Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Η Mary μας είναι Θεσσαλονίκη με πολύ καλο  γιατρο από ότι έχω καταλάβει! 

Ακριβως! Αν ενδιαφερεται για Θεσσαλονικη η Ελινα, ας μου στειλει πμ και θα τη στειλω στο γιατρο μου


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κοριτσια σας διαβαζω κ πραγματικα ευχομαι τα καλύτερα σε ολες σας .

Δεν σας κρυβω οτι ειμαι χάλια. 

Οχι μονο γιατι δεν εμεινα πάλι εγκυος .

Ειμαι χάλια γιατι γιναμε πάλι στα κομμάτια μς τον άντρα μου ...ωρες ωρες απορω πως γινεται να ειμαστε τοσο χαλια μεταξύ μας κ να κάναμε 5 εξωσωματικές.

Πριν 5-6 μήνες μου ειχε " πεταξει " την εναλλακτική της παρένθετης . Κ την ειχε βρε κιολας ...την αδερφη του ( οχι οτι η κοπέλα θα δεχοταν αλλά τελοσπάντων ) 

Οταν μου το πρωτοανέφερε επαθα σοκ , επαθα κριση πανικου (2η φορά στη ζωή μου ) κι εκανα αμαν να συνελθω .Οταν με ειδε ετσι το πήρε πίσω βεβαια .

Τις επομενες μερες που ημουν πιο ηρεμη το ξανασυζητησαμε του εξηγησα οτι μου πεφτει πολυ βαρυ αλλά αν ερθουνε σε δυσκολη θεση θα το δουμε αλλά δεν θα ήθελα καποια γνωστή.

Μην σας τα πολυλογω  , σημερα που εκανα τα τεστ εγκυμοσυνης γιναμε μπουρδελο. 

1. Γιατι ειχα εκθειασει το γιατρο κ εκεινος εξαρχης δεν τον ηθελε ( αν κ απο την αρχη μας ειχε πει οτι δεν ειναι Θεος ) 

2. Γιατι εκανα τεστ εγκυμοσυνης  . Και τι εννοώ : Σε ολες τις προηγ. Προσπαθειες καναμε τεστ 1 μέρα πριν την χοριακή , τρωγαμε το αρνητικο , σκοτωνόμασταν για ολα κι εγω μεχρι να κανω κ την χοριακή επρεπε να συνεχισω την αγωγή για να ειμαστε σιγουροι αλλά όλο αυτο ψυχολογικα για αυτη τη μια μερα μεχρι τα αποτελεσματα της χοριακής ημουν χαλια κ ακολουθουσα την οποια θεραπεία με βαρια καρδια.

Στην 3η κ 4η προσπάθεια δεν ηθελα να κάνω τεστ , αλλά επειδή εκεινος δεν κρατιοταν κι επεμενε πάντα το έκανα αλλά γκρινιαζα γιατι του εξηγουσα οτι δεν θελω να δω αρνητικό κ μετα να πρέπει να συνεχισω την θεραπεια σα να μην τρεχει τιποτα.

Σημερα λοιπον που απο μόνη μου , μου τη βαρεσε κι εκανα τεστ μου ειμαι ότι για ακόμα μια φορά λειτουργησα εγωιστικά κι ενω τις προηγ. Φορες δεν ηθελα τεστ σημερα σκεφτηκα την παρτη μου κ το εκανα.

Μετα θυμήθηκε οτι εκανα 2-3 τσιγαρα μεχρι κ πριν την ετ , οτι δεν αδυνατισα οπως ειχα πει κ.ο.κ.

Οτι σκεφτομαι λέει τον εαυτο μου ! Οτι δε  εχω κάνει καμια θυσια , οτι δεν εκοψα μαχαιρι το τσιγαρο , οτι δεν αδυνατισα να βοηθησω την κατασταση κλπ...ενω εκείνος δεν κάνει τιποτα αλλο απο το να δουλευει να θυσιαζει τα θελω του για  να πληρωνει τις εξωσωματικες. Αν λέει σε εβλεπα να προσπαθεις θα ηταν αλλιώς ... 

Σκοτωθήκαμε .

Ματαια προσπαθουσα να του εξηγησω οτι δεν ηταν εγωιστικο το οτι εκανα τεστ ...

Εγινε χαμος ! Μεγάλος χαμος γιατι ακόμα μια φορά ειπωθηκαν πολλά ...ασχημα! 

