Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Troia είπε:

H Φοίφα δεν είναι ενδοκρινολόγος. Είναι αιματολόγος. 

Εγω ήθελα να γράψω ότι και οι δύο ειδικότητες ενδοκρινολογος και αιματολογος αν δεν είναι απόλυτα εξειδικευμενες δεν κάνεις τίποτα. Αναφερόμουν και στις δύο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Η πρώτη δοτρια ήτανε 24 χρόνων , πήραμε 5 βλαστοκύστες ( η 5η δεν άντεξε στην απόψυξη, δεν τη βάλαμε ποτέ), πρωτη ετ είχαμε εγκυμοσυνη και παλίνδρομη 8-10 εβδομαδα, δεύτερη ετ αποτυχία , μηδέν .

δρύτερη δοτρια 25 ετών, εχει δώσει εγκυμοσυνη ξανα ,5 βλαστοκυστες. Πρωτη ετ έδωσε εγκυμοσυνη διπλοί σάκοι , ο ένας παλινδρομησε και την 10 εβδομαδα παλινδρομησε και το δευτερο εμβρυάκι.. Δευτερη και τριτη ετ αποτυχία ...

δεν με ζαλίζεις καθόλου, πιο καθαρές σκέψεις απο τις δικές μου χρειάζομαι αυτή τη στιγμή 

Η ηλικία καλή οι γονιμοποιησεις δείχνουν καλές μια χαρα.Ομως τρεις παλινδρομες κ τρεις αποτυχιες. Σε αιματολόγο πηγες όλα καλά. Ενδομήτριο καλό έμβρυα φαινομενικά καλά. Όλα δείχνουν καλα όμως ρε γμτ κάτι φταίει. Όπως έλεγε γνωστός εξωσωματικος στη μια είναι τυχαίο όμως παραπάνω από μια αποτυχιες υπάρχει κάτι.,Ενδοκρινολόγο είδες. Να έχουν όλα τα έμβρυα πρόβλημα; Τι να πω... Έχει συμβεί βέβαια. Σε φυσικό κύκλο γιατί δε δοκιμάζετε; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Γιατι δεν υπάρχει πια φυσικός κύκλος 

Α, καταλαβα. Κι εγω ίδια περίπτωση. Καλό είναι να μιλήσεις με Angel23 και Fleabag που είχαν παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν τελικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Η πρώτη δοτρια ήτανε 24 χρόνων , πήραμε 5 βλαστοκύστες ( η 5η δεν άντεξε στην απόψυξη, δεν τη βάλαμε ποτέ), πρωτη ετ είχαμε εγκυμοσυνη και παλίνδρομη 8-10 εβδομαδα, δεύτερη ετ αποτυχία , μηδέν .

δρύτερη δοτρια 25 ετών, εχει δώσει εγκυμοσυνη ξανα ,5 βλαστοκυστες. Πρωτη ετ έδωσε εγκυμοσυνη διπλοί σάκοι , ο ένας παλινδρομησε και την 10 εβδομαδα παλινδρομησε και το δευτερο εμβρυάκι.. Δευτερη και τριτη ετ αποτυχία ...

δεν με ζαλίζεις καθόλου, πιο καθαρές σκέψεις απο τις δικές μου χρειάζομαι αυτή τη στιγμή 

Τις δύο φορές που πέτυχες έκανες κάτι διαφορετικό από τις άλλες; Πρωτοκολλο, ημέρα εμβρυομεταφορας... Κατι.. Σε ζαλίζουμε, αλλά δεν μπορεί να μην βρίσκεται η άκρη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Τις δύο φορές που πέτυχες έκανες κάτι διαφορετικό από τις άλλες; Πρωτοκολλο, ημέρα εμβρυομεταφορας... Κατι.. Σε ζαλίζουμε, αλλά δεν μπορεί να μην βρίσκεται η άκρη. 

Τα εχω σκεφτεί κι εγω άπειρες φορες .. Το μόνο διαφορετικό που βρήκα στις δυο φορες που πέτυχε ήταν ότι είχα κανει σκράτσινγκ λιγο καιρο πριν . Και για αυτο εκανα  και αυτή τη φορά σκράτσινγκ αλλά .. δεν έφερε αποτέλεσμα τωρα. Γενικά κάθε φορα ειχε και τις διάφορες της... δεν μπορώ να σκεφτώ κατι άλλο..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2021 at 5:47 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Σύμφωνοι αλλά θα δώσω κι άλλο χρόνο.

