Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Ναι και ο γιατρος μου είπε. Να έχει το νου του να σου φέρει ζάχαρονερο.. Και δεν τον έχω εκπαιδεύσει. Κάτι ακόμη. Σε ζάλισα αλλά εσύ τα εχεις πρόσφατα. Τα τηγανητά ανέβαζουν πιο πολύ σάκχαρο;Προτιμούμε μπιφτέκια από τηγανητά κεφτεδακια; Παράδειγμα που βρήκα.. Ασχετο:Τι καιρό έχει Αθήνα τώρα; 

Το πρωί έβρεχε, τωρα εχει συννεφιά.

εννοειται οτι τα μπιφτέκια δεν ανεβάζουν καθόλου. Επισης οι τηγανίτες πατάτες δεν ανεβάζουν ολες, δεν ξερω αν φταίει η πατάτα ή  το λάδι που τηγανιζονται. Γενικως δοκιμάζω μικρές ποσότητες και ξερω για την επόμενη φορα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gorgina είπε:

Εύχομαι να επιτύχει η φίλη σου! Οκ καλή μου. θα τα βάλω τα δικά μου ωστόσο επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πολύ.εχω στο ιστορικό μου αποβολές ενημερωνομαι για ξένα ...

Σε νιώθω....εύχομαι να είναι τα τυχερά σου

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλά μην το λες. Έτσι έλεγα και εγώ. Ένα και εντάξει είμαστε. Γέννησα και όταν με πήγαν να με δουν οι δικοί μου λέω στον άντρα μου "δεν το ξανακάνω", και τώρα ετοιμάζομαι για την δεύτερη εμβρυομεταφορα. Οπότε μεγάλη μπουκιά φάε...

Κορίτσι μου ,τα ίδια έλεγα κ εγώ, έκανα ενα παιδάκι πέρυσι ,τέλος δεν το ξανακάνω

..αλλά στις 5/9 μετέφερα τις δυο τελευταίες μου βλαστοκυστες ..χα χα

Καλη επιτυχία εύχομαι για το επόμενο Σάββατο ,με το καλό να πανε όλα.

Επίσης, μιας κ παρακολουθώ το φόρουμ απο τη πρώτη μου εγκυμοσύνη, θυμάμαι πολλά για πολλές κοπέλες όπως οτι εμείς εχουμε γεννήσει την ιδια μερα.. 20/6/19 κ τωρα πάμε για το δεύτερο! Τα φιλιά μου..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Στο μεταξύ, έχω και τον άντρα μου να επιμένει τήρησε τη διατροφή Κ τήρησε τη διατροφή που Οκ, έχει ένα δίκιο, όμως αναρωτιέμαι και το εκφράζω ως παράπονο δηλαδή, τόσες Κ τόσες γυναίκες γέννησαν γερά παιδιά χωρίς φάρμακα. 

Καταλαβαίνω πως για εμάς είναι πιο δύσκολο να μείνουμε πάλι έγκυες όμως δεν ξέρω και κατά πόσο πχ αυτή η καταπίεση είναι σωστή πχ εγώ μέρες λιγουρεύομαι σάντουιτς με ψωμί πολύσπορο, γαλοπουλα(επιτρεπεται εγώ να τρώω, έχω αντισώματα), τυρί τοστ, πατατάκια κι ένα γαλακτομπούρεκο!! 

Ειλικρινά όμως το λεω

Όλες μου οι ξαδέρφες, ειδικά στα χωριά Κ το λουκάνικο τους έτρωγαν, και τα κρέατα φουλ Κ τηγανητά Κ μια χαρά παιδιά έχουν. 

Καταλαβαίνω γιατί εμείς προσέχουμε πιο πολύ αλλά το εκφράζω ως παράπονο αυτό διότι πραγματικά το στομάχι μου είναι σε χάλια κατάσταση, μονίμως τρώω. Παλεύω να τρώω φρούτα, πολλά φρούτα όμως μπας Κ σώσω την κατάσταση. 

