Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Renula είπε:

Αρχίζω και γω τις γκρίνιες και τα παράπονα.....
Σήμερα 5W 3D, και παρατήρησα καφέ "ιχνη" μετά το σκούπισμα στην τουαλέτα... είπα να μην ανησυχήσω !!!!!!

κ πολυ καλα θα κανεις να μην ανησυχησεις....μπραβο σ κ μονο που το πες μόνη  σ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Renula είπε:

Αρχίζω και γω τις γκρίνιες και τα παράπονα.....
Σήμερα 5W 3D, και παρατήρησα καφέ "ιχνη" μετά το σκούπισμα στην τουαλέτα... είπα να μην ανησυχήσω !!!!!!

Να μην ανησυχείς δεν υπάρχει λόγος. Είναι σύνηθες αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ πολυ καλα θα κανεις να μην ανησυχησεις....μπραβο σ κ μονο που το πες μόνη  σ...

 

Just now, alina80 είπε:

Να μην ανησυχείς δεν υπάρχει λόγος. Είναι σύνηθες αυτό. 

Ευχαριστώ ρε κορίτσια... όσα διαβάζω εδώ μεσα, και άλλες κοπέλες που είχαν..τελικά δεν ήταν τίποτα.
Η μία παίρνει κουράγιο απ την άλλη!!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Αρχίζω και γω τις γκρίνιες και τα παράπονα.....
Σήμερα 5W 3D, και παρατήρησα καφέ "ιχνη" μετά το σκούπισμα στην τουαλέτα... είπα να μην ανησυχήσω !!!!!!

Εξοπλισου με σερβιετακια. Τα καφε ειναι συνηθες στο α τριμηνο. Εγω φορουσα κ σερβιετα. Ενημερωσε βεβαια τον ντοκ κ ξεκουρασου

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εξοπλισου με σερβιετακια. Τα καφε ειναι συνηθες στο α τριμηνο. Εγω φορουσα κ σερβιετα. Ενημερωσε βεβαια τον ντοκ κ ξεκουρασου

ευχαριστώ βρε Μαίρη..
επειδή ήταν πολύ μικρά, ίχνη, λέω να τον παρω αν το ξανα-παρατηρήσω !!
όλο ξεκούραση είμαι.. καναπέ-tv-κρεβάτι..!!!! ο αντρούλης δεν μ αφήνει να σηκώσω ούτε ενα ποτήρι νερό !!!!

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renula είπε:

Αρχίζω και γω τις γκρίνιες και τα παράπονα.....
Σήμερα 5W 3D, και παρατήρησα καφέ "ιχνη" μετά το σκούπισμα στην τουαλέτα... είπα να μην ανησυχήσω !!!!!!

Είναι του πρώτου τριμήνου αυτά. Έχεις κάθε δικαίωμα να γκρινιάζει, δεν το πήρα εργολαβία! 

  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

ευχαριστώ βρε Μαίρη..
επειδή ήταν πολύ μικρά, ίχνη, λέω να τον παρω αν το ξανα-παρατηρήσω !!
όλο ξεκούραση είμαι.. καναπέ-tv-κρεβάτι..!!!! ο αντρούλης δεν μ αφήνει να σηκώσω ούτε ενα ποτήρι νερό !!!!

Αν εχεις κ αυριο ενημερωσε τον μηπως σου αυξησει την προγεστερονη. Και καναπες κρεβατι μεχρι να σου σταματησει. Εγω βεβαια ουτε προγεστερονη αυξησα ουτε καθιζα τον κ@λο μου κατω. Αλλα μια χαρα ολα

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ούτε εγώ θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά κι εμένα είχε γίνει μπλε. Κι έμεινε μπλε μέχρι κάποιους μήνες μετά τη γέννα.

Καλά θα ήταν να ήταν έτσι έστω και στην αρχή... πφφφ

Λες στη 2η να είναι αλλιώς? Ή να τα περιμένω χειρότερα

Κι εμείς εδώ μια από τα ίδια...

