Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω ετρωγα τα παντα κ δεν στερήθηκα τιποτα μα τιποτα....ο ντοκ μ μ λεει φαε δεν κάνουμε διατροφή εισαι έγκυος κ πρεπει να απολαυσεις τα παντα..κ ετσι εκανα... μονο αν εχεις ζαχαρο μ λεει προσεχεις αλλιως τρωτε οτι θελετε...

Εγώ ως τώρα δεν είχα θέμα έχει όμως η μητέρα μου, γι αυτό Κ η πρώιμη καμπύλη. 

Φοβάμαι λίγο αλλά μέσα μου λέω την κάνω για να προλάβω. 

Ως τότε κρατιέμαι, μετά πάντως, την ίδια μέρα σκοπεύω να χτυπήσω ένα σάντουιτς πολύσπορο με τυρί, γαλοπούλα Κ πατατάκια από ένα μαγαζί που ξέρω πολύ καλά ότι είναι πεντακάθαρο. 

Just now, Ele@n είπε:

Γιατί να μην τα φας κι εσύ; Ε, δεν θα είναι το ημερήσιο γεύμα σου πάντα έτσι. Εννοείται και τα τρως. Ετρωγα πακοτινια, πατατάκια, σιρόπιαστα, μακαρονάδες, πατάτες τηγανιτές (όχι συχνά γιατί μου έπεφταν βαριές), γύρους, πίτσες, τοστ κάθε μέρα, μπισκοτάκι με τον καφε. Αλλά έτρωγα και χόρτα βραστά, όσπρια, λαδερα, ψάρια.Φρούτα δεν μου αρέσουν. Σαλάτες μόνο σπίτι. Βασικά μόνο τον τόνο περιόρισα παρά πολύ. 

Δεν είναι ανάγκη να το παρακάνεις σαν εμένα αλλα όχι και να σου τρέχουν τα σάλια.

Έπρεπε να με έβλεπες. Τα έβαζα στη σειρά και Καταπινα. Πολύ γέλιο...τώρα...τότε μια αηδία. Ειδικά προς το τέλος το στόμα αρνούνταν να συνεργαστεί.

Άσε... Τα ούτρο μεγάλο θέμα... Το μεσημέρι το κατέβασα με ψητή πατάτα με μπόλικο λεμόνι, το βράδυ είναι το δράμα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ ως τώρα δεν είχα θέμα έχει όμως η μητέρα μου, γι αυτό Κ η πρώιμη καμπύλη. 

Φοβάμαι λίγο αλλά μέσα μου λέω την κάνω για να προλάβω. 

Ως τότε κρατιέμαι, μετά πάντως, την ίδια μέρα σκοπεύω να χτυπήσω ένα σάντουιτς πολύσπορο με τυρί, γαλοπούλα Κ πατατάκια από ένα μαγαζί που ξέρω πολύ καλά ότι είναι πεντακάθαρο. 

Άσε... Τα ούτρο μεγάλο θέμα... Το μεσημέρι το κατέβασα με ψητή πατάτα με μπόλικο λεμόνι, το βράδυ είναι το δράμα. 

Τα ουτρο μου δημιουργησαν μεγαλο προβλημα στο στομαχι και τωρα τα παιρνω κολπικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Τα ουτρο μου δημιουργησαν μεγαλο προβλημα στο στομαχι και τωρα τα παιρνω κολπικα.

Εγώ κι από στόμα και κολπικα

Εντύπωση μου κανει που στα έδωσε μόνο από κάτω. Εγώ έχω πάρει άπειρες φορές ούτρο όμως εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες μου βρωμάνε, δε τα μπορώ καθόλου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ κι από στόμα και κολπικα

Εντύπωση μου κανει που στα έδωσε μόνο από κάτω. Εγώ έχω πάρει άπειρες φορές ούτρο όμως εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες μου βρωμάνε, δε τα μπορώ καθόλου. 

Εμένα πάντα από κάτω μου τα έδιναν.Μια φορά μόνο ρώτησα εγώ αν μπορώ από στόμα για ευκολία και κοιμόμουν όρθια στη δουλειά.Η καλύτερη απορρόφηση είναι κολπικά και δεν παίρνουν κ από το συκώτι

Just now, Rafaelatarzan είπε:

νομίζω  δεν μειώνεται η τιμη εχτος κ αν π γιατρός ειναι κεφαλη μεσα στο κέντρο η μπορει να πάρει κατεψυγμενα κ να μην βρουν καν κοπελα ...

