Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

Καλησπερα! Με ενδιαφέρει το prp.. Ωοθηκών η ενδομητρίου? Και γτ το έκανες?  Ότι και να σου πω για την αποτυχία σου θα είναι λίγο.. Δυναμη και υπομονή!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά.. να υποθέσω ότι δεν είχατε θέμα με το σπέρμα έτσι??

Το σπέρμα τέλειο. Τα ωάριά μου είχανε θέμα. Πρώτη παλλίνδρομη στα 37 μου, ακολούθησαν άλλες 2 όλες με φυσιολογική σύλληψη, 1 βιοχημική κι έτσι αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική για προεμφυτευτικο έλεγχο όπου κι εκεί τα αποτελέσματα ήταν για κλάματα! Ο γιατρός μου είχε σαν μπούσουλα τους καρυοτυπους των χαμένων εμβρύων που είχαν όλα τρισωμίες κι έτσι δε με έβαλε να εξεταστώ, πχ υστεροσκοπηση και δεν ξερω κι εγω τι αλλο. Και οπως αποδειχθηκε εκανε καλα!

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

Καλησπερα! Με ενδιαφέρει το prp.. Ωοθηκών η ενδομητρίου? Και γτ το έκανες?  Ότι και να σου πω για την αποτυχία σου θα είναι λίγο.. Δυναμη και υπομονή!! 

Prp ενδομητριου εκανα για ενδυνάμωση του ενδομητριου. Πολυ απλή διαδικασία ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Prp ενδομητριου εκανα για ενδυνάμωση του ενδομητριου. Πολυ απλή διαδικασία ειναι

Κι εγώ στην απογοήτευση. 4 αποβολές. Δεν ξέρω πια τι πρέπει να κάνω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

 Σε σκεφτόμουν πολύ έντονα αυτές τις μέρες. Δε ξέρω τι να σου πω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ. Το prp ενδομητρίου ποια μέρα του κυκλου το εκανες; Με  σικλακιουρ να υποθέσω ο κύκλος; 

Δε ξέρω αν διάβασες μια ανάρτηση μου γιατί ακύρωσα για δεύτερη φορά.. Βρέθηκε ελεύθερο υγρό στο ενδομήτριο..Πρωτη φορα.. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι ένα διφορούμενο θέμα. Πολλοί γιατροί εξαιρετικοί θα προχωρούσαν σε εμβρυομεταφορα με επιτυχία, ο εξωσωματικος μου(που έχει τον πρώτο λόγο) ήθελε να συνεχισουμε. Πίστευε θα έφευγε.. Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι ενώ πολλοί θα προχωρούσαν, πολλοί θα σταματούσαν κιόλας γιατί δεν ξέρουμε, δεν έχει μελετηθεί, η επίδραση του στο ενδομητριο..Δε θέλω να σε ταράξω και συγνώμη αν το κάνω. Δε λέω ότι φταίει αυτό, απλά καταθέτω την πρόσφατη εμπειρία μου. Προσπάθησε να συνέλθεις όσο μπορείς. Να προσέχεις τον εαυτό σου. 

Just now, pocm είπε:

Κι εγώ στην απογοήτευση. 4 αποβολές. Δεν ξέρω πια τι πρέπει να κάνω. 

Με το σάκχαρο τι έκανες; Θα το ψάξεις εξονυχιστικά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

 Σε σκεφτόμουν πολύ έντονα αυτές τις μέρες. Δε ξέρω τι να σου πω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ. Το prp ενδομητρίου ποια μέρα του κυκλου το εκανες; Με  σικλακιουρ να υποθέσω ο κύκλος; 

Δε ξέρω αν διάβασες μια ανάρτηση μου γιατί ακύρωσα για δεύτερη φορά.. Βρέθηκε ελεύθερο υγρό στο ενδομήτριο..Πρωτη φορα.. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι ένα διφορούμενο θέμα. Πολλοί γιατροί εξαιρετικοί θα προχωρούσαν σε εμβρυομεταφορα με επιτυχία, ο εξωσωματικος μου(που έχει τον πρώτο λόγο) ήθελε να συνεχισουμε. Πίστευε θα έφευγε.. Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι ενώ πολλοί θα προχωρούσαν, πολλοί θα σταματούσαν κιόλας γιατί δεν ξέρουμε, δεν έχει μελετηθεί, η επίδραση του στο ενδομητριο..Δε θέλω να σε ταράξω και συγνώμη αν το κάνω. Δε λέω ότι φταίει αυτό, απλά καταθέτω την πρόσφατη εμπειρία μου. Προσπάθησε να συνέλθεις όσο μπορείς. Να προσέχεις τον εαυτό σου. 

Με το σάκχαρο τι έκανες; Θα το ψάξεις εξονυχιστικά; 

Το prp νομιζω το εκανα 13η μερα του κύκλου , 9 μερες που επαιρνα cyclacur. Πέφταμε όλο και σε γιορτές , Θεοφάνεια κλπ. Δε με ταραζεις , κι εγω αγχώθηκα πολυ και το σκέφτηκα να σταματήσω , αλλα δεν ήθελα να πάει χαμένη τόση προετοιμασία και να χαθεί κι άλλος κύκλος . 

