Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Πήρα Ιατροπολις  παρακάλεσα την κοπέλα να μου πει, μου είπε ότι εμένα προσωπικά δε θα με παιδεύει, δεν γνωρίζει ακόμη όμως μόνο η χοριακη μπορεί να δείξει εγκυμοσύνη Κ μόνο αυτή να τη διαψεύσει, κανενα τεστ 

Just now, Katerina13 είπε:

Καλά αποτελέσματα με μια τέλεια χοριακη!!!

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν είδες, έκανα τεστ, αρνητικό, απλά περιμένω την επιβεβαίωση της χοριακης. Θα κλείσω οπωσδήποτε ραντεβού με Σφακ Κ άμεσα. 

Ήταν όλα τέλεια αυτή τη φορά γαμωτο. Εγώ το ξέγραψα μετά το όνειρο που είδα που ήμουν Τινγκα στο αίμα. 

Ίσως είναι χαζό αυτό που θα πω αλλά νιώθω ότι δε μπορώ να κάνω το πιο απλό, να μείνω έγκυος. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

 Αγαπητα μου κορίτσια! Να σας τα πω και από εδώ χτες επιστρέψαμε από τον γιατρό αργά, ακούσαμε 2 υπέροχες καρδούλες η μια 170 παλμούς η άλλη 168, και τα μωράκια μας είναι 1,5 εκατοστό και 1,3 περίπου! Μπορώ να σας πω ότι τώρα το νοιώθω και το πιστεύω!  Εύχομαι με το καλό όσες δεν τα έχουν καταφέρει να  το ζήσουν όσο πιο σύντομα γίνεται!

Τελεια παπακι! Τα παπακια ειναι εκει κ μεγαλωνουν!!!!!!!!

πρίν από 45 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλημέρα! 

Πήγα την έκανα, μετά της 3 θα ξέρω, λέω της κοπέλας δε μπορείτε να βάλετε επείγον?? Μου λέει βάζω τώρα δεν ξέρω, μην ανησυχείτε όμως της λέω κοίτα να δεις, είναι η πέμπτη εμβρυομεταφορα μου, θα φτάσει το σκατο στον αστράγαλο ως εκείνη την ωρα.

Ο άντρας μου μου λεει θα ναι θετικό, τον προετοιμαζα λίγο εχθές, δε μπορώ να πω τη χαζομάρα που έκανα. 

Α, σήμερα έτρεμε το χέρι μου Κ στη χοριακη, η αιμοληπτρια με ξέρει διότι κάνω όλες μα όλες τις εξετάσεις μου εκεί Κ μου λέει βρε, χαλάρωσε. Με φοβάσαι? Για να με κάνει να γελάσω. 

Δε με ξέρεις τόσο καιρό? Πότε σε πονεσα? Και της λέω το αποτέλεσμα πονάει όχι εσύ. 

Έχει κάνει κι αυτή δυο παιδάκια με εξωσωματική. 

Η κόρη της δίνει φέτος Πανελλήνιες, τα κατάφερε με την έβδομη προσπάθεια στην κόρη Κ με την πρώτη στο γιο! 

Και μου λέει πάντα, αν κ σε νιώθω όσο δε πάει, είναι Κ η ψυχολογία μεγάλο θέμα στην εξωσωματική. Ο γιος μου είναι το ένα Κ μοναδικό ωάριο του κύκλου μου τότε, χωρίς διέγερση, με την πρώτη προσπάθεια. Η κόρη μου από διέγερση, τετάρτη κατά σειρά Κ η έβδομη εμβρυομεταφορα μου. 

Καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!

Just now, Καντι είπε:

Πιο νοσοκομειο καλε, ; για τα συνοικιακά λέμε. Τι θεμα εμπιστοσύνης τίθεται πριν την βιοϊατρική και το ιατροπολις ποιος έβγαζε όλου του κόσμου τις εξετασεις. Μην τρελαθούμε.

 Α δεν ειναι όντως απο τα λιντλ το τεστ;  δεν το έπιασα , νόμιζα οτι απο εκεί ηταν. Α ρε Μαίρη πολυ πετυχημένο!

Θα μπορουσε κ να ειναι!!!!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τελεια παπακι! Τα παπακια ειναι εκει κ μεγαλωνουν!!!!!!!!

Καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!

Θα μπορουσε κ να ειναι!!!!