Κι εγώ αυτό έχω διαβάσει..η Δήμητρα που λέει η Μαίρη είναι γιατί μπερδεύτηκα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Εμένα πάντα από κάτω μου τα έδιναν.Μια φορά μόνο ρώτησα εγώ αν μπορώ από στόμα για ευκολία και κοιμόμουν όρθια στη δουλειά.Η καλύτερη απορρόφηση είναι κολπικά και δεν παίρνουν κ από το συκώτι

Σε ευχαριστώ πολυ

Εμένα μου δίνουν Κ από το στόμα και μάλιστα πέντε γιατί όταν είχα κάνει στην αρχή της εγκυμοσύνης εξετασεις, δεν ειχα καλή απορρόφηση. Θεωρούσα ότι από το στόμα ήταν καλύτερα, κρατούσαν καλύτερα το μωρό, από κάτω δεν έχω κανένα θέμα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ κι από στόμα και κολπικα

Εντύπωση μου κανει που στα έδωσε μόνο από κάτω. Εγώ έχω πάρει άπειρες φορές ούτρο όμως εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες μου βρωμάνε, δε τα μπορώ καθόλου. 

Ο γιατρος μου ειπε εξ αρχης να τα παιρνω απο το στομα, οταν αρχισα να υποφερω του ειπα οτι θα τα παρω κολπικα, δικη μου απόφαση..αλλα συμφωνησε. Το παν ειναι να μην ταλαιπωρεισαι..Παιρνω δυο και μια προλουτεξ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ

Εμένα μου δίνουν Κ από το στόμα και μάλιστα πέντε γιατί όταν είχα κάνει στην αρχή της εγκυμοσύνης εξετασεις, δεν ειχα καλή απορρόφηση. Θεωρούσα ότι από το στόμα ήταν καλύτερα, κρατούσαν καλύτερα το μωρό, από κάτω δεν έχω κανένα θέμα. 

Η καλύτερη απορρόφηση γίνεται από κάτω...στις μεγάλες αιμορραγίες της κόρης μου από κάτω μου τα έδιναν κ μόνο αν είχα πολύ αίμα έπαιρνα ενέσιμη.οχι από το στόμα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εμένα πάντα από κάτω μου τα έδιναν.Μια φορά μόνο ρώτησα εγώ αν μπορώ από στόμα για ευκολία και κοιμόμουν όρθια στη δουλειά.Η καλύτερη απορρόφηση είναι κολπικά και δεν παίρνουν κ από το συκώτι

Κι εγώ αυτό έχω διαβάσει..η Δήμητρα που λέει η Μαίρη είναι γιατί μπερδεύτηκα

Εγω πάντως στην αρχή τα έπαιρνα από κάτω μόνο και ενώ δεν σηκωνομουν  και αμέσως, σε τεχνητό κύκλο ιδιαίτερα, δεν είχα πολύ καλή προγεστερονη. Και ενώ με ζαλίζουν αφάνταστα στον ιδιο κύκλο στη συνέχεια   δοκίμασα ένα κόλπο, ένα στόμα. Η προγεστερονη ανέβηκε αμέσως και ήτανε σουπερ.Αρα εξαρτάται από τον οργανισμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω πάντως στην αρχή τα έπαιρνα από κάτω μόνο και ενώ δεν σηκωνομουν  και αμέσως, σε τεχνητό κύκλο ιδιαίτερα, δεν είχα πολύ καλή προγεστερονη. Και ενώ με ζαλίζουν αφάνταστα στον ιδιο κύκλο στη συνέχεια   δοκίμασα ένα κόλπο, ένα στόμα. Η προγεστερονη ανέβηκε αμέσως και ήτανε σουπερ.Αρα εξαρτάται από τον οργανισμο

Just now, anoulious είπε:

Εγω πάντως στην αρχή τα έπαιρνα από κάτω μόνο και ενώ δεν σηκωνομουν  και αμέσως, σε τεχνητό κύκλο ιδιαίτερα, δεν είχα πολύ καλή προγεστερονη. Και ενώ με ζαλίζουν αφάνταστα στον ιδιο κύκλο στη συνέχεια   δοκίμασα ένα κόλπο, ένα στόμα. Η προγεστερονη ανέβηκε αμέσως και ήτανε σουπερ.Αρα εξαρτάται από τον οργανισμο

Ίσως όμως η προγεστερόνη σου ανέβηκε γιατί τα έπαιρνες μέρες.Ολα τα σκευάσματα που δεν περνούν από το στομάχι κ το συκώτι απορροφούνται πιο εύκολα.Για αυτό κ δίνουν ενέσεις για γρήγορη απορρόφηση προγεστερόνης.Βασκλορ μετά την εμβριομεταφορα ή αυτοκόλλητα όταν δεν πιάνουν τα σικλακουρ.Εμενα αυτό μου ελεγαν .Νομίζω ότι η εξαίρεση είναι να μη συμβεί αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Thia1985 είπε:

Μαγνήσιο παίρνω μόνο από pregnacare. 

Παίρνω σιδηρο, φιλικό, pregnacare, ω3(αυτα όποτε αντέχω γιατί αν κ τρελαινομαι για ψάρια, μου χειροτερεύουν αναγούλες), βιταμίνη d, utrogestan, cyclacur, innohep,  προς το παρόν δε θυμάμαι κάτι άλλο. 

