνουν τα ωάριά τους. Είναι ταλαιπωρία για αυτές και πιθανόν να έχουν παρόμοιες επιφυλάξεις με μένα όταν πρωτοακουσα για αυτήν την εναλλακτική. Εγώ όμως δεν έχω άλλη εναλλακτική λύση, ενώ για αυτές που το κίνητρό τους είναι οικονομικό το θέμα έχει άλλη διάσταση. Μου περνάει από το μυαλό (βασικά μου έχει κάτσει στο μυαλό) ότι δε θα βρεθεί για μένα. Είμαι 47 πατημένα, λίγο πριν τη λήξη!Αρκετά αγχωτική κατάσταση.   Ανυπομονώ να μοιραστώ μαζί σας καλά νέα. Χαίρομαι πολύ που σας διαβάζω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είναι έγκυος! 74 η χοριακή. 

 

 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!! Παρακολουθώ την πορεία σ κι ας αλλαξες γκρουπακι!!! Συγκινηθηκα πολυ που διαβασα πως δικαιωθηκαν οι κοποι σου!!! Καλους διπλασιασμους εύχομαι και μια ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...