Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, dimitra19 said:

Κοριτσια μου καλημέρα ! 

Δεν αντεξα κι εκανα τεστ εγκυμοσυνης 

Predictor early δεν βρηκα clearblue.

ΑΡΝΗΤΙΚΟ !!! 

Αυριο η χοριακή .... 

Αυτα τα ωραία απο μένα 

Σας φιλώ 

Μην απογοητεύεσαι και μην πέφτεις......Δεν είναι ακόμα η μέρα της χοριακής,τόσα λάθη γίνονται με τα παλιοτέστ!Κάνε λίγη υπομονή ακόμα :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημερα

το εγραψα και στο άλλο καφέ.. Πήγα σήμερα, ένατη ημέρα Κ είδαμε ένα μικρό ωοθυλακιο στην δεξιά ωοθήκη. Θα δουμε πως θα πάει. Στο μεταξύ σε μερικά σκουπισματα κι ενώ έχω καθαρίσει απο περίοδο βλέπω ροζ. 

Φοβάμαι η μικρόβιο αλλά το ψιλοαποκλειω γιατί όταν είχα πάθει ουρολοίμωξη είχα τρελό τσούξιμο Κ είχε σταματήσει με αντιβίωση η κύστη όμως δεν φάνηκε κάτι στον υπέρηχο ή ότι επουλώνονται τα σκαψιματα που έκανε ο γιατρός για να φωλιάζουν τα έμβρυα. 

Περιμένω εξετάσεις Κ θα το δούμε πάλι Παρασκευή 

Ουφ και είχα καλή fsh τωρα

Just now, santibel είπε:

καλημερα κοριτσακια μου, διαβασα για αρνητικες χοριακες  και τεστ πραγματικα πόνεσε η ψυχή μου. πόσο δυσκολο βρε αγαπες. νιωθεις σαν να καταπλακωνεσαι απο νταλικα. μια αγκαλια απο εμενα . θαρρω πως δεν υπάρχουν λόγια.

@island1 νησακι μου? εισαι αυτη που μιλουσαμε παρειτσα πριν μερικά χρονια? @Sanel067 μια παρομοια ιστορια ειναι σαν να ακουω. βεβαια εγω δεν ειχα τοσες πολλές επιτυχημενες εμφυτευσεις. εμενα ηταν κουλουρακι σε ολες τι εξωσωματικες. παλινδρομες ηταν μονο οι φυσ. συλληψεις μου. εμενα το κεντρο μου ειναι θεσσαλονικη, εγω ειμαι απο παραδιπλα πόλη. αυτη τη φορά ξεκινω με αλλο ντοκ και αλλο κεντρο. βεβαια να πω οτι ξεκινω και με αλλο συζυγο. (ο πρωην βρηκε αλλο τροπο να κανει πιο συντομα παιδάκι.8))

ο καινούργιος ντοκ λοιπόν οταν του πα το ιστορικό μου, μου πε, κατευθειαν για την ενδομητυριωση που διαβασα και σε σενα. μου λεει ενα πραγμα κραταω απο ολα αυτα. η ενδομητριωση να ξερεις χαλαει σχεδον για παντα τα ωαρια. για αυτο και μου προτεινε την λύση τις δωρεάς ωαρίων. αρχικά μου ρθε λίγο κάπως, δεν το κρυβω, γι αυτο και μου προτεινε αρχικα να στειλουμε να δικα μου ωαρια σε κεντρο ελεγχου για pgr αν το λεω σωστα,ωστε να βεβαιουθούμε 100% πως δεν μπορούμε ναν προχωρήσουμε με τα δικά μου. μετα απο μερες βεβαια και ακουγοντας τόσες ιστοριες εδω, σκεφτομαι να παω να του πω να ξεκινησουμε κατευθειαν με δανεικα. τι να σπαταλησουμε αδικα χρονο, και χρημα βεβαιως βεβαιως? ωστοσο θα ακουσω τι συμβουλη του και οτι μου πει, ειμαι πολυ πιο χαλαρη αυτη τη φορα.. τωρα τουλαχιστον. 

οτι χρειαστεις για ονοματα και περαιτερω πληροφοριες το inbox  μου ειναι διαθεσιμο :-P

Καλησπέρα κορίτσι μου

Αναφορικά με τον πρώην σύζυγο, δεν πειράζει, Ο τροχός γυρίζει να ξέρεις, όλα πληρώνονται. Έχω πολύ καλή φίλη που μετά από πάρα πολλά χρόνια σχέσης την άφησε ο σύντροφος της διότι δεν έκαναν παιδι, τα έμπλεξε με μια μικρότερη, έμεινε έγκυος κ παντρεύτηκαν, αυτή βρήκε ένα πολύ καλό παλικάρι κι έφτιαξε τη ζωή της κ μάντεψε.... σφύριξε κάποιος στον πρώην ότι το παιδί δεν ήταν δικό του Κ επιβεβαιώθηκε με DNA φυσικά. Μυρίστηκε βλέπεις η κοπελιά χρήμα Κ ήθελε να εξασφαλιστεί. Την παρακαλαει τώρα τη φίλη μου να γυρίσει Κ φυσικά δεν γυρνα. Θέλω να πω, αυτός έχασε. Ελπίζω τώρα να είσαι ευτυχισμένη. 

