Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Τι κάνετε?σας διάβασα γρήγορα.. σμρ είχαμε γιατρό..Θ με βάλει καισαρική τλκ..Δεν διακινδυνεύει Τρίτη γέννα φυσιολογικα μετά από δύο καισαρικες. Ν πω την αλήθεια δεν με νοιάζει απλά λιγο φοβάμαι. Αλλά κατά τα άλλα Όλα καλά!630 γρ Ο μικρός..27/2πητ.. απλά Μ είπε δε Θ με βάλει δυο βδομάδες νωρίτερα..Όταν είναι η ώρα Τ..δλδ μάλλον η Θ σπάσουν νερά Κ Θ παω ή Θ με βάλει 40 εβδομάδες νταν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι κοριτσι μου γλυκο, ελευθερα εννοειται! Με αυτες τις προϋποθεσεις, οτι το βαζεις στο τελος που η θερμοκρασια ειναι πολυ υψηλη, μη φοβασαι! 

 

Κοκκινα? Και εκει εξτριμ ρε παιδι μου?? Χαχαχα. Δεν εχω φαει ποτε κοκκινα γουβαρλακια.

Κ εμεις τα κανουμε που κ που κοκκινα γι αυτο σε ρωτησα για το αυγολεμονο αλλα δε συγκρινονται κ τη φασολαδα κ εμεις κοκκινη αλλιως δεν...

πρίν από 8 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Τι κάνετε?σας διάβασα γρήγορα.. σμρ είχαμε γιατρό..Θ με βάλει καισαρική τλκ..Δεν διακινδυνεύει Τρίτη γέννα φυσιολογικα μετά από δύο καισαρικες. Ν πω την αλήθεια δεν με νοιάζει απλά λιγο φοβάμαι. Αλλά κατά τα άλλα Όλα καλά!630 γρ Ο μικρός..27/2πητ.. απλά Μ είπε δε Θ με βάλει δυο βδομάδες νωρίτερα..Όταν είναι η ώρα Τ..δλδ μάλλον η Θ σπάσουν νερά Κ Θ παω ή Θ με βάλει 40 εβδομάδες νταν..

Μια χαρα μεγαλωσατε τελεια!!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα, αμα την αφησεις στο ψυγειο για καμια βδομαδα οντως μπορει να γινει μπλε :lol::lol:

Με πινελιές πρασινου μεσα!!! Ιουξ!!! 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κ εμεις τα κανουμε που κ που κοκκινα γι αυτο σε ρωτησα για το αυγολεμονο αλλα δε συγκρινονται κ τη φασολαδα κ εμεις κοκκινη αλλιως δεν...

Αχ καλε μου εξαψατε τη φαντασια! Θα τα φτιαξω και γω μια φορα κοκκινα να δω πως ειναι. Δεν τα χω δοκιμασει ποτε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ καλε μου εξαψατε τη φαντασια! Θα τα φτιαξω και γω μια φορα κοκκινα να δω πως ειναι. Δεν τα χω δοκιμασει ποτε.

Ωραια ειναι αλλα προτιμω αυγολεμονο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τι κανετε κοριτσακια?? Μια και το αναφερατε εγω σημερα ειχα φακες .:mrgreen:

Πως ειστε? Σημερα εκανα και το αντιγριπικο εμβολιο.Παει και αυτο

Καλημέρα σε όλες!!

Αυτο ήθελα να σας ρωτήσω όλες! Κάνατε το αντιγριπικό εμβόλιο??? Αν ναι είχατε καμία παρενέργεια?

Χθες έκανα την πρώτη επίσκεψη στον καινούγιο μου γιατρό. Σας είχα πει γιατι ήθελα να αλλάξω. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και μου είπε να το κάνω (η άλλη δεν μου το είχε αναφέρει καν) η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι λίγο.... Εν τω μεταξύ μου είπε οτι θα έπρεπε να είχα κάνει περισσοτερες εξετάσεις προγεννητικού, δεν έκανα λέει καλιέργεια τραχηλικού που μου πήρε εκεινη τη στιγμή δείγμα και το πήγα μετα στην μικροβιολόγο. Επίσης δεν έκανα την εξέταση για ιλαρα και για λιστερια... Τώρα θα τα κάνω με τις επόμενες αιματολογικές... Τι να πω... 

Σχετικά με τον εργοδότη μου, πήγα στο γραφείο του χθες στο σχόλασμα και του είπα '' πότε θα φέρετε την καινούργια κοπέλα να της δείξω, σε ένα μήνα φεύγω με άδεια?'' ΕΕΕ θα τη φέρω λέει... μπορεί λέει να έρθει και αύριο για μια μέρα.. ειπα να του πω τι για μια μερα???? Οπως νομίζετε λέω.. Δε μου ανέφερε κάτι με το να μείνω παραπάνω, ίσως μου το φυλά για το τέλος αλλά τον γελάσανε!! Εγώ πάντως του το ξαναυπενθυμισα ''ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΕΥΓΩ!'' Ας κάνει οτι θέλει! 

  • Μου αρέσει 2

bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , @eirini είπε:

Καλημέρα σε όλες!!

