Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Το prp νομιζω το εκανα 13η μερα του κύκλου , 9 μερες που επαιρνα cyclacur. Πέφταμε όλο και σε γιορτές , Θεοφάνεια κλπ. Δε με ταραζεις , κι εγω αγχώθηκα πολυ και το σκέφτηκα να σταματήσω , αλλα δεν ήθελα να πάει χαμένη τόση προετοιμασία και να χαθεί κι άλλος κύκλος . 

Ίσως να ηταν λάθος μου. Μπορεί εσυ να αποφάσισες σωστα. Σε περιμενω , κανόνισε , όλες οι ελπίδες μου ειναι σε σένα τωρα . Σε φιλώ 

Ειπες ομως οτι υποχωρησε το υγρο λιγο πριν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Troia είπε:

Θυμάμαι ότι είχες πάει στην Τσεκούρα. Σου είχε βρει κάτι; 

Οχι. Μου είχε πει ξεκινάς με τις καλυτερες προϋποθέσεις. Μια μικρή τάση να διώχνει τα ξενα. Αλλά μικρή τάση. Δηλ δεν το ειχε θεώρησει σημαντικό. Λεω να ξαναπεράσω κι από αυτή να της πω τα νέα δεδομένα. Γενικα εχω κουραστεί με όλα αυτά και δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, santibel είπε:

Τιποτα κοριτσι μου, δυστυχώς αρνητική η χοριακη μου. 1η φορα με δωρεα, 4η στο σύνολο. (0.1 πιο χαμηλή πεθαινεις) 

Λυπαμαι, τωρα το διαβασα. Απλως θα σου πω οτι ακομη και με ξενα μπορει να δεις αρνητικο. Σ εμενα απ τα εξι επιασαν τα μισα, τα τρια. Ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη

Just now, MaryH είπε:

Ειπες ομως οτι υποχωρησε το υγρο λιγο πριν

Το σπερμα δε θυμαμαι το ειχατε ελεγξει? Ποσα εμβρυα ειχε δωσει η καθεμια δοτρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Οχι. Μου είχε πει ξεκινάς με τις καλυτερες προϋποθέσεις. Μια μικρή τάση να διώχνει τα ξενα. Αλλά μικρή τάση. Δηλ δεν το ειχε θεώρησει σημαντικό. Λεω να ξαναπεράσω κι από αυτή να της πω τα νέα δεδομένα. Γενικα εχω κουραστεί με όλα αυτά και δεν ξερω

Δευτέρα ανοίγουν τα ραντεβού του Μαρτίου και θα είναι μόνο 8, οπότε πρέπει να έχεις το νου σου, γιατί θα εξαντληθούν αμέσως...

Just now, pocm είπε:

Μου είπαν για μια κυρία φοιφα στο Ιασω. Εκεί λεω να παω. 

Η Φοίφα είναι αιματολόγος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Μου είπαν για μια κυρία φοιφα στο Ιασω. Εκεί λεω να παω. 

Παιρνεις γκλουκοφας?Την εχω ακουσει  γενικα αλλα δεν ξερω λεπτομερειες.Προσεξε να ειναι πολυ εξειδικευμενη.Και πιο σημαντικο ο ενδοκρινολογος να ειναι εξειδικευμενος

 

 

Just now, MaryH είπε:

Ειπες ομως οτι υποχωρησε το υγρο λιγο πριν

Το υγρο αν ειναι να εχει κανει ζημια στο ενδομητριο θα την ειχε κανει και ας ειχε υποχωρησει..Υποθεσεις κανουμε...Δεν ξερουμε τονιζω αν εφταιξε αυτο.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , thalasa είπε:

Ναι έκανα era και Emma . Ίσως φταίνε τα εμβρυα, ιςως το ενδομητριο μου δεν είναι δεκτικό , εγω δεν ήθελα καθόλου την κορτιζόνη να σου πω την αλήθεια , αν και μου λένε οτι τα 10 mg είναι ποσότητα για μωρά , τόσο μικρή . Και είχαμε και το φόβο της αποβολής αν εμένα εγκυος .. Για αυτο την επαιρνα την κορτιζόνη . Μάλλε βράσε , ιςως να ειναι και θεμα τύχης καθαρα

Δεν ξερω αν ειναι ποσοτητα για μωρα αλλα εμενα και τα 10mg μου τιναζαν το σακχαρο στο θεο....Χωρια που λογω παλιας φλεγμονης ισως να μου την φουντωνε..

