Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Renula είπε:

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές τους..

Μετά απο 2 χρόνια πήραμε μια θετική χωριακή.. τώρα αρχίζει νέος «γυρος» άγχους, αλλα όσες είμαστε εδώ έχουμε μάθει να παλεύουμε.

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!

Συγχαρητήριαααα!! Τέλεια είναι η χοριακη σου! 

Όχι άγχος και τέτοια τώρα!! Χαλαααρααα!! Όλα περίφημα θα πάνε!! Είμαι σίγουρη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Δεν φταει το ενδομήτριο με 7,9.Μαλλον τα εμβρυα φταίνε. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Από το στόμα ή τον κόλπο τα σικλακιουρ? Γιατί 1 φορά που το ένα από τα 4 το πήρα από τον κόλπο λειτούργησε νομίζω πιο καλά. 

Το ενδομήτριο φοβάμαι μήπως "ξεφουσκωνει" μετά , και για αυτό ίσως είχα τις δύο αποβολές.. Μπορεί να λέω και χαζομάρες , αν και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι και αυτό . Οταν έρθει η ώρα θα το συζητήσω  κι αλλο μαζί του, τι άλλο μπορώ να κάνω; Να είναι όσο πιο παχύ γίνεται τουλάχιστον. Δεν μπορεί να είναι όλες οι εξετάσεις καλές και στο τέλος να σταματάει η καρδούλα του μωρού στις 10 εβδομάδες πάντα ... Και αλλάξαμε και δότρια , και πάλι τα ωάρια δεν ήταν καλα;. Αν έχεις τύχη... Τέλος πάντων

τα cyclacur όντως και σε μένα λειτουργούν καλυτερα κολπικά . Τουλάχιστον 2-3 κολπικά όμως , 1 μόνο κολπικά μου φαίνεται λίγο. Πολύ συντηρητικός ο γιατρος σου annoulious, μηπως να δοκιμάσετε περισσότερα ανά ημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Το ενδομήτριο φοβάμαι μήπως "ξεφουσκωνει" μετά , και για αυτό ίσως είχα τις δύο αποβολές.. Μπορεί να λέω και χαζομάρες , αν και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι και αυτό . Οταν έρθει η ώρα θα το συζητήσω  κι αλλο μαζί του, τι άλλο μπορώ να κάνω; Να είναι όσο πιο παχύ γίνεται τουλάχιστον. Δεν μπορεί να είναι όλες οι εξετάσεις καλές και στο τέλος να σταματάει η καρδούλα του μωρού στις 10 εβδομάδες πάντα ... Και αλλάξαμε και δότρια , και πάλι τα ωάρια δεν ήταν καλα;. Αν έχεις τύχη... Τέλος πάντων

τα cyclacur όντως και σε μένα λειτουργούν καλυτερα κολπικά . Τουλάχιστον 2-3 κολπικά όμως , 1 μόνο κολπικά μου φαίνεται λίγο. Πολύ συντηρητικός ο γιατρος σου annoulious, μηπως να δοκιμάσετε περισσότερα ανά ημέρα 

Μαλλον το εχουμε ξαναπει αλλα επειδη δε θυμαμαι ,πηγαινε σε 1πολυ καλο ενδοκρινολογο αναπαραγωγης.Μονο αναπαραγωγης

.

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εσύ να τα ακούς αυτά που λες φιλενάδα χιχι

Καλέ η κόρη μου 9!μέρα ήταν 96 και 12 180 ( ούτε καν απόλυτος διπλασιασμός..) μια χαρά είσαι...με το καλοοοο συγχαρητήρια

Αμέσως εσύ...!!!!

Τα λέω κ τα πιστεύω λέμε!!!

Σε λατρεύω νησάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Power!! Δεν το βάζω κάτω λέμε! Θα γυρίσει ο τροχός!! 

Έτσι ακριβώς είναι! Το πιστεύω πολύ αυτό..!! Το ξέρω ότι θα έρθει... Μπορεί να μην ξέρω τον τρόπο που θα έρθει και το πότε αλλά ξέρω και νιώθω ότι θα γίνει...