Ουφ, Σορρυ απλώς μου βγήκε το παράπονο. 

εγω ετρωγα τα παντα κ δεν στερήθηκα τιποτα μα τιποτα....ο ντοκ μ μ λεει φαε δεν κάνουμε διατροφή εισαι έγκυος κ πρεπει να απολαυσεις τα παντα..κ ετσι εκανα... μονο αν εχεις ζαχαρο μ λεει προσεχεις αλλιως τρωτε οτι θελετε...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Στο μεταξύ, έχω και τον άντρα μου να επιμένει τήρησε τη διατροφή Κ τήρησε τη διατροφή που Οκ, έχει ένα δίκιο, όμως αναρωτιέμαι και το εκφράζω ως παράπονο δηλαδή, τόσες Κ τόσες γυναίκες γέννησαν γερά παιδιά χωρίς φάρμακα. 

Καταλαβαίνω πως για εμάς είναι πιο δύσκολο να μείνουμε πάλι έγκυες όμως δεν ξέρω και κατά πόσο πχ αυτή η καταπίεση είναι σωστή πχ εγώ μέρες λιγουρεύομαι σάντουιτς με ψωμί πολύσπορο, γαλοπουλα(επιτρεπεται εγώ να τρώω, έχω αντισώματα), τυρί τοστ, πατατάκια κι ένα γαλακτομπούρεκο!! 

Ειλικρινά όμως το λεω

Όλες μου οι ξαδέρφες, ειδικά στα χωριά Κ το λουκάνικο τους έτρωγαν, και τα κρέατα φουλ Κ τηγανητά Κ μια χαρά παιδιά έχουν. 

Καταλαβαίνω γιατί εμείς προσέχουμε πιο πολύ αλλά το εκφράζω ως παράπονο αυτό διότι πραγματικά το στομάχι μου είναι σε χάλια κατάσταση, μονίμως τρώω. Παλεύω να τρώω φρούτα, πολλά φρούτα όμως μπας Κ σώσω την κατάσταση. 

Ουφ, Σορρυ απλώς μου βγήκε το παράπονο. 

Γιατί να μην τα φας κι εσύ; Ε, δεν θα είναι το ημερήσιο γεύμα σου πάντα έτσι. Εννοείται και τα τρως. Ετρωγα πακοτινια, πατατάκια, σιρόπιαστα, μακαρονάδες, πατάτες τηγανιτές (όχι συχνά γιατί μου έπεφταν βαριές), γύρους, πίτσες, τοστ κάθε μέρα, μπισκοτάκι με τον καφε. Αλλά έτρωγα και χόρτα βραστά, όσπρια, λαδερα, ψάρια.Φρούτα δεν μου αρέσουν. Σαλάτες μόνο σπίτι. Βασικά μόνο τον τόνο περιόρισα παρά πολύ. 

Δεν είναι ανάγκη να το παρακάνεις σαν εμένα αλλα όχι και να σου τρέχουν τα σάλια.

3 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Έχω σωθεί με μαστίχα Χίου, τη διαλύω σε νερό Κ πινω

Όμως τα χάπια δραμα

Ενδεικτικά... Το πρωί τρώω δύο φρυγανιές ολικής με ταχίνι Κ μπανάνα για να πιω τα σικλακουρ

Μετά, ένα αποξηραμένο σύκο για τα ούτρο Κ τα ούτρο μου κάνουν το στομάχι χάλια οπότε θα φάω πχ Κ λίγο τυράκι η φρυγανιά 

Μετά έχω σιδηρο, filicine, μεσημέρι σικλακουρ Κ ούτρο άρα καλό φαγητό πριν Κ μετά, βιταμίνη d, pregnacare άρα πάλι καλό φαγητό και από της 6.30 ξεκινάω να τρώω πχ ενα αχλάδι η ένα τοστ να πάρω σικλακουρ, μετά με τα χίλια ζόρια ούτρο, έχω κ χαρτοπετσέτα δίπλα Κ μετά γιατί πάλι το στομάχι χάλια, φρυγανιά για τα υγρά. 