Πηγα μια βολτα κ μετα απο καμια ωρα με πηρε τηλ να γυρισω .

Ξεκινησε συζητηση απευθειας για την παρενθετη. Κι αν συμφωνω να προχωρησουμε ετσι. 

Του εξηγησα οτι δεν μπορώ να παρω αμέσως μια τετοια αποφαση , να  ρωτήσουμε κ νανα το δουμε σιγα σιγα. Ηθελε σώνει κ ντε να του πω ΤΏΡΑ γιατι δεν ειμαι σιγουρη. Επισης πάλι αναφερθηκε στην αδερφη του ( η οποια αποκλειω να δεχοταν αλλά τεσπα ) . Γιναμε σκατα πάλι.

Με θεωρει εγωίστρια αν δεν δεχτω .

Του εξηγω οτι αν ηνουν εγωιατρια δεν θα πηγαινα με δωρεα αλλά το προσπερνά.καποια στιγμή κάπως αναφέρθηκε η υιοθεσια  , την οποια μου την εχει αποκλεισει προ πολλου   , κ του ειπα οτι αυτο ειναι επίσης εγωιστικό αλλά δεν τον κατηγορώ γιατι εινια πολύ λεπτο ζητημα κ ο καθενας νιωθει διαφορετικά

Η απαντηση του παντα ειναι : αφου εγω μπορώ να κάνω παιδι με δικό μου dna δεν υπάρχει περιπτωση να σκεφτω αλλη εναλλακτική , εσυ εισαι η εγωιστρια που ενω εσυ εχεις το προβλημα απαιτεις απο μένα να υιοθετησω ενα παιδι που δεν ειναι δικό μου μονο κ μονο επειδη δεν μπορείς εσυ να δωσεις δικό σου dna.

Υποψιν οτι απο τοτε που μου απέκλεισε το ενδεχόμενο υιοθεσίας ουδεποτε το ξαναπροτεινα κ σεβαστηκα οτι ειναι κάτι που απλά δεν μπορεί να κάνει. 

Αλλά με αυτα κ με τα αλλα με κάνει να νιωθω ότι θελει απλά ενα μωρο με δικό του dna ...ανεξαρτητως τι ρολο βαραω εγω.

Του ειπα οτι δεν αποκλειω την παρενθετη αλλά θελω χρονο να το χωνεψω , νιωθω ακόμα αβολα με αυτο κ βεβαια νιωθω οτι ειμαι ο τελευταιος τροχος της αμάξης 

Τι ηθελα κ το ειπα ?

Πάλι με λεει εγωιστρια , γιατι δεν σκεφτομαι ότι δεν εχουμε αλλη λύση , αλλά σκεφτομαι τον εαυτο  μου , τι θα πει ο κοσμος  , κι οτι με ενοχλει επειδη εγω δεν θα εχω συμμετοχή ουτε με το DNA αλλά πλέον ουτε  κ με την κυηση αφου δεν θα κυοφορω εγω . 

Με νευριασε τοσο που του ειπα οτι η αντιδραση του μου δειχνει οτι το μονο που θέλει ειναι απλά ενα παιδι με το DNA του ανεξαρτητως του τι νιωθω ...απλά να φυτρωσει ενα παιδι δικό του κ να το μεγαλώσουμε μαζί  !

Εφτασα στο σημειο  να του πω , πηγαινε βρες μια κ κάνε παιδι , αυτο ειναι το μονο που σε νοιαζει κ καλή σου τυχη .

Ωρες ωρες θελω  να τα τιναξω όλα στο  αερα ! 

Το πιο σημαντικό ειναι να ειναι καλά το ζευγαρι μεταξύ τους  . Τι παιδια κ μαλακίες ! Αν δεν ειναι καλά το ζευγάρι ολα πάνε στραφι .

Αλλά εγω ειμαι η εγωιστρια ...

Ειμαι χαλια ...

Τι σας λέω κ σας ... 

Κ ΕΙΠΕ Κ ΤΟ ΕΞΗΣ ΤΡΑΓΙΚΟ

οτι ειμαι τοσο εγωιστρια , αρνητική κ αντιδραστική απεναντί του που ουτε το σπέρμα του δεν δεχομαι στο σωμα μου . Οτι του εχει περασει απο το μυαλό οτι αυθυποβάλλομαι κ γι' αυτο δεν μενω εγκυος ! 

ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΕ ΠΡΟΕΔΡΕ Η ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ???  

Δήμητρά μου, σε διαβάζω και νομίζω ότι διαβάζω αποσπάσματα από τη ζωή μου. Οι σύζηγοί μας είναι ίδιοι! Μήπως και ο δικός σου πάσχει από σύνδρομο γενικευμένου άγχους? Ψάξτο λίγο. Αυτοί οι τύποι αγχώνονται με το παραμικρό και έχουν ξεσπάματα θυμού πολύ εύκολα. Σε ειδικό που ρώτησα, μου είπε ότι δεν είναι ότι "τα έχει" μαζί μου, απλά είναι τόσο φορτωμένος από τα διάφορα προβλήματα που δεν ξέρει που να ξεσπάσει. Προσπάθησε να μη το παίρνεις προσωπικά λοιπόν, κι ακόμα καλύτερα να ζητήσεις βοήθεια ειδικού.

Τελικά σήμερα ήταν η χοριακή? Τι έγινε?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Κοριτσι θα σου πω το εξης. Αφου εχεις μεινει εγκυος δυο φορες προφανως δε φταιει η μητρα αλλα τα εμβρυα. Το ερα δεν το χρειαζεσαι γιατι μετα τις εγκυμοσυνες οι γιατροι ξερουν το παραθυρο εμφυτευσης. Γραφεις οτι κ στα δυο ατυχα εμβρυα βρεθηκαν θεματα. Νομιζω οτι το ιστορικο σου μιλαει απο μονο του.

Αν εχεις αντοχες να χτυπας εξωσωματικες μεχρι να ερθει το ενα το καλο, καλως. Αυτο ομως μπορει να παρει χρονο, μπορει κ χρονια. Αν νιωθεις κουρασμενη, η καλυτερη λυση ειναι τα δανεικα. Δεν πιανουν ολες με την πρωτη, κι εγω περασα δυο αποτυχιες μεχρι να φτασω εδω, αλλα οι πιο πολλες κοπελες κι εδω στο φορουμ επιασαν με την πρωτη. Οποτε οι πιθανοτητες θα ειναι με το μερος σου...

Ισχύει το ιστορικό αυτό λέει...κι αν αν υπάρχει ένα καλό μπορεί να είναι τον άλλο μήνα μπορεί σε χρόνια, αν έχω δηλ. κιόλας ωάρια για χρόνια...

Το άλλο που με προβληματίζει είναι το εξής...εγώ διάβασα διάφορα για την ωρίμανση των ωαρίων το τελευταίο τρίμηνο πριν την ωορρηξία τους και πως επηρεάζουν διατροφή και περιβαλλοντικοί παράγοντες :-P οπότε αντικατέστησα καλλυντικά απορρυπαντικά, Ιανουάριο με Μάιο έκανα διατροφή βιταμίνες κλπ... που ξέρω η δότρια τι έκανε πριν? πχ ακόμα και για το φυλικό που μπορεί να ευθύνεται για τη πρώτη μου, πρέπει να παίρνεις από πριν ή να τρως τρόφιμα που περιέχουν κ όχι μόνο αφού ξεκινήσει η εγκυμοσύνη...όλα αυτά πως τα ξέρω ότι θα τα κάνει?  Ρώτησα το γιατρό ε δεν έχει σημασία λέει αν είναι η άλλη 20κάτι χρονών...κι όμως λένε ότι η κακή διατροφή μπορεί να δημιουργήσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες και πόσες νέες κοπέλες άλλωστε έχουν κ εκείνες ατυχίες...

Μαίρη εσύ θυμάμαι είχες εξωμήτριο πριν...και η άλλη σου προσπάθεια ήταν μηδενική χοριακή? Αλλάξατε κάτι μετά?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ισχύει το ιστορικό αυτό λέει...κι αν αν υπάρχει ένα καλό μπορεί να είναι τον άλλο μήνα μπορεί σε χρόνια, αν έχω δηλ. κιόλας ωάρια για χρόνια...

