Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Αχ ωραία αντε η ουρά μας έμεινε που λένε :x

Ναι μωρέ λίγο υπομονή και μετά όταν γεννηθούν με το καλό λίγη παραπάνω

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Εγω περπαταω αναγκαστηκα για τον παιδικο. Οταν ειμαι όρθια εχω ανα 1 ωρα. Οταν ξαπλωνω μπορει ανα 4. Συνοδεύεται με πονο! Μηπως απλα προετοιμαζεται η μητρα και τζαμπα αγχωθηκα? 35 και 4 ειμαι και θα γεννησω καισαρικη στην 38. Λιγο μου εμεινε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια . Τις τελευταίες ημέρες νιωθω την κοιλιά μου πιο σφιχτή μερικές φορές και άλλες χαλαρή . Ειναι λετε Braxton Hicks συσπάσεις ή να ανυσηχησω. Νιωθω και μερικα τσιμπήματα που και που αλλα δεν πονάνε , είναι στιγμιαια και δεν ειναι επαναλαμβανόμενα. Εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου στις 26 του μηνός. Θα τον ρωτησω για να μην ανησυχώ. Ειμαι 33+6  και αύριο μπαινω στην 35η εβδομάδα . Μπαινω στον μήνα μου αρχές του έτους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Τις τελευταίες ημέρες νιωθω την κοιλιά μου πιο σφιχτή μερικές φορές και άλλες χαλαρή . Ειναι λετε Braxton Hicks συσπάσεις ή να ανυσηχησω. Νιωθω και μερικα τσιμπήματα που και που αλλα δεν πονάνε , είναι στιγμιαια και δεν ειναι επαναλαμβανόμενα. Εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου στις 26 του μηνός. Θα τον ρωτησω για να μην ανησυχώ. Ειμαι 33+6  και αύριο μπαινω στην 35η εβδομάδα . Μπαινω στον μήνα μου αρχές του έτους. 

Λες να εχω κι εγω τα ιδια? Μακαρι γιατι στην πρώτη τιποτα δεν ειχα και τωρα αγχωθηκα!  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Παλι ξύπνησα από τις 5 και δε με έπαιρνε ο υπνος. Κατά τις 7 ξύπνησε και η μικρή με γκρίνια έχει και λίγες μυξουλες και ήθελε να κοιμηθεί πάνω μου για την ακρίβεια πάνω στο πρόσωπο μου ούτε ανάσα δεν έπαιρνα καλά καλά. Το πόδια και οι γοφοί στον ύπνο με πεθαίνουν και ο μπέμπης κάνει πάρτυ 24 ώρες τη μέρα. Τέτοιο κούνημα και κλωτσιά δεν έφαγα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που πάλι η σκατουλα ήταν πολύ κινητική. Τι να πω ή θα βγει κι αυτό παλαβό ή ποδοσφαιριστής. Δεν τολμώ καν να σκεφτώ τι θα γίνεται τα βράδια. Έχω και κάποια πετρώματα κι εγώ χωρίς πόνο βέβαια αλλά επειδή τεντώνεται συνέχεια και ο μπέμπης δεν καταλαβαίνω πότε είναι συσπάσεις και πότε όχι. Σίγουρα πάντως έχουμε Braxton Hicks αφού πλησιάζουμε στο τέλος

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Παλι ξύπνησα από τις 5 και δε με έπαιρνε ο υπνος. Κατά τις 7 ξύπνησε και η μικρή με γκρίνια έχει και λίγες μυξουλες και ήθελε να κοιμηθεί πάνω μου για την ακρίβεια πάνω στο πρόσωπο μου ούτε ανάσα δεν έπαιρνα καλά καλά. Το πόδια και οι γοφοί στον ύπνο με πεθαίνουν και ο μπέμπης κάνει πάρτυ 24 ώρες τη μέρα. Τέτοιο κούνημα και κλωτσιά δεν έφαγα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που πάλι η σκατουλα ήταν πολύ κινητική. Τι να πω ή θα βγει κι αυτό παλαβό ή ποδοσφαιριστής. Δεν τολμώ καν να σκεφτώ τι θα γίνεται τα βράδια. Έχω και κάποια πετρώματα κι εγώ χωρίς πόνο βέβαια αλλά επειδή τεντώνεται συνέχεια και ο μπέμπης δεν καταλαβαίνω πότε είναι συσπάσεις και πότε όχι. Σίγουρα πάντως έχουμε Braxton Hicks αφού πλησιάζουμε στο τέλος

Εμένα δεν κουνιέται συνέχεια είναι σχετικά ήσυχη τα ξενύχτια κορίτσι δεν τα γλιτώνουμε. Εγώ φοβάμαι μην ξυπνάει τους άλλους με το κλάμα της. Θα δείξει σε λίγες μέρες. 

