Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Αυτό νιώθω και εγώ! Γι΄ αυτό λέω για την κύστη! Άσε που μου προκαλεί μία δυσάρεστη αίσθηση...Λογικά όταν περάσει στη λεκάνη θα περάσει αυτό το σύμπτωμα, ε;

Εμένα με πονάνε, εκτός των υπολοίπων, οι γοφοί!!! Ειδικά το βράδυ που είμαι μία δεξιά, μια αριστερά, τους νιώθω να καίνε κάποια στιγμή!! Τώρα από τα κιλά είναι; Από τα κόκαλα που ανοίγουν; Ποιος ξέρει...

 

Αχ ναι είναι και οι γοφοί και εμένα το βράδυ με πεθαίνουν


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι και εγω που ειμαι 37+2 νιωθω αυτη την πίεση συνέχεια κ ειδικά πριν κ μετά την τουαλέτα. Νιωθω πολύ πολύ χαμηλά κάτι σαν πίεση, σαν τσιμπημα, σαν κραμπα, όλα μαζί! Κ πόνο στη μέση! Η γιατρός μου ειπε ότι όλα αυτα ειναι φυσιολογικά! 

Το βραδυ ξυπνάω συνέχεια πιασμένη, μουδιασμένη με φουσκωμένα δάκτυλα στα χέρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Ναι και εγω που ειμαι 37+2 νιωθω αυτη την πίεση συνέχεια κ ειδικά πριν κ μετά την τουαλέτα. Νιωθω πολύ πολύ χαμηλά κάτι σαν πίεση, σαν τσιμπημα, σαν κραμπα, όλα μαζί! Κ πόνο στη μέση! Η γιατρός μου ειπε ότι όλα αυτα ειναι φυσιολογικά! 

Το βραδυ ξυπνάω συνέχεια πιασμένη, μουδιασμένη με φουσκωμένα δάκτυλα στα χέρια!

Aχ τώρα με καθυσηχασες!! Φοβάμαι μην έρθει η ώρα και δεν το καταλάβω!!! 

Μαλλον έχω ακόμα λίγο έτσι θέλω να ελπίζω!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Α υπέροχα!!! Έχεις κι άλλο παιδάκι δεν θυμάμαι. 

Ναι μια 3χρονη. 

πρίν από 9 λεπτά , Agapakiii είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; 

@Ele@n άσε από καούρες άλλο τίποτα!! Δεν παλεύονται :roll:

@Αγαπουλινι με γεια σας !! Με το καλό!!

κοριτσια ήθελα να ρωτήσω έχει αρχίσει καμία να νιώθει πίεση χαμηλά; Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω κάποια μικρή πίεση σαν ενόχληση ανα διαστήματα όχι συνέχεια!! Εσείς νιώθετε κάτι;

φοβάμαι μήπως πλησιάζει η ώρα μου κ είναι ενδείξεις αυτά..:roll:

Ευχαριστω!!!

Εχω εδω και μια βδομαδα πιεση κατω και στον πωπω αλλα ο γιατρος μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο και να μην ανησυχω. Ασε που δεν γυρισε ακομα

Οι καουρες δε αλλο πραμα. Καφε θες, μπανανα θες, λαδερα θες? Σε ολα ενοχλουμε ακομα και σοκολατα. Καιγομαι εσωτερικα.

Εμενα μου πονανε οι αστραγαλοι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ναι μια 3χρονη. 

Ευχαριστω!!!

Εχω εδω και μια βδομαδα πιεση κατω και στον πωπω αλλα ο γιατρος μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο και να μην ανησυχω. Ασε που δεν γυρισε ακομα

Οι καουρες δε αλλο πραμα. Καφε θες, μπανανα θες, λαδερα θες? Σε ολα ενοχλουμε ακομα και σοκολατα. Καιγομαι εσωτερικα.

Εμενα μου πονανε οι αστραγαλοι πολυ

Σε ποια εβδομάδα είσαι;; Αυτό το κάψιμο δεν παλευεται ειδικά μέσα στον ύπνο όταν με πιάνει είναι το χειρότερο !!:(

Υπομονή όμως λίγο μας έμεινε!! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια γεια σας. Τον τελευταίο καιρό με τρελαινουν οι καούρες . Ότι και να φάω με ενοχλεί. Καθε βραδυ με παίρνει ο ύπνος μετα τις 4 .ειμαι ολη νυχτα καθιστή στον καναπε γιατι αλλιως δεν περνάνε . Τον έχω κανει 2ο κρεβάτι.  Αφήστε που η μπέμπα με πατάει στην κύστη και νιωθω συνεχεια οτι θέλω να πάω τουαλέτα ενω μόλις εχω πάει. Άρχισα να εχω και λίγες κράμπες στα πόδια αλλά ευτυχώς δεν έχουν πρηστεί τα πόδια μου. Ένας μήνας έμεινε και θα γνωρίσω το μωράκι μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ele@n πόσα κιλά έχεις πάρει;