Αυτο ήθελα να σας ρωτήσω όλες! Κάνατε το αντιγριπικό εμβόλιο??? Αν ναι είχατε καμία παρενέργεια?

Χθες έκανα την πρώτη επίσκεψη στον καινούγιο μου γιατρό. Σας είχα πει γιατι ήθελα να αλλάξω. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και μου είπε να το κάνω (η άλλη δεν μου το είχε αναφέρει καν) η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι λίγο.... Εν τω μεταξύ μου είπε οτι θα έπρεπε να είχα κάνει περισσοτερες εξετάσεις προγεννητικού, δεν έκανα λέει καλιέργεια τραχηλικού που μου πήρε εκεινη τη στιγμή δείγμα και το πήγα μετα στην μικροβιολόγο. Επίσης δεν έκανα την εξέταση για ιλαρα και για λιστερια... Τώρα θα τα κάνω με τις επόμενες αιματολογικές... Τι να πω... 

Σχετικά με τον εργοδότη μου, πήγα στο γραφείο του χθες στο σχόλασμα και του είπα '' πότε θα φέρετε την καινούργια κοπέλα να της δείξω, σε ένα μήνα φεύγω με άδεια?'' ΕΕΕ θα τη φέρω λέει... μπορεί λέει να έρθει και αύριο για μια μέρα.. ειπα να του πω τι για μια μερα???? Οπως νομίζετε λέω.. Δε μου ανέφερε κάτι με το να μείνω παραπάνω, ίσως μου το φυλά για το τέλος αλλά τον γελάσανε!! Εγώ πάντως του το ξαναυπενθυμισα ''ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΕΥΓΩ!'' Ας κάνει οτι θέλει! 

Καλημερα εμενα μου ειπε να το κανω γυρω στις 30 εβδομάδες περιπου ετσι κ αλλιως δε βγαινω εξω πιο πολυ για μετα τη γέννα θα το κανω κ μου ειπε κ για τον κοκκυτη να κανω τοτε. Μπορει να μη σου πει κ τπτ κ να τα λεει στον αλλο για να δει πως θα αντιδρασεις εσυ απο τη στιγμη που το ειπες τελειωσε ησουν ξεκαθαρη μην ανχωνεσαι


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, @eirini είπε:

Καλημέρα σε όλες!!

Αυτο ήθελα να σας ρωτήσω όλες! Κάνατε το αντιγριπικό εμβόλιο??? Αν ναι είχατε καμία παρενέργεια?

Χθες έκανα την πρώτη επίσκεψη στον καινούγιο μου γιατρό. Σας είχα πει γιατι ήθελα να αλλάξω. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και μου είπε να το κάνω (η άλλη δεν μου το είχε αναφέρει καν) η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι λίγο.... Εν τω μεταξύ μου είπε οτι θα έπρεπε να είχα κάνει περισσοτερες εξετάσεις προγεννητικού, δεν έκανα λέει καλιέργεια τραχηλικού που μου πήρε εκεινη τη στιγμή δείγμα και το πήγα μετα στην μικροβιολόγο. Επίσης δεν έκανα την εξέταση για ιλαρα και για λιστερια... Τώρα θα τα κάνω με τις επόμενες αιματολογικές... Τι να πω... 

Σχετικά με τον εργοδότη μου, πήγα στο γραφείο του χθες στο σχόλασμα και του είπα '' πότε θα φέρετε την καινούργια κοπέλα να της δείξω, σε ένα μήνα φεύγω με άδεια?'' ΕΕΕ θα τη φέρω λέει... μπορεί λέει να έρθει και αύριο για μια μέρα.. ειπα να του πω τι για μια μερα???? Οπως νομίζετε λέω.. Δε μου ανέφερε κάτι με το να μείνω παραπάνω, ίσως μου το φυλά για το τέλος αλλά τον γελάσανε!! Εγώ πάντως του το ξαναυπενθυμισα ''ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΕΥΓΩ!'' Ας κάνει οτι θέλει! 

Καλημέρα!!!!!!!!!το μήνυμα το πήρε.καλα έκανες και το υπενθύμισες.απο κει και πέρα αν δεν φέρει άτομο να το εκπαιδεύσεις δεν είναι δικό σου πρόβλημα.εσυ να είσαι ήρεμη και να προσέχεις το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, @eirini είπε:

Καλημέρα σε όλες!!

Αυτο ήθελα να σας ρωτήσω όλες! Κάνατε το αντιγριπικό εμβόλιο??? Αν ναι είχατε καμία παρενέργεια?

Χθες έκανα την πρώτη επίσκεψη στον καινούγιο μου γιατρό. Σας είχα πει γιατι ήθελα να αλλάξω. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και μου είπε να το κάνω (η άλλη δεν μου το είχε αναφέρει καν) η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι λίγο.... Εν τω μεταξύ μου είπε οτι θα έπρεπε να είχα κάνει περισσοτερες εξετάσεις προγεννητικού, δεν έκανα λέει καλιέργεια τραχηλικού που μου πήρε εκεινη τη στιγμή δείγμα και το πήγα μετα στην μικροβιολόγο. Επίσης δεν έκανα την εξέταση για ιλαρα και για λιστερια... Τώρα θα τα κάνω με τις επόμενες αιματολογικές... Τι να πω... 

