Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Renula είπε:

Κοριτσια 178 η χωριακή...

ουφφφφφ

ειναι τριψήφια βεβαια, αλλα δεν ξερω αν ειναι χαμηλά για 10η μέρα.....

Μπράβο σου κοριτσακι..συγχαρητηρια..Όλα ια πάνε απλά υπέροχα!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Τι διαφορετικό κάνατε τώρα? Για πόσα σικλακιουρ μιλάς?Δεν έφτανες 7,9 σωστά? Είναι πολύ καλά. Ούτε να το σκεφτεσαι

Τώρα κάναμε δοκιμαστικό κύκλο , δεν κάναμε έμβρυομεταφορά , οπότε τα περισσότερα cuclacur που πήρα ήτανε 5 την ημέρα . Πρέπει να πέσαμε και σε καλό κύκλο ... Και παλιότερα εκανα 7,9 ενδομητριο, με 6 τουλαχιστον cyclacur τη μερα, είχαμε εγκυμοσύνη αλλά παλινδρομησε ...

για αυτό θέλω να προσπαθήσουμε να το ανεβάσουμε πιο πολυ, ίσως βοηθησει και το prp. Νομιζω οτι αν έφτανε γύρω στο 9 θα ειναι καλυτερα. Ίσως σκέφτομαι και χαζομάρες , τι να πω, δεν είμαι και στα καλύτερά μου αυτόν τον καιρό

Just now, Renula είπε:

Κοριτσια 178 η χωριακή...

ουφφφφφ

ειναι τριψήφια βεβαια, αλλα δεν ξερω αν ειναι χαμηλά για 10η μέρα.....

Σούπερ η χοριακή σου!!! Με το καλό !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τώρα κάναμε δοκιμαστικό κύκλο , δεν κάναμε έμβρυομεταφορά , οπότε τα περισσότερα cuclacur που πήρα ήτανε 5 την ημέρα . Πρέπει να πέσαμε και σε καλό κύκλο ... Και παλιότερα εκανα 7,9 ενδομητριο, με 6 τουλαχιστον cyclacur τη μερα, είχαμε εγκυμοσύνη αλλά παλινδρομησε ...

για αυτό θέλω να προσπαθήσουμε να το ανεβάσουμε πιο πολυ, ίσως βοηθησει και το prp. Νομιζω οτι αν έφτανε γύρω στο 9 θα ειναι καλυτερα. Ίσως σκέφτομαι και χαζομάρες , τι να πω, δεν είμαι και στα καλύτερά μου αυτόν τον καιρό

Αν ειναι καλα κ δυνατα τα εμβρυα πιανουν κ με 7 παχος. Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις στο καφε εξωσωματικης που επιασαν με 7 ή 7,5. 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@Renula  πολλά συγχαρητήρια!!! Είναι σούπερ η χοριακη σου. Όλα να πάνε  καλά από εδώ και πέρα.  Καλούς διπλασιασμους τώρα!!!

@Τουτουνι  τα μωράκια σου φωλιασαν για τα καλά!!! Σούπερ νούμερο.  Με το καλό να τα δεις την Παρασκευή ❤❤

Εμένα ρε παιδιά μου είπε επαναληπτική την Τετάρτη. Σάββατο 9η μέρα έκανα χοριακη.  Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

@Renula  πολλά συγχαρητήρια!!! Είναι σούπερ η χοριακη σου. Όλα να πάνε  καλά από εδώ και πέρα.  Καλούς διπλασιασμους τώρα!!!

@Τουτουνι  τα μωράκια σου φωλιασαν για τα καλά!!! Σούπερ νούμερο.  Με το καλό να τα δεις την Παρασκευή ❤❤

Εμένα ρε παιδιά μου είπε επαναληπτική την Τετάρτη. Σάββατο 9η μέρα έκανα χοριακη.  Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα...

Γιατι τοσο αργα? 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ladybag20 είπε:

Έλα ντε... Ωχχ λες δεν είναι καλά τα πράγματα?

Οχι ,αλλα θα σε φαει το αγχος. Δεν πεταγεσαι τωρα να κανεις μια χοριακη? Καλα ειναι οι χοριακες να μετρουνται ανα δυο μερες για να βγαινουν ασφαλη συμπερασματα. Εκτος αν ειναι ΣΚ.


