Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Δεν φταει το ενδομήτριο με 7,9.Μαλλον τα εμβρυα φταίνε. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Από το στόμα ή τον κόλπο τα σικλακιουρ? Γιατί 1 φορά που το ένα από τα 4 το πήρα από τον κόλπο λειτούργησε νομίζω πιο καλά. 

Συμφωνω!

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι σε όσες έχετε πάρει θετικές χοριακες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε όσες αναμένεται να έχετε πολύ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!! Σε όσες είμαστε στον αγώνα να έχουμε καλή δύναμη θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά..!! Λοιποοον, εγω έχω προσπαθήσει ήδη 3 φορές με δανεικά με αποτέλεσμα δύο βιοχημικες και μια μηδενική χοριακη.. Στο παρελθόν περίπου πριν 3 χρόνια είχα μια παλλινδρομη κύηση από φυσιολογική σύλληψη... Εννοείται από τότε είχα κάνει και με δικά μου ωάρια προσπάθειες αλλά χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.. Και πάντα μου έλεγαν λόγω ηλικίας (43 τώρα πια) φταίνε τα ωάρια.. Έτσι κι εμείς χωρίς καμία μα καμία 2η σκέψη είπαμε πάμε με δωρεά!! Αλλά ακόμα φως δεν έχουμε δει... Με την πρώτη δοτρια πήραμε 3 μόνο βλαστοκυστες, όπου στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχα βιοχημικη και στη δεύτερη μηδενική χοριακη... Αλλάζουμε δοτρια παίρνουμε 4 τέλειες βλαστοκυστες, κάνω την πρώτη εμβρυομεταφορα πάλι βιοχημικη.. Μας έχουν μείνει 2 τελευταίες βλαστοκυστες... Μας έχουν κοπεί τα φτερά όπως καταλαβαίνετε... Θα ήθελα αν δεν σας κούρασα να μου προτείνατε κάποιο γιατρο...κατι να αλλάξω.. Έχουμε μπλοκάρει τελείως.. Να ακούσω και μια άλλη άποψη... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. 

 

Κοριτσι, δινεις μεγαλο αγωνα κι εσυ. Συνηθως στα δανεικα οι γυναικες πιανουν με την πρωτη, αλλα καποιες απο μας ταλαιπωρουμαστε με παραπανω φορες. Εγω πετυχα με την τριτη φορα στη Θεσσαλονικη. Αν ενδιαφερεσαι για Θεσσαλονικη να σου στειλω πμ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Συμφωνω!

Κοριτσι, δινεις μεγαλο αγωνα κι εσυ. Συνηθως στα δανεικα οι γυναικες πιανουν με την πρωτη, αλλα καποιες απο μας ταλαιπωρουμαστε με παραπανω φορες. Εγω πετυχα με την τριτη φορα στη Θεσσαλονικη. Αν ενδιαφερεσαι για Θεσσαλονικη να σου στειλω πμ

Ναι ανηκω στις δυσκολουλες περιπτώσεις... Από εσας κορίτσια παίρνω δύναμη κι εγώ... Είμαι Αθήνα.. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

@Renula συγχαρητήρια! Μια χαρά ωραιότατο νούμερο είναι η χοριακη. 

@Τουτουνι διδυμακια χταποδακια loading...

@Coralie δυστυχώς πολλές φορές τα δύσκολα είναι ακόμα πιο δύσκολα. Εύχομαι οι βλαστοκυστες σου να είναι οι τυχερές. Ο γιατρός σου τι λέει;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Ναι ανηκω στις δυσκολουλες περιπτώσεις... Από εσας κορίτσια παίρνω δύναμη κι εγώ... Είμαι Αθήνα.. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Καλη επιτυχια στην επομενη προσπαθεια σου. Για Αθηνα θα σε κατατοπισουν τα κοριτσια. Εχει 2-3 γιατρους που ειναι αστερια κ πιστευω θα σε βοηθησουν


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

@Renula συγχαρητήρια! Μια χαρά ωραιότατο νούμερο είναι η χοριακη. 

@Τουτουνι διδυμακια χταποδακια loading...

@Coralie δυστυχώς πολλές φορές τα δύσκολα είναι ακόμα πιο δύσκολα. Εύχομαι οι βλαστοκυστες σου να είναι οι τυχερές. Ο γιατρός σου τι λέει;

 

Είμαι για δυνατούς λύτες... Άστα να πάνε... Πιστεύω πολύ στις βλαστοκυστες που μου έχουν απομείνει γιατί μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλές... Βέβαια έτσι πίστευα και σε αυτές που ήδη είχαμε μεταφέρει... Γι αυτό πρέπει να προσέξω πολύ πριν κάνω το επόμενο βήμα μου.. Τον γιατρό δεν τον έχω δει από κοντά ακόμα... 

Just now, Mary H είπε:

Καλη επιτυχια στην επομενη προσπαθεια σου. Για Αθηνα θα σε κατατοπισουν τα κοριτσια. Εχει 2-3 γιατρους που ειναι αστερια κ πιστευω θα σε βοηθησουν

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι είμαι σίγουρη ότι θα μου δώσετε τα φώτα σας.. Και μαζί σας θα τα καταφέρω κι εγώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Renula είπε:

Κοριτσια 178 η χωριακή...

ουφφφφφ

ειναι τριψήφια βεβαια, αλλα δεν ξερω αν ειναι χαμηλά για 10η μέρα.....

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!Είσαι εγκυούλα κ σου εύχομαι να το χαρείς κ να το απολαύσεις!!Μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές τους..

Μετά απο 2 χρόνια πήραμε μια θετική χωριακή.. τώρα αρχίζει νέος «γυρος» άγχους, αλλα όσες είμαστε εδώ έχουμε μάθει να παλεύουμε.