Μαίρη μου έκανα κι αλλο

Αρνητικο

Πήρα το ιατροπολις κλαίγοντας μήπως μπορώ να έχω αποτελέσματα νωριτερα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

ξέρει καμιά το κόστος της αυχενικής διαφανειας για δίδυμα? 

155 για διδυμα στην προγεννητικη διαγνωση

Just now, Thia1985 είπε:

Μαίρη μου έκανα κι αλλο

Αρνητικο

Πήρα το ιατροπολις κλαίγοντας μήπως μπορώ να έχω αποτελέσματα νωριτερα

Κατσε βρε κοριτσι περιμενε ειπαμε η χοριακη ειναι πιο αξιοπιστη

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

155 για διδυμα στην προγεννητικη διαγνωση

Κατσε βρε κοριτσι περιμενε ειπαμε η χοριακη ειναι πιο αξιοπιστη

Πόση έχω σήμερα? 

13η ημέρα? 

70 και δε φαίνεται? 

Θα φαινοταν

Είμαι ρεαλίστρια 

Κ πολύ ατυχη


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Πήρα Ιατροπολις  παρακάλεσα την κοπέλα να μου πει, μου είπε ότι εμένα προσωπικά δε θα με παιδεύει, δεν γνωρίζει ακόμη όμως μόνο η χοριακη μπορεί να δείξει εγκυμοσύνη Κ μόνο αυτή να τη διαψεύσει, κανενα τεστ 

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν είδες, έκανα τεστ, αρνητικό, απλά περιμένω την επιβεβαίωση της χοριακης. Θα κλείσω οπωσδήποτε ραντεβού με Σφακ Κ άμεσα. 

Ήταν όλα τέλεια αυτή τη φορά γαμωτο. Εγώ το ξέγραψα μετά το όνειρο που είδα που ήμουν Τινγκα στο αίμα. 

Ίσως είναι χαζό αυτό που θα πω αλλά νιώθω ότι δε μπορώ να κάνω το πιο απλό, να μείνω έγκυος. 

Αν δε δεις τη χοριακή μη πιστεύεις τπτ!!εδω μέσα όλες είμαστε μαχήτριες!!Μενουνε δυνατές,έχουμε υπομονή κ επιμονή κ θα τα καταφέρουμε!!!Στο τέλος θα πετύχουμε το στόχο μας!!!Την υγεία μας να έχουμε κ όλα θα γίνουν !!!κ δεν είναι καθόλου απλό να πετύχουμε μια εγκυμοσύνη...Οι περισσότερες έχουμε γυρίσει αρκετά κέντρα κ βλέπουμε πόσες κοπέλες συνοστίζονται για να το πετύχουν!!!Έχε πίστη στο στόχο σου κ θα τα καταφέρεις!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πόση έχω σήμερα? 

13η ημέρα? 

70 και δε φαίνεται? 

Θα φαινοταν

Είμαι ρεαλίστρια 

Κ πολύ ατυχη

Περιμενουμε χοριακη γιατι εχουμε δει πολλα εδω μεσα. τι τεστ εκανες?

Ατυχες ειναι πολλες εδω μεσα, σκεψου εμεις με το τουτουνι ειχαμε πρωτη αποπειρα με δανεικα εξωμητριο και στο καπακι χειρουργειο με καισαρικη κανονικα κ πονους να σερνεσαι στην κλινικη και αιμορραγιες.Πιο ατυχια πεθαινεις! Και σκεψου εγω δευτερη αρνητικη χοριακη. ομως καποια στιγμη η τυχη γυρναει κ σ ενα μηνα μπορει να κανω καισαρικη για το μωρακι μας

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Περιμενουμε χοριακη γιατι εχουμε δει πολλα εδω μεσα. τι τεστ εκανες?

Ατυχες ειναι πολλες εδω μεσα, σκεψου εμεις με το τουτουνι ειχαμε πρωτη αποπειρα με δανεικα εξωμητριο και στο καπακι χειρουργειο με καισαρικη κανονικα κ πονους να σερνεσαι στην κλινικη και αιμορραγιες.Πιο ατυχια πεθαινεις! Και σκεψου εγω δευτερη αρνητικη χοριακη. ομως καποια στιγμη η τυχη γυρναει κ σ ενα μηνα μπορει να κανω καισαρικη για το μωρακι μας

Πάλι το ιδιο

Είχα δύο ίδια τεστ

Αυτή τη φορά έγινε σωστά Κ σωστά να μην έγινε Κ να μαι, είναι 13η ημέρα, τι χοριακη να έχω Κ να μη φαίνεται?? 

