Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Πως πάτε με την μπουμπού σου κορίτσι; Σας έχει πάρει το μυαλό ε; 

Ναι, το αστερακι μας, μας εχει παρει τα μυαλα:).

Εσεις τι κανετε? τι κανουν τα δικα σου αστερακια?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 21/5/2020 at 6:37 ΜΜ, nadiaki165 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα;, είμαι η ΝΙκη και μπαίνω στο φόρουμ από πολύ παλιά . Δυστυχώς μετά από φυσικές αποβολές και πάνω από δέκα εξωσωματικές σταμάτησα να προσπαθώ για μωρό εδώ και δυο χρόνια. Προσπάθησα να συνέλθω ψυχολογικά αλλά έφτασα 49 χωρίς παιδί . Με ειδοποίησαν από το κέντρο για ένα κρυοσηντηρημενο που έχω αφήσει 6 κυττάρων . Αξίζει σε αυτή την ηλικία να δοκιμάσω; Λαχταράω ένα παιδί αλλά φοβάμαι ... ειλικρινά δεν θέλω να το καταστρέψω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα;, είμαι η ΝΙκη και μπαίνω στο φόρουμ από πολύ παλιά . Δυστυχώς μετά από φυσικές αποβολές και πάνω από δέκα εξωσωματικές σταμάτησα να προσπαθώ για μωρό εδώ και δυο χρόνια. Προσπάθησα να συνέλθω ψυχολογικά αλλά έφτασα 49 χωρίς παιδί . Με ειδοποίησαν από το κέντρο για ένα κρυοσηντηρημενο που έχω αφήσει 6 κυττάρων . Αξίζει σε αυτή την ηλικία να δοκιμάσω; Λαχταράω ένα παιδί αλλά φοβάμαι ... ειλικρινά δεν θέλω να το καταστρέψω 

Το εμβρυακι από ποια ηλικία είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα;, είμαι η ΝΙκη και μπαίνω στο φόρουμ από πολύ παλιά . Δυστυχώς μετά από φυσικές αποβολές και πάνω από δέκα εξωσωματικές σταμάτησα να προσπαθώ για μωρό εδώ και δυο χρόνια. Προσπάθησα να συνέλθω ψυχολογικά αλλά έφτασα 49 χωρίς παιδί . Με ειδοποίησαν από το κέντρο για ένα κρυοσηντηρημενο που έχω αφήσει 6 κυττάρων . Αξίζει σε αυτή την ηλικία να δοκιμάσω; Λαχταράω ένα παιδί αλλά φοβάμαι ... ειλικρινά δεν θέλω να το καταστρέψω 

Έξι κυττάρων ειναι δεύτερη ή τριτη μερα της ζωής του; Αστο να γίνει βλαστοκύστη αν φτασει μεχρι εκεί εχει πολλές πιθανότητες να πάει καλα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ni-ki είπε:

Καλημέρα στις όμορφες . Το έμβρυο είναι τριών χρόνων 

Καλημέρα! Οταν ήμουν 46 εκανα 3 διεγέρσεις με βραχύ πρωτόκολλο και πήραμε 8 ωάρια. Τα κατέψυξαν,εκανα μια επέμβαση και μετα ηρθε η ωρα να τα γονιμοποιήσουν.Δεν γονιμοποιηθηκε ουτε ενα! Μετα απο αυτο εκανα 3 διεγέρσεις,σε καθε μια ειχα 3-4 ωάρια,γονιμοποιουνταν,είχαμε 2 έμβρυα 3 ημερών και γινόταν η ετ. Κανένα δεν εμφυτεύτηκε...:-(. Εκει σταμάτησα και μπήκα στην διαδικαςια της δωρεάς ωαρίων κι εχω τωρα τα διδυμάκια μου. Γέννησα στα 48. Ψάχνοντας πολυ δεν βρήκα σε σοβαρή βιβλιογραφία περιστατικό οπου γυναίκα 44-45 και πάνω να εχει αποκτήσει παιδί με εξωσωματική με δικο της ωάριο. 

Τι θέλω να πω; Αν εχεις ακομα αποθέματα ενέργειας και λαχταράς παιδί,προχωρα με δανεικά ωάρια! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ναι, το αστερακι μας, μας εχει παρει τα μυαλα:).

Εσεις τι κανετε? τι κανουν τα δικα σου αστερακια?

Σχολείο τα μεγαλύτερα η μπέμπα θέλει να σηκώνεται συνέχεια πλέον και να γυρνάει σε όλο το σπίτι. :wub:

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εχτές πήγα σε πρώτο ραντεβού σε γιατρό και μιλώντας για εξωσωματική με δανεικά, μου είπε ότι πέρνουν δέκα ωάρια από την δότρια που συνήθως δίνουν 5 βλαστοκύστες. Για τις γυναίκες που έχουν εμπειρίες προηγούμενες, είναι ικανοποιητικό το νούμερο;

Υ.Γ Τουτούνι αν θυμάσαι είχαμε επικοινωνήσει με πμ πριν λίγους μήνες. Σήμερα θα επισκεφθώ και τον γιατρό σου...

