Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Σχολείο τα μεγαλύτερα η μπέμπα θέλει να σηκώνεται συνέχεια πλέον και να γυρνάει σε όλο το σπίτι. :wub:

Aλανι η μικρη:D!

Στο σχολειο με τη μασκα ε? Τι να κανουμε φετος υπομονη. Τουλαχιστον προστατευετε  τη μικρη απο μικροβια

Just now, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα;, είμαι η ΝΙκη και μπαίνω στο φόρουμ από πολύ παλιά . Δυστυχώς μετά από φυσικές αποβολές και πάνω από δέκα εξωσωματικές σταμάτησα να προσπαθώ για μωρό εδώ και δυο χρόνια. Προσπάθησα να συνέλθω ψυχολογικά αλλά έφτασα 49 χωρίς παιδί . Με ειδοποίησαν από το κέντρο για ένα κρυοσηντηρημενο που έχω αφήσει 6 κυττάρων . Αξίζει σε αυτή την ηλικία να δοκιμάσω; Λαχταράω ένα παιδί αλλά φοβάμαι ... ειλικρινά δεν θέλω να το καταστρέψω 

Γεια σου κοπελα μου! Κι εγω ειμαι στην ηλικια σου, στα 48 εμεινα εγκυος κ τωρα εχω μωρακι. Η ηλικια δεν πρεπει να σ απασχολει οσον αφορα την εγκυμοσυνη

Με δικα σου ωαρια ειναι το εμβρυο? Επειδη εισαι σε οριακη ηλικια οσον αφορα τις εξωσωματικες (υπαρχει ανωτατο οριο τα 50 ετη), καλυτερα τις τελευταιες σου προσπαθειες να τις κανεις με δωρεα ωαριων, για να εχεις πιο σιγουρα αποτελεσματα. 

Just now, chitaneta είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εχτές πήγα σε πρώτο ραντεβού σε γιατρό και μιλώντας για εξωσωματική με δανεικά, μου είπε ότι πέρνουν δέκα ωάρια από την δότρια που συνήθως δίνουν 5 βλαστοκύστες. Για τις γυναίκες που έχουν εμπειρίες προηγούμενες, είναι ικανοποιητικό το νούμερο;

Υ.Γ Τουτούνι αν θυμάσαι είχαμε επικοινωνήσει με πμ πριν λίγους μήνες. Σήμερα θα επισκεφθώ και τον γιατρό σου...

 

Επίσης ο ίδιος γιατρός μου πρότεινε αν θέλω να προσπαθήσω με τα δικά μου, να κάνουμε μια προσπάθεια (παρόλες τις λίγες πιθανότητες που έχω) με φυσικό κύκλο, συλλέγοντας ένα ωοθυκοφυλάκιο κάθε φορά αφού δεν έχω παραπάνω, μπας και γίνει κάτι... Ποια είναι η γνώμη σας, αξίζει να προσπαθήσω;

Ναι ειναι καλο το νουμερο. Οχι παντως κατω απο πεντε καλυτερα

Just now, ni-ki είπε:

Ο γιατρός μου σαφώς μου πρότεινε δωρεά απλά εγώ δεν ήμουν σίγουρη. Ο άνδρας μου δεν είχε θέμα , ότι αποφάσιζα εγώ ,αρκεί να είμαι εγώ καλά μου λέει πάντα. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον λάθος έκανα . Απλά φοβάμαι ότι εάν μια στο εκατομμύριο πετύχω με δανεικά θα είμαι μια μεγάλη μαμά. Δεν μπορώ να γυρίσω τα χρόνια πίσω, όσο και αν το θέλω . Έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες , έχω ελέγχει από παντού έχω κάνει εξωσωματικές χωρίς επιτυχία , έχω δώσει άπειρα χρήματα σε όλους και παραμένω με μια άδεια αγκαλιά . Ίσως το τολμήσω γιατί θα είναι πάντα ένα αγκάθι μέσα μου ότι μια λαθος επιλογή μου , μας στερησε ένα παιδί...

Μην μετανιωνεις για τα λαθη που εχεις κανει, Να μετανιωνεις γι αυτα που δεν θα ζησεις, επειδη φοβηθηκες...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Θα ελέγξουμε τον επόμενο κύκλο πως θα πάει και θα προχωρήσω πρώτα στο δικό μου και στη συνέχεια σε δωρεά . Μαίρη σε ευχαριστώ για τα λόγια σου , ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατι άφησα να περάσουν τα τελευταία χρόνια χωρίς να κάνω κάτι...  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Aλανι η μικρη:D!