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!

  • Μου αρέσει 12

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Είμαι για δυνατούς λύτες... Άστα να πάνε... Πιστεύω πολύ στις βλαστοκυστες που μου έχουν απομείνει γιατί μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλές... Βέβαια έτσι πίστευα και σε αυτές που ήδη είχαμε μεταφέρει... Γι αυτό πρέπει να προσέξω πολύ πριν κάνω το επόμενο βήμα μου.. Τον γιατρό δεν τον έχω δει από κοντά ακόμα... 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι είμαι σίγουρη ότι θα μου δώσετε τα φώτα σας.. Και μαζί σας θα τα καταφέρω κι εγώ!!

Φυσικα θα τα καταφερεις. Ειναι γουρλιδικη η ομαδα μας

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Έτσι έτσι!! Ήταν να μη γραφτώ!! Άπαξ και γράφτηκα τέλος! Θα πετύχω! Σας το λέω!! 

Έτσι μπράβο...δύναμη...!!!εδώ που ήρθες τώρα μόνο θετικά θα σκέφτεσαι!!!

Θα τα καταφέρεις να είσαι σίγουρη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Coralie είπε:

Έτσι έτσι!! Ήταν να μη γραφτώ!! Άπαξ και γράφτηκα τέλος! Θα πετύχω! Σας το λέω!! 

Δε διαπραγματευομαστε το αν θα πετύχουμε στην ομάδα εξωσωματικής...με δανεικά ή μη..το θέμα μας είναι ποτέ θα πετύχουμε....είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα...πολλές μέχρι να μας έρθει το χρυσό χαρτάκι εξιτηριουβαπο το μαιευτήριο φτυσαμε αίμα.  Όμως ήρθε...με δύναμη αισιοδοξία και κουράγιο θα έρθει και το δικό σου..ήδη είσαι ένα βήμα κοντά όταν ψάχνεις...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Έτσι έτσι!! Ήταν να μη γραφτώ!! Άπαξ και γράφτηκα τέλος! Θα πετύχω! Σας το λέω!! 

Εννοείται κ θα πετύχεις γιατί η εγκυμοσύνη είναι κολλητική στην υπέροχη ομάδα μας!!Καλώς μας ήρθες κ όλα να σου πάνε καλά απο δω κ πέρα!!Θα σου στείλω πμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Έτσι μπράβο...δύναμη...!!!εδώ που ήρθες τώρα μόνο θετικά θα σκέφτεσαι!!!

Θα τα καταφέρεις να είσαι σίγουρη!!!

Εσύ να τα ακούς αυτά που λες φιλενάδα χιχι

Just now, Renula είπε:

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές τους..

Μετά απο 2 χρόνια πήραμε μια θετική χωριακή.. τώρα αρχίζει νέος «γυρος» άγχους, αλλα όσες είμαστε εδώ έχουμε μάθει να παλεύουμε.

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!

Καλέ η κόρη μου 9!μέρα ήταν 96 και 12 180 ( ούτε καν απόλυτος διπλασιασμός..) μια χαρά είσαι...με το καλοοοο συγχαρητήρια

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Έτσι μπράβο...δύναμη...!!!εδώ που ήρθες τώρα μόνο θετικά θα σκέφτεσαι!!!

Θα τα καταφέρεις να είσαι σίγουρη!!!

Power!! Δεν το βάζω κάτω λέμε! Θα γυρίσει ο τροχός!! 

Just now, island1 είπε:

Δε διαπραγματευομαστε το αν θα πετύχουμε στην ομάδα εξωσωματικής...με δανεικά ή μη..το θέμα μας είναι ποτέ θα πετύχουμε....είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα...πολλές μέχρι να μας έρθει το χρυσό χαρτάκι εξιτηριουβαπο το μαιευτήριο φτυσαμε αίμα.  Όμως ήρθε...με δύναμη αισιοδοξία και κουράγιο θα έρθει και το δικό σου..ήδη είσαι ένα βήμα κοντά όταν ψάχνεις...

Έτσι ακριβώς είναι! Το πιστεύω πολύ αυτό..!! Το ξέρω ότι θα έρθει... Μπορεί να μην ξέρω τον τρόπο που θα έρθει και το πότε αλλά ξέρω και νιώθω ότι θα γίνει...

Just now, Papy είπε:

Εννοείται κ θα πετύχεις γιατί η εγκυμοσύνη είναι κολλητική στην υπέροχη ομάδα μας!!Καλώς μας ήρθες κ όλα να σου πάνε καλά απο δω κ πέρα!!Θα σου στείλω πμ

Καλέ κολληστε με και μένα!! Χαχαχαχαχαχ

Είστε απλά καταπληκτικες! 

Δεν ας προλαβαίνω και δεν ξέρω και τι να ευχηθώ και στην καθεμιά!! Εσύ είσαι εγκυουλα νομίζω!! Με το καλό!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Just now, Coralie είπε:

Power!! Δεν το βάζω κάτω λέμε! Θα γυρίσει ο τροχός!! 

Έτσι ακριβώς είναι! Το πιστεύω πολύ αυτό..!! Το ξέρω ότι θα έρθει... Μπορεί να μην ξέρω τον τρόπο που θα έρθει και το πότε αλλά ξέρω και νιώθω ότι θα γίνει...

Καλέ κολληστε με και μένα!! Χαχαχαχαχαχ

Είστε απλά καταπληκτικες! 

Δεν ας προλαβαίνω και δεν ξέρω και τι να ευχηθώ και στην καθεμιά!! Εσύ είσαι εγκυουλα νομίζω!! Με το καλό!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Καλώς σας βρήκα!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...