Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κατάλαβα..έχω ραντεβού την άλλη Παρασκευή και προσπαθώ για μια φορά να πάω στην ώρα μ στην γιατρό και όχι να τρέχω κάθε βδομάδα.απλα μερικές φορές όταν ξαπλώνω χαμηλά στην κοιλιά μ είτε δεξιά είτε αριστερά μερικές φορές κάνει σαν καρουμπαλακι..αλλά Μ κρατάει κάνα 20 λεπτό και..είναι σύσπαση ή το μωρό;πως τα ξεχωρίζω;

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Μαλλον ειναι το μωρο εμενα μου εχει πει οτι αν κραταει πανω απο 2λεπτο περιπου ειναι το μωρο η συσπαση κραταει λιγο οταν πας ομως ρωτησε το να σου πει πως θα τις ξεχωριζεις! Κ συσπαση να ειναι μην ανχωνεσαι απλα οταν πας πες το.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , maraki 93 είπε:

Για τα υγρά ξέχασε το μην αγχώνεσαι.Οι περισσότερες τα χουμε.Να σου πω την αλήθεια για αυτό που λες για το καρουμπαλακι δεν γνωρίζω.Ειναι πολύ μικρό το μωρό για να κάνει τέτοια εμένα ας πούμε τώρα φαίνονται οι κινήσεις στην κοιλιά.Απο την άλλη συσπάσεις δεν έχω ,παίρνω και μαγνήσιο από την αρχή γιατι είχα πονακια οπότε δεν ξέρω πως είναι οι συσπάσεις.Ο γιατρός μου είπε ότι τις νιώθεις σαν να σφίγγεται η κοιλιά σου και μετά σε αφήνει αλλά δεν διαρκούν τόσο πολύ.Νιωθεις πόνο;Παίρνεις μαγνήσιο;

Όχι ούτε πονάω ούτε παίρνω μαγνήσιο..πήρα την γιατρό ένα τηλ να την ρωτήσω για το καρουμπαλακι γιατί τώρα το είχα κάνα μισάωρο και Μ λέει σύσπαση τόση ώρα αποκλείεται να είναι..αλλά αμα το νιώσω ξανά και μ κρατησει για λίγο να βάλω ένα ουτρο κολπικά .

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μαλλον ειναι το μωρο εμενα μου εχει πει οτι αν κραταει πανω απο 2λεπτο περιπου ειναι το μωρο η συσπαση κραταει λιγο οταν πας ομως ρωτησε το να σου πει πως θα τις ξεχωριζεις! Κ συσπαση να ειναι μην ανχωνεσαι απλα οταν πας πες το.

Και εγώ νόμιζα πως είναι το μωρό αλλά Μ λέει είναι μικρούλη ακόμα..ίσως λέει είναι το έντερο μ που φουσκώνει..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι ούτε πονάω ούτε παίρνω μαγνήσιο..πήρα την γιατρό ένα τηλ να την ρωτήσω για το καρουμπαλακι γιατί τώρα το είχα κάνα μισάωρο και Μ λέει σύσπαση τόση ώρα αποκλείεται να είναι..αλλά αμα το νιώσω ξανά και μ κρατησει για λίγο να βάλω ένα ουτρο κολπικά .

Και εγώ νόμιζα πως είναι το μωρό αλλά Μ λέει είναι μικρούλη ακόμα..ίσως λέει είναι το έντερο μ που φουσκώνει..

Ναι για αυτό σου είπα κάνα διλεπτο μου είπε κρατάει ,είκοσι λεπτά σύσπαση δεν γινεται(πάλι καλά).Και το μωρό μικρούλη είναι.Κανε ότι σου είπε ο γιατρός σ αλλά αφού δεν πονάς είναι καλό σημάδι.Εγω που έχω θέμα με το έντερο είναι σαν να μουδιάζει η μία πλευρά συνήθως δεξιά για κάποια ώρα.Αλλα είναι εσωτερικά.Το καρούμπαλο που λες το διακρίνεις εξωτερικά η απλά το νιώθεις από μέσα;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ναι για αυτό σου είπα κάνα διλεπτο μου είπε κρατάει ,είκοσι λεπτά σύσπαση δεν γινεται(πάλι καλά).Και το μωρό μικρούλη είναι.Κανε ότι σου είπε ο γιατρός σ αλλά αφού δεν πονάς είναι καλό σημάδι.Εγω που έχω θέμα με το έντερο είναι σαν να μουδιάζει η μία πλευρά συνήθως δεξιά για κάποια ώρα.Αλλα είναι εσωτερικά.Το καρούμπαλο που λες το διακρίνεις εξωτερικά η απλά το νιώθεις από μέσα;

Όχι το βλέπω εξωτερικά..σαν να έχει πάει από την μία πλευρά η κοιλιά μου..