Στο σχολειο με τη μασκα ε? Τι να κανουμε φετος υπομονη. Τουλαχιστον προστατευετε  τη μικρη απο μικροβια

Γεια σου κοπελα μου! Κι εγω ειμαι στην ηλικια σου, στα 48 εμεινα εγκυος κ τωρα εχω μωρακι. Η ηλικια δεν πρεπει να σ απασχολει οσον αφορα την εγκυμοσυνη

Με δικα σου ωαρια ειναι το εμβρυο? Επειδη εισαι σε οριακη ηλικια οσον αφορα τις εξωσωματικες (υπαρχει ανωτατο οριο τα 50 ετη), καλυτερα τις τελευταιες σου προσπαθειες να τις κανεις με δωρεα ωαριων, για να εχεις πιο σιγουρα αποτελεσματα. 

Ναι ειναι καλο το νουμερο. Οχι παντως κατω απο πεντε καλυτερα

Μην μετανιωνεις για τα λαθη που εχεις κανει, Να μετανιωνεις γι αυτα που δεν θα ζησεις, επειδη φοβηθηκες...

Τι όμορφο το τελευταίο που έγραψες... Ναι με μάσκες πάνε αλλά τις συνήθισαν τα γλυκούλια μωρέ. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι όμορφο το τελευταίο που έγραψες... Ναι με μάσκες πάνε αλλά τις συνήθισαν τα γλυκούλια μωρέ. 

Ναι μωρε τα παιδια αντεχουν πολλα , εμεις ειμαστε γκρινιαρηδες

Αυτο που εγραψα το σκεφτηκα στη δικη μου περιπτωση κ ετσι προχωρησα.Και δεν το μετανιωσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ναι μωρε τα παιδια αντεχουν πολλα , εμεις ειμαστε γκρινιαρηδες

Αυτο που εγραψα το σκεφτηκα στη δικη μου περιπτωση κ ετσι προχωρησα.Και δεν το μετανιωσα

Αυτο ισχυει για τα μικρα.Τα μεγαλα αντιδρουν.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ni-ki είπε:

Θα ελέγξουμε τον επόμενο κύκλο πως θα πάει και θα προχωρήσω πρώτα στο δικό μου και στη συνέχεια σε δωρεά . Μαίρη σε ευχαριστώ για τα λόγια σου , ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατι άφησα να περάσουν τα τελευταία χρόνια χωρίς να κάνω κάτι...  

Κι εγω το ιδιο εκανα μεχρι τα 44 χρονια μου. Τουλαχιστον εσυ προσπαθησες κ εκανες τα παντα.

Μονο μην αφησεις να χαθει χρονος. Κανε εστω κ μια προσπαθεια με δανεικα κ οτι κ να γινει θα λες οτι εγω δεν φοβηθηκα....Το πιο πιθανο σεναριο βεβαια να μεινεις εγκυος:)

Just now, Joka είπε:

Αυτο ισχυει για τα μικρα.Τα μεγαλα αντιδρουν.

Ετσι ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Καλημέρα στις όμορφες . Το έμβρυο είναι τριών χρόνων 

Καλησπέρα

Προσωπικά συμφωνώ με Κάντι και Μαίρη.Εγω θα το άφηνα  βλαστοκυστη...αν χαθεί χάθηκε...εάν όχι δίνει ελπίδες...αν είναι 3 χρόνων σημαίνει ότι το έδωσες στα 46 . Η ηλικία μας λέει ότι η ποιότητα δεν θα είναι και η καλύτερη.Ωστοσο ρε συ έφτασες κυριολεκτικά στο όριο.Αν ακόμα το θες πολύ κάνε μια προσπάθεια με ξένα ωάρια.Αλλωστε είσαι απίστευτη αγωνίστρια.Εγω θα έδινα μια τελευταία ευκαιρία ..αν αντέχεις οικονομικά και πιέσεις λίγο τα πράγματα νομίζω προλαβαίνεις .Προσωπικά δίνω πολλές πιθανότητες σε αυτό..Εάν ωστόσο αποφασίσεις να σταματήσεις προσωπικά υποκλίνομαι στο θάρρος και τη δύναμή σου ! Δε θα σου πω τα τετριμμένα " υπάρχει ζωή και χωρίς παιδί κτλ" αγενώς γιατί τα γνωρίζεις και αφετέρου γιατί ο καθένας έχει το δικό του σκεπτικό κτλ.Θα σου πω ότι απλά γυρίζοντας σελίδα έρχεται μια απίστευτη ανακούφιση.Εχοντας ήδη ένα παιδί και προσπαθώντας άλλο τόσο για ένα δεύτερο μου πήρε πολύ χρόνο για να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι τέλος..δεν θα έρθει άλλο.Δε σου κρίνω ότι βαθιά μέσα μου με πονάει.Οσες έχουν θεωρούν ότι οκ έπρεπε να ναι ευτυχισμένη και με το ένα.Δεν είναι πάντα έτσι όμως ούτε μειώνει την ευτυχία μου.Ο καθένας εσωτερικά έχει τα δικά του όνειρα και προσδοκίες.Δεν είναι εύκολο να στα ακυρώνει η ζωή.Εαν λοιπόν ακόμα το ποθείς το ίδιο..δοκίμασε...τουλάχιστον θα πεις ότι έδωσες έναν αγώνα ως την εκπνοή του χρόνου.Εαν όχι εύχομαι από καρδιάς στο γύρισμα αυτό της σελίδας να σε περιμένουν μόνο ευτυχισμένες στιγμές και εκπλήξεις της ζωής

