Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι κατευθειαν αντεδρασε ο οργανισμος.Ε λεω δεν πειραζει,ας αντιδρασει τωρα στο εμβολιο και ας μην εχω θεμα με τη γριπη,που μπορει να μας κανει επιπλοκες.

Αχ αυτη η ενεση κορτιζονης οντως ποναει..κουραγιο νανουλα <3

Το μονο που με στεναχωρει ειναι που σημερα θα χασω το σεμιναριο θηλασμου στο Λητω γιατι δεν νιωθω καλα να για να παω.Ελπιζω να ξανακανουν 

Ωχ αληθεια?? Κριμα ρε γαμωτο. Λογικα θα ξανακανουν. Παρε ενα τηλ να ρωτησεις αγαπη να δεις ποτε ξανακανουν. Επισης σεμιναρια καλα κανουν και τα ΙΚΑ. Καποια εχουν κεντρο μητερας και παιδιου και κανουν σεμιναρια και για ανωδυνο τοκετο και για θηλασμο, το κανουν οι μαιες και ειναι πολυ καλα! Ψαξτο και αυτο να δεις. 

 

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Θα σε εμποδιζει η Κοιλια ρε συ σταυροποδι!! 

Μολις την εκανα. Ποιο σταυροποδι τρομαρα μου. Επεσα τεζα στο πλαϊ να μην ακουμπαω κατω χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ωχ αληθεια?? Κριμα ρε γαμωτο. Λογικα θα ξανακανουν. Παρε ενα τηλ να ρωτησεις αγαπη να δεις ποτε ξανακανουν. Επισης σεμιναρια καλα κανουν και τα ΙΚΑ. Καποια εχουν κεντρο μητερας και παιδιου και κανουν σεμιναρια και για ανωδυνο τοκετο και για θηλασμο, το κανουν οι μαιες και ειναι πολυ καλα! Ψαξτο και αυτο να δεις. 

 

Μολις την εκανα. Ποιο σταυροποδι τρομαρα μου. Επεσα τεζα στο πλαϊ να μην ακουμπαω κατω χαχαχαχα.

Υπομονη μαννιιιτσααα!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ωχ αληθεια?? Κριμα ρε γαμωτο. Λογικα θα ξανακανουν. Παρε ενα τηλ να ρωτησεις αγαπη να δεις ποτε ξανακανουν. Επισης σεμιναρια καλα κανουν και τα ΙΚΑ. Καποια εχουν κεντρο μητερας και παιδιου και κανουν σεμιναρια και για ανωδυνο τοκετο και για θηλασμο, το κανουν οι μαιες και ειναι πολυ καλα! Ψαξτο και αυτο να δεις. 

 

Μολις την εκανα. Ποιο σταυροποδι τρομαρα μου. Επεσα τεζα στο πλαϊ να μην ακουμπαω κατω χαχαχαχα.

Ευχαριστω baby θα το ψαξω.. <3


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , @eirini είπε:

Κοριτσια ψιλοφοβάμαι να το κάνω... μηπως ειμαι υπερβολικη?

Και εγω αγχωνομουν αλλα ο γιατρός μου είπε πως δεν υπάρχει κινδυνος, επισης διαβασα απειρα αρθρα που μελετες λένε οτι δεν επηρεαζει το έμβρυο. Το κυριοτερο ομως ειναι οως αν κολλησεις τη γρίπη, λογω του οτι εχουμε πεσμένο ανοσοποιητικό εμείς οι εγκυες μπορει να κανουμε επιπλοκές. Και δεν ηθελα να το ρισκάρω.θεωρώ μεγαλύτερο κίνδυνο διατρέχουμε από τη γρίπη παρα απο το εμβολιο.  Φυσικα συζητησε το με το γιατρο σου να σου λυσει ολες τις απορίες κ αποφασισε εσυ τι προτιμας


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εγω αγχωνομουν αλλα ο γιατρός μου είπε πως δεν υπάρχει κινδυνος, επισης διαβασα απειρα αρθρα που μελετες λένε οτι δεν επηρεαζει το έμβρυο. Το κυριοτερο ομως ειναι οως αν κολλησεις τη γρίπη, λογω του οτι εχουμε πεσμένο ανοσοποιητικό εμείς οι εγκυες μπορει να κανουμε επιπλοκές. Και δεν ηθελα να το ρισκάρω.θεωρώ μεγαλύτερο κίνδυνο διατρέχουμε από τη γρίπη παρα απο το εμβολιο.  Φυσικα συζητησε το με το γιατρο σου να σου λυσει ολες τις απορίες κ αποφασισε εσυ τι προτιμας

Εσυ πως εισαι τωρα με τις παρενεργειες του εμβολιου? Γενικά αρρωσταινεις συχνα το χειμώνα?