Αχ παιδιά άμα φτάσω τις 25 Γενάρη δεν θα την παλέψω και το φοβάμαι ότι θα πάρω όλο τον μήνα γτ ο γιατρός μου μου λέει ότι συνήθως δεν ωριμάζουν τα μωρά πριν τις 38 εβδομάδες :shock:       

4  εβδομάδες δηλαδή μάξιμουμ ακόμα σαν τους φαντάρους θα τις μετράω άσε που θέλω να την γνωρίσω μωρέ επιτέλους :x

Κορίτσια μου λίγες μέρες πριν αρχίσει ο τοκετός μπορεί να δείτε βλέννη είναι ένδειξη ότι μαλακώνει ο τράχηλος 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα 36η! Αλλα νομιζω οτι έχω πολύ μέλλον ακόμα... Απο συμπτωματα μονο καουρες κ πονοι στη μεση, πλατη κ λιγο πρηξιμο στα ακρα. Έχω περιεργεια φυσικα κ αγωνια, αλλα δεν μπορω να πω οτι βιαζομαι. Θελω να παρει τον χρονο του...

@Ele@n τωρα ειδα οτι εισαι κ εσυ απο Ηρακλειο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; 

@Ele@n άσε από καούρες άλλο τίποτα!! Δεν παλεύονται :roll:

@Αγαπουλινι με γεια σας !! Με το καλό!!

κοριτσια ήθελα να ρωτήσω έχει αρχίσει καμία να νιώθει πίεση χαμηλά; Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω κάποια μικρή πίεση σαν ενόχληση ανα διαστήματα όχι συνέχεια!! Εσείς νιώθετε κάτι;

φοβάμαι μήπως πλησιάζει η ώρα μου κ είναι ενδείξεις αυτά..:roll:

Κ εγώ κάποιες φορές το νιώθω,μάλλον προσπαθεί να εμπεδωθεί..το πιο ενοχλητικό είναι που ώρες ώρες νιώθω σαν να με χτυπάει ρεύμα χαμηλά! Εσύ το αισθάνεσαι καθόλου αυτό; Δεν πιστεύω ότι πλησιάζει η ώρα ακόμα..

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123, μέχρι στιγμής μετράω δέκα!!! Αλλά είναι που και όταν ξεκίνησα ήμουν ήδη παραπάνω και με ενοχλούν απίστευτα γιατί έχουν μπει απότομα. Το σώμα έχει σοκαριστεί!!!

@charma91 κι εσύ από Ηράκλειο;

Ο τελευταίος μήνας γι' αυτό μάλλον λένε ότι δεν περνάει με τίποτα. Μια που πονείς παντού, μια που έχεις αγωνία...ε, όντως δεν περνάει... Και εν τω μεταξύ κουράζομαι τόσο εύκολα που δεν έχω όρεξη ούτε βόλτα να πάω!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κ εγώ κάποιες φορές το νιώθω,μάλλον προσπαθεί να εμπεδωθεί..το πιο ενοχλητικό είναι που ώρες ώρες νιώθω σαν να με χτυπάει ρεύμα χαμηλά! Εσύ το αισθάνεσαι καθόλου αυτό; Δεν πιστεύω ότι πλησιάζει η ώρα ακόμα..

Νομίζω δε νιώθω αυτό με το ρεύμα που λες, αλλά γενικά όλα όσα νιώθω δεν μπορώ να τα περιγράψω είναι πολύ περίεργα κ απροσδιόριστα! Σαν κάτι να με ενοχλεί χαμηλά, κάτι να με πιέζει!! Δεν ξέρω έχω αγχωθεί νομίζω πως από μέρα σε μέρα θα γεννήσω :o:-D

επισης από χθες κορίτσια το μωρό κουνιέται ασταμάτητα και παρά πολύ έντονα!!! Και σκέφτομαι μιας που είμαι στον 9ο κ δε θα έπρεπε να έχει πολύ χώρο για κούνημα τώρα μήπως προσπαθεί να βγει;;; :mellow:

δεν ξέρω ειλικρινά!!!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Νομίζω δε νιώθω αυτό με το ρεύμα που λες, αλλά γενικά όλα όσα νιώθω δεν μπορώ να τα περιγράψω είναι πολύ περίεργα κ απροσδιόριστα! Σαν κάτι να με ενοχλεί χαμηλά, κάτι να με πιέζει!! Δεν ξέρω έχω αγχωθεί νομίζω πως από μέρα σε μέρα θα γεννήσω :o:-D

επισης από χθες κορίτσια το μωρό κουνιέται ασταμάτητα και παρά πολύ έντονα!!! Και σκέφτομαι μιας που είμαι στον 9ο κ δε θα έπρεπε να έχει πολύ χώρο για κούνημα τώρα μήπως προσπαθεί να βγει;;; :mellow:

δεν ξέρω ειλικρινά!!!!