Ίσως να ηταν λάθος μου. Μπορεί εσυ να αποφάσισες σωστα. Σε περιμενω , κανόνισε , όλες οι ελπίδες μου ειναι σε σένα τωρα . Σε φιλώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , thalasa είπε:

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

Κορίτσι μου γλυκό πολύ στεναχωρέθηκα με το αρνητικό αποτέλεσμα.Έχεις κάνει προσπάθειες με μία μόνο δοτρια?? Γιατί πολλά κορίτσια πέτυχαν με αλλαγή δότριας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Κορίτσι μου γλυκό πολύ στεναχωρέθηκα με το αρνητικό αποτέλεσμα.Έχεις κάνει προσπάθειες με μία μόνο δοτρια?? Γιατί πολλά κορίτσια πέτυχαν με αλλαγή δότριας.

Δεύτερη δοτρια ηταν τωρα , 25 χρονων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Με το καλό να σου έρθει μία μεγάααααλη χοριακή! 

Και στην @santibel , εύχομαι μεγααάλη χοριακή!

Τιποτα κοριτσι μου, δυστυχώς αρνητική η χοριακη μου. 1η φορα με δωρεα, 4η στο σύνολο. (0.1 πιο χαμηλή πεθαινεις) 

  • Λυπημένη/-ος 9

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, santibel είπε:

Τιποτα κοριτσι μου, δυστυχώς αρνητική η χοριακη μου. 1η φορα με δωρεα, 4η στο σύνολο. (0.1 πιο χαμηλή πεθαινεις) 

Καλημέρα. Πολλά αρνητικά γαμ.. για δωρεά. Σας νιώθουμε απόλυτα γιατί στη δωρεά πηγαίνεις με περισσότερες ελπιδες. Πέρα από το στατιστικό,ο γιατρός σου τι σου είπε; Να φανταστώ έχεις κάνει σχετικο ξεψαχνισμα στον εαυτό σου, στο σπέρμα.. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι η τυχερη. 

6 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Δεύτερη δοτρια ηταν τωρα , 25 χρονων

Δεν μπορώ να το χωνέψω..Οσο για μένα βλέπεις τι τύχη έχω..Τοσες φορές που ακύρωσα ο γιατρός θα με θεωρεί γραφική..Θυμησε μου παραθυρο εμφύτευσης, ερα, έχεις κανει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Πολλά αρνητικά γαμ.. για δωρεά. Σας νιώθουμε απόλυτα γιατί στη δωρεά πηγαίνεις με περισσότερες ελπιδες. Πέρα από το στατιστικό,ο γιατρός σου τι σου είπε; Να φανταστώ έχεις κάνει σχετικο ξεψαχνισμα στον εαυτό σου, στο σπέρμα.. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι η τυχερη. 

Δεν μπορώ να το χωνέψω..Οσο για μένα βλέπεις τι τύχη έχω..Τοσες φορές που ακύρωσα ο γιατρός θα με θεωρεί γραφική..Θυμησε μου παραθυρο εμφύτευσης, ερα, έχεις κανει;

Ναι έκανα era και Emma . Ίσως φταίνε τα εμβρυα, ιςως το ενδομητριο μου δεν είναι δεκτικό , εγω δεν ήθελα καθόλου την κορτιζόνη να σου πω την αλήθεια , αν και μου λένε οτι τα 10 mg είναι ποσότητα για μωρά , τόσο μικρή . Και είχαμε και το φόβο της αποβολής αν εμένα εγκυος .. Για αυτο την επαιρνα την κορτιζόνη . Μάλλε βράσε , ιςως να ειναι και θεμα τύχης καθαρα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Τετάρτη... Ανησυχώ όμως για την κοπέλα παραπάνω. Λογικά θα έχει κάνει τη χοριακή.

Aντε, λιγο εμεινε. Εσυ να μην ανησυχεις για τιποτα, να θυμασαι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη

11 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

Οχι ρε γμτ!!! Τι να πω.Καποια εξηγηση θα υπαρχει, δεν μπορει, εδω δε μιλαμε για τυχαιο γεγονος. Με ποιο βοηθο του Χριστ... εισαι?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

 Σε σκεφτόμουν πολύ έντονα αυτές τις μέρες. Δε ξέρω τι να σου πω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ. Το prp ενδομητρίου ποια μέρα του κυκλου το εκανες; Με  σικλακιουρ να υποθέσω ο κύκλος; 

Δε ξέρω αν διάβασες μια ανάρτηση μου γιατί ακύρωσα για δεύτερη φορά.. Βρέθηκε ελεύθερο υγρό στο ενδομήτριο..Πρωτη φορα.. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι ένα διφορούμενο θέμα. Πολλοί γιατροί εξαιρετικοί θα προχωρούσαν σε εμβρυομεταφορα με επιτυχία, ο εξωσωματικος μου(που έχει τον πρώτο λόγο) ήθελε να συνεχισουμε. Πίστευε θα έφευγε.. Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι ενώ πολλοί θα προχωρούσαν, πολλοί θα σταματούσαν κιόλας γιατί δεν ξέρουμε, δεν έχει μελετηθεί, η επίδραση του στο ενδομητριο..Δε θέλω να σε ταράξω και συγνώμη αν το κάνω. Δε λέω ότι φταίει αυτό, απλά καταθέτω την πρόσφατη εμπειρία μου. Προσπάθησε να συνέλθεις όσο μπορείς. Να προσέχεις τον εαυτό σου. 

Με το σάκχαρο τι έκανες; Θα το ψάξεις εξονυχιστικά; 

Μου είπαν για μια κυρία φοιφα στο Ιασω. Εκεί λεω να παω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...