Το άλλο που με προβληματίζει είναι το εξής...εγώ διάβασα διάφορα για την ωρίμανση των ωαρίων το τελευταίο τρίμηνο πριν την ωορρηξία τους και πως επηρεάζουν διατροφή και περιβαλλοντικοί παράγοντες :-P οπότε αντικατέστησα καλλυντικά απορρυπαντικά, Ιανουάριο με Μάιο έκανα διατροφή βιταμίνες κλπ... που ξέρω η δότρια τι έκανε πριν? πχ ακόμα και για το φυλικό που μπορεί να ευθύνεται για τη πρώτη μου, πρέπει να παίρνεις από πριν ή να τρως τρόφιμα που περιέχουν κ όχι μόνο αφού ξεκινήσει η εγκυμοσύνη...όλα αυτά πως τα ξέρω ότι θα τα κάνει?  Ρώτησα το γιατρό ε δεν έχει σημασία λέει αν είναι η άλλη 20κάτι χρονών...κι όμως λένε ότι η κακή διατροφή μπορεί να δημιουργήσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες και πόσες νέες κοπέλες άλλωστε έχουν κ εκείνες ατυχίες...

Μαίρη εσύ θυμάμαι είχες εξωμήτριο πριν...και η άλλη σου προσπάθεια ήταν μηδενική χοριακή? Αλλάξατε κάτι μετά?

 

Αυτά δε μπορείς να τα ξέρεις, και να σου πουν δηλαδή, πάλι δεν είσαι σίγουρη. Αυτές οι απορίες που εκφράζεις, είναι δεύτερες σκέψεις που ειχα κι εγώ αλλά πίστεψε με, όταν κι αν το αποφασίσεις, θα φύγουν όλα τη στιγμή που θα δεις τα μωρά σου σε φωτογραφία. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 said:

Αυτά δε μπορείς να τα ξέρεις, και να σου πουν δηλαδή, πάλι δεν είσαι σίγουρη. Αυτές οι απορίες που εκφράζεις, είναι δεύτερες σκέψεις που ειχα κι εγώ αλλά πίστεψε με, όταν κι αν το αποφασίσεις, θα φύγουν όλα τη στιγμή που θα δεις τα μωρά σου σε φωτογραφία. 

Εντάξει αυτά μου έφυγαν όταν είδα φωτογραφία και τις δικές μου βλαστοκύστες, είπα ας πιστέψω σ αυτές αλλά πλέον έχω μάθει ότι αυτό θα μου φύγει πολύ μετά, μετά τη β επιπέδου λίγο αλλά κυρίως όταν τελικά γεννήσω υγιές παιδί...δε ξέρω προεμφυτευτικό ίσως? δηλ τα δικά μου ξέρω έχουν θέμα, ρισκάρω κάθε φορά άλλη μια παλίνδρομη άλλη μια διακοπή - όλες οι εγκυμοσύνες είναι έτσι μεν αλλά ξέρω ότι στη περίπτωση μου είναι πολύ πιο πιθανό...αλλά ίσως με δανεικά να αξίζει να γίνει ο έλεγχος πριν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ισχύει το ιστορικό αυτό λέει...κι αν αν υπάρχει ένα καλό μπορεί να είναι τον άλλο μήνα μπορεί σε χρόνια, αν έχω δηλ. κιόλας ωάρια για χρόνια...

Το άλλο που με προβληματίζει είναι το εξής...εγώ διάβασα διάφορα για την ωρίμανση των ωαρίων το τελευταίο τρίμηνο πριν την ωορρηξία τους και πως επηρεάζουν διατροφή και περιβαλλοντικοί παράγοντες :-P οπότε αντικατέστησα καλλυντικά απορρυπαντικά, Ιανουάριο με Μάιο έκανα διατροφή βιταμίνες κλπ... που ξέρω η δότρια τι έκανε πριν? πχ ακόμα και για το φυλικό που μπορεί να ευθύνεται για τη πρώτη μου, πρέπει να παίρνεις από πριν ή να τρως τρόφιμα που περιέχουν κ όχι μόνο αφού ξεκινήσει η εγκυμοσύνη...όλα αυτά πως τα ξέρω ότι θα τα κάνει?  Ρώτησα το γιατρό ε δεν έχει σημασία λέει αν είναι η άλλη 20κάτι χρονών...κι όμως λένε ότι η κακή διατροφή μπορεί να δημιουργήσει χρωμοσωμικές ανωμαλίες και πόσες νέες κοπέλες άλλωστε έχουν κ εκείνες ατυχίες...

Μαίρη εσύ θυμάμαι είχες εξωμήτριο πριν...και η άλλη σου προσπάθεια ήταν μηδενική χοριακή? Αλλάξατε κάτι μετά?