Κορίτσια αύριο ποιος θα σας μαγειρέψει; Το ρημάδι το χοιρινό θέλει και ώρα να γίνει εμείς ευτυχώς αύριο θα φάμε στους δικούς μου οπότε καθάρισα για αύριο από μαγείρεμα. Αν και σήμερα και χθες πάλι μαγείρευα. 

Μου λέει η κόρη μου μαμά δεν θέλω αδερφό θέλω 2 αδερφές :rolleyes::smile: :razz:

Αχ βλέπω τις μέρες να μικραίνουν και μου φαίνεται απίστευτο. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εμένα δεν κουνιέται συνέχεια είναι σχετικά ήσυχη τα ξενύχτια κορίτσι δεν τα γλιτώνουμε. Εγώ φοβάμαι μην ξυπνάει τους άλλους με το κλάμα της. Θα δείξει σε λίγες μέρες. 

Κορίτσια αύριο ποιος θα σας μαγειρέψει; Το ρημάδι το χοιρινό θέλει και ώρα να γίνει εμείς ευτυχώς αύριο θα φάμε στους δικούς μου οπότε καθάρισα για αύριο από μαγείρεμα. Αν και σήμερα και χθες πάλι μαγείρευα. 

Μου λέει η κόρη μου μαμά δεν θέλω αδερφό θέλω 2 αδερφές :rolleyes::smile: :razz:

Αχ βλέπω τις μέρες να μικραίνουν και μου φαίνεται απίστευτο. 

Χαχα τώρα πες την τον αδερφό τον έχουμε δεν μπορούμε να τον στείλουμε πίσω. Εμείς αύριο θα φάμε στα πεθερικά μου όλοι μαζί με τους γονείς μου και την Πρωτοχρονιά το αντίθετο. Οπότε κι εγώ δεν έχω μαγείρευμα και το κυριότερο καθαρισμα μετά

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Εμένα δεν κουνιέται συνέχεια είναι σχετικά ήσυχη τα ξενύχτια κορίτσι δεν τα γλιτώνουμε. Εγώ φοβάμαι μην ξυπνάει τους άλλους με το κλάμα της. Θα δείξει σε λίγες μέρες. 

Κορίτσια αύριο ποιος θα σας μαγειρέψει; Το ρημάδι το χοιρινό θέλει και ώρα να γίνει εμείς ευτυχώς αύριο θα φάμε στους δικούς μου οπότε καθάρισα για αύριο από μαγείρεμα. Αν και σήμερα και χθες πάλι μαγείρευα. 

Μου λέει η κόρη μου μαμά δεν θέλω αδερφό θέλω 2 αδερφές :rolleyes::smile: :razz:

Αχ βλέπω τις μέρες να μικραίνουν και μου φαίνεται απίστευτο. 

Αύριο θα μαγειρέψει η πεθερά μου και θα πάμε σπίτι της. Σήμερα βγηκαμε για ενα καφέ και περπάτησα λιγη ωρα και ένιωθα λες και κουβαλάω ενα τόνο πάνω μου. Τις τελευταίες μέρες εχω βαρύνει πολύ και δε θελω να πηγαίνω πουθενά. 

Just now, boukitsa123 είπε:

Κόρες έχω ακράτεια άλλη για συμπαράσταση;;; 

Εδω και εγω μια απο τα ίδια . Αν δεν φορέσω σερβιέτα αλλαζω βρακί 3 φορές τη μερα. Υπομονή και φτάνει ο καιρός μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Αύριο θα μαγειρέψει η πεθερά μου και θα πάμε σπίτι της. Σήμερα βγηκαμε για ενα καφέ και περπάτησα λιγη ωρα και ένιωθα λες και κουβαλάω ενα τόνο πάνω μου. Τις τελευταίες μέρες εχω βαρύνει πολύ και δε θελω να πηγαίνω πουθενά. 