Και άμα το πιέσω ελαφρά εκεί είναι πολύ σκληρό αλλά όλη η υπόλοιπη κοιλιά μ είναι οκ..


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι το βλέπω εξωτερικά..σαν να έχει πάει από την μία πλευρά η κοιλιά μου..

Και άμα το πιέσω ελαφρά εκεί είναι πολύ σκληρό αλλά όλη η υπόλοιπη κοιλιά μ είναι οκ..

Και εμένα έτσι είναι αλλά εσωτερικά.Μην αγχώνεσαι αφού δεν πονάς όλα καλά.Προσπαθησε να είσαι ξεκούραστη και να πηγαίνεις τουαλέτα.Οταν σε δει και ο γιατρός θα σου πει τι να κάνεις. <3


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , maraki 93 είπε:

Και εμένα έτσι είναι αλλά εσωτερικά.Μην αγχώνεσαι αφού δεν πονάς όλα καλά.Προσπαθησε να είσαι ξεκούραστη και να πηγαίνεις τουαλέτα.Οταν σε δει και ο γιατρός θα σου πει τι να κάνεις. <3

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου και συγνώμη που σε ζαλισα ❤️


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου και συγνώμη που σε ζαλισα ❤️

Δεν με ζαλισες καθόλου,εδώ είμαστε ολες να μοιραζόμαστε εμπειρίες για τις ανησυχίες μας.Οταν αρχίσεις να νιώθεις το μωράκι σου κανονικά θα δεις ότι θα μειωθεί αρκετά το άγχος σου.Στην εβδομάδα που βρίσκεσαι είναι πολύ λογικό γιατί δεν νιώθεις ακόμα τι γίνεται μέσα σου.Εγω δεν το βρίσκω ανησυχητικό και από ότι κατάλαβα ούτε ο γιατρός σου.Μαλλον το έντερο είναι.Εμενα με βοηθάει πολύ να πίνω το πρωί κεφίρ (κουκακη)που πίνεται και πιο ευχάριστα και μέσα στην μέρα δαμάσκηνα αποξηραμένα.Δοκιμασε το να δεις αν βοηθαει να χαλαρώσει το έντερο σου. :D


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι ούτε πονάω ούτε παίρνω μαγνήσιο..πήρα την γιατρό ένα τηλ να την ρωτήσω για το καρουμπαλακι γιατί τώρα το είχα κάνα μισάωρο και Μ λέει σύσπαση τόση ώρα αποκλείεται να είναι..αλλά αμα το νιώσω ξανά και μ κρατησει για λίγο να βάλω ένα ουτρο κολπικά .

Και εγώ νόμιζα πως είναι το μωρό αλλά Μ λέει είναι μικρούλη ακόμα..ίσως λέει είναι το έντερο μ που φουσκώνει..

Συσπαση δεν ειναι παντως οποτε μην ανχωνεσαι αφου μιλησες κ με τη γιατρο σου ολα καλα!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, maraki 93 είπε:

Δεν με ζαλισες καθόλου,εδώ είμαστε ολες να μοιραζόμαστε εμπειρίες για τις ανησυχίες μας.Οταν αρχίσεις να νιώθεις το μωράκι σου κανονικά θα δεις ότι θα μειωθεί αρκετά το άγχος σου.Στην εβδομάδα που βρίσκεσαι είναι πολύ λογικό γιατί δεν νιώθεις ακόμα τι γίνεται μέσα σου.Εγω δεν το βρίσκω ανησυχητικό και από ότι κατάλαβα ούτε ο γιατρός σου.Μαλλον το έντερο είναι.Εμενα με βοηθάει πολύ να πίνω το πρωί κεφίρ (κουκακη)που πίνεται και πιο ευχάριστα και μέσα στην μέρα δαμάσκηνα αποξηραμένα.Δοκιμασε το να δεις αν βοηθαει να χαλαρώσει το έντερο σου. :D