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , thalasa είπε:

Καλημέρα , οι περισσότερες από ότι ξέρω έχουμε πάρει μέσο όρο 5-6 βλαστόκύστες . Εσυ όμως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πας και στο γιατρό του Τουτουνι. Και εγω τωρα αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα , μεγάλη και σημαντική διαφορά στον αριθμό εμβρύων έχει ο άνθρωπος, και επιτυχία . 

Δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αφού σου προτείνει ο γιατρος σου να δοκιμάσεις και με τα δικά σου κάτι θα ξέρει. Αν έχεις κι εσυ ψυχικά αποθέματα κυρίως , δοκίμασε το, γιατί όχι;

Είμαι 43... Ίσως μου το πρότεινε σαν μια τελευταια προσπαθεια, αν κα μου είπε ότι είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες...

Ας πάω και στον άλλον γιατρό και βλέπουμε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τουτουνι είπε:

Κι εγώ θα σου έλεγα να τον επισκευθείς! Έτσι για μια άποψη, και αποφασίζεις έχοντας μια ολοκληρωμένη εικόνα!

Σε ποιο γιατρό πέτυχες?  Με δωρεά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mayax είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα,

5000 ευρώ για δύο βλαστοκύστες ειναι πάρα πολλά λεφτά. Πρέπει να απαιτήσεις περισσότερες βλαστοκύστες, διαφορετικά άλλαξε κέντρο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Είμαι 43... Ίσως μου το πρότεινε σαν μια τελευταια προσπαθεια, αν κα μου είπε ότι είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες...

Ας πάω και στον άλλον γιατρό και βλέπουμε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:)

Έκανα κι εγώ στα 43 μια τελευταία με δικά μου. Είχα άριστες ορμονικές εξετάσεις έκανα 6 από αυτά 3 εγιναν βλαστοκυστες. Φυσικά δεν τα κατάφερα. Δυστυχώς τα αυγά ακολουθούν την ηλικία μας. Έκανα τον προσωπικό μου απολογισμό για τα χρόνια που αφιέρωσα στον επαγγελματικό τομεα και είπα ότι πρέπει σε κάτι να κάνω πίσω (τώρα πια) και να προχωρήσω σε δωρεά. Δεν ξέρω αν στα 43 αξίζει να παλεύουμε με κάτι που έχει 2-4% επιτυχία. 

Just now, aurorahope είπε:

Καλησπέρα,

5000 ευρώ για δύο βλαστοκύστες ειναι πάρα πολλά λεφτά. Πρέπει να απαιτήσεις περισσότερες βλαστοκύστες, διαφορετικά άλλαξε κέντρο.

Συμφωνω είναι πολλά. 4500 μου είπαν 10 ωαρια και σε κέντρο με πολύ μεγάλη επιτυχία σε δωρεά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mayax είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Δεν εχει τόση διαφορα το cyclacur me την averkap, αλλα δίνετε παρά πολλα λεφτά για δυο βλαστοκυστες οσο τέλειες και να ειναι.

 Πήρες τιμές απο αλλα κέντρα; Πάνω κάτω τέτοια ποσα ζητάνε όλοι , αλλα δεσμεύονται σε καλύτερη ποσοτητα βλαστοκυστεων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...