Είχα επενδύσει σε αυτή την προσπάθεια, σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη κίνηση. Να ψαχτω περισσότερο εγώ? Μόνο Νικα δεμ έχω κάνει κι αυτά τα ΕΡΑ τεστ που λέτε.

Να κάνω εγχυσεις? Να πάρω άλλες αντιβιώσεις? Να κάνω μεταφορά σε φυσικό κύκλο? Να κάνουμε προεμφυτευτικο στις άλλες δύο Βλαστοκυστες?? 

Σκέφτομαι ακόμη να συνεχίσω πάλι με δικο μου υλικό διότι έχω μόνο δύο Βλαστοκυστες κι αν δεν πετύχουν κι αυτές θα πρέπει αλλα 4300.Δεν υπάρχει η πολυτέλεια, σκέφτομαι Κ αυτό που μου πες Μαίρη μου. Για το θέμα βιοπορισμου... 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πάλι το ιδιο

Είχα δύο ίδια τεστ

Αυτή τη φορά έγινε σωστά Κ σωστά να μην έγινε Κ να μαι, είναι 13η ημέρα, τι χοριακη να έχω Κ να μη φαίνεται?? 

Είχα επενδύσει σε αυτή την προσπάθεια, σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη κίνηση. Να ψαχτω περισσότερο εγώ? Μόνο Νικα δεμ έχω κάνει κι αυτά τα ΕΡΑ τεστ που λέτε.

Να κάνω εγχυσεις? Να πάρω άλλες αντιβιώσεις? Να κάνω μεταφορά σε φυσικό κύκλο? Να κάνουμε προεμφυτευτικο στις άλλες δύο Βλαστοκυστες?? 

Σκέφτομαι ακόμη να συνεχίσω πάλι με δικο μου υλικό διότι έχω μόνο δύο Βλαστοκυστες κι αν δεν πετύχουν κι αυτές θα πρέπει αλλα 4300.Δεν υπάρχει η πολυτέλεια, σκέφτομαι Κ αυτό που μου πες Μαίρη μου. Για το θέμα βιοπορισμου... 

 

Αυτα τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Αυτα τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι

Ευτυχώς έχω τους γονείς μου εδω

Η κοπέλα που μου πήρε το αίμα μου πε μόνο η χοριακη αλλά βρε κορίτσια, για να ξερω κι εγώ για την επόμενη φορά. Αντε Κ ειμαι13 η ημέρα πόση χοριακη έχω εβδομήντα? 

Δεν πρέπει να ναι μεγάλο το νούμερο?? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Πάλι το ιδιο

Είχα δύο ίδια τεστ

Αυτή τη φορά έγινε σωστά Κ σωστά να μην έγινε Κ να μαι, είναι 13η ημέρα, τι χοριακη να έχω Κ να μη φαίνεται?? 

Είχα επενδύσει σε αυτή την προσπάθεια, σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη κίνηση. Να ψαχτω περισσότερο εγώ? Μόνο Νικα δεμ έχω κάνει κι αυτά τα ΕΡΑ τεστ που λέτε.

Να κάνω εγχυσεις? Να πάρω άλλες αντιβιώσεις? Να κάνω μεταφορά σε φυσικό κύκλο? Να κάνουμε προεμφυτευτικο στις άλλες δύο Βλαστοκυστες?? 

Σκέφτομαι ακόμη να συνεχίσω πάλι με δικο μου υλικό διότι έχω μόνο δύο Βλαστοκυστες κι αν δεν πετύχουν κι αυτές θα πρέπει αλλα 4300.Δεν υπάρχει η πολυτέλεια, σκέφτομαι Κ αυτό που μου πες Μαίρη μου. Για το θέμα βιοπορισμου... 

 

Αν δεν παει καλα να συζητησεις με το γιατρο σου. Ειναι πολυ εμπειρος μην ψαχτεις μονη σου. Εγω αυτο ειχα κανει, μου ειπε οτι απλα δεν ετυχε κ προχωραμε κ τον ακουσα. Εμεις γιατροι δεν ειμαστε, ιδιως δεν μπορουμε να το παιξουμε γνωστε;ς στον Σφακ που ειναι κορυφη για μενα.