Κάνω υπομονή για το μωρο, ειλικρινά 

Έπρεπε να με έβλεπες. Τα έβαζα στη σειρά και Καταπινα. Πολύ γέλιο...τώρα...τότε μια αηδία. Ειδικά προς το τέλος το στόμα αρνούνταν να συνεργαστεί.

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι ως αναφορά τον αριθμό βλαστοκυστεων και της τιμής; Φίλη μου πέτυχε στα 39 το γιο της με προεμφυτευτικο και που πολύ κούραση( φυσικούς έκανε καθόλου καλή ανταπόκριση είχαν θέμα στον καρυωτυπο κτλ) όπως καταλαβαίνετε τώρα που σκέφτεται για δεύτερο η δωρεά είναι μονόδρομος γιατί με δεδομένο ότι θέλει προεμφυτευτικο και είναι καλή ανταπκριτρια δε θα φτάσει εύκολα στο στόχο της.Στη δωρεά μπορεί να ζητήσει λιγότερα εμβρια ; Αυτό στην τιμή έχει ρόλο; Της είπα ότι από όσο διαβάζω δεν έχω δε να μειώνει κάποιος την τιμή εάν πχ πάρεις μόνο για μια ετ

νομίζω  δεν μειώνεται η τιμη εχτος κ αν π γιατρός ειναι κεφαλη μεσα στο κέντρο η μπορει να πάρει κατεψυγμενα κ να μην βρουν καν κοπελα ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , gorgina είπε:

Αγαπητές φίλες καλημέρα.  Πρώτη φορά γράφω στην ομάδα σας.... αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ ότι καλύτερο σε όλες σας και μια μια ξεχωριστά. Με το καλό οι εγγυουλες. Οι μανουλες να χαίρονται τα μωράκια τους...και κάθε επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Δεν είμαι νέα στην εξωσωματική.... το αντίθετο... ωστόσο είμαι νέα στην προσπάθεια με ξένο γεννητικό υλικό. Ακούω περίεργα πράγματα και φοβάμαι για το τι θα αντιμετωπίσω. Αναφέρομαι και εγώ στο θέμα του αριθμού των ωαρίων και τελικά στον αριθμό των τελικών βλαστοκυστεων....σε γιατρό που έχω απευθυνθεί μου είπε ότι συνήθως περνούμε 6 με 8 ωάρια...δεν σαν κρύβω ότι δεν μου άρεσε....εγώ προσωπικά σε ηλικία πάνω από 40 με δόση μόλις 150 γκοναλ δεν πήρα ποτέ λιγότερο από 17 ωάρια και τελικά 6 ακόμα και 8 βλαστοκυστες.. οκ έχουμε περισσότερες πιθανότητες αλλά αντικειμενικά αν έχω και εγώ δύο βλαστοκυστες...μου φαίνεται πολύ μικρός αριθμός.εδω να τονίσω ότι το κόστος δεν είναι κάτω από 4000. Αρχικά ζητώ συγνώμη για το τεράστιο ποστ.θα εκτιμούσα οποιοδήποτε πληροφορία για κέντρα η γιατρούς που ήταν πιο ξεκάθαροι σε αυτό.... καλημέρα και πάλι και καλώς σας βρήκα

Καλώς όρισες! ¨Ολα θα πάνε καλά, αρκεί να το ψάξεις λίγο το θέμα. Θα σου στείλω προσωπικο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εγω μεχρι την καμπυλη ζαχαρου στον 5ο μηνα, ετρωγα τα παντα. Γλυκα, δυο φορες τη βδομαδα, μεσογειακη διατροφη, μελι, ταχινι , χυμους κλπ.χωρις ομως στερησεις. Εμεις πχ γενικα αποφευγουμε τα τηγανητα . Ομως ετρωγα κ ενα πιτογυρο τη βδομαδα κ μια πιτσα που και που κ δεν στερηθηκα κατι.

