Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Φόβος για πρωορο μωρό


Recommended Posts

On 11/2/2019 at 11:59 ΠΜ, Ilios είπε:

Ο γιατρός μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.Δεν ξέρει τι άλλο να κάνει .φοβάμαι κ την πρωορότητα πολύ  όχι μόνο την αποβολή.

Μη φοβασαι κοπελα μου.Ολα θα πανε καλα.Στο ευχομαι.Εγ  σημερα εκανα υστεροσκοπηση κ απογοητευτηκα.Ο τραχηλος φαινεται παρα πολυ ελαστικος κ θελει ραμμα κ ακινησια.Απορησα πώς φανηκε απ το υστεροσκοπειο.Αρα θα ηταν χαλια.Δεν ξερω πώς ραβονται τοσο ελαστικη τραχηλοι.Σου ευχομαι ολα να πανε καλα απο καρδιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/2/2019 at 11:59 ΠΜ, Ilios είπε:

Ο γιατρός μου σηκώνει τα χέρια ψηλά.Δεν ξέρει τι άλλο να κάνει .φοβάμαι κ την πρωορότητα πολύ  όχι μόνο την αποβολή.

Μήπως να επισκεφθείς έναν γιατρό που ειδικεύεται σε εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου? Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου..Εφόσον ο γιατρός σου σηκώνει τα χέρια ψηλά πρέπει εσύ να λάβεις δράση προκειμένου να καταφέρει το μωρό σου να μείνει στην κοιλιά σου όσο περισσότερο γίνεται. Κοίτα για το Αλεξάνδρας, έχει του καλύτερους γιατρούς εκεί.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Μη φοβασαι κοπελα μου.Ολα θα πανε καλα.Στο ευχομαι.Εγ  σημερα εκανα υστεροσκοπηση κ απογοητευτηκα.Ο τραχηλος φαινεται παρα πολυ ελαστικος κ θελει ραμμα κ ακινησια.Απορησα πώς φανηκε απ το υστεροσκοπειο.Αρα θα ηταν χαλια.Δεν ξερω πώς ραβονται τοσο ελαστικη τραχηλοι.Σου ευχομαι ολα να πανε καλα απο καρδιας

Και εμένα. ο δικός μου τράχηλος χάλια είναι.Ο ιστός στην μια μεριά είναι χάλια μου είπε ο γιατρός  κ δεν ξέρουμε αν θα αντέξει  την κύηση.Μου έκανε διπλό ράμμα.Φοβάμαι να πάω ακόμα κ στην τουαλέτα μην γίνει κάτι κ με το σίδηρο που παίρνω είναι χάλια τα πράγματα.Ήρθε κ το μικρόβιο κ τώρα έχω δύο πράγματα να σκέφτομαι. κνα αγχώνομαι 

5 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Μήπως να επισκεφθείς έναν γιατρό που ειδικεύεται σε εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου? Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου..Εφόσον ο γιατρός σου σηκώνει τα χέρια ψηλά πρέπει εσύ να λάβεις δράση προκειμένου να καταφέρει το μωρό σου να μείνει στην κοιλιά σου όσο περισσότερο γίνεται. Κοίτα για το Αλεξάνδρας, έχει του καλύτερους γιατρούς εκεί.

Δυστυχώς μένω επαρχία.Έχω σκεφτεί να μετακομίσω Θεσσαλονίκη αλλά έχει μια διαδικασία .Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι  η μετακίνηση γιατί φοβάμαι μην γίνει τίποτα στην δρόμο. Βέβαια έχω μιλήσει με έναν γιατρό στην Θεσσαλονίκη που τον θεωρώ κορυφή  κ μου είπε  ότι κ ΓΩ κάτι παραπάνω δεν θα μπορέσω  κάνω από  τη να σου δίνω αντιβίωση. τί να πω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 3:02 ΜΜ, Ilios είπε:

Και εμένα. ο δικός μου τράχηλος χάλια είναι.Ο ιστός στην μια μεριά είναι χάλια μου είπε ο γιατρός  κ δεν ξέρουμε αν θα αντέξει  την κύηση.Μου έκανε διπλό ράμμα.Φοβάμαι να πάω ακόμα κ στην τουαλέτα μην γίνει κάτι κ με το σίδηρο που παίρνω είναι χάλια τα πράγματα.Ήρθε κ το μικρόβιο κ τώρα έχω δύο πράγματα να σκέφτομαι. κνα αγχώνομαι 

