Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Στις πόσες μέρες χωρίς κακά έκανες κλίσμα; Της δίνεις και συμπλήρωμα ή μόνο θηλάζεις; 

Κι εγώ έχω γυναικολόγο την Πέμπτη να δούμε πως είμαι.

Αφού έκλεισε 3 24ωρα. Την τέταρτη μέρα το μεσημέρι δηλαδή. Μια φορά στο τόσο δίνω σκόνη, αλλά όλον αυτό τον καιρό δεν είχα δώσει. Όλα καλά θα είναι :x

9 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Το πουλάκι μου δυσκολεύεται...ελατε να σας δώσουμε λίγα απο τα δικά μας...είναι τόσο μαλακές και εκρηκτικές οι κενώσεις μας που είμαστε έτοιμοι για εκτόξευση :lol:

Εγώ πήγα ήδη στον γυναικολόγο και μου είπε ολα οκ και πως ο θηλασμός λειτουργει σαν αντισυλληψη μιας και αν δεν τον μειώσω δεν πρόκειται να μου έρθει περίοδος.

Όχι αγάπη μην ξεγελιεσαι! Ναι μεν μπορεί να μην έχεις περίοδο, αλλά ωορηξια έχεις κανονικά! Δε σημαίνει ότι αν θηλάζεις, δε μένεις έγκυος, πρόσεχε γιατί πιάνεις πολύ πιο εύκολα τώρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αφού έκλεισε 3 24ωρα. Την τέταρτη μέρα το μεσημέρι δηλαδή. Μια φορά στο τόσο δίνω σκόνη, αλλά όλον αυτό τον καιρό δεν είχα δώσει. Όλα καλά θα είναι :x

Όχι αγάπη μην ξεγελιεσαι! Ναι μεν μπορεί να μην έχεις περίοδο, αλλά ωορηξια έχεις κανονικά! Δε σημαίνει ότι αν θηλάζεις, δε μένεις έγκυος, πρόσεχε γιατί πιάνεις πολύ πιο εύκολα τώρα

Η δική μου μπέμπα απ' την αρχή δεν έκανε πολυ συχνά κακά. Αλλά δεν δυσφορεί μέσα στη μέρα. Λίγο ζοριζεται όταν τα κάνει αλλά βγαίνουν νερουλά. Πριν λίγο έκανε κακά από προχθές. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, An.thi είπε:

Η δική μου μπέμπα απ' την αρχή δεν έκανε πολυ συχνά κακά. Αλλά δεν δυσφορεί μέσα στη μέρα. Λίγο ζοριζεται όταν τα κάνει αλλά βγαίνουν νερουλά. Πριν λίγο έκανε κακά από προχθές. 

Εμένα ζορίζεται πολύ και κάθε φορά έχει πολλά αέρια και πονάει.... 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ΧρυσαΜ said:

 

Όχι αγάπη μην ξεγελιεσαι! Ναι μεν μπορεί να μην έχεις περίοδο, αλλά ωορηξια έχεις κανονικά! Δε σημαίνει ότι αν θηλάζεις, δε μένεις έγκυος, πρόσεχε γιατί πιάνεις πολύ πιο εύκολα τώρα

Αχ μακάρι...θέλω σαν τρελή 2 και τα θέλω κοντά το ενα με το άλλο...αν και γιατι κορίτσια με τόσα ξενύχτια που εφαγα θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια και δεν ξέρω αν οταν θα είμαι over 40ies, θα αντέξω :lol: θα λαλήσω πάλι! Χαχαχα

Πλάκα κανω φυσικά...όποτε έρθει αν ερθει :x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/1/2020 at 4:39 ΠΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Αχ μακάρι...θέλω σαν τρελή 2 και τα θέλω κοντά το ενα με το άλλο...αν και γιατι κορίτσια με τόσα ξενύχτια που εφαγα θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια και δεν ξέρω αν οταν θα είμαι over 40ies, θα αντέξω :lol: θα λαλήσω πάλι! Χαχαχα