Αχ έχεις δίκιο..το νιώθω το μωράκι αρκετές μέρες αλλες πιο έντονα άλλες πιο χαλαρά..αλλά ναι μέχρι να κλοτσησει τελείως ένα άγχος το έχω..έχω και λιγα πονακια περιόδου και πονάει ελαφρά η μέση Μ..ελπίζω όλα να είναι καλα

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Συσπαση δεν ειναι παντως οποτε μην ανχωνεσαι αφου μιλησες κ με τη γιατρο σου ολα καλα!

Ναι Μ έφυγε ένα αγχος ότι δεν είναι σύσπαση..σε ευχαριστώ γλυκιά μου!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αχ έχεις δίκιο..το νιώθω το μωράκι αρκετές μέρες αλλες πιο έντονα άλλες πιο χαλαρά..αλλά ναι μέχρι να κλοτσησει τελείως ένα άγχος το έχω..έχω και λιγα πονακια περιόδου και πονάει ελαφρά η μέση Μ..ελπίζω όλα να είναι καλα

Ναι Μ έφυγε ένα αγχος ότι δεν είναι σύσπαση..σε ευχαριστώ γλυκιά μου!

Είναι κοινά σε όλες μας αυτά οπότε τα πας μια χαρά.Προσπαθησε να χαλαρώσεις τώρα και μην σκέφτεσαι αρνητικά.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κάνετε; 

Να ρωτήσω αφού άνοιξε το θεματάκι η @Κωνσταντίνα16 . Καταρχήν κοριτσάκι μου όλα είναι καλα οπως σου λένε τα κοριτσια που έχουν την εμπειρία αλλα και η γιατρος σου μην μου ανησυχείς το κουκλάκι σου είμαι μια χαρά στην φωλίτσα του κουρνιάζει. 

Η ερώτηση είναι πριν αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές και να φαίνονται οι κινήσεις τι αισθανόμαστε; Γιατί το μωράκι κουνιέται από την ένατη κιολας εβδομάδα απλώς δεν είναι δυνατόν να το νιώσουμε αφού είναι μια σταλιτσα. Στο τέλος του τριμήνου υπάρχει περίπτωση να νιώσουμε κάτι; Ναι σωστά καταλάβατε για εμενα ρωτάω που ώρες ώρες νιώθω ένα πεταρισμα φτερούγισμα χαμηλά κοντά στο ύψος του αφαλου. Βέβαια δεν ξέρω που είναι το μωρό εκεί είναι ή πιο χαμηλά ακόμη; Ή μήπως πεταριζουν τα όργανα μου εκεί μέσα Χαχαχ. Επίσης έχω ακόμη στα πλαγια στις κλειδωσεις τι είναι σαλπιγγες είναι εκεί; Αυτα τα γνωστα που είναι σαν περιοδου @ΦαιηΚατς ακούς; Ακόμη τα έχω. 

Γραμμα έγραψα πάλι :mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; 

Να ρωτήσω αφού άνοιξε το θεματάκι η @Κωνσταντίνα16 . Καταρχήν κοριτσάκι μου όλα είναι καλα οπως σου λέμε τα κοριτσια που έχουν την εμπειρία αλλα και η γιατρος σου μην μου ανησυχείς το κουκλάκι σου είμαι μια χαρά στην φωλίτσα του κουρνιάζει. 

Η ερώτηση είναι πριν αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές και να φαίνονται οι κινήσεις τι αισθανόμαστε; Γιατί το μωράκι κουνιέται από την ένατη κιολας εβδομάδα απλώς δεν είναι δυνατόν να το νιώσουμε αφού είναι μια σταλιτσα. Στο τέλος του τριμήνου υπάρχει περίπτωση να νιώσουμε κάτι; Ναι σωστά καταλάβατε για εμενα ρωτάω που ώρες ώρες νιώθω ένα πεταρισμα φτερούγισμα χαμηλά κοντά στο ύψος του αφαλου. Βέβαια δεν ξέρω που είναι το μωρό εκεί είναι ή πιο χαμηλά ακόμη; Ή μήπως πεταριζουν τα όργανα μου εκεί μέσα Χαχαχ. Επίσης έχω ακόμη στα πλαγια στις κλειδωσεις τι είναι σαλπιγγες είναι εκεί; Αυτα τα γνωστα που είναι σαν περιοδου @ΦαιηΚατς ακούς; Ακόμη τα έχω 