 

πρωτον η δοτρια δεν θα μάθεις ποτε μα ποτε τι έκανε πριν.

2ο.κ γω δεν πήρα φιλισιν κ μια χαρα πηγαν ολα...

3ο δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η διατροφή σε ολα αυτα ...( εγω γουρούνιαζα μια ζωη κ ολα πηγαν καλα..κανεις δεν μ πε φταινε τα πιτογυρα για το θεμα μ.( αυτηβ ομως ειναι η γνωμη η δικη μ κ μονο) 

4ο ουτε αυτο με τα καλληντικα το πιστεύω....( κ παλι γνώμη  μ ετσι μην παραξηγηθω λεω τι πιστεύω  εγω) 

5ο σκέψου  πολυ καλα τι θες να κάνεις 

6ο καλη επιτυχία  σε ολους τους τομείς που εχεις να αντιμετωπίσεις 

κ τελευταίο σ εύχομαι  γρηγορα μανουλα μεσα απο την καρδια μ.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Εντάξει αυτά μου έφυγαν όταν είδα φωτογραφία και τις δικές μου βλαστοκύστες, είπα ας πιστέψω σ αυτές αλλά πλέον έχω μάθει ότι αυτό θα μου φύγει πολύ μετά, μετά τη β επιπέδου λίγο αλλά κυρίως όταν τελικά γεννήσω υγιές παιδί...δε ξέρω προεμφυτευτικό ίσως? δηλ τα δικά μου ξέρω έχουν θέμα, ρισκάρω κάθε φορά άλλη μια παλίνδρομη άλλη μια διακοπή - όλες οι εγκυμοσύνες είναι έτσι μεν αλλά ξέρω ότι στη περίπτωση μου είναι πολύ πιο πιθανό...αλλά ίσως με δανεικά να αξίζει να γίνει ο έλεγχος πριν...

Εννοείς να πας με δωρεα  Κ να κανεις προεμφυτευτικο σε αυτά τα εμβρυα??υπολόγισε γύρω στα 2000 συν αυτά που θα δώσεις για την προσπάθεια. 

Εμάς μας κόστισε 4360 και θα δώσουμε αλλά 1500 όταν μεταφέρουμε τα άλλα δύο. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πρωτον η δοτρια δεν θα μάθεις ποτε μα ποτε τι έκανε πριν.

2ο.κ γω δεν πήρα φιλισιν κ μια χαρα πηγαν ολα...

3ο δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η διατροφή σε ολα αυτα ...( εγω γουρούνιαζα μια ζωη κ ολα πηγαν καλα..κανεις δεν μ πε φταινε τα πιτογυρα για το θεμα μ.( αυτηβ ομως ειναι η γνωμη η δικη μ κ μονο) 

4ο ουτε αυτο με τα καλληντικα το πιστεύω....( κ παλι γνώμη  μ ετσι μην παραξηγηθω λεω τι πιστεύω  εγω) 

5ο σκέψου  πολυ καλα τι θες να κάνεις 

6ο καλη επιτυχία  σε ολους τους τομείς που εχεις να αντιμετωπίσεις 

κ τελευταίο σ εύχομαι  γρηγορα μανουλα μεσα απο την καρδια μ.

Έχεις δίκιο σε όλα. 

Γι αυτό λέω αυτά είναι προβληματισμοί Κ δεύτερες σκέψεις που ειχα κι εγώ Κ τώρα λέω τι σκεφτόμουν!!!

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

πρωτον η δοτρια δεν θα μάθεις ποτε μα ποτε τι έκανε πριν.

2ο.κ γω δεν πήρα φιλισιν κ μια χαρα πηγαν ολα...