Πλάκα κανω φυσικά...όποτε έρθει αν ερθει :x

Σε αυτό με τα ξενύχτια δε μπορώ να σού πω αν θα την παλευες ή όχι, εγώ πάντως προς το παρόν την παλεύω αλλά δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η ηλικία ή η συνήθεια :-P άλλες λένε καλύτερα με διαφορά χρόνου για να μην ξεσυνηθισεις και να τα έχεις κοντά κοντά. Εγώ πάλι είμαι αντίθετη σε αυτό, καλά είναι να έχουν 2,5-3-4 χρόνια διαφορά γιατί δε θέλουν και τα δύο το ίδιο νταντεμα. Προς το παρόν απόλαυσε το πρώτο σας και το ξαναβλεπετε χαχαχαχαχαχα 

On 29/1/2020 at 8:28 ΠΜ, An.thi είπε:

Το γλυκούλι! Ακόμα δεν έχει ωριμάσει και το εντερό τους τα καημένα!

Ναι ισχύει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , fionita είπε:

Κοριτσια τι κανετε να σας ζησουν τα μωρακια σας ♡♡♡ ...πως περνατε με τα μικρα σας ???

Εμεις εχουμε κολικουςς αχ ποτε θα περασουν :(

Εγώ μπορώ να πω ότι προς το παρόν είμαι σε καλύτερη φάση απ ο, τι ήμουν την αντίστοιχη περίοδο με το γιο μου. Πατάω καλύτερα στα πόδια μου, ξέρω καλά τι μού γίνεται. Οι κολικοι όμως, είναι φίλοι μας καλοί, μάς αγαπάνε και δε λένε να μάς αφήσουν χαχαχαχαχαχα. Συνήθως μετά τους2-3 μήνες ηρεμούν αν δεν κάνω λάθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ μπορώ να πω ότι προς το παρόν είμαι σε καλύτερη φάση απ ο, τι ήμουν την αντίστοιχη περίοδο με το γιο μου. Πατάω καλύτερα στα πόδια μου, ξέρω καλά τι μού γίνεται. Οι κολικοι όμως, είναι φίλοι μας καλοί, μάς αγαπάνε και δε λένε να μάς αφήσουν χαχαχαχαχαχα. Συνήθως μετά τους2-3 μήνες ηρεμούν αν δεν κάνω λάθος 

Καλημεραα♡  ναι πολυ καλη μας φιλη ειναι χαχαχα βασανιζοντε μωρε τα μικρουλια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, fionita είπε:

Κοριτσια τι κανετε να σας ζησουν τα μωρακια σας ♡♡♡ ...πως περνατε με τα μικρα σας ???

Εμεις εχουμε κολικουςς αχ ποτε θα περασουν :(

Κι εμεις υποφέραμε όταν είχε κολικούς ο μεγάλος μου. Τώρα δίνω biogaia σταγόνες και την έχουν βοηθήσει πολύ. 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα!! Κορίτσια εγώ αδιαθέτησα σήμερα χωρίς να το καταλάβω... Ο γιατρός μού είπε ότι δε θα μού έρθει. Εσείς; ήρθε σε καμία; 

Εγώ που πήγα στο γιατρό την Πέμπτη μου είπε να περιμένω από μέρα σε μέρα. Γι αυτό πολύ προσοχή αν δεν θέλω να κάνω και τρίτο... Χαχα! Στο γιο μου είχα αδιαθετησει σε δυόμισι μήνες παρόλο που τότε θήλαζα κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια μου!χαθήκαμε οι μανούλες!!τι κάνετε???Εμείς κάναμε ήδη το πρώτο εμβολιακι!έκλαψε το ζουζουνάκι μου!πόνεσε η καρδούλα μου!Είμαστε πλέον 2 μηνών και 19 ημερών!Πώς περνάνε έτσι οι μήνες βρε κορίτσια!να ποτέ είμασταν εγκυουλες!Εγώ έχω σήμερα γιατρό.. Για να δούμε τι θα μου πει..Ούτε εμένα μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..θηλάζω αποκλείστηκα!Όμως κορίτσια την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω..έχω και τα υγρά της ωορρηξίας!και όντως μπορεί να μην έχουμε περίοδο,αλλά ωορρηξία κάνουμε και μπορούμε να μείνουμε πολύ εύκολα έγκυες!Εγώ είχα αναγούλες πριν 2 βδομάδες και ομολογώ ότι τρόμαξα να μην είμαι έγκυος...εννοείται πως θέλω δεύτερο,αλλά όχι ακόμη.. πρώτα θέλω να χρονισει η μπέμπα και μετά.. Πώς είναι τα μπεμπακια σας από κιλακια?Εμείς την Πέμπτη που κάναμε το εμβόλιο η μπέμπα ήτανε 5100 και 57,5 πόντους!μεγάλωσε το αστεράκι μου ❤ευτυχώς υποχώρησαν αρκετά οι κολικοί!Τώρα που σας γράφω  είναι 6 και το πρωί και η μπέμπα κοιμάται απ τις 12 το βράδυ!❤

  • Μου αρέσει 6

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!χαθήκαμε οι μανούλες!!τι κάνετε???Εμείς κάναμε ήδη το πρώτο εμβολιακι!έκλαψε το ζουζουνάκι μου!πόνεσε η καρδούλα μου!Είμαστε πλέον 2 μηνών και 19 ημερών!Πώς περνάνε έτσι οι μήνες βρε κορίτσια!να ποτέ είμασταν εγκυουλες!Εγώ έχω σήμερα γιατρό.. Για να δούμε τι θα μου πει..Ούτε εμένα μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..θηλάζω αποκλείστηκα!Όμως κορίτσια την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω..έχω και τα υγρά της ωορρηξίας!και όντως μπορεί να μην έχουμε περίοδο,αλλά ωορρηξία κάνουμε και μπορούμε να μείνουμε πολύ εύκολα έγκυες!Εγώ είχα αναγούλες πριν 2 βδομάδες και ομολογώ ότι τρόμαξα να μην είμαι έγκυος...εννοείται πως θέλω δεύτερο,αλλά όχι ακόμη.. πρώτα θέλω να χρονισει η μπέμπα και μετά.. Πώς είναι τα μπεμπακια σας από κιλακια?Εμείς την Πέμπτη που κάναμε το εμβόλιο η μπέμπα ήτανε 5100 και 57,5 πόντους!μεγάλωσε το αστεράκι μου ❤ευτυχώς υποχώρησαν αρκετά οι κολικοί!Τώρα που σας γράφω  είναι 6 και το πρωί και η μπέμπα κοιμάται απ τις 12 το βράδυ!❤

Και η δική μου μπέμπα έκανε την Παρασκευή το πρώτο της εμβόλιο. Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό, ούτε της έφερε ανησυχία. Μόνο λίγο υπνηλία το πρώτο εικοσιτετράωρο. Έφτασε 4800 και 60 πόντους! Την Παρασκευή αδιαθετησα εγώ..ειχα ξεχάσει πόσο χαζή είναι στην αρχή η περίοδος μετά τη γέννα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσαρες μου...Εμείς κάναμε χθες τα πρώτα εμβόλια  κ έκανε δέκατα ο μπέμπης κ φοβήθηκα αρκετά μπορώ να πω.... Αλλά μετά έφυγαν με λίγο Ντεπόν...Από κιλά είμαστε 6760...Κ είμαστε 2 μηνών κ τριών ημερών...Κ εμάς έκλαψε πολύ κ στεναχωρήθηκα κοντευα να κλάψω κ εγώ... Από κολικούς δεν έχουμε άλλους φτου φτου το παιδάκι μου... Εγώ αδιαθετησα κανονικά στις 30 μερες χωρίς να το καταλάβω...Όμως τώρα περιμένω εδώ κ 5 μερες κ δεν μου κατεβαίνουν με τίποτα...Στον γιατρό πήγα κ είναι όλα καλά...όντως πως πέρασε έτσι ο καιρός κ εγώ δεν το πιστεύω...κ που είμαστε ακόμα...!!!

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 12:06 ΠΜ, An.thi είπε:

Και η δική μου μπέμπα έκανε την Παρασκευή το πρώτο της εμβόλιο. Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό, ούτε της έφερε ανησυχία. Μόνο λίγο υπνηλία το πρώτο εικοσιτετράωρο. Έφτασε 4800 και 60 πόντους! Την Παρασκευή αδιαθετησα εγώ..ειχα ξεχάσει πόσο χαζή είναι στην αρχή η περίοδος μετά τη γέννα..

Ευτυχώς Ούτε εμένα έκανε πυρετό!!!Όλα μια χαρά!!!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...