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , @eirini είπε:

Εσυ πως εισαι τωρα με τις παρενεργειες του εμβολιου? Γενικά αρρωσταινεις συχνα το χειμώνα?

Ειμαι λιγο κομμενη ακομα και πονανε οι μυς μου αλλα δεν εχω δεκατα. Περσι δεν αρρώστησα αλλα πρόπερσι ημουν μια βδομαδα χαλια με πυρετό. Ειναι να μη σου τυχει. Απλα οπου και αν παω βλεπω κρυωμενους να βηχουν και δεν μπορω να ειμαι με το αγχος μηπως κολλησω. Ουτε να κλειστω σπιτι γίνεται. Ασε που διαβασα πως τα αντισώματα του εμβολιου προστατεύουν και το μωρακι αφου γεννηθεί.  Εγω γεννάω το Μαρτιο που η ιωση ακομα ειναι στο ζενιθ και δεν ηθελα να ρισκαρω.Γιαυτο το εκανα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, @eirini είπε:

Κοριτσια ψιλοφοβάμαι να το κάνω... μηπως ειμαι υπερβολικη?

Κ εγω θα το κανω γιατι γενναω ιανουαριο κ συμφωνω κ με τη νικολ περναμε αντισωματα κ στο μωρο κ θα το κανει κ ο αντρας μου γιατι στη δουλεια του ειναι με πολυ κοσμο οποτε καλυτερα να μην το εχω ανχος.αν δεν εισαι σιγουρη συζητησε το με το γιατρο σου


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, @eirini είπε:

Κοριτσια ψιλοφοβάμαι να το κάνω... μηπως ειμαι υπερβολικη?

Συζήτησε το με τον γιατρο σου. Γιατι ότι και να πούμε εμείς, εάν φοβάσαι ή έχεις αμφιβολίες μόνο ο γιατρός σου θα σε κατατοπίσει.Όπως κάθε εμβόλιο, έτσι και αυτό μπορεί να έχει κάποιες παρενέργειες όπως της Νικόλ. Καθώς όμως, δεν ανήκει στον υποχρεωτικό εμβολιασμό, είναι καθαρά δική σου η απόφαση και όπως νιώθεις εσύ. Γενικότερα όμως το συγκεκριμένο εφαρμόζεται σε χώρες του εξωτερικού κατά κόρον στις έγκυες διοτι ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες και σε πολλές από αυτές αποτελεί ''ρουτίνα''. Εσύ θα κάνεις αυτό που νιώθεις και θέλεις, δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνεις κορίτσι μου. Μίλα με τον γιατρό και αναλόγως πράξε. Εξάλλου το αντιγριπικό σε προστατεύει από συγκεκριμένα στελέχη του ιού, και εαν καποιο στέλεχος μεταλλαχθεί, ή έχουμε νέο στέλεχος, τότε δεν σε προστατεύει. Όμως εάν κυκλοφορούν τα ίδια στελέχη με αυτά που είχαμε παγκοσμίως και πέρσι, τότε η προστασία είναι επιτυχής σε πολύ μεγάλο ποσοστό. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Κορίτσια Μ τι κάνετε;να ρωτήσω κάτι; Ζητάω από τώρα συγνώμη για την περιγραφή απλά αγχώθηκα λιγάκι (ναι ξανά) έχω τα κλασικά υγρά που έχουμε απλά πριν που είδα είναι άσπρα παχύρευστα σαν μυξα βρε παιδί μ ..πρώτη φορά το βλέπω έτσι.ειναι νορμάλ;

 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

 Κορίτσια Μ τι κάνετε;να ρωτήσω κάτι; Ζητάω από τώρα συγνώμη για την περιγραφή απλά αγχώθηκα λιγάκι (ναι ξανά) έχω τα κλασικά υγρά που έχουμε απλά πριν που είδα είναι άσπρα παχύρευστα σαν μυξα βρε παιδί μ ..πρώτη φορά το βλέπω έτσι.ειναι νορμάλ;

 