Εδω και εγω μια απο τα ίδια . Αν δεν φορέσω σερβιέτα αλλαζω βρακί 3 φορές τη μερα. Υπομονή και φτάνει ο καιρός μας. 

Αχ σε νιώθω στο σπίτι είμαι δραστήρια έτσι και βγω έξω είμαι ένα ερείπιο μετά 

@Farmakotriftena γλυκιά συναγωνίστρια σου στέλνω ευχές για την νέα χρονιά υγεία κυρίως και πολύ υπομονή σε εμάς τις μανούλες μέλλουσες και ήδη σε διαβάζω κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς :)

@Mamacita Alina κοριτσάρα και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα σε διαβάζω κι εσένα ανελλιπώς (είμαι October mommy 2016 κάτι σαν πρώην σταρ Ελλάς :razz:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Giota1983 είπε:

Αύριο θα μαγειρέψει η πεθερά μου και θα πάμε σπίτι της. Σήμερα βγηκαμε για ενα καφέ και περπάτησα λιγη ωρα και ένιωθα λες και κουβαλάω ενα τόνο πάνω μου. Τις τελευταίες μέρες εχω βαρύνει πολύ και δε θελω να πηγαίνω πουθενά. 

Εδω και εγω μια απο τα ίδια . Αν δεν φορέσω σερβιέτα αλλαζω βρακί 3 φορές τη μερα. Υπομονή και φτάνει ο καιρός μας. 

Και εγώ καθόλου δεν αντέχω να βγαίνω. Βγήκα το πρωί και τώρα είμαι πτώμα.Δεν ξέρω αν έχω ακράτεια άλλα υγρά πολλά έχω ειδικά τώρα που με πιέζει πολύ ο μπέμπης. Έχω και το έντερο που αν δεν πάω μια δυο μερες νιώθω ότι θα σκάσω. Μέχρι και 2 κιλά μείον είμαι μετά.

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , boukitsa123 είπε:

Αχ σε νιώθω στο σπίτι είμαι δραστήρια έτσι και βγω έξω είμαι ένα ερείπιο μετά 

@Farmakotriftena γλυκιά συναγωνίστρια σου στέλνω ευχές για την νέα χρονιά υγεία κυρίως και πολύ υπομονή σε εμάς τις μανούλες μέλλουσες και ήδη σε διαβάζω κι εγώ τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς :)

 

@Mamacita Alina κοριτσάρα και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα σε διαβάζω κι εσένα ανελλιπώς (είμαι October mommy 2016 κάτι σαν πρώην σταρ Ελλάς :razz:

Ευχαριστούμε!!! Με το καλό να έρθει το 3ο σου παιδάκι! Κοντοζυγωνει!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κόρες έχω ακράτεια άλλη για συμπαράσταση;;; 

Ε, αν με πιάσει και ακράτεια, θα τα έχω δει όλα!!!:D:D

Just now, katerina04 είπε:

Και εγώ καθόλου δεν αντέχω να βγαίνω. Βγήκα το πρωί και τώρα είμαι πτώμα.Δεν ξέρω αν έχω ακράτεια άλλα υγρά πολλά έχω ειδικά τώρα που με πιέζει πολύ ο μπέμπης. Έχω και το έντερο που αν δεν πάω μια δυο μερες νιώθω ότι θα σκάσω. Μέχρι και 2 κιλά μείον είμαι μετά.

ααα από αυτά έχω μπόλικα. άσε που χειμώνας χειμώνας, αλλά ιδρώνω στο εσώρουχο. Μόνο εγώ τα καταφέρνω αυτά. Κι εγώ βγήκα σήμερα και μετά από 4 ώρες δεν ήξερα που να πρωτοαπλώσω το πτώμα μου. Εμείς αύριο θα πάμε σε τραπέζι ονομαστικής εορτής οικογενειακώς έξω, οπότε το γλιτώσαμε όλοι το μαγείρεμα και το μάζεμα. Την επόμενη των Χριστουγέννων πάλι τραπέζι... και τσσσσουοπ να το το επόμενο