 

Επίσης ο ίδιος γιατρός μου πρότεινε αν θέλω να προσπαθήσω με τα δικά μου, να κάνουμε μια προσπάθεια (παρόλες τις λίγες πιθανότητες που έχω) με φυσικό κύκλο, συλλέγοντας ένα ωοθυκοφυλάκιο κάθε φορά αφού δεν έχω παραπάνω, μπας και γίνει κάτι... Ποια είναι η γνώμη σας, αξίζει να προσπαθήσω;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Καλημέρα στις όμορφες . Το έμβρυο είναι τριών χρόνων 

Το εμβρυακι ειναι σχετικα μεγαλης   ηλικιας  .Σου το λεω εγω που ειμαι και εγω μεγαλη,χωρις   παιδι και κανω τις   ιδιες   σκεψεις  .Κανενας   δεν μπορει να αποκλεισει το ενδεχομενο να δωσει εγκυμοσυνη αλλα οι πιθανοτητες   ειναι πολυ λιγες.  .Αν πραγματικα θελεις   να αποκτησεις   παιδακι και εχεις   ψυχικα και οικονομικα αποθεματα,κανε προσπαθεια με δωρεα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα;, είμαι η ΝΙκη και μπαίνω στο φόρουμ από πολύ παλιά . Δυστυχώς μετά από φυσικές αποβολές και πάνω από δέκα εξωσωματικές σταμάτησα να προσπαθώ για μωρό εδώ και δυο χρόνια. Προσπάθησα να συνέλθω ψυχολογικά αλλά έφτασα 49 χωρίς παιδί . Με ειδοποίησαν από το κέντρο για ένα κρυοσηντηρημενο που έχω αφήσει 6 κυττάρων . Αξίζει σε αυτή την ηλικία να δοκιμάσω; Λαχταράω ένα παιδί αλλά φοβάμαι ... ειλικρινά δεν θέλω να το καταστρέψω 

Κορίτσι μου βλέπω έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.Πως κ δεν έκανες προσπάθεια με δανεικά?Δεν στο πρότειναν ή είναι προσωπική επιλογή?,Αν πάντως δεν έχεις θέμα εσύ κ εφόσπν υπάρχει σύντροφος λ συμφωνεί κ αυτός θα σου πρότεινα να κάνεις προσπάθεια με δανεικά κ πιστεύω ότι θα γίνεις μια γλυκιά μανούλα:xΕγώ μετά απο πολλές αποτυχίες με δικά μου, πήγαμε με δωρεά κ τώρα περιμένουμε τα διδυμάκια μας!!

Όσον αφορά το κατεψυγμένο σου θα συμφωνήσω με την @Καντι.Άστο να γίνει βλαστοκύστη κ αν τα καταφέρει το μεταφέρεις.Διαφορετικά θεωρώ ότι αδίκως θα ταλαιπωρηθείς ψυχολογικά.Σε ότι κ αν αποφασίσεις σου εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα κατ'ευχήν!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chitaneta είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εχτές πήγα σε πρώτο ραντεβού σε γιατρό και μιλώντας για εξωσωματική με δανεικά, μου είπε ότι πέρνουν δέκα ωάρια από την δότρια που συνήθως δίνουν 5 βλαστοκύστες. Για τις γυναίκες που έχουν εμπειρίες προηγούμενες, είναι ικανοποιητικό το νούμερο;

Υ.Γ Τουτούνι αν θυμάσαι είχαμε επικοινωνήσει με πμ πριν λίγους μήνες. Σήμερα θα επισκεφθώ και τον γιατρό σου...

 

Επίσης ο ίδιος γιατρός μου πρότεινε αν θέλω να προσπαθήσω με τα δικά μου, να κάνουμε μια προσπάθεια (παρόλες τις λίγες πιθανότητες που έχω) με φυσικό κύκλο, συλλέγοντας ένα ωοθυκοφυλάκιο κάθε φορά αφού δεν έχω παραπάνω, μπας και γίνει κάτι... Ποια είναι η γνώμη σας, αξίζει να προσπαθήσω;