Δυστυχώς μένω επαρχία.Έχω σκεφτεί να μετακομίσω Θεσσαλονίκη αλλά έχει μια διαδικασία .Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι  η μετακίνηση γιατί φοβάμαι μην γίνει τίποτα στην δρόμο. Βέβαια έχω μιλήσει με έναν γιατρό στην Θεσσαλονίκη που τον θεωρώ κορυφή  κ μου είπε  ότι κ ΓΩ κάτι παραπάνω δεν θα μπορέσω  κάνω από  τη να σου δίνω αντιβίωση. τί να πω δεν ξέρω

Με.ποιον γιατρό μίλησες απο Θεσσαλονικη?εδω και 5 μήνες τους εχω γυρισει ολους στην πολη..ο καθενας λεει το δικο του...δεν ξερω για μας που ειναι η μόνη λύση η περίδεση δεν υπάρχει ασφάλεια?εσυ είσαι καλύτερα @Ilios?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Με.ποιον γιατρό μίλησες απο Θεσσαλονικη?εδω και 5 μήνες τους εχω γυρισει ολους στην πολη..ο καθενας λεει το δικο του...δεν ξερω για μας που ειναι η μόνη λύση η περίδεση δεν υπάρχει ασφάλεια?εσυ είσαι καλύτερα @Ilios?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Eiriniteo είπε:

@Ilios πως είσαι κορίτσι? Έκανες ξανά καλλιέργεια?

Γεια σου ειρήνη αύριο θα κάνω πάλι αλλά ο γιατρός μου ,μου είπε δεν θα φύγει το μικρόβιο να μην ελπίζω.εσύ τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ilios είπε:

Γεια σου ειρήνη αύριο θα κάνω πάλι αλλά ο γιατρός μου ,μου είπε δεν θα φύγει το μικρόβιο να μην ελπίζω.εσύ τι κάνεις?

Εγώ έπαθα μυκητίαση από την αντιβίωση. Βάζω donafil κολπικα και μια αλοιφή. Την αντιβίωση την τελείωσα εχθές. Σήμερα θα πάω στον γιατρό να δούμε πως πάω. Ρώτησα τον γιατρό μου τι γίνεται σε περίπτωση που μολυνθεί το ραμμα. Μου είπε πως αφού ο τράχηλος είναι κλειστός ακόμη και μικρόβιο να υπάρχει στο ραμμα δυσκολα θα περάσει μέσα. Οπότε μην φοβάσαι. Να είσαι ξάπλα όσο μπορείς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.Εγώ σήμερα μπορούσα να πάω στον γιατρό του νοσοκομείου που έκανε το χειρουργείο να με δει αλλά δεν πήγα γιατί αγχώθηκα.Περιμένεις τουλάχιστον μία ώρα στην καλύτερη κ μου βάζει συνέχεια κολποδιαστολεα.Ίσως είναι καλό αυτό που κάνει γιατί βλέπει κατευθείαν το ράμμα αλλά επειδή μια φορά ματώσα μετά φοβήθηκα να πάω.αύριο έχω ραντεβού στον δικό μου τον γιατρό κ λέω φαντάζεσαι να γίνει κάτι αυτήν την 1 μέρα να άνοιξε ο τράχηλος κ να μπορούσα να σώσω την κατάσταση.Τέλος πάντων το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο.Εσένα ο γιατρός σου χρησιμοποιεί κολποδιάστολέα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ilios είπε:

Μακάρι.Εγώ σήμερα μπορούσα να πάω στον γιατρό του νοσοκομείου που έκανε το χειρουργείο να με δει αλλά δεν πήγα γιατί αγχώθηκα.Περιμένεις τουλάχιστον μία ώρα στην καλύτερη κ μου βάζει συνέχεια κολποδιαστολεα.Ίσως είναι καλό αυτό που κάνει γιατί βλέπει κατευθείαν το ράμμα αλλά επειδή μια φορά ματώσα μετά φοβήθηκα να πάω.αύριο έχω ραντεβού στον δικό μου τον γιατρό κ λέω φαντάζεσαι να γίνει κάτι αυτήν την 1 μέρα να άνοιξε ο τράχηλος κ να μπορούσα να σώσω την κατάσταση.Τέλος πάντων το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο.Εσένα ο γιατρός σου χρησιμοποιεί κολποδιάστολέα?

