Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Μου είπαν συνεχίζω κανονικά τα χάπια μου κ προσθέτω pregnacare

Μου έκανε κι εμένα εντύπωση αυτό αλλά προφανώς κάποιος λογος θα υπαρχει

Την διατροφή μου,  τη φροντίζει η μητέρα μου με βάση ότι της λέω, είπαμε με τον άντρα μου μέχρι να κλείσω τρίμηνο να μην κουράζομαι καθόλου Κ σε τπτ, εγώ βέβαια το μαγείρεμα το θεωρώ χαλαρωτικό αλλά επέμενε. Επίσης όλη την άδεια του την έχει πάρει για να είναι μαζί μου, τον πρώτο καιρό ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα γιατί υπήρχαν μέρες που δε μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, με τις αναγούλες σώθηκα λόγω μαστίχας Χίου Κ τζιντζερ. 

Τώρα γενικότερα είμαι καλύτερα (αν εξαιρέσεις το στομάχι) Κ να σου πω καμμια φορά με φοβίζει αυτό, δηλαδή το προτιμώ ζωηρό. 

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι παίρνω πολλά. 

Το τζιντζερ δεν ειναι καλο στην εγκυμοσυνη, δεν ξερω σε τι μορφη το παιρνεις. Ρωτησε τον γιατρό σου καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Μου είπαν συνεχίζω κανονικά τα χάπια μου κ προσθέτω pregnacare

Μου έκανε κι εμένα εντύπωση αυτό αλλά προφανώς κάποιος λογος θα υπαρχει

Την διατροφή μου,  τη φροντίζει η μητέρα μου με βάση ότι της λέω, είπαμε με τον άντρα μου μέχρι να κλείσω τρίμηνο να μην κουράζομαι καθόλου Κ σε τπτ, εγώ βέβαια το μαγείρεμα το θεωρώ χαλαρωτικό αλλά επέμενε. Επίσης όλη την άδεια του την έχει πάρει για να είναι μαζί μου, τον πρώτο καιρό ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα γιατί υπήρχαν μέρες που δε μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, με τις αναγούλες σώθηκα λόγω μαστίχας Χίου Κ τζιντζερ. 

Τώρα γενικότερα είμαι καλύτερα (αν εξαιρέσεις το στομάχι) Κ να σου πω καμμια φορά με φοβίζει αυτό, δηλαδή το προτιμώ ζωηρό. 

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι παίρνω πολλά. 

σε καθε επισκεψη θα λες τα φαρμακα σου κ θα ρωτας . μπορει να εχουν μπροστα το ιστορικο σου αλλα ειναι ανθρωποι κ καποια πραγματα που θελουν να σου πουν μπορει να διαφυγουν ειδικα σε βιταμινες κ τετοια . οποτε στον επομενο υπερηχο θα πεις παλι τι περνεις κ οτι ειναι διπλα κ αν χρειαζονται . λογικα τα φαρμακα στο τριμηνο ολοι τα κοβουν . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Εγω μεχρι την καμπυλη ζαχαρου στον 5ο μηνα, ετρωγα τα παντα. Γλυκα, δυο φορες τη βδομαδα, μεσογειακη διατροφη, μελι, ταχινι , χυμους κλπ.χωρις ομως στερησεις. Εμεις πχ γενικα αποφευγουμε τα τηγανητα . Ομως ετρωγα κ ενα πιτογυρο τη βδομαδα κ μια πιτσα που και που κ δεν στερηθηκα κατι.

Και παρόλο που εμφανισα διαβητη κυησης , λογω ιστορικου μαμας , το εμβρυο ηταν μια χαρα.

Οποτε φαε κανονικα και μονο αν εμφανιστει προβλημα , κανεις διατροφη, με οδηγιες του ντοκ σου

Περιμενουμε κι εμεις μαζι σου! Ευχομαι τριψηφιο νουμερο!!!

Πολύ σωστά!Τα ιδια κι εγω,χωρις το διαβητη.Καμπυλη δεν εχω κανει ακόμα,γινεται αργοτερα.Αλλα κι εσυ απ οτι διαβασα με ιστορικο μαμας,στον 5ο την εκανες.

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω ετρωγα τα παντα κ δεν στερήθηκα τιποτα μα τιποτα....ο ντοκ μ μ λεει φαε δεν κάνουμε διατροφή εισαι έγκυος κ πρεπει να απολαυσεις τα παντα..κ ετσι εκανα... μονο αν εχεις ζαχαρο μ λεει προσεχεις αλλιως τρωτε οτι θελετε...

Ετσι ακριβως.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

σε καθε επισκεψη θα λες τα φαρμακα σου κ θα ρωτας . μπορει να εχουν μπροστα το ιστορικο σου αλλα ειναι ανθρωποι κ καποια πραγματα που θελουν να σου πουν μπορει να διαφυγουν ειδικα σε βιταμινες κ τετοια . οποτε στον επομενο υπερηχο θα πεις παλι τι περνεις κ οτι ειναι διπλα κ αν χρειαζονται . λογικα τα φαρμακα στο τριμηνο ολοι τα κοβουν . 

Με ρώτησαν τι παίρνω κι άνοιξαν και το ιστορικο μου. 

Just now, aurorahope είπε:

Το τζιντζερ δεν ειναι καλο στην εγκυμοσυνη, δεν ξερω σε τι μορφη το παιρνεις. Ρωτησε τον γιατρό σου καλυτερα.