Επεξεργάστηκαν by anoulious
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Δεύτερη δοτρια ηταν τωρα , 25 χρονων

Εγώ κορίτσι μου θα ευχηθώ σύντομα να ανασυνταχθείς, να ηρεμήσεις πρωτίστως κ με καθαρό μυαλό να κάνεις τις επόμενες κινήσεις σου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , anoulious είπε:

Δεν ξερω αν ειναι ποσοτητα για μωρα αλλα εμενα και τα 10mg μου τιναζαν το σακχαρο στο θεο....Χωρια που λογω παλιας φλεγμονης ισως να μου την φουντωνε..

Άσε κοριτςι μου, μεγάλο βάσανο η κορτιζόνη, δεν τη θελω καθόλου. Αλλα είχαμε και το άγχος αν εμένα εγκυος να έχουμε κανει οτι ειναι δυνατό να μην το έχανα παλι..

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Aντε, λιγο εμεινε. Εσυ να μην ανησυχεις για τιποτα, να θυμασαι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη

Οχι ρε γμτ!!! Τι να πω.Καποια εξηγηση θα υπαρχει, δεν μπορει, εδω δε μιλαμε για τυχαιο γεγονος. Με ποιο βοηθο του Χριστ... εισαι?

Αυτή τη φορα με έβλεπε η Δημητρ.., την προηγούμενη φορα ηταν ο άντρας βοηθός . Η Δημητρ.. ειναι πολυ καλη , ερχόταν η γλυκουλα στον υπέρηχο ακόμα κι οταν μου τον έκανε ο Νικος, και την κατάλαβα οτι δεν ήθελε να προχωρήσουμε λόγω υγρού. Αλλα και την προηγούμενη φορα που δεν ειχα υγρό παλι αποτύχαμε .

κατι αλλο συμβαίνει με εμένα πιστεύω που δεν το έχουμε βρει ακομη, σπάω το κεφάλι μου, αλλα πιστεύω οτι ακομη δεν έχουμε βρει τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα. Πολλά αρνητικά γαμ.. για δωρεά. Σας νιώθουμε απόλυτα γιατί στη δωρεά πηγαίνεις με περισσότερες ελπιδες. Πέρα από το στατιστικό,ο γιατρός σου τι σου είπε; Να φανταστώ έχεις κάνει σχετικο ξεψαχνισμα στον εαυτό σου, στο σπέρμα.. Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι η τυχερη. 

Δεν μπορώ να το χωνέψω..Οσο για μένα βλέπεις τι τύχη έχω..Τοσες φορές που ακύρωσα ο γιατρός θα με θεωρεί γραφική..Θυμησε μου παραθυρο εμφύτευσης, ερα, έχεις κανει;

στο σπερμα καναμε τα κλασσικα σπερμοδιαγγραμμα και καλλιεργια. εχουμε πολυ καλα αποτελέσματα εκει οποτε δεν ψαξαμε και κατι περισσοτερο γιατι δεν υπηρξε κατι ανησυχητικο.

 

ποια η διαφορα τις εξετασεις ερα με του νικα? ειναι η επομενη κινηση μας με μια ακομη υστεροσκοπηση που βαλαμε στο προγραμμα. νομιζω την ερα θα κανουμε γιατι μου μιλησε ο ντοκ για παραθυρο εμφυτευσης. απλα τα ειπε  στα αγγλικα και αρξκετα γρηγορα που χάθηκα λίγο.

θεωρειτε καποια πιο αξιοπιστη απο τις 2? γνωριζετε κοστος? 


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Παιρνεις γκλουκοφας?Την εχω ακουσει  γενικα αλλα δεν ξερω λεπτομερειες.Προσεξε να ειναι πολυ εξειδικευμενη.Και πιο σημαντικο ο ενδοκρινολογος να ειναι εξειδικευμενος

H Φοίφα δεν είναι ενδοκρινολόγος. Είναι αιματολόγος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, thalasa είπε:

Άσε κοριτςι μου, μεγάλο βάσανο η κορτιζόνη, δεν τη θελω καθόλου. Αλλα είχαμε και το άγχος αν εμένα εγκυος να έχουμε κανει οτι ειναι δυνατό να μην το έχανα παλι..

Αυτή τη φορα με έβλεπε η Δημητρ.., την προηγούμενη φορα ηταν ο άντρας βοηθός . Η Δημητρ.. ειναι πολυ καλη , ερχόταν η γλυκουλα στον υπέρηχο ακόμα κι οταν μου τον έκανε ο Νικος, και την κατάλαβα οτι δεν ήθελε να προχωρήσουμε λόγω υγρού. Αλλα και την προηγούμενη φορα που δεν ειχα υγρό παλι αποτύχαμε .