Ναι την προηγούμενη Δευτέρα που πήγα με είδε με κολποδιαστολεα. Δεν νομίζω να πειράζει ιδιαίτερα αυτό γιατί και εγώ έτυχε να πάω στο νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα απο κάτι υγρά που είχα δει και μου έβαλαν κολποδιαστολεα. Όταν όμως το είπα στον γιατρό μου με μαλωσε γιατί είπε καλύτερα να μην με πειράζει κανείς άλλος απο κάτω εκτός από αυτόν. Ο τράχηλος σου είναι κλειστός από μέσα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Eiriniteo είπε:

Ναι την προηγούμενη Δευτέρα που πήγα με είδε με κολποδιαστολεα. Δεν νομίζω να πειράζει ιδιαίτερα αυτό γιατί και εγώ έτυχε να πάω στο νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα απο κάτι υγρά που είχα δει και μου έβαλαν κολποδιαστολεα. Όταν όμως το είπα στον γιατρό μου με μαλωσε γιατί είπε καλύτερα να μην με πειράζει κανείς άλλος απο κάτω εκτός από αυτόν. Ο τράχηλος σου είναι κλειστός α

Τελευταία βδομάδα ήταν κλειστός.crp  σου βάζει να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ilios είπε:

Τελευταία βδομάδα ήταν κλειστός.crp  σου βάζει να κάνεις?

κορίτσια μου,  σας παρακολουθώ γτ σας έχω στο μυαλό μου. εγώ είχα μεν οριακό τράχηλο κ δεν έκανα περιδεση αλλά πάντα η καλλιέργεια γινόταν με κολποδιαστολεα γτ μόνο τότε έχει καλό δείγμα.  ξέρουν οι γιατροί σας τι κανουν.  κγω δεν άφηνα οποιονδήποτε να μου πάρει δείγμα, μόνο τον γυναικολόγο.  ξάπλα κορίτσια μου,κ μαζί με την αντιβίωση να πάρετε προβιοτικα.  από το νοσοκομείο μου είχαν προτείνει της φρεζιντερμ.  εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσια μου 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Κορίτσια σήμερα είχα γιατρό κ του ζήτησα να κάνουμε κολπική καλλιέργεια. δεν ήθελε λέει το μικρόβιο δεν πρόκειται να φύγει του λεω ας κάνουμε γιατί Τσούζω στον κόλπο κ λέω μήπως προστέθηκε  κ τίποτα ακόμα πρέπει να ξέρω.Δεν έβαλε κόλποδιαστολέα πήρε έτσι δείγμα κ στην αρχή πόνεσα λίγο.Όταν ήρθα στο σπίτι κ πήγα τουαλέτα με έπιασε τρελό τσούξιμο στην ούρηση.Σαν ουρολοίμωξη κάτι.Κ τσούζει  κ μέσα στον κόλπο.Έτσι ετσουζα μετά την περίδεση.κορίτσια μήπως  ξερετε μπορεί να τραυματιστεί η ουροδόχος κύστη στην καλλιέργεια?ανησυχώ κ για το ράμμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ilios είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα γιατρό κ του ζήτησα να κάνουμε καλλιέργεια ούρων.Ο γιατρός δεν ήθελε λέει το μικρόβιο δεν πρόκειται να φύγει του λεω ας κάνουμε γιατί Τσούζω στον κόλπο κ λέω μήπως προστέθηκε  κ τίποτα ακόμα πρέπει να ξέρω.Δεν έβαλε κόλποδιαστολέα πήρε έτσι δείγμα κ στην αρχή πόνεσα λίγο.Όταν ήρθα στο σπίτι κ πήγα τουαλέτα με έπιασε τρελό τσούξιμο στην ούρηση.Σαν ουρολοίμωξη κάτι.Κ τσούζει  κ μέσα στον κόλπο.Έτσι ετσουζα μετά την περίδεση.κορίτσια μήπως  ξερετε μπορεί να τραυματιστεί η ουροδόχος κύστη στην καλλιέργεια?ανησυχώ κ για το ράμμα

Εγώ ετσουζα τόσο πολύ όταν έπαθα Ουρολοίμωξη. Πάρα πολύ τσούξιμο. Το είπα όμως στον γιατρό και μου έδωσε κατευθείαν Αγωγή και αντιβίωση. Μου είπε όμως ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μολυνθεί το ράμμα απο μικρόβιο που υπάρχει στα ούρα. Γενική ούρων έκανες?ρ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eiriniteo είπε:

Εγώ ετσουζα τόσο πολύ όταν έπαθα Ουρολοίμωξη. Πάρα πολύ τσούξιμο. Το είπα όμως στον γιατρό και μου έδωσε κατευθείαν Αγωγή και αντιβίωση. Μου είπε όμως ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μολυνθεί το ράμμα απο μικρόβιο που υπάρχει στα ούρα. Γενική ούρων έκανες?

Έκανα κ βγήκε καλή.Νομίζω ότι το τσούξιμο έχει σχέση με την κολπική καλλιέργεια.αγχώθηκα μήπως προκαλέσει αποβολή.τελευταία καλλιέργεια έκανα πριν τρεις εβδομάδες περίπου ίσως να μην κάνει να γίνεται κ τοσο συχνά.εύχομαι μόνο να μην γίνει τίποτα τώρα από αυτό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...