Χαχα αυτό το φτερούγισμα είναι μάλλον το μωρό σου.Εμενα στην 18εβδομαδα άρχισαν κάτι σαν κυματακια να το πω ,σαν φούσκες που σκανε ,κάτι τέτοιο ένιωθα.Και μετά από μέρες πολύ αδύναμα χτυπηματακια.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; 

Να ρωτήσω αφού άνοιξε το θεματάκι η @Κωνσταντίνα16 . Καταρχήν κοριτσάκι μου όλα είναι καλα οπως σου λένε τα κοριτσια που έχουν την εμπειρία αλλα και η γιατρος σου μην μου ανησυχείς το κουκλάκι σου είμαι μια χαρά στην φωλίτσα του κουρνιάζει. 

Η ερώτηση είναι πριν αρχίσουμε να νιώθουμε τις κλωτσιές και να φαίνονται οι κινήσεις τι αισθανόμαστε; Γιατί το μωράκι κουνιέται από την ένατη κιολας εβδομάδα απλώς δεν είναι δυνατόν να το νιώσουμε αφού είναι μια σταλιτσα. Στο τέλος του τριμήνου υπάρχει περίπτωση να νιώσουμε κάτι; Ναι σωστά καταλάβατε για εμενα ρωτάω που ώρες ώρες νιώθω ένα πεταρισμα φτερούγισμα χαμηλά κοντά στο ύψος του αφαλου. Βέβαια δεν ξέρω που είναι το μωρό εκεί είναι ή πιο χαμηλά ακόμη; Ή μήπως πεταριζουν τα όργανα μου εκεί μέσα Χαχαχ. Επίσης έχω ακόμη στα πλαγια στις κλειδωσεις τι είναι σαλπιγγες είναι εκεί; Αυτα τα γνωστα που είναι σαν περιοδου @ΦαιηΚατς ακούς; Ακόμη τα έχω. 

Γραμμα έγραψα πάλι :mrgreen:

Σε ποια εβδομαδα εισαι?εγω ξεκινησα να καταλαβαινω αυτο το φτερουγισμα γυρω στις 16 εβδομάδες αλλες κοπελες το νιωθουν νωριτερα απλα καποιες φορες ειναι κ κατι αλλο κ το μπερδευουμε 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι?εγω ξεκινησα να καταλαβαινω αυτο το φτερουγισμα γυρω στις 16 εβδομάδες αλλες κοπελες το νιωθουν νωριτερα απλα καποιες φορες ειναι κ κατι αλλο κ το μπερδευουμε 

Στην 12η μικρουλι είναι ακόμη το ξέρω μπορεί να μην φτάνουν τα ποδαράκια του ακόμη στα τοιχώματα Χαχα! Χωρίς να βιάζομαι κ να παραμυθιαζομαι απλά να πω ότι είναι πρωτόγνωρο το συναίσθημα και τώρα που μιλάμε νιώθω τακτικά αυτά τα τινάγματα και σαν φτερούγισμα δεν ξέρω πως αλλιως να τα πω. Ισως είναι μυϊκές συσπασεις όχι συσπασεις σαν αυτές που λέτε εσείς. Έφαγα κάτι και ξεκίνησε για αυτό λέω μπορεί να είναι τα όργανα μου. Θα έρθει η στιγμή πρώτα ο Θεός που θα σας πω με σιγουριά ότι είναι το μωρό που κουνήθηκε 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

 Κορίτσια Μ τι κάνετε;να ρωτήσω κάτι; Ζητάω από τώρα συγνώμη για την περιγραφή απλά αγχώθηκα λιγάκι (ναι ξανά) έχω τα κλασικά υγρά που έχουμε απλά πριν που είδα είναι άσπρα παχύρευστα σαν μυξα βρε παιδί μ ..πρώτη φορά το βλέπω έτσι.ειναι νορμάλ;

 

Ναιιιιιιιιιιι!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...