Αναφορικά με τη δωρεά. Εξαρτάται τι αντοχές έχεις εσύ κ μετα σα ζευγάρι. Θες να το ψάξεις περισσότερο?? Χρειάζεται υπομονή, επιμονή Κ χρήμα. Εμένα κάπου στέρεψαν όλα αυτά γι αυτό αποφάσισα να πάω με δωρεά. Υπήρξα άτυχη την πρώτη φορά, τώρα θα δείξει. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Οχι δεν εγραψε .... μηπως βολτάρει πουθενά ...:)

Μπήκε στο μηνα της?? Η θυμάμαι λάθος! 

Λεω μήπως η μπουτου αποφάσισε να σκάσει μύτη 

Just now, dimitra19 είπε:

Οχι δεν εγραψε .... μηπως βολτάρει πουθενά ...:)

Εσύ κορίτσι είσαι καλά?? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα ! 

Δεν αντεξα κι εκανα τεστ εγκυμοσυνης 

Predictor early δεν βρηκα clearblue.

ΑΡΝΗΤΙΚΟ !!! 

Αυριο η χοριακή .... 

Αυτα τα ωραία απο μένα 

Σας φιλώ 

Δεν ξερω τι να πω.... Δεν εχω λογια..... Ευχομαι μονο το τεστ να κανει λαθος. Περιμενουμε αυριο νεα σου

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μπήκε στο μηνα της?? Η θυμάμαι λάθος! 

Λεω μήπως η μπουτου αποφάσισε να σκάσει μύτη 

Εσύ κορίτσι είσαι καλά?? 

Καλά ειμαι . 

Πρέπει να δεχτω οτι ισως δεν θα τα καταφέρω ποτε .

Κ δεν το λέω με ηττοπάθεια αλλά με συνειδητοτητα .

Εχω να σκεφτω πολλά για τη ζωή μου διοτι αυτο επηρεάζει συνολικά πολλους τομείς.

Τεσπα , θα δουμε . Ας πάρω αυριο κ την χοριακή ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια η Mary μας δεν έγραψε σήμερα η μου φαίνεται? 

Εδω ειμαιιιιιι!!Ολη μερα ασχολουμαι με το παιδικο δωματιο, φερανε τα επιπλα κ τα καθαριζαμε με μια φιλη

Just now, dimitra19 είπε:

Καλά ειμαι . 

Πρέπει να δεχτω οτι ισως δεν θα τα καταφέρω ποτε .

Κ δεν το λέω με ηττοπάθεια αλλά με συνειδητοτητα .

Εχω να σκεφτω πολλά για τη ζωή μου διοτι αυτο επηρεάζει συνολικά πολλους τομείς.

Τεσπα , θα δουμε . Ας πάρω αυριο κ την χοριακή ...

Κατσε αυριο να δουμε τη χοριακη. Αν οντως..... μετα διερευνηση τι φταει με το γιατρο. Και ισως να ψαχτειτε στο ενδομητριο. Εχεις τα δικια σου να νιωθεις απογοητευμενη, ομως υπαρχει αιτια. Κι αν βρεθει θα ερθει το μωρακι

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εδω ειμαιιιιιι!!Ολη μερα ασχολουμαι με το παιδικο δωματιο, φερανε τα επιπλα κ τα καθαριζαμε με μια φιλη

Κατσε αυριο να δουμε τη χοριακη. Αν οντως..... μετα διερευνηση τι φταει με το γιατρο. Και ισως να ψαχτειτε στο ενδομητριο. Εχεις τα δικια σου να νιωθεις απογοητευμενη, ομως υπαρχει αιτια. Κι αν βρεθει θα ερθει το μωρακι

Είναι από τις πιο όμορφες ασχολίες...το παιδικό δωμάτιο....!!!ζηστο Μαιρούλα...μοναδικές στιγμές...!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, santibel είπε:

καλημερα κοριτσακια μου, διαβασα για αρνητικες χοριακες  και τεστ πραγματικα πόνεσε η ψυχή μου. πόσο δυσκολο βρε αγαπες. νιωθεις σαν να καταπλακωνεσαι απο νταλικα. μια αγκαλια απο εμενα . θαρρω πως δεν υπάρχουν λόγια.