Πολύ ζήλεψα ρε κορίτσια. Εμένα ούτε η μαμά μου δε με βοήθησε στην εγκυμοσύνη. Θυμάμαι τέτοιο καιρό πέρυσι. Μόλις είχα μπει στον 6ο μήνα. Είχε φουσκώσει για τα καλά η κοιλιά, είχε και ζέστη... Έχω πάει λαϊκή και πήρα τσιπούρες και χόρτα να κάνω. Είχε χαλάσει και το ασανσέρ και ανεβαίνω στον 5ο με τα πόδια. Με παίρνει η αδερφή μου να έρθουν επίσκεψη με τη μαμά μου. Ξαναβγαίνω να πάρω κι άλλες τσιπούρες. Ξανά στον 5ο με τα πόδια. Έρχονται τα κορίτσια μου και στρογγυλοκάθονται. Βλέπει η αδερφή μου κ κάτι πατζάρια και μου λέει ααα δε βάζεις κι αυτά να φάμε? Τα βάζω κι αυτά. Λέω στη μαμά μου "δεν ντρέπεστε, με την κοιλιά στο στόμα να σας κάνω το τραπέζι κι εσείς να τραβάτε φωτογραφίες για το ίνσταγκραμ αντί να βοηθήσετε..." και μου λέει "ε τώρα τελειώνεις. Αν ήταν να τα έκανα από την αρχή". Της λέω "δεν προσβάλλομαι. Το δέχομαι και τώρα". "Ε, να μην το χαρώ που μου μαγειρεύει η κόρη μου?", λέει...

Μην πολυλογώ. Ούτε τα πιάτα δεν πλύνανε. Τη μαμά μου την ξαναείδα 2 μέρες πριν γεννήσω γιατί κατέβηκε Κρήτη να φτιάξει το σπίτι και να κάνει μπάνια. Η αδερφή μου ήρθε άλλες 5-6 φορές για φαγητό!

Και μη νομίζετε ότι αλλάξανε και πολύ τα πράγματα από όταν γέννησα... Πάλι μόνη μου τα κάνω όλα. Απλά αντί για τσιπούρες τώρα φωτογραφίζουν το μωρό!χεχεχε

Τις αγαπάω πολύ και ειδικά η μαμά μου με έχει βοηθήσει πολύ, κυρίως οικονομικά. Αλλά γενικά δεν παλεύονται...

 

Καλε εχω μείνει παγωτό! Εμεις τους δικούς μας δεν τους βλέπουμε ειναι μακριά. Αλλα οταν παμε δεν ακουμπάω απολύτως τιποτα, την δίκη μου μαμά τωρα στην εγκυμοσυνη την ειδα μονο το τριήμερο λόγω κορονοϊού , δεν θελω να μπει σε λεωφορείο για να ρθει επισης λόγω κοροναιου. Αλλα τι να σου πω μου έφτιαχνε το τοστ, το φρουτάκι καθαρισμένο, καλα εννοειται φαγητά να παρω φεύγοντας. Και η πεθερά ολα αυτα ολα στο πιάτο μας τα δίνουν. Και οικονομικά οσο μπορούν βοηθάνε εννοειται.

 Βασικα και τα Χριστούγεννα που ηρθε η μαμά μου πέντε μερες αυτη μαγείρεψε σπίτι μας. Αλλα μάλλον της αρέσει κιόλας τι να πω. Πάντα έκανε μεγάλα και επιτυχημένα τραπέζια. Αφου σκεφτόμουν Δένδρο φέτος που ειναι τεράστιο μονο αν έρθει να το στολίσουμε και να το ξεστολισει, αλλιώς με την κοιλιά τούρλα δεν νομιζω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

ευχαριστώ βρε Μαίρη..
επειδή ήταν πολύ μικρά, ίχνη, λέω να τον παρω αν το ξανα-παρατηρήσω !!
όλο ξεκούραση είμαι.. καναπέ-tv-κρεβάτι..!!!! ο αντρούλης δεν μ αφήνει να σηκώσω ούτε ενα ποτήρι νερό !!!!