Ναι κορίτσι μου έτσι είναι και εμένα ,άλλες φορές παχύρρευστα άλλες πιο νερουλά.Ο γιατρός λέει ότι είναι λευκορροια εγκυμοσύνης όσο είναι άσπρα ,άοσμα και δεν σου προκαλούν φαγούρα είναι φυσιολογικό.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ναι κορίτσι μου έτσι είναι και εμένα ,άλλες φορές παχύρρευστα άλλες πιο νερουλά.Ο γιατρός λέει ότι είναι λευκορροια εγκυμοσύνης όσο είναι άσπρα ,άοσμα και δεν σου προκαλούν φαγούρα είναι φυσιολογικό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..γενικά τα έχω αυτά έτσι ακριβώς απλά σήμερα ήταν περίεργα και Μ έκανε εντύπωση..από τις ορμόνες προκαλείται αυτό;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..γενικά τα έχω αυτά έτσι ακριβώς απλά σήμερα ήταν περίεργα και Μ έκανε εντύπωση..από τις ορμόνες προκαλείται αυτό;

Λογικά ναι,εγώ μετά την αντιβίωση που πήρα μετά την αμνιοπαρακέντηση εμφάνισα μύκητες και εκανα τριήμερη θεραπεία με υπόθετα.Ωστοσο,αυτες οι εκκρίσεις παρέμειναν και είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικές και ότι οι περισσότερες εγκυουλες τα έχουν.Σκεψου τον προηγούμενο μήνα άλλαζα εσώρουχο 6φορες την ημέρα.Τωρα μειώθηκαν πολύ αλλά δύο τρεις φορές την ημέρα τα παρατηρώ στο εσώρουχο.Εμενα με βοήθησε πολύ το ότι κάθε φορά που πάω τουαλέτα πλενομαι για να κρατάω την περιοχή στεγνή και καθαρή.Και μου είπε ότι όταν μπω στον μήνα μου θα κάνουμε προληπτικά καλλιέργεια για να μαστε έτοιμοι για φυσιολογικό τοκετό αν όλα πάνε καλά.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , maraki 93 είπε:

Λογικά ναι,εγώ μετά την αντιβίωση που πήρα μετά την αμνιοπαρακέντηση εμφάνισα μύκητες και εκανα τριήμερη θεραπεία με υπόθετα.Ωστοσο,αυτες οι εκκρίσεις παρέμειναν και είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικές και ότι οι περισσότερες εγκυουλες τα έχουν.Σκεψου τον προηγούμενο μήνα άλλαζα εσώρουχο 6φορες την ημέρα.Τωρα μειώθηκαν πολύ αλλά δύο τρεις φορές την ημέρα τα παρατηρώ στο εσώρουχο.Εμενα με βοήθησε πολύ το ότι κάθε φορά που πάω τουαλέτα πλενομαι για να κρατάω την περιοχή στεγνή και καθαρή.Και μου είπε ότι όταν μπω στον μήνα μου θα κάνουμε προληπτικά καλλιέργεια για να μαστε έτοιμοι για φυσιολογικό τοκετό αν όλα πάνε καλά.

Κατάλαβα..έχω ραντεβού την άλλη Παρασκευή και προσπαθώ για μια φορά να πάω στην ώρα μ στην γιατρό και όχι να τρέχω κάθε βδομάδα.απλα μερικές φορές όταν ξαπλώνω χαμηλά στην κοιλιά μ είτε δεξιά είτε αριστερά μερικές φορές κάνει σαν καρουμπαλακι..αλλά Μ κρατάει κάνα 20 λεπτό και..είναι σύσπαση ή το μωρό;πως τα ξεχωρίζω;

Σε ευχαριστώ και πάλι!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κατάλαβα..έχω ραντεβού την άλλη Παρασκευή και προσπαθώ για μια φορά να πάω στην ώρα μ στην γιατρό και όχι να τρέχω κάθε βδομάδα.απλα μερικές φορές όταν ξαπλώνω χαμηλά στην κοιλιά μ είτε δεξιά είτε αριστερά μερικές φορές κάνει σαν καρουμπαλακι..αλλά Μ κρατάει κάνα 20 λεπτό και..είναι σύσπαση ή το μωρό;πως τα ξεχωρίζω;

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Για τα υγρά ξέχασε το μην αγχώνεσαι.Οι περισσότερες τα χουμε.Να σου πω την αλήθεια για αυτό που λες για το καρουμπαλακι δεν γνωρίζω.Ειναι πολύ μικρό το μωρό για να κάνει τέτοια εμένα ας πούμε τώρα φαίνονται οι κινήσεις στην κοιλιά.Απο την άλλη συσπάσεις δεν έχω ,παίρνω και μαγνήσιο από την αρχή γιατι είχα πονακια οπότε δεν ξέρω πως είναι οι συσπάσεις.Ο γιατρός μου είπε ότι τις νιώθεις σαν να σφίγγεται η κοιλιά σου και μετά σε αφήνει αλλά δεν διαρκούν τόσο πολύ.Νιωθεις πόνο;Παίρνεις μαγνήσιο;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...