Καλέ κολληστε με και μένα!! Χαχαχαχαχαχ

Είστε απλά καταπληκτικες! 

Δεν ας προλαβαίνω και δεν ξέρω και τι να ευχηθώ και στην καθεμιά!! Εσύ είσαι εγκυουλα νομίζω!! Με το καλό!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Καλώς σας βρήκα!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Σίγουρα θα μας κολλήσουν και μας που δεν τα καταφέραμε ακόμη, είναι πολύ γουρλούδες και πολύ καλά κορίτσια όλες. Και έχουν πάρει και φωτιά αυτόν τον καιρό, χαμός ! Η θετική ενέργεια τους θα μας βοηθησει , θα δεις . 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Μαλλον το εχουμε ξαναπει αλλα επειδη δε θυμαμαι ,πηγαινε σε 1πολυ καλο ενδοκρινολογο αναπαραγωγης.Μονο αναπαραγωγης

.

Κατέβηκα στην Αθηνα για αυτο το λόγο αλλά δε βρήκα ραντεβου σε αυτόν που ήθελα  και πήγα σε άλλον . Μακάρι να μπορέσω να ξανα κατέβω Αθηνα , αλλά τωρα δεν με παίρνει οικονομικά 

γιατί πιστεύεις ότι θα με βοηθησει ένας ενδοκρινολόγος; Τι πιστεύεις ότι θα δει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Σίγουρα θα μας κολλήσουν και μας που δεν τα καταφέραμε ακόμη, είναι πολύ γουρλούδες και πολύ καλά κορίτσια όλες. Και έχουν πάρει και φωτιά αυτόν τον καιρό, χαμός ! Η θετική ενέργεια τους θα μας βοηθησει , θα δεις . 

Ευχαριστώωωω!! Καλώς σας βρήκα!! 

Συναδελφακι μου! Έχεις και ωραίο όνομα!! Thalasitsa! Είναι θέμα χρόνου να μας κολλήσουν σου λέω! Λιιιγο ακόμα υπομονή!! Κράτα γερά! Μαζί θα το παλεύουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Το ενδομήτριο φοβάμαι μήπως "ξεφουσκωνει" μετά , και για αυτό ίσως είχα τις δύο αποβολές.. Μπορεί να λέω και χαζομάρες , αν και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι και αυτό . Οταν έρθει η ώρα θα το συζητήσω  κι αλλο μαζί του, τι άλλο μπορώ να κάνω; Να είναι όσο πιο παχύ γίνεται τουλάχιστον. Δεν μπορεί να είναι όλες οι εξετάσεις καλές και στο τέλος να σταματάει η καρδούλα του μωρού στις 10 εβδομάδες πάντα ... Και αλλάξαμε και δότρια , και πάλι τα ωάρια δεν ήταν καλα;. Αν έχεις τύχη... Τέλος πάντων

τα cyclacur όντως και σε μένα λειτουργούν καλυτερα κολπικά . Τουλάχιστον 2-3 κολπικά όμως , 1 μόνο κολπικά μου φαίνεται λίγο. Πολύ συντηρητικός ο γιατρος σου annoulious, μηπως να δοκιμάσετε περισσότερα ανά ημέρα 

Αυτο που λες δε γινεται με δοκιμαστικο κυκλο? Να δει δηλ το ενδομητριο για αρκετες βδομαδες πως συμπεριφερεται? Γιατι μπορει να συμβαινει κ αυτο, δεν ειναι απιθανο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κατέβηκα στην Αθηνα για αυτο το λόγο αλλά δε βρήκα ραντεβου σε αυτόν που ήθελα  και πήγα σε άλλον . Μακάρι να μπορέσω να ξανα κατέβω Αθηνα , αλλά τωρα δεν με παίρνει οικονομικά 

γιατί πιστεύεις ότι θα με βοηθησει ένας ενδοκρινολόγος; Τι πιστεύεις ότι θα δει;