οι pregnacare δεν εχουν ολες τις βιταμινες περνεις κ αλλες ξεχωριστα? με μπερδεψες. μηπως περνεις παραπανω βρε? τα ω3 δεν χρειαζονται κ τα φαρμακα εκτος απο τις αντιπυκτικες λογικα θα στα κοψει στην επομενη επισκεψη στο τριμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Ο γιατρος μου ειπε εξ αρχης να τα παιρνω απο το στομα, οταν αρχισα να υποφερω του ειπα οτι θα τα παρω κολπικα, δικη μου απόφαση..αλλα συμφωνησε. Το παν ειναι να μην ταλαιπωρεισαι..Παιρνω δυο και μια προλουτεξ.

Παίρνεις κ προλουτεξ ομως

Just now, linaa είπε:

οι pregnacare δεν εχουν ολες τις βιταμινες περνεις κ αλλες ξεχωριστα? με μπερδεψες. μηπως περνεις παραπανω βρε? τα ω3 δεν χρειαζονται κ τα φαρμακα εκτος απο τις αντιπυκτικες λογικα θα στα κοψει στην επομενη επισκεψη στο τριμηνο. 

Ναι παίρνω ξεχωριστά σιδηρο, φολικό, βιταμίνη d .Απο βιταμίνες, ορμόνες ότι έγραψα. 

Εμένα μου είπαν ότι τα ω3 είναι απαραίτητα για την υγιή ανάπτυξη του εμβρύου. 

Just now, island1 είπε:

 

Παίρνω πέντε σικλακουρ από στόμα Κ τρια κολπικα Κ μάλιστα όταν είπα ότι πλέον δεν ανέχομαι τα του στόματος, μου είπαν να κάνω υπομονή. 

Πάντως ηρέμησα κάπως γιατί θεωρούσα ότι πχ κάποιες φορές όπως χθες το βράδυ που τα έβγαλα, έκανα κακό στο μωρό. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aircondition είπε:

Δυστυχώς 14. 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου, δυστυχως βιοχημικη. 

Χρειαζεται περαιτερω διερευνηση με το γιατρο σου για να βρεθει η αιτια. Ψαξτε τη μητρα με υστεροσκοηση κ κοιταξτε κ αιματολογικα. Πιθανον βεβαια να ηταν τυχαιο κ να ηταν αδυναμο το εμβρυο.

Για οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Παίρνεις κ προλουτεξ ομως

Ναι παίρνω ξεχωριστά σιδηρο, φολικό, βιταμίνη d .Απο βιταμίνες, ορμόνες ότι έγραψα. 

Εμένα μου είπαν ότι τα ω3 είναι απαραίτητα για την υγιή ανάπτυξη του εμβρύου. 

Παίρνω πέντε σικλακουρ από στόμα Κ τρια κολπικα Κ μάλιστα όταν είπα ότι πλέον δεν ανέχομαι τα του στόματος, μου είπαν να κάνω υπομονή. 

Πάντως ηρέμησα κάπως γιατί θεωρούσα ότι πχ κάποιες φορές όπως χθες το βράδυ που τα έβγαλα, έκανα κακό στο μωρό. 

ναι αλλα δεν δινουν συμπληρωμα συνηθως απλα τρως 2 φορες την εβδομαδα ψαρακι μωρε . δεν χρειαζετε για ολα συμπληρωμα . νομιζω τις pregnacare θα στις κοψει κ θα σου δωσει μαγνησιο ξεχωριστα . ρε για ξαναρωτα γιατι δεν κανει να περνεις διπλες ποσοτητες ειναι τοξικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι αλλα δεν δινουν συμπληρωμα συνηθως απλα τρως 2 φορες την εβδομαδα ψαρακι μωρε . δεν χρειαζετε για ολα συμπληρωμα . νομιζω τις pregnacare θα στις κοψει κ θα σου δωσει μαγνησιο ξεχωριστα . ρε για ξαναρωτα γιατι δεν κανει να περνεις διπλες ποσοτητες ειναι τοξικο. 

Μου είπαν συνεχίζω κανονικά τα χάπια μου κ προσθέτω pregnacare

Μου έκανε κι εμένα εντύπωση αυτό αλλά προφανώς κάποιος λογος θα υπαρχει

Την διατροφή μου,  τη φροντίζει η μητέρα μου με βάση ότι της λέω, είπαμε με τον άντρα μου μέχρι να κλείσω τρίμηνο να μην κουράζομαι καθόλου Κ σε τπτ, εγώ βέβαια το μαγείρεμα το θεωρώ χαλαρωτικό αλλά επέμενε. Επίσης όλη την άδεια του την έχει πάρει για να είναι μαζί μου, τον πρώτο καιρό ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα γιατί υπήρχαν μέρες που δε μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, με τις αναγούλες σώθηκα λόγω μαστίχας Χίου Κ τζιντζερ. 

Τώρα γενικότερα είμαι καλύτερα (αν εξαιρέσεις το στομάχι) Κ να σου πω καμμια φορά με φοβίζει αυτό, δηλαδή το προτιμώ ζωηρό. 

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι παίρνω πολλά. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...