Στην απολύτως φυσική κι ελάχιστο κι όχι κάθε μέρα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Πολύ σωστά!Τα ιδια κι εγω,χωρις το διαβητη.Καμπυλη δεν εχω κανει ακόμα,γινεται αργοτερα.

Ετσι ακριβως.

Να κανεις καμπυλη. Μεχρι τοτε τρωμε απ ολα με μετρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Να κανεις καμπυλη. Μεχρι τοτε τρωμε απ ολα με μετρο

Αυτο κανω.Η καμπυλη γινεται αργοτερα.

Παραθετω απο eleftheia.Μεταξυ 24 και 28 εβδομαδων γραφει οτι γινεται.

"Σύμφωνα με τις διεθνώς ισχύουσες οδηγίες κάθε έγκυος συνιστάται να υποβληθεί στην εξέταση, που ονομάζουμε καμπύλη σακχάρου μεταξύ των 24 και των 28 εβδομάδων της κύησης"

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Να κανεις καμπυλη. Μεχρι τοτε τρωμε απ ολα με μετρο

 Αυτο ακριβως κανω.Ειναι σε αποκρυψη η παραθεση αλλα και στο eleftheia γραφει και η γιατρος μου μου ειπε οτι η καμπυλη γινεται μεταξυ 24ης και 28ης βδομαδας.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

 Αυτο ακριβως κανω.Ειναι σε αποκρυψη η παραθεση αλλα και στο eleftheia γραφει και η γιατρος μου μου ειπε οτι η καμπυλη γινεται μεταξυ 24ης και 28ης βδομαδας.

εγω την  εκανα 28 βδομάδα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Δυστυχώς 14. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.. Πάρε το χρόνο σου και μην το βάζεις κάτω. Να το συζητήσετε με το γιατρό σου για να προετοιμαστείτε καλύτερα την επόμενη φορά 

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Με ρώτησαν τι παίρνω κι άνοιξαν και το ιστορικο μου. 

Στην απολύτως φυσική κι ελάχιστο κι όχι κάθε μέρα. 

Για τον έλεγχο του σακχάρου μπορείς να μετράς με ένα μηχανάκι τις τιμές 1 ώρα μετά το φαγητό. Αν όλα είναι καλά δεν χρειάζεται να στερείσαι τιποτα, ειδικά τωρα που ειςαι εγκυος. Ένας καλός ενδοκρινολόγος θα σε καθοδηγήσει καταλληλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2020 at 12:15 AM, pocm said:

Θα ήθελα κι εγώ  pm

Κι εγώ επίσης θα ήθελα pm για το γιατρό με τα δανεικά Ραφαέλα μου @Rafaelatarzan

17 hours ago, MaryH said:

Εγω ειμαι δυστυχως Θεσσαλονικη. Σε μας εδωσε 10 ωαρια κ πηραμε 6 βλαστοκυστες. Πολλα κοριτσια θα σου δωσουν πληροφοριες για γιατρους σε Αθηνα

Μαιρούλα κι εγώ Θεσσαλονίκη είμαι. Όταν μπορείς στείλε μου ένα μήνυμα με το γιατρό σου και το κέντρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/9/2020 at 11:48 ΠΜ, Thia1985 είπε:

Αχ αυτή η διατροφή 

δε μπορώ να την τηρήσω με τόσες αναγούλες και Τέταρτη έχω πρώιμη καμπύλη σακχάρου Κ φοβάμαι, τι θα κάνω αν βρεθεί κάτι, πως θα παίρνω τόσα χάπια? 

Τα ούτρο μπορώ να τα κατεβάσω μόνο με συκο(αποξηραμενο)τρωω μόνο το πρωί, το μεσημέρι παλεύω με το φαγητό, το βράδυ είναι το δράμα που δε μπορώ να ανοίξω το στόμα καν, αυτά τα χάπια μου ναι εφιάλτης! 

Κορίτσι μου το πρώτο τρίμηνο, εφόσον έχεις αναγούλες δεν μπορείς να κάνεις διατροφή.Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει να τρώω οτιδήποτε με ανακουφίζει αλλά με μέτρο για να αποφύγουμε να ανέβει το ζάχαρο.Καλά αποτελέσματα σου ευχομαι.Γιατί κάνεις καμπύλη τόσο νωρίς??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Κορίτσι μου το πρώτο τρίμηνο, εφόσον έχεις αναγούλες δεν μπορείς να κάνεις διατροφή.Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει να τρώω οτιδήποτε με ανακουφίζει αλλά με μέτρο για να αποφύγουμε να ανέβει το ζάχαρο.Καλά αποτελέσματα σου ευχομαι.Γιατί κάνεις καμπύλη τόσο νωρίς??

Ευχαριστώ 

Λόγω της μητέρας μου, είναι εδώ και δύο μήνες με ινσουλίνη κι έχει ζάχαρο από το 2005.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εγω την  εκανα 28 βδομάδα...

Επίσης,επειδη την ειχα κανει οταν εκανα εξωσωματικές,ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται αλλα ο Τζεφ τοτε που μου την είχε ζητησει,μου είχε πει καμία διατροφή δε χρειαζεται πριν.Φυσικά βγηκε φυσιολογικη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Joka είπε:

 Αυτο ακριβως κανω.Ειναι σε αποκρυψη η παραθεση αλλα και στο eleftheia γραφει και η γιατρος μου μου ειπε οτι η καμπυλη γινεται μεταξυ 24ης και 28ης βδομαδας.

Κι εγω τοτε την εκανα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...