3ο δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η διατροφή σε ολα αυτα ...( εγω γουρούνιαζα μια ζωη κ ολα πηγαν καλα..κανεις δεν μ πε φταινε τα πιτογυρα για το θεμα μ.( αυτηβ ομως ειναι η γνωμη η δικη μ κ μονο) 

4ο ουτε αυτο με τα καλληντικα το πιστεύω....( κ παλι γνώμη  μ ετσι μην παραξηγηθω λεω τι πιστεύω  εγω) 

5ο σκέψου  πολυ καλα τι θες να κάνεις 

6ο καλη επιτυχία  σε ολους τους τομείς που εχεις να αντιμετωπίσεις 

κ τελευταίο σ εύχομαι  γρηγορα μανουλα μεσα απο την καρδια μ.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου :wub:

Ισχύουν όσα λες κ εγώ έχω πόσες φίλες κ γνωστές κάποιες μάλιστα τα κάνανε όλα λάθος και υγιέστατα παιδιά κάνανε αλλά αυτό δεν ισχύει παντού ειδικά όταν υπάρχει άλλο θέμα. Και κάποιες κοπέλες με χαμηλή ποιότητα που ακολούθησαν αυστηρή διατροφή και βιταμίνες είδαν διαφορά... τώρα βέβαια εγώ δεν είδα 6 μήνες...

Για το 5 που λες ...πραγματικά δε ξέρω, νομίζω πλέον έχω ξεπεράσει τελείως τους αρχικούς φραγμούς μου για το ότι δε θα είναι το dna μου κλπ. Παιδί θέλω και θα είναι δικό μου από τη στιγμή που θα το κυοφορήσω...αν όμως αποτύχει κι αυτό ειδικά αν προκύψει πρόβλημα στο έμβρυο θα μου έρθει κάπως.

Θα δώσω αυτούς τους δύο μήνες στο να χαλαρώσουμε να προσπαθήσουμε μόνοι μας (με τις μισόκλειστες σάλπιγγες :???:) αφού κλείνει και το κέντρο και Σεπτέμβρη αποφασίζουμε μάλλον...

Πως είναι η μικρούλα σου? Κάνετε μπανάκια?

Just now, Thia1985 said:

Εννοείς να πας με δωρεα  Κ να κανεις προεμφυτευτικο σε αυτά τα εμβρυα??υπολόγισε γύρω στα 2000 συν αυτά που θα δώσεις για την προσπάθεια. 

Εμάς μας κόστισε 4360 και θα δώσουμε αλλά 1500 όταν μεταφέρουμε τα άλλα δύο. 

Ναι αυτό εννοώ στη λογική αν έχω δώσει περίπου 4 χιλ να δώσω άλλα 2000 αλλά να ξέρω τι έχω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου :wub:

Ισχύουν όσα λες κ εγώ έχω πόσες φίλες κ γνωστές κάποιες μάλιστα τα κάνανε όλα λάθος και υγιέστατα παιδιά κάνανε αλλά αυτό δεν ισχύει παντού ειδικά όταν υπάρχει άλλο θέμα. Και κάποιες κοπέλες με χαμηλή ποιότητα που ακολούθησαν αυστηρή διατροφή και βιταμίνες είδαν διαφορά... τώρα βέβαια εγώ δεν είδα 6 μήνες...

Για το 5 που λες ...πραγματικά δε ξέρω, νομίζω πλέον έχω ξεπεράσει τελείως τους αρχικούς φραγμούς μου για το ότι δε θα είναι το dna μου κλπ. Παιδί θέλω και θα είναι δικό μου από τη στιγμή που θα το κυοφορήσω...αν όμως αποτύχει κι αυτό ειδικά αν προκύψει πρόβλημα στο έμβρυο θα μου έρθει κάπως.

Θα δώσω αυτούς τους δύο μήνες στο να χαλαρώσουμε να προσπαθήσουμε μόνοι μας (με τις μισόκλειστες σάλπιγγες :???:) αφού κλείνει και το κέντρο και Σεπτέμβρη αποφασίζουμε μάλλον...

Πως είναι η μικρούλα σου? Κάνετε μπανάκια?

Ναι αυτό εννοώ στη λογική αν έχω δώσει περίπου 4 χιλ να δώσω άλλα 2000 αλλά να ξέρω τι έχω...

Επειδή το είχα σκεφτεί κι εγώ....αν αποφασίσεις τη δωρεα, δώσε ευκαιρία στα έμβρυα που θα έχεις και βλέπεις μετά αν αποτύχεις.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

πρωτον η δοτρια δεν θα μάθεις ποτε μα ποτε τι έκανε πριν.

2ο.κ γω δεν πήρα φιλισιν κ μια χαρα πηγαν ολα...