κατι αλλο συμβαίνει με εμένα πιστεύω που δεν το έχουμε βρει ακομη, σπάω το κεφάλι μου, αλλα πιστεύω οτι ακομη δεν έχουμε βρει τι φταιει

Η Δημητρ.... ναι είναι πολύ καλή γιατρός, αν κι εγω ταίριαξαν πιο πολύ με τον Κατς.... 

Για πες μου κορίτσι για το σπερμα σας. Σορρυ που δε θυμαμαι ... Είχατε θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Η Δημητρ.... ναι είναι πολύ καλή γιατρός, αν κι εγω ταίριαξαν πιο πολύ με τον Κατς.... 

Για πες μου κορίτσι για το σπερμα σας. Σορρυ που δε θυμαμαι ... Είχατε θέμα;

Όχι , και την εξέταση του κατακερματισμού που καναμε ηταν καλη , και βιταμίνες πήραμε την προηγούμενη φορα προληπτικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Όχι , και την εξέταση του κατακερματισμού που καναμε ηταν καλη , και βιταμίνες πήραμε την προηγούμενη φορα προληπτικα

Τα ωάρια των δοτριων ήταν καλά; Δηλ ηλικία , ορμόνες; Τι γονιμοποιησεις είχατε, ποσά ωάρια πόσες βλαστοκυστες; Σορρυ που σε ζάλισα αλλά θέλω αν μπορώ να βοηθήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, santibel said:

Τιποτα κοριτσι μου, δυστυχώς αρνητική η χοριακη μου. 1η φορα με δωρεα, 4η στο σύνολο. (0.1 πιο χαμηλή πεθαινεις) 

Ρε γ@μWτο...Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου...Ελπίζω αυτή να είναι η τελευταία σου αποτυχία! 

17 hours ago, thalasa said:

Κοριτσια μου γλυκά , χάθηκα γιατι εκανα εμβρυομεταφορά με το τελευταίο εμβρυάκι μου, αλλά χθες πήρα μηδενική χοριακή . 

Και εχω χάσει παλι τη γη κατω απο τα πόδια μου. Ειχα πάρει τις αντίβιώσεις μου, ηταν δεύτερος κύκλος μετα την υστεροσκοπηση και το σκράτσινγκ . Εκανα και intralipids . Τις πρώτες μερες το ενδομητριο ειχε πάει 8 και καναμε και prp , που στην αρχή δεν το ανεβασε, αλλα μετα πηγε στο 9.

μολις πηγε στο 9 , εμφανίστηκαν λίγα υγρά στο ενδομητριο, ο εξωσωματικός μου αγχωθηκε αλλα μου είπε οτι αρχίζοντας προγεστερονη θα φύγουν τελειως, είχαν ηδη αρχίσει να φεύγουν και μια μερα πριν την ετ είχαν φύγει τελειως. 

Κανένας απο τους γιατρούς μου δεν μπορεί να εξηγήσει την αποτυχία και εγω ειμαι σε αδιεξοδο. Βλέπω ενα βουνό μπροστά μου.

περιμενω να ακούσω καλά νέα απο τα υπόλοιπα κοριτσια  που περιμένουν αποτελεσματα , να σπάσει η γκαντεμιά η δικιά μου. Ούτε το γούρι σας δε με πιάνει κοριτσια μου..

Πολύ λυπάμαι thalasa...Έχεις παιδευτεί και εσύ πολύ...Μακάρι να βρείτε κάποια αιτία και να αλλάξει και η τύχη σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Τα ωάρια των δοτριων ήταν καλά; Δηλ ηλικία , ορμόνες; Τι γονιμοποιησεις είχατε, ποσά ωάρια πόσες βλαστοκυστες; Σορρυ που σε ζάλισα αλλά θέλω αν μπορώ να βοηθήσω.

Η πρώτη δοτρια ήτανε 24 χρόνων , πήραμε 5 βλαστοκύστες ( η 5η δεν άντεξε στην απόψυξη, δεν τη βάλαμε ποτέ), πρωτη ετ είχαμε εγκυμοσυνη και παλίνδρομη 8-10 εβδομαδα, δεύτερη ετ αποτυχία , μηδέν .

δρύτερη δοτρια 25 ετών, εχει δώσει εγκυμοσυνη ξανα ,5 βλαστοκυστες. Πρωτη ετ έδωσε εγκυμοσυνη διπλοί σάκοι , ο ένας παλινδρομησε και την 10 εβδομαδα παλινδρομησε και το δευτερο εμβρυάκι.. Δευτερη και τριτη ετ αποτυχία ...

δεν με ζαλίζεις καθόλου, πιο καθαρές σκέψεις απο τις δικές μου χρειάζομαι αυτή τη στιγμή 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...