Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Και εγώ καθόλου δεν αντέχω να βγαίνω. Βγήκα το πρωί και τώρα είμαι πτώμα.Δεν ξέρω αν έχω ακράτεια άλλα υγρά πολλά έχω ειδικά τώρα που με πιέζει πολύ ο μπέμπης. Έχω και το έντερο που αν δεν πάω μια δυο μερες νιώθω ότι θα σκάσω. Μέχρι και 2 κιλά μείον είμαι μετά.

Κορίτσι εσύ πόσα κιλά έχεις πάρει; 

Καλά Χριστούγεννα σε όλες μας 

@Stelloudia τα καλύτερα τα φετινά για σένα :x

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μου είπε ο ντοκ μου ότι μετά τις 15 μέρες αν κατέβει το πολύ γάλα θα δυσκολευτώ περισσότερο να το κόψω και δεν ξέρω τι να κάνω θα αρκεί λέτε να βγάζω με το χέρι; Και μόνο που σκέφτομαι τον πόνο όταν γεμίζει με πιάνει φρίκη 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι εσύ πόσα κιλά έχεις πάρει; 

Καλά Χριστούγεννα σε όλες μας 

@Stelloudia τα καλύτερα τα φετινά για σένα :x

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μου είπε ο ντοκ μου ότι μετά τις 15 μέρες αν κατέβει το πολύ γάλα θα δυσκολευτώ περισσότερο να το κόψω και δεν ξέρω τι να κάνω θα αρκεί λέτε να βγάζω με το χέρι; Και μόνο που σκέφτομαι τον πόνο όταν γεμίζει με πιάνει φρίκη.  

Καλημέρα κορίτσια καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία πάνω απ'όλα. 8 κιλά πήρα μέχρι τώρα. Χθες που κατάφερα να πάω τουαλέτα αισθάνθηκα τόσο ελαφριά και μειώθηκε και η πίεση που ένιωθα προς τα κάτω. Επομένως το έντερο είναι αυτό που με ενοχλεί. Θα πρέπει να τρώω γιαουρτια activia πάλι γιατί με βοηθανε. Εσύ κορίτσι θέλεις να θηλάσεις στην αρχή μόνο αυτό εννοείς και μετα να δώσεις μπουκάλι ? Καλά καταλαβα? Αν είναι έτσι θα πρέπει να δίνεις και τα δυο από την αρχή και μετά σιγά σιγά να μειώνεις το στήθος για να κοπεί από μόνο του.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία πάνω απ'όλα. 8 κιλά πήρα μέχρι τώρα. Χθες που κατάφερα να πάω τουαλέτα αισθάνθηκα τόσο ελαφριά και μειώθηκε και η πίεση που ένιωθα προς τα κάτω. Επομένως το έντερο είναι αυτό που με ενοχλεί. Θα πρέπει να τρώω γιαουρτια activia πάλι γιατί με βοηθανε. Εσύ κορίτσι θέλεις να θηλάσεις στην αρχή μόνο αυτό εννοείς και μετα να δώσεις μπουκάλι ? Καλά καταλαβα? Αν είναι έτσι θα πρέπει να δίνεις και τα δυο από την αρχή και μετά σιγά σιγά να μειώνεις το στήθος για να κοπεί από μόνο του.

Όχι δεν θέλω να θηλάσω δεν θέλω να βάλω το μωρό στο στήθος απλά ότι γάλα κατέβει από μόνο του λέω να το βγάζω και να το δίνω την ημέρα. Αλλά ίσως είναι καλύτερα να μην αφήσω το γάλα να κατέβει. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!! 

Τελικά εγώ δεν θα είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2020, γιατί πολύ απλά εχθές αργά το απόγευμα έσπασαν τα νερά μου κ τρέξαμε εσπευσμένα στο μαιευτήριο! Γέννησα με φυσιολογικό μέσα σε 3 ώρες ένα παιδαρο 3 κιλά!! Το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ένα τοκετό σαν τον δικό μου!! Γρήγορο κ ανωδινο! Φιλιά κ πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το μαιευτήριο, καλές γιορτές! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA said:

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!! 

Τελικά εγώ δεν θα είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2020, γιατί πολύ απλά εχθές αργά το απόγευμα έσπασαν τα νερά μου κ τρέξαμε εσπευσμένα στο μαιευτήριο! Γέννησα με φυσιολογικό μέσα σε 3 ώρες ένα παιδαρο 3 κιλά!! Το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ένα τοκετό σαν τον δικό μου!! Γρήγορο κ ανωδινο! Φιλιά κ πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το μαιευτήριο, καλές γιορτές! 