καλησπερα κοριτσι μου και συγχαρητηρια.!! εγω ειχα καφε-κοκκινα υγρα τουλαχιστον 2 βδομαδες ειναι φυσιολογικο σε αυτη την εβδομαδα ειναι απο τον τραυματισμο της μητρας απο την εμφυτευση οπως μου ειχε πει ο εξωσωματικος μου.!φυσικα θα πρεπει να ενημερωσεις αν συνεχιστουν ισως σου δωσει προγεστερονη παραπανω.!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα κοριτσι μου και συγχαρητηρια.!! εγω ειχα καφε-κοκκινα υγρα τουλαχιστον 2 βδομαδες ειναι φυσιολογικο σε αυτη την εβδομαδα ειναι απο τον τραυματισμο της μητρας απο την εμφυτευση οπως μου ειχε πει ο εξωσωματικος μου.!φυσικα θα πρεπει να ενημερωσεις αν συνεχιστουν ισως σου δωσει προγεστερονη παραπανω.!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. αλλά μπήκα στην 6η... η εμφύτευση έχει γίνει εδώ και πολλές μέρες!!!
Anyway.. δεν ανησυχώ.. τόσα που έχουμε περάσει όλες.. θα φοβόμαστε και τον ίσκιο μας !!!


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renula είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. αλλά μπήκα στην 6η... η εμφύτευση έχει γίνει εδώ και πολλές μέρες!!!
Anyway.. δεν ανησυχώ.. τόσα που έχουμε περάσει όλες.. θα φοβόμαστε και τον ίσκιο μας !!!

Αυτό πες το παλι

Έλεγα στον άντρα μου αν αύριο, αν είναι θετικό, τσίμπα με να μαι σίγουρη Κ μου λέει λύσσαξες,αν και αν! 

Είναι μωρέ που δε μπορώ να του πω για το τεστ αλλιώς θα καταλάβαινε. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αυτό πες το παλι

Έλεγα στον άντρα μου αν αύριο, αν είναι θετικό, τσίμπα με να μαι σίγουρη Κ μου λέει λύσσαξες,αν και αν! 

Είναι μωρέ που δε μπορώ να του πω για το τεστ αλλιώς θα καταλάβαινε. 

Ολα καλά θα πάνε.. αισιοδοξια!!


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, against_all_odds είπε:

Αχ πόσο δίκιο έχεις,και εγώ το έχω σκεφτεί άπειρες φορές αυτό.Οκ,μπορεί με το θέμα που έχω (δε μ'αρέσει να λέω πρόβλημα)  να έπρεπε να έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες πολύυυυ νωρίτερα,αλλά τότε δε θα ήμουν εγώ και δε θα ήταν εκείνος με τις τόσες εμπειρίες μας και τις τόσες αναμνήσεις.Όλα τελικά για κάποιο λόγο γίνονται τη στιγμή που είναι να γίνουν και όχι τη στιγμή που το ''αποφασίζουμε'' εμείς!Βέβαια όλα αυτά τα λέω τώρα,αφού πέρασα σχεδόν 1,5-2 χρόνια μια μαύρη περίοδο....Αλλά τα λάθη μας,τα πάθη μας,οι εμπειρίες μας-καλές ή κακές- μας δείχνουν ότι πραγματικά ζούμε,αυτό είναι η ζωή και πολλοί θα σκότωναν έστω για μία ακόμη μέρα ζωής!

Έτσι πιστεύω πλέον και προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή-δεν το καταφέρνω πάντα,κάθε μέρα είναι και ένας αγώνας μέσα μου-μέχρι να κρατήσω κι εγώ στην αγκαλιά μου το μωρό ή τα μωρά μου....(ανυπομονώ να τα γνωρίσω!!!!!)

 

Πολλά φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες :wub:

Έχεις πολύ ωραία στάση ζωής κ τα μωρά σου θα είναι πολύ τυχερά με τέτοια μανούλα!!!Νομίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των κοριτσιών που μπήκαμε σ'αυτό το κανάλι έχουμε περάσει μια μαύρη περίοδο..Το αισιόδοξο όμως είναι ότι κάποια στιγμή αυτό γίνεται παρελθόν κ μάλιστα κατά έναν μαγικό τρόπο επιτυγχάνεται κ ο στόχος!! Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα κ εσύ κουκλίτσα είσαι πολύ κοντά στο να το νιώσεις κ στο εύχομαι ολόψυχα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...