Κι εγώ θα σου έλεγα να τον επισκευθείς! Έτσι για μια άποψη, και αποφασίζεις έχοντας μια ολοκληρωμένη εικόνα!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου σαφώς μου πρότεινε δωρεά απλά εγώ δεν ήμουν σίγουρη. Ο άνδρας μου δεν είχε θέμα , ότι αποφάσιζα εγώ ,αρκεί να είμαι εγώ καλά μου λέει πάντα. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον λάθος έκανα . Απλά φοβάμαι ότι εάν μια στο εκατομμύριο πετύχω με δανεικά θα είμαι μια μεγάλη μαμά. Δεν μπορώ να γυρίσω τα χρόνια πίσω, όσο και αν το θέλω . Έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες , έχω ελέγχει από παντού έχω κάνει εξωσωματικές χωρίς επιτυχία , έχω δώσει άπειρα χρήματα σε όλους και παραμένω με μια άδεια αγκαλιά . Ίσως το τολμήσω γιατί θα είναι πάντα ένα αγκάθι μέσα μου ότι μια λαθος επιλογή μου , μας στερησε ένα παιδί...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εχτές πήγα σε πρώτο ραντεβού σε γιατρό και μιλώντας για εξωσωματική με δανεικά, μου είπε ότι πέρνουν δέκα ωάρια από την δότρια που συνήθως δίνουν 5 βλαστοκύστες. Για τις γυναίκες που έχουν εμπειρίες προηγούμενες, είναι ικανοποιητικό το νούμερο;

Υ.Γ Τουτούνι αν θυμάσαι είχαμε επικοινωνήσει με πμ πριν λίγους μήνες. Σήμερα θα επισκεφθώ και τον γιατρό σου...

 

Επίσης ο ίδιος γιατρός μου πρότεινε αν θέλω να προσπαθήσω με τα δικά μου, να κάνουμε μια προσπάθεια (παρόλες τις λίγες πιθανότητες που έχω) με φυσικό κύκλο, συλλέγοντας ένα ωοθυκοφυλάκιο κάθε φορά αφού δεν έχω παραπάνω, μπας και γίνει κάτι... Ποια είναι η γνώμη σας, αξίζει να προσπαθήσω;

Καλημέρα , οι περισσότερες από ότι ξέρω έχουμε πάρει μέσο όρο 5-6 βλαστόκύστες . Εσυ όμως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πας και στο γιατρό του Τουτουνι. Και εγω τωρα αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα , μεγάλη και σημαντική διαφορά στον αριθμό εμβρύων έχει ο άνθρωπος, και επιτυχία . 

Δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αφού σου προτείνει ο γιατρος σου να δοκιμάσεις και με τα δικά σου κάτι θα ξέρει. Αν έχεις κι εσυ ψυχικά αποθέματα κυρίως , δοκίμασε το, γιατί όχι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Ο γιατρός μου σαφώς μου πρότεινε δωρεά απλά εγώ δεν ήμουν σίγουρη. Ο άνδρας μου δεν είχε θέμα , ότι αποφάσιζα εγώ ,αρκεί να είμαι εγώ καλά μου λέει πάντα. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον λάθος έκανα . Απλά φοβάμαι ότι εάν μια στο εκατομμύριο πετύχω με δανεικά θα είμαι μια μεγάλη μαμά. Δεν μπορώ να γυρίσω τα χρόνια πίσω, όσο και αν το θέλω . Έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες , έχω ελέγχει από παντού έχω κάνει εξωσωματικές χωρίς επιτυχία , έχω δώσει άπειρα χρήματα σε όλους και παραμένω με μια άδεια αγκαλιά . Ίσως το τολμήσω γιατί θα είναι πάντα ένα αγκάθι μέσα μου ότι μια λαθος επιλογή μου , μας στερησε ένα παιδί...

Όταν με το καλό έρθει το μωράκι όλες οι άλλες σκέψεις πάνε περίπατο!! Είναι μια μαγεία κ θα 'ναι κρίμα να μην το προσπαθήσεις έστω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Ο γιατρός μου σαφώς μου πρότεινε δωρεά απλά εγώ δεν ήμουν σίγουρη. Ο άνδρας μου δεν είχε θέμα , ότι αποφάσιζα εγώ ,αρκεί να είμαι εγώ καλά μου λέει πάντα. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον λάθος έκανα . Απλά φοβάμαι ότι εάν μια στο εκατομμύριο πετύχω με δανεικά θα είμαι μια μεγάλη μαμά. Δεν μπορώ να γυρίσω τα χρόνια πίσω, όσο και αν το θέλω . Έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες , έχω ελέγχει από παντού έχω κάνει εξωσωματικές χωρίς επιτυχία , έχω δώσει άπειρα χρήματα σε όλους και παραμένω με μια άδεια αγκαλιά . Ίσως το τολμήσω γιατί θα είναι πάντα ένα αγκάθι μέσα μου ότι μια λαθος επιλογή μου , μας στερησε ένα παιδί...

Αν πετύχεις με δανεικά θα είσαι μια υπέροχη μαμά. Τι θα πει "μεγάλη". Το μωρό θα είναι πολύ τυχερό που θα έχει δύο γονείς που το ήθελαν παρά πολύ και για να το αποκτήσουν εκτός των άλλων υπερέβησαν στερεότυπα, ταμπού και προσωπικούς εγωισμούς!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...