Στον εαυτο μου ειδα οτι εφταιξαν μαλλον τα εμβρυα ή ο οργανισμος δεν ηταν ετοιμος μπορει κ το αγχος. Οταν χαλαρωσεις θα κατσει. Στη θεση σου θα εβαζα της δοτριας, μια δεν εκατσε τη δευτερη θα κατσει, εχεις πιο πολλες πιθανοτητες

Just now, Thia1985 είπε:

Ευτυχώς έχω τους γονείς μου εδω

Η κοπέλα που μου πήρε το αίμα μου πε μόνο η χοριακη αλλά βρε κορίτσια, για να ξερω κι εγώ για την επόμενη φορά. Αντε Κ ειμαι13 η ημέρα πόση χοριακη έχω εβδομήντα? 

Δεν πρέπει να ναι μεγάλο το νούμερο?? 

Πολλα τεστ κανουν λαθη κ δεν φταιει η χοριακη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν πρόκειται να το Παιξω γιατρός ειδικά στο Σφακ. Αφού Κ η μάνα μου μου πε άλλαξε γιατρό κ της λεω ούτε να το ξαναπείς αυτό, δεν παίζει. Εδώ τουλάχιστον έχουν ειπωθεί αλήθειες. Ο Σφακ μας είπε ότι το πρόβλημα μας είναι πολύ συγκεκριμένο Κ στους δυο Κ προχωρήσαμε. 

Απλά θα του πω Κ θα μαι ξεκαθαρη ότι δεν θα έχω την πολυτέλεια για άλλη δότρια κι άλλα 4300.Αυτο πιστεύω θα το καταλάβει όπως κατάλαβε Κ στην Υστεροσκοπηση. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ευτυχώς έχω τους γονείς μου εδω

Η κοπέλα που μου πήρε το αίμα μου πε μόνο η χοριακη αλλά βρε κορίτσια, για να ξερω κι εγώ για την επόμενη φορά. Αντε Κ ειμαι13 η ημέρα πόση χοριακη έχω εβδομήντα? 

Δεν πρέπει να ναι μεγάλο το νούμερο?? 

κορίτσι μου είναι 2 ώρες ακόμα υπομονή


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ δεν πρόκειται να το Παιξω γιατρός ειδικά στο Σφακ. Αφού Κ η μάνα μου μου πε άλλαξε γιατρό κ της λεω ούτε να το ξαναπείς αυτό, δεν παίζει. Εδώ τουλάχιστον έχουν ειπωθεί αλήθειες. Ο Σφακ μας είπε ότι το πρόβλημα μας είναι πολύ συγκεκριμένο Κ στους δυο Κ προχωρήσαμε. 

Απλά θα του πω Κ θα μαι ξεκαθαρη ότι δεν θα έχω την πολυτέλεια για άλλη δότρια κι άλλα 4300.Αυτο πιστεύω θα το καταλάβει όπως κατάλαβε Κ στην Υστεροσκοπηση. 

Εννοειται στον Σφακ!!!Ποιο ειναι το προβλημα σας ειπε?Αν εχετε θεμα σπερματος κανατε εξεταση κατατμησης?

Παντως συχνα δε φταιει κατι κ απλως τυχαινει. Δες εμενα με το αρνητικο κ δες κ τη ba lily κ αυτη πρωτο αρνητικο με δοτρια κ τωρα 2η ετ θετικο. 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εννοειται στον Σφακ!!!Ποιο ειναι το προβλημα σας ειπε?Αν εχετε θεμα σπερματος κανατε εξεταση κατατμησης?

Παντως συχνα δε φταιει κατι κ απλως τυχαινει. Δες εμενα με το αρνητικο κ δες κ τη ba lily κ αυτη πρωτο αρνητικο με δοτρια κ τωρα 2η ετ θετικο. 

Είχαμε κάνει Μαίρη μου κι ήταν υψηλός το 2017 όμως από τότε έκανε αγωγή Κ κάνει Κ δε θεωρήθηκε απαραίτητος ο επανέλεγχο. Ήταν στο υλικό Μαίρη. 

1 hour ago, Καντι είπε:

Α εγω το πήρα σοβαρά....

Τώρα το είδα αυτο

Όχι, παρότι δεν σε γνωρίζω προσωπικά έχω καταλάβει τι άνθρωπος είσαι κι ότι ποτέ δε θα έκανες κάτι τέτοιο. Θεώρησα πραγματικά ότι η φατσουλα πήγαινε στο πάλι το κατούρησε χάλια!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...