Σχετικά με τον εργοδότη μου, πήγα στο γραφείο του χθες στο σχόλασμα και του είπα '' πότε θα φέρετε την καινούργια κοπέλα να της δείξω, σε ένα μήνα φεύγω με άδεια?'' ΕΕΕ θα τη φέρω λέει... μπορεί λέει να έρθει και αύριο για μια μέρα.. ειπα να του πω τι για μια μερα???? Οπως νομίζετε λέω.. Δε μου ανέφερε κάτι με το να μείνω παραπάνω, ίσως μου το φυλά για το τέλος αλλά τον γελάσανε!! Εγώ πάντως του το ξαναυπενθυμισα ''ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΕΥΓΩ!'' Ας κάνει οτι θέλει! 

Καλημέρα κοριτσάκια! Και ότι μπήκα να γράψω για το εμβόλιο ετνωμεταξύ.. Το έκανα χθες όπως σας είπα και μέχρι το βράδυ άρχισε να πονάει το σώμα μου,είχα ρίγος και ανέβασα και δέκατα. Μέχρι 37.3 έφτασα. Επεσαν ευτυχώς γιατι στεναχωρέθηκα. Απλα τώρα είμαι σαν να με πάτησε τρένο.Εχω πονοκέφαλο και ποναει το σωμα μου. Αλλα αυτα είναι πράγματα που συμβαίνουν με τον εμβολιασμο. 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@@eirini καλημερα. Εγω το εκανα τις προαλλες. Καμια παρενεργεια δεν μου εκανε.

@Nicol_ μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να κανω δεκατα. Δεν ειναι τπτ. Μην ανησυχεις κοριτσι μου. Αντιδραση του οργανισμου. Εγω μαλλον επειδη ειμαι μονιμως σαν να με πατησε τρενο, δεν ειδα διαφορά χαχαχα. Τωρα ετοιμαζομαι για αλλη ενεση. Περιμενω να ερθει σπιτι μια νοσοκομα να μου κανει την δευτερη δοση κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου. Παει το πωπουδακι μου παλι. Αυτη ποναει λιγο χαχαχα. Θα καθομαι σαν χεσμενο χαχαχα

Καλημερα και στις υπολοιπες φουσκες μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@@eirini καλημερα. Εγω το εκανα τις προαλλες. Καμια παρενεργεια δεν μου εκανε.

@Nicol_ μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να κανω δεκατα. Δεν ειναι τπτ. Μην ανησυχεις κοριτσι μου. Αντιδραση του οργανισμου. Εγω μαλλον επειδη ειμαι μονιμως σαν να με πατησε τρενο, δεν ειδα διαφορά χαχαχα. Τωρα ετοιμαζομαι για αλλη ενεση. Περιμενω να ερθει σπιτι μια νοσοκομα να μου κανει την δευτερη δοση κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου. Παει το πωπουδακι μου παλι. Αυτη ποναει λιγο χαχαχα. Θα καθομαι σαν χεσμενο χαχαχα

Καλημερα και στις υπολοιπες φουσκες μου!

Χαχαχα Χαχαχα, θα καθεσαι μονοπαντα μετα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα, θα καθεσαι μονοπαντα μετα. 

Σταυροποδι ρε και καλα ειμαι κουλ. Και απο μεσα μου θα κλαιω για το κωλομερακι μου χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@@eirini καλημερα. Εγω το εκανα τις προαλλες. Καμια παρενεργεια δεν μου εκανε.

@Nicol_ μου ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να κανω δεκατα. Δεν ειναι τπτ. Μην ανησυχεις κοριτσι μου. Αντιδραση του οργανισμου. Εγω μαλλον επειδη ειμαι μονιμως σαν να με πατησε τρενο, δεν ειδα διαφορά χαχαχα. Τωρα ετοιμαζομαι για αλλη ενεση. Περιμενω να ερθει σπιτι μια νοσοκομα να μου κανει την δευτερη δοση κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου. Παει το πωπουδακι μου παλι. Αυτη ποναει λιγο χαχαχα. Θα καθομαι σαν χεσμενο χαχαχα

Καλημερα και στις υπολοιπες φουσκες μου!

Ναι κατευθειαν αντεδρασε ο οργανισμος.Ε λεω δεν πειραζει,ας αντιδρασει τωρα στο εμβολιο και ας μην εχω θεμα με τη γριπη,που μπορει να μας κανει επιπλοκες.

Αχ αυτη η ενεση κορτιζονης οντως ποναει..κουραγιο νανουλα <3

Το μονο που με στεναχωρει ειναι που σημερα θα χασω το σεμιναριο θηλασμου στο Λητω γιατι δεν νιωθω καλα να για να παω.Ελπιζω να ξανακανουν 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σταυροποδι ρε και καλα ειμαι κουλ. Και απο μεσα μου θα κλαιω για το κωλομερακι μου χαχαχαχαχα

Θα σε εμποδιζει η Κοιλια ρε συ σταυροποδι!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...