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Κοριτσια 178 η χωριακή...

ουφφφφφ

ειναι τριψήφια βεβαια, αλλα δεν ξερω αν ειναι χαμηλά για 10η μέρα.....

Είναι εξαιρετικά τα νέα σου!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου και όλα να έρθουν όπως τα επιθυμείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Οχι ,αλλα θα σε φαει το αγχος. Δεν πεταγεσαι τωρα να κανεις μια χοριακη? Καλα ειναι οι χοριακες να μετρουνται ανα δυο μερες για να βγαινουν ασφαλη συμπερασματα. Εκτος αν ειναι ΣΚ.

Επειδή την έκανα στο κέντρο του και πρωί αν πάω τώρα σε άλλο διαγνωστικό ίσως βγει άλλη μέτρηση και αγχωθω περισσότερο.  Θα πάω Τετάρτη όπως μου είπανε και ελπίζω Παναγία μου να είναι όλα καλά.  Στην προηγούμενη προσπαθεια μου είχε πει επαναληπτική πάλι σε 4 μέρες άλλα έπεφτε τότε Σ/Κ.  γι' αυτό δεν είχα δώσει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι σε όσες έχετε πάρει θετικές χοριακες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε όσες αναμένεται να έχετε πολύ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!! Σε όσες είμαστε στον αγώνα να έχουμε καλή δύναμη θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά..!! Λοιποοον, εγω έχω προσπαθήσει ήδη 3 φορές με δανεικά με αποτέλεσμα δύο βιοχημικες και μια μηδενική χοριακη.. Στο παρελθόν περίπου πριν 3 χρόνια είχα μια παλλινδρομη κύηση από φυσιολογική σύλληψη... Εννοείται από τότε είχα κάνει και με δικά μου ωάρια προσπάθειες αλλά χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.. Και πάντα μου έλεγαν λόγω ηλικίας (43 τώρα πια) φταίνε τα ωάρια.. Έτσι κι εμείς χωρίς καμία μα καμία 2η σκέψη είπαμε πάμε με δωρεά!! Αλλά ακόμα φως δεν έχουμε δει... Με την πρώτη δοτρια πήραμε 3 μόνο βλαστοκυστες, όπου στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχα βιοχημικη και στη δεύτερη μηδενική χοριακη... Αλλάζουμε δοτρια παίρνουμε 4 τέλειες βλαστοκυστες, κάνω την πρώτη εμβρυομεταφορα πάλι βιοχημικη.. Μας έχουν μείνει 2 τελευταίες βλαστοκυστες... Μας έχουν κοπεί τα φτερά όπως καταλαβαίνετε... Θα ήθελα αν δεν σας κούρασα να μου προτείνατε κάποιο γιατρο...κατι να αλλάξω.. Έχουμε μπλοκάρει τελείως.. Να ακούσω και μια άλλη άποψη... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, thalasa είπε:

Τώρα κάναμε δοκιμαστικό κύκλο , δεν κάναμε έμβρυομεταφορά , οπότε τα περισσότερα cuclacur που πήρα ήτανε 5 την ημέρα . Πρέπει να πέσαμε και σε καλό κύκλο ... Και παλιότερα εκανα 7,9 ενδομητριο, με 6 τουλαχιστον cyclacur τη μερα, είχαμε εγκυμοσύνη αλλά παλινδρομησε ...

για αυτό θέλω να προσπαθήσουμε να το ανεβάσουμε πιο πολυ, ίσως βοηθησει και το prp. Νομιζω οτι αν έφτανε γύρω στο 9 θα ειναι καλυτερα. Ίσως σκέφτομαι και χαζομάρες , τι να πω, δεν είμαι και στα καλύτερά μου αυτόν τον καιρό

Σούπερ η χοριακή σου!!! Με το καλό !!