Δεν το λεω ετσι.Τηλ.στο Σουβατζ ,παρακαλεσε πες τι συμβαινει..Η Λαμπρινουδακη.Μαλλον καλυτερα Σουβατζ για σενα.Εχω φιλη που κρατησε μωρο στην αγκαλια με την7η φορα.Τα εχανε αφου ακουγε καρδια. Αφου ελεγξε ολα τα αλλα,εστειλε καποια στιγμη δειγμα αν και αθηναια σε εναν πολυ καλο εργαστηριο Θεσνικη.Και εκει της ειπαν νομιζω κατι οτι γερναει ο πλακουντας κατι τετοιο..Ειχε αλλοιωσεις απο σακχαρο χωρις να εχει ιδιαιτερα υψηλες τιμες.Πηγε σε εναν πιο μετριο ενδικρινολογο της εδινε ενδεικτικα λιγη ινσουλινη 2-3 μοναδες παλι το εχασε το μωρο.Οταν πηγε Σουβατζ.εκανε μωρο.Μιλαμε μετα απο απιστευτο ψαξιμο μονη της.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Δεν το λεω ετσι.Τηλ.στο Σουβατζ ,παρακαλεσε πες τι συμβαινει..Η Λαμπρινουδακη.Μαλλον καλυτερα Σουβατζ για σενα.Εχω φιλη που κρατησε μωρο στην αγκαλια με την7η φορα.Τα εχανε αφου ακουγε καρδια. Αφου ελεγξε ολα τα αλλα,εστειλε καποια στιγμη δειγμα αν και αθηναια σε εναν πολυ καλο εργαστηριο Θεσνικη.Και εκει της ειπαν νομιζω κατι οτι γερναει ο πλακουντας κατι τετοιο..Ειχε αλλοιωσεις απο σακχαρο χωρις να εχει ιδιαιτερα υψηλες τιμες.Πηγε σε εναν πιο μετριο ενδικρινολογο της εδινε ενδεικτικα λιγη ινσουλινη 2-3 μοναδες παλι το εχασε το μωρο.Οταν πηγε Σουβατζ.εκανε μωρο.Μιλαμε μετα απο απιστευτο ψαξιμο μονη της.

 

 

Σε αυτόν ήθελα να πάω , παρακάλεσα , πήρα πόσες φορές τηλέφωνο , τίποτα.  πέρασα και από το ιατρείο να φανταστείς οταν ήμουν στην Αθήνα , αλλά δεν μπόρεσε η γραμματέας του να με χώσει κάπου . Δεν δέχεται καινούργιες ασθενείς, χαριστικά μπορεί να με δεχτεί αν κλείσω ραντεβου 2-3 μήνες πριν , αλλά ειναι δύσκολο να το κανονίσω τόσο νωρίς . Ξέρω για ποια κοπέλα λες, φυσικά και ξέρω την ιστορία της μαγιοπ... Φοβερή !!Ρώτησα και τη γνώμη της πριν κατέβω στην Αθήνα . Μακάρι να τα καταφέρω και να τον επιςκεφτω κάποια στιγμή , το θέλω πολυ . Ο άλλος ο πιο μέτριος που λες ποιος ήταν; Στείλε μου πμ αν θες

Just now, Mary H είπε:

Αυτο που λες δε γινεται με δοκιμαστικο κυκλο? Να δει δηλ το ενδομητριο για αρκετες βδομαδες πως συμπεριφερεται? Γιατι μπορει να συμβαινει κ αυτο, δεν ειναι απιθανο

Νομίζω πως όχι γλυκιά μου. Ειναι πολύς καιρός 2 μήνες να παίρνω τόσα φάρμακα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Ευχαριστώωωω!! Καλώς σας βρήκα!! 

Συναδελφακι μου! Έχεις και ωραίο όνομα!! Thalasitsa! Είναι θέμα χρόνου να μας κολλήσουν σου λέω! Λιιιγο ακόμα υπομονή!! Κράτα γερά! Μαζί θα το παλεύουμε!! 

καλως την κοπελα μας που θα βάλεις κ συ χρυσα αυγα σαν εμας ολες εδω μεσα... γιατι χρυσα ειναι κ στο τέλος θα κανεις το διαμαντι σ που τοσο λαχταρας...καλη σ επυτιχια ομορφη....να είσαι αισιόδοξη κ δυναμικα οπως τωρα κ να ξες οτι ΕΣΥ θς νικησεις στο τελος...