κ πολυ καλα θα κανεις....οπως νιωθεις εσυ...ποοοοοο τψρα ειδα ποσο καιρο εχω να μπω...μπιτ ειμαι ...φιλακια αγαπη 

On 23/1/2021 at 3:18 ΜΜ, alexandra82 είπε:

Να σε ρωτησω πετυχες με την πρωτη με δωρεα?

Σε ποιο κεντρο και ποιον γιατρο τα καταφερες?(νομιζω επιτρεπεται να λεμε για επιτυχιες)

Να σου ζησει κοριτσι μου.....ειχες προσπαθησει και με δικα σου αλλα δεν?

ναι με την πεωτη...ειμαι στον παπαθανακο στο μητέρα...ναι προαπαθησα κ με δικα μ 2 φορές....καλγ επιτυχία κ σε σενα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ πολυ καλα θα κανεις....οπως νιωθεις εσυ...ποοοοοο τψρα ειδα ποσο καιρο εχω να μπω...μπιτ ειμαι ...φιλακια αγαπη 

ναι με την πεωτη...ειμαι στον παπαθανακο στο μητέρα...ναι προαπαθησα κ με δικα μ 2 φορές....καλγ επιτυχία κ σε σενα

Έχεις το μπεμπάκι, λογικό.....

φιλάκια στα μπουτάκια

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ πολυ καλα θα κανεις....οπως νιωθεις εσυ...ποοοοοο τψρα ειδα ποσο καιρο εχω να μπω...μπιτ ειμαι ...φιλακια αγαπη 

ναι με την πεωτη...ειμαι στον παπαθανακο στο μητέρα...ναι προαπαθησα κ με δικα μ 2 φορές....καλγ επιτυχία κ σε σενα

Που είσαι καλέ? Σήμερα σε σκεφτόμουν πολυ έντονα.. Ήτανε που θα μπεις.. Τι κάνει το νινί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

@Dream_on κρεμομαι απο εσενα για ενα καλο νεο σημερα να ξερεις! Νομιζω ολες εδω το εχουμε αναγκη!!

ΑΥτο ξανα πες το φίλη μου. Εγω είμαι στα πατώματα. Ψυχολογικές μεταπτώσεις δεν ξέρω άμα οφείλονται στην περίοδο μου η οποία είναι περίεργη ευτυχως έχω ραντεβού για υπέρηχο σμρ


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

ΑΥτο ξανα πες το φίλη μου. Εγω είμαι στα πατώματα. Ψυχολογικές μεταπτώσεις δεν ξέρω άμα οφείλονται στην περίοδο μου η οποία είναι περίεργη ευτυχως έχω ραντεβού για υπέρηχο σμρ

Αστα. Τι εγινε ρε γαμωτο ξσφνικα επεσε η ψυχολογια ολων.. Μπαινω καθε μερα να δω ενα καλο νεο να παρω λιγη χσρα κ δυναμη.  αντε να εχεις καλο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Αστα. Τι εγινε ρε γαμωτο ξσφνικα επεσε η ψυχολογια ολων.. Μπαινω καθε μερα να δω ενα καλο νεο να παρω λιγη χσρα κ δυναμη.  αντε να εχεις καλο υπερηχο!

Δεν ξέρω η περίοδος μου είναι κακή αυτή τη φορά. Ελάχιστη ΡΟΗ κι αυτή μόνο καφέ. Σου έχει τύχει ποτέ;

Μια μαυρίλα αστα βραστα σε όλους 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν ξέρω η περίοδος μου είναι κακή αυτή τη φορά. Ελάχιστη ΡΟΗ κι αυτή μόνο καφέ. Σου έχει τύχει ποτέ;

Μια μαυρίλα αστα βραστα σε όλους 

 

Η ωχρινικη σου πως είναι συνήθως; Πολλές φορές τα καφέ, όταν είναι αρκετά, δειχνουν ανεπάρκεια ωχρινικης,υψηλή Ε2 στον κύκλο που ξεκινάει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Δεν ξέρω η περίοδος μου είναι κακή αυτή τη φορά. Ελάχιστη ΡΟΗ κι αυτή μόνο καφέ. Σου έχει τύχει ποτέ;

Μια μαυρίλα αστα βραστα σε όλους 

 

Ναι μου εχει τυχει αλλα μετα απο διεγερση και μετα απο κυκλο με αντισυλληπτικα. Μηπως δεν εχει κατεβει ακομα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...