Δεν φταει το ενδομήτριο με 7,9.Μαλλον τα εμβρυα φταίνε. Να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Από το στόμα ή τον κόλπο τα σικλακιουρ? Γιατί 1 φορά που το ένα από τα 4 το πήρα από τον κόλπο λειτούργησε νομίζω πιο καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι σε όσες έχετε πάρει θετικές χοριακες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε όσες αναμένεται να έχετε πολύ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!! Σε όσες είμαστε στον αγώνα να έχουμε καλή δύναμη θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά..!! Λοιποοον, εγω έχω προσπαθήσει ήδη 3 φορές με δανεικά με αποτέλεσμα δύο βιοχημικες και μια μηδενική χοριακη.. Στο παρελθόν περίπου πριν 3 χρόνια είχα μια παλλινδρομη κύηση από φυσιολογική σύλληψη... Εννοείται από τότε είχα κάνει και με δικά μου ωάρια προσπάθειες αλλά χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.. Και πάντα μου έλεγαν λόγω ηλικίας (43 τώρα πια) φταίνε τα ωάρια.. Έτσι κι εμείς χωρίς καμία μα καμία 2η σκέψη είπαμε πάμε με δωρεά!! Αλλά ακόμα φως δεν έχουμε δει... Με την πρώτη δοτρια πήραμε 3 μόνο βλαστοκυστες, όπου στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχα βιοχημικη και στη δεύτερη μηδενική χοριακη... Αλλάζουμε δοτρια παίρνουμε 4 τέλειες βλαστοκυστες, κάνω την πρώτη εμβρυομεταφορα πάλι βιοχημικη.. Μας έχουν μείνει 2 τελευταίες βλαστοκυστες... Μας έχουν κοπεί τα φτερά όπως καταλαβαίνετε... Θα ήθελα αν δεν σας κούρασα να μου προτείνατε κάποιο γιατρο...κατι να αλλάξω.. Έχουμε μπλοκάρει τελείως.. Να ακούσω και μια άλλη άποψη... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. 

 

Σου εςτειλα πμ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι σε όσες έχετε πάρει θετικές χοριακες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε όσες αναμένεται να έχετε πολύ καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!! Σε όσες είμαστε στον αγώνα να έχουμε καλή δύναμη θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά..!! Λοιποοον, εγω έχω προσπαθήσει ήδη 3 φορές με δανεικά με αποτέλεσμα δύο βιοχημικες και μια μηδενική χοριακη.. Στο παρελθόν περίπου πριν 3 χρόνια είχα μια παλλινδρομη κύηση από φυσιολογική σύλληψη... Εννοείται από τότε είχα κάνει και με δικά μου ωάρια προσπάθειες αλλά χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.. Και πάντα μου έλεγαν λόγω ηλικίας (43 τώρα πια) φταίνε τα ωάρια.. Έτσι κι εμείς χωρίς καμία μα καμία 2η σκέψη είπαμε πάμε με δωρεά!! Αλλά ακόμα φως δεν έχουμε δει... Με την πρώτη δοτρια πήραμε 3 μόνο βλαστοκυστες, όπου στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχα βιοχημικη και στη δεύτερη μηδενική χοριακη... Αλλάζουμε δοτρια παίρνουμε 4 τέλειες βλαστοκυστες, κάνω την πρώτη εμβρυομεταφορα πάλι βιοχημικη.. Μας έχουν μείνει 2 τελευταίες βλαστοκυστες... Μας έχουν κοπεί τα φτερά όπως καταλαβαίνετε... Θα ήθελα αν δεν σας κούρασα να μου προτείνατε κάποιο γιατρο...κατι να αλλάξω.. Έχουμε μπλοκάρει τελείως.. Να ακούσω και μια άλλη άποψη... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. 

 

Πολύ λυπάμαι. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, θα σου πουν όμως τα κορίτσια εδώ που γνωρίζουν καλύτερα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Επειδή την έκανα στο κέντρο του και πρωί αν πάω τώρα σε άλλο διαγνωστικό ίσως βγει άλλη μέτρηση και αγχωθω περισσότερο.  Θα πάω Τετάρτη όπως μου είπανε και ελπίζω Παναγία μου να είναι όλα καλά.  Στην προηγούμενη προσπαθεια μου είχε πει επαναληπτική πάλι σε 4 μέρες άλλα έπεφτε τότε Σ/Κ.  γι' αυτό δεν είχα δώσει σημασία.

Oποτε κανε το ετσι.


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πολύ λυπάμαι. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, θα σου πουν όμως τα κορίτσια εδώ που γνωρίζουν καλύτερα. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και μόνο που επικοινωνώ μαζί σας μου κάνει καλό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...