καλως ηρθες λοιπόν στην τρελη παρεα μας ...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Σε αυτόν ήθελα να πάω , παρακάλεσα , πήρα πόσες φορές τηλέφωνο , τίποτα.  πέρασα και από το ιατρείο να φανταστείς οταν ήμουν στην Αθήνα , αλλά δεν μπόρεσε η γραμματέας του να με χώσει κάπου . Δεν δέχεται καινούργιες ασθενείς, χαριστικά μπορεί να με δεχτεί αν κλείσω ραντεβου 2-3 μήνες πριν , αλλά ειναι δύσκολο να το κανονίσω τόσο νωρίς . Ξέρω για ποια κοπέλα λες, φυσικά και ξέρω την ιστορία της μαγιοπ... Φοβερή !!Ρώτησα και τη γνώμη της πριν κατέβω στην Αθήνα . Μακάρι να τα καταφέρω και να τον επιςκεφτω κάποια στιγμή , το θέλω πολυ . Ο άλλος ο πιο μέτριος που λες ποιος ήταν; Στείλε μου πμ αν θες

Νομίζω πως όχι γλυκιά μου. Ειναι πολύς καιρός 2 μήνες να παίρνω τόσα φάρμακα..

Η άλλη δεν ξέρω ποια είναι. Αλλά δεν έχει και σημασία. Γιατί δεν έμεινε ευχαριστημένη. Κλείσε ραντεβού αφού σου κλείνουν χαριστικά για μετά από 2 μήνες να υπάρχει. Μπορεί να μπορείς να πας. Εγώ πάω στη Λαμπρινουδακη. Πολύ καλή. Αλλά για σενα μάλλον ο Σουβ καλυτερος

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Τουτουνι said:

Κοριτσιααααααα 2430.40 πάμε την Πέμπτη για υπέρηχο!!!

Εσπασαν ολα τα κοντερ κοριτσακι μουυυυ!!! Προβλεπω διδυμοτουτουνακι και τρελενομαι!!! :wub:

Περιμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση μετά τον υπέρηχο. :wink:

 

 

11 hours ago, Renula said:

Κοριτσια 178 η χωριακή...

ουφφφφφ

ειναι τριψήφια βεβαια, αλλα δεν ξερω αν ειναι χαμηλά για 10η μέρα.....

Βρεεε είναι σουπερ η χοριακη σου!!! Συγχαρητήρια πολλα!! Θέλουμε πανω απο 50 ακόμα πιο ιδανικα πανω απο 100 κι εσυ εφτασες σχεδόν 200! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Η άλλη δεν ξέρω ποια είναι. Αλλά δεν έχει και σημασία. Γιατί δεν έμεινε ευχαριστημένη. Κλείσε ραντεβού αφού σου κλείνουν χαριστικά για μετά από 2 μήνες να υπάρχει. Μπορεί να μπορείς να πας. Εγώ πάω στη Λαμπρινουδακη. Πολύ καλή. Αλλά για σενα μάλλον ο Σουβ καλυτερος

 

Νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκαιο.Αυτο που έλεγαν σε μενα οι γενετιστές είναι ότι μετά την 8 βδομάδα και αφού ακούσεις καρδιά το ποσοστό χρωμοσωμιων πέφτει κατακόρυφα σε μια αποβολή..στη 10 προφανώς κάτι άλλο συμβαίνει.Κι εφ όσων δεν είναι αυτόματη αποβολή κι εμένα το μυαλό μου πάει σε πλακούντα.κατι προφανώς το σκοτώνει.Προσωπικα δεν πιστεύω ότι είναι το πάχος ενδομητρίου...έχει ήδη πιαστεί κι αναπτυχθεί..εδώ με αποκολλήσεις και πάλι γλιτωνουν μπεμπακια...Γιατρός δεν είναι άλλα ενστικτωδώς σκέφτηκα τον πλακούντα...εμένα ο γιατρός έδινε πολύ βάση σε αυτό γιατί το φοβόταν λόγω της θρομβοφιλιας όπως και στην αιμάτωση της μήτρας.Νομιζω ότι έχεις δίκαιο για τον ενδοκρινολόγο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...