3ο δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο η διατροφή σε ολα αυτα ...( εγω γουρούνιαζα μια ζωη κ ολα πηγαν καλα..κανεις δεν μ πε φταινε τα πιτογυρα για το θεμα μ.( αυτηβ ομως ειναι η γνωμη η δικη μ κ μονο) 

4ο ουτε αυτο με τα καλληντικα το πιστεύω....( κ παλι γνώμη  μ ετσι μην παραξηγηθω λεω τι πιστεύω  εγω) 

5ο σκέψου  πολυ καλα τι θες να κάνεις 

6ο καλη επιτυχία  σε ολους τους τομείς που εχεις να αντιμετωπίσεις 

κ τελευταίο σ εύχομαι  γρηγορα μανουλα μεσα απο την καρδια μ.

6oν ο κοκοβιος βγηκε οχι απλως μια χαρα, αλλα κουκλακι κ πανεξυπνος!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Επειδή το είχα σκεφτεί κι εγώ....αν αποφασίσεις τη δωρεα, δώσε ευκαιρία στα έμβρυα που θα έχεις και βλέπεις μετά αν αποτύχεις.

βασικά δε φοβάμαι τη μηδενική χοριακή αν κ εκεί δε θα ξέρω πάλι τι έφταιξε, οπότε θα προστεθούν ερωτήματα αφού τα έμβρυα θα είναι υποτίθεται πιο καλά. Φοβάμαι παλίνδρομες και διακοπή από πρόβλημα που μπορούσε να προβλεφθεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

βασικά δε φοβάμαι τη μηδενική χοριακή αν κ εκεί δε θα ξέρω πάλι τι έφταιξε, οπότε θα προστεθούν ερωτήματα αφού τα έμβρυα θα είναι υποτίθεται πιο καλά. Φοβάμαι παλίνδρομες και διακοπή από πρόβλημα που μπορούσε να προβλεφθεί.

το ξέρω

τα έμβρυα που θα προκύψουν από δωρεά και η εγκυμοσύνη που τυχόν προκύψει από αυτά, ενέχουν τους ίδιους κινδύνους με το να ήταν φυσική σύλληψη ή με δικό σας υλικό.

Υπογράφεις σχετικό έγγραφο στο κέντρο την ημέρα της ωοληψίας και της εμβρυομεταφοράς

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Δήμητρά μου, σε διαβάζω και νομίζω ότι διαβάζω αποσπάσματα από τη ζωή μου. Οι σύζηγοί μας είναι ίδιοι! Μήπως και ο δικός σου πάσχει από σύνδρομο γενικευμένου άγχους? Ψάξτο λίγο. Αυτοί οι τύποι αγχώνονται με το παραμικρό και έχουν ξεσπάματα θυμού πολύ εύκολα. Σε ειδικό που ρώτησα, μου είπε ότι δεν είναι ότι "τα έχει" μαζί μου, απλά είναι τόσο φορτωμένος από τα διάφορα προβλήματα που δεν ξέρει που να ξεσπάσει. Προσπάθησε να μη το παίρνεις προσωπικά λοιπόν, κι ακόμα καλύτερα να ζητήσεις βοήθεια ειδικού.

Τελικά σήμερα ήταν η χοριακή? Τι έγινε?

 

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι πολυ στα καλά του εδω κ καιρο ...βεβαια σιγα μην πηγαινε ο βαρβατιλας αντρας ποτε σε ειδικο !!! 

Εμένα θα στειλει πρωτα ! 

Τεσπα , ειχς παει κ νοσοκομειο μια φορα πριν καιρο γιατι οπως οδηγουσε για τη δουλεια "χαθηκε" ... δεν ηξερε που ηταν , που πάει  κλπ 

Εν τω μεταξυ εβγαλες μεγάλες φοβιες με τον κορωνοιο συν του οτι πριν 1 μήνα εκανε κ 1 επέμβαση οπου ειχε χεστει πάνω του !!!! 

Ειναι πολυ πιεσμένος κ με τη δουλειά 

Είναι κ λίγο βαρεμένος γενικά σαν ανθρωπος βεβαια ... 

Γενικά ειναι ενας ανθρωπος που θελει να εχει στον ελεγχο του τα πάντα κ όταν κάτι δεν μπορει να το ελέγξει τα χάνει ..πχ.θεματα υγειας 

 

Χοριακή αρνητικη οπως το περιμενα , για την ακριβεια 1.2 ( δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο) 

Αφησα μνμ στο γιατρο κ θα με πάρει σήμερα η αυριο να μιλήσουμε

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...