Αχ να σας ζησει!!γερος και τυχερος να ειναι σε ολη του τη ζωη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FRAULA είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!! 

Τελικά εγώ δεν θα είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2020, γιατί πολύ απλά εχθές αργά το απόγευμα έσπασαν τα νερά μου κ τρέξαμε εσπευσμένα στο μαιευτήριο! Γέννησα με φυσιολογικό μέσα σε 3 ώρες ένα παιδαρο 3 κιλά!! Το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ένα τοκετό σαν τον δικό μου!! Γρήγορο κ ανωδινο! Φιλιά κ πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το μαιευτήριο, καλές γιορτές! 

Χρονια πολλά κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι σας να είναι γερό και εσυ να έχεις γρηγορη ανάρρωση κ με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!! Τα καλύτερα σας Χριστούγεννα. !!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@FRAULA  Να σου ζήσει κοριτσάρα τα καλύτερα Χριστούγεννα και τα δικά σου!!!! Γερός μέχρι τα βαθιά του γεράματα να είναι!!!

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Όχι δεν θέλω να θηλάσω δεν θέλω να βάλω το μωρό στο στήθος απλά ότι γάλα κατέβει από μόνο του λέω να το βγάζω και να το δίνω την ημέρα. Αλλά ίσως είναι καλύτερα να μην αφήσω το γάλα να κατέβει. 

Νομίζω πως καλύτερα γιατί αν βγάλεις μετά θα έχεις. Ρωτα βέβαια και μια μαια να σου πεθ.

πρίν από 42 λεπτά , FRAULA είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!! 

Τελικά εγώ δεν θα είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2020, γιατί πολύ απλά εχθές αργά το απόγευμα έσπασαν τα νερά μου κ τρέξαμε εσπευσμένα στο μαιευτήριο! Γέννησα με φυσιολογικό μέσα σε 3 ώρες ένα παιδαρο 3 κιλά!! Το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ένα τοκετό σαν τον δικό μου!! Γρήγορο κ ανωδινο! Φιλιά κ πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το μαιευτήριο, καλές γιορτές! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου να είναι γερός και τυχερός. Τα καλύτερα Χριστούγεννα θα περάσεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FRAULA είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!! 

Τελικά εγώ δεν θα είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2020, γιατί πολύ απλά εχθές αργά το απόγευμα έσπασαν τα νερά μου κ τρέξαμε εσπευσμένα στο μαιευτήριο! Γέννησα με φυσιολογικό μέσα σε 3 ώρες ένα παιδαρο 3 κιλά!! Το καλύτερο χριστουγεννιατικο δώρο!!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ένα τοκετό σαν τον δικό μου!! Γρήγορο κ ανωδινο! Φιλιά κ πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς από το μαιευτήριο, καλές γιορτές! 

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος!!! Το πιο ωραίο δώρο σας! Καλή ανατροφή να έχει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@FRAULA να σας ζήσει ο μπεμπουλης! Γερός και τυχερός! Να τον χαίρεστε! Πότε είχες ΠΗΤ αλήθεια;

Καλά Χριστούγεννα σε όλες, κορίτσια! Με υγεία και με το καλό να κρατήσουμε όλες τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα πητ αρχικά 16 κ μετά 9.1.20 καθώς ο γιατρός τον έβγαζε 1 εβδομάδα μεγαλύτερο! Μας εξέπληξε εχθές όμως με την τόση βιασύνη του! Βέβαια ως δεύτερος τοκετός ήταν κάπως λογικό να έρθει νωρίτερα! Καλές γιορτές! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

Είχα πητ αρχικά 16 κ μετά 9.1.20 καθώς ο γιατρός τον έβγαζε 1 εβδομάδα μεγαλύτερο! Μας εξέπληξε εχθές όμως με την τόση βιασύνη του! Βέβαια ως δεύτερος τοκετός ήταν κάπως λογικό να έρθει νωρίτερα! Καλές γιορτές! 

Το τελειο δωρακι πηρες. Να σου ζησει και καλοτυχος να ειναι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

Είχα πητ αρχικά 16 κ μετά 9.1.20 καθώς ο γιατρός τον έβγαζε 1 εβδομάδα μεγαλύτερο! Μας εξέπληξε εχθές όμως με την τόση βιασύνη του! Βέβαια ως δεύτερος τοκετός ήταν κάπως λογικό να έρθει νωρίτερα! Καλές γιορτές! 

Μπράβο κορίτσι που γέννησες; Έκανες επισκληρίδειο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...