Και παρόλο που εμφανισα διαβητη κυησης , λογω ιστορικου μαμας , το εμβρυο ηταν μια χαρα.

Οποτε φαε κανονικα και μονο αν εμφανιστει προβλημα , κανεις διατροφη, με οδηγιες του ντοκ σου

Περιμενουμε κι εμεις μαζι σου! Ευχομαι τριψηφιο νουμερο!!!

Δυστυχώς 14. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, aurorahope είπε:

Καλώς όρισες! ¨Ολα θα πάνε καλά, αρκεί να το ψάξεις λίγο το θέμα. Θα σου στείλω προσωπικο μηνυμα.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την άμεση ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , gorgina είπε:

Αγαπητές φίλες καλημέρα.  Πρώτη φορά γράφω στην ομάδα σας.... αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ ότι καλύτερο σε όλες σας και μια μια ξεχωριστά. Με το καλό οι εγγυουλες. Οι μανουλες να χαίρονται τα μωράκια τους...και κάθε επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Δεν είμαι νέα στην εξωσωματική.... το αντίθετο... ωστόσο είμαι νέα στην προσπάθεια με ξένο γεννητικό υλικό. Ακούω περίεργα πράγματα και φοβάμαι για το τι θα αντιμετωπίσω. Αναφέρομαι και εγώ στο θέμα του αριθμού των ωαρίων και τελικά στον αριθμό των τελικών βλαστοκυστεων....σε γιατρό που έχω απευθυνθεί μου είπε ότι συνήθως περνούμε 6 με 8 ωάρια...δεν σαν κρύβω ότι δεν μου άρεσε....εγώ προσωπικά σε ηλικία πάνω από 40 με δόση μόλις 150 γκοναλ δεν πήρα ποτέ λιγότερο από 17 ωάρια και τελικά 6 ακόμα και 8 βλαστοκυστες.. οκ έχουμε περισσότερες πιθανότητες αλλά αντικειμενικά αν έχω και εγώ δύο βλαστοκυστες...μου φαίνεται πολύ μικρός αριθμός.εδω να τονίσω ότι το κόστος δεν είναι κάτω από 4000. Αρχικά ζητώ συγνώμη για το τεράστιο ποστ.θα εκτιμούσα οποιοδήποτε πληροφορία για κέντρα η γιατρούς που ήταν πιο ξεκάθαροι σε αυτό.... καλημέρα και πάλι και καλώς σας βρήκα

Φυσικά και είναι πολύ λίγα τα ωάρια!!! Εμένα μου έδωσε 15 και καταλήξαμε με 13 βλαστοκυστες!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Φυσικά και είναι πολύ λίγα τα ωάρια!!! Εμένα μου έδωσε 15 και καταλήξαμε με 13 βλαστοκυστες!!!!!! 

Αυτό και αν είναι νούμερο!!! Θα μπορούσε ς να με ενημερώσεις σε πμ για τον γιατρό σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, aggel-mak είπε:

Κορίτσι μου ,τα ίδια έλεγα κ εγώ, έκανα ενα παιδάκι πέρυσι ,τέλος δεν το ξανακάνω

..αλλά στις 5/9 μετέφερα τις δυο τελευταίες μου βλαστοκυστες ..χα χα

Καλη επιτυχία εύχομαι για το επόμενο Σάββατο ,με το καλό να πανε όλα.

Επίσης, μιας κ παρακολουθώ το φόρουμ απο τη πρώτη μου εγκυμοσύνη, θυμάμαι πολλά για πολλές κοπέλες όπως οτι εμείς εχουμε γεννήσει την ιδια μερα.. 20/6/19 κ τωρα πάμε για το δεύτερο! Τα φιλιά μου..

Ακριβώς! Έκανες χοριακη; Πώς πήγε; ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...