@island1 νησακι μου? εισαι αυτη που μιλουσαμε παρειτσα πριν μερικά χρονια? @Sanel067 μια παρομοια ιστορια ειναι σαν να ακουω. βεβαια εγω δεν ειχα τοσες πολλές επιτυχημενες εμφυτευσεις. εμενα ηταν κουλουρακι σε ολες τι εξωσωματικες. παλινδρομες ηταν μονο οι φυσ. συλληψεις μου. εμενα το κεντρο μου ειναι θεσσαλονικη, εγω ειμαι απο παραδιπλα πόλη. αυτη τη φορά ξεκινω με αλλο ντοκ και αλλο κεντρο. βεβαια να πω οτι ξεκινω και με αλλο συζυγο. (ο πρωην βρηκε αλλο τροπο να κανει πιο συντομα παιδάκι.8))

ο καινούργιος ντοκ λοιπόν οταν του πα το ιστορικό μου, μου πε, κατευθειαν για την ενδομητυριωση που διαβασα και σε σενα. μου λεει ενα πραγμα κραταω απο ολα αυτα. η ενδομητριωση να ξερεις χαλαει σχεδον για παντα τα ωαρια. για αυτο και μου προτεινε την λύση τις δωρεάς ωαρίων. αρχικά μου ρθε λίγο κάπως, δεν το κρυβω, γι αυτο και μου προτεινε αρχικα να στειλουμε να δικα μου ωαρια σε κεντρο ελεγχου για pgr αν το λεω σωστα,ωστε να βεβαιουθούμε 100% πως δεν μπορούμε ναν προχωρήσουμε με τα δικά μου. μετα απο μερες βεβαια και ακουγοντας τόσες ιστοριες εδω, σκεφτομαι να παω να του πω να ξεκινησουμε κατευθειαν με δανεικα. τι να σπαταλησουμε αδικα χρονο, και χρημα βεβαιως βεβαιως? ωστοσο θα ακουσω τι συμβουλη του και οτι μου πει, ειμαι πολυ πιο χαλαρη αυτη τη φορα.. τωρα τουλαχιστον. 

οτι χρειαστεις για ονοματα και περαιτερω πληροφοριες το inbox  μου ειναι διαθεσιμο :-P

Ναι κοριτσάκι μου εγώ! Πωπω το θυμάμαι την ιστορία σου! Με είχες βοηθήσει τότε πολύ για το ψάξιμο.Καλη δύναμη και καλό κουράγιο!!! Πραγματικά εύχομαι σύντομα ευχαριστα!

Just now, natassaki2006 είπε:

Είναι από τις πιο όμορφες ασχολίες...το παιδικό δωμάτιο....!!!ζηστο Μαιρούλα...μοναδικές στιγμές...!!

Α ρε Νατάσα αχ!! Για σένα μπήκα χτες και στις μανουλες Φλεβάρη! Σε φιλώ...τα άλλα σε μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου εγώ! Πωπω το θυμάμαι την ιστορία σου! Με είχες βοηθήσει τότε πολύ για το ψάξιμο.Καλη δύναμη και καλό κουράγιο!!! Πραγματικά εύχομαι σύντομα ευχαριστα!

Α ρε Νατάσα αχ!! Για σένα μπήκα χτες και στις μανουλες Φλεβάρη! Σε φιλώ...τα άλλα σε μηνυματα

Ναι αγάπη μου να μπαίνεις Εκεί είμαι συνέχεια.. .Αλλιώς Ναι στα μυνήματα μας εμείς!!!!σε φιλώ.. °°

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Βγήκαν οι εξετάσεις μου

Οιστραδιολη 40 από 14 την δεύτερη ημέρα του κύκλου, prg 0.4 ενώ την δεύτερη ημέρα ήταν 0.5.Μαλλον κακός κύκλος Κ για εμένα. Μόλις τις έστειλα στο γιατρο και αναμένω να μου απαντήσει η να με πάρει μαία του.... Πφφφφ. Κακός μήνας. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα 

Βγήκαν οι εξετάσεις μου

Οιστραδιολη 40 από 14 την δεύτερη ημέρα του κύκλου, prg 0.4 ενώ την δεύτερη ημέρα ήταν 0.5.Μαλλον κακός κύκλος Κ για εμένα. Μόλις τις έστειλα στο γιατρο και αναμένω να μου απαντήσει η να με πάρει μαία του.... Πφφφφ. Κακός μήνας. 

Από ορμόνες είμαι άσχετη ....ωστόσο ρε μην απογοητεύεται σε φυσικούς κύκλους όλοι έχουμε στραβους κυκλους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...