Και να βγει μετά τις 36 εβδομάδες είσαι μια χαρά 

Just now, Ele@n είπε:

@boukitsa123, μέχρι στιγμής μετράω δέκα!!! Αλλά είναι που και όταν ξεκίνησα ήμουν ήδη παραπάνω και με ενοχλούν απίστευτα γιατί έχουν μπει απότομα. Το σώμα έχει σοκαριστεί!!!

@charma91 κι εσύ από Ηράκλειο;

Ο τελευταίος μήνας γι' αυτό μάλλον λένε ότι δεν περνάει με τίποτα. Μια που πονείς παντού, μια που έχεις αγωνία...ε, όντως δεν περνάει... Και εν τω μεταξύ κουράζομαι τόσο εύκολα που δεν έχω όρεξη ούτε βόλτα να πάω!!!

Εγώ αν δεν είχα τα παιδιά θα είχα λιώσει στον καναπέ με σοκολάτες και ταινίες ευτυχώς που τα έχω δηλαδή γιατί στην 1η μου εγκυμοσύνη έβαλα 14 κιλά έτσι από το απόλυτο τίποτα. Έκανα ιδιαίτερα κι εγώ τότε αλλά τα διέκοψα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Και να βγει μετά τις 36 εβδομάδες είσαι μια χαρά 

Εγώ αν δεν είχα τα παιδιά θα είχα λιώσει στον καναπέ με σοκολάτες και ταινίες ευτυχώς που τα έχω δηλαδή γιατί στην 1η μου εγκυμοσύνη έβαλα 14 κιλά έτσι από το απόλυτο τίποτα. Έκανα ιδιαίτερα κι εγώ τότε αλλά τα διέκοψα. 

χαχαχα καλό!!! Καλά έχω χάλια μεταβολισμό γνωστό σε εμένα από χρόνια, οπότε αν κάτσω και καναπέ με σοκολάτα μετά θα θέλουμε γερανό να με πάει στο μαιευτήριο, όχι 14, 24 θα βάλω... Ευτυχώς δεν μπορώ να πω ότι πεινάω. Θα φάω το πρωι το τοστάκι μου, μετά κανένα φρούτο, το μεσημέρι το φαγητό μου  και το βράδυ μία χορταστική σαλάτα. Αν μου μυρίσει γλυκό ένα πλακάκι μαύρη σοκολάτα και στις ατασθαλίες τις μεγάλες ποπ κορν. Σουβλάκια, πίτσες κλπ τα κόψαμε, αν φάμε μιά φορά το μήνα θα είναι σπιτικά. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι ξεσκίζομαι στο φαγητό, όσο έτρωγα, τρώω...πιστεύω ότι είναι θέμα οργανισμού και σωματότυπου. Σκέψου ότι έχω κοψει το αλάτι από το καλοκαίρι λόγω πρηξίματος. Αν μπορούσες να δεις τώρα τα πόδια μου θα ήσουν σίγουρη ότι κατεβάζω αλάτι με το κιλό...πόδι, αστράγαλος, γάμπα ολόπρηστα!!! Ε, δεν βαριέσαι; Μακάρι τουλάχιστον να φύγουν γρήγορα...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

χαχαχα καλό!!! Καλά έχω χάλια μεταβολισμό γνωστό σε εμένα από χρόνια, οπότε αν κάτσω και καναπέ με σοκολάτα μετά θα θέλουμε γερανό να με πάει στο μαιευτήριο, όχι 14, 24 θα βάλω... Ευτυχώς δεν μπορώ να πω ότι πεινάω. Θα φάω το πρωι το τοστάκι μου, μετά κανένα φρούτο, το μεσημέρι το φαγητό μου  και το βράδυ μία χορταστική σαλάτα. Αν μου μυρίσει γλυκό ένα πλακάκι μαύρη σοκολάτα και στις ατασθαλίες τις μεγάλες ποπ κορν. Σουβλάκια, πίτσες κλπ τα κόψαμε, αν φάμε μιά φορά το μήνα θα είναι σπιτικά. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι ξεσκίζομαι στο φαγητό, όσο έτρωγα, τρώω...πιστεύω ότι είναι θέμα οργανισμού και σωματότυπου. Σκέψου ότι έχω κοψει το αλάτι από το καλοκαίρι λόγω πρηξίματος. Αν μπορούσες να δεις τώρα τα πόδια μου θα ήσουν σίγουρη ότι κατεβάζω αλάτι με το κιλό...πόδι, αστράγαλος, γάμπα ολόπρηστα!!! Ε, δεν βαριέσαι; Μακάρι τουλάχιστον να φύγουν γρήγορα...

Τι βάρος έχεις; Εγώ είμαι υπέρβαρη 98 κιλά με 1,67 ύψος 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ από τη συννεφιασμένη Θεσσαλονίκη! :) Τι κάνετε; 

Έχω μια απορία. Την αίτηση για το επίδομα γέννας 2000 ευρώ την κάνουμε λογικά αφού γεννήσουμε, σωστα; Ή μπορούμε από τώρα εφόσον ξέρουμε την ΠΗΤ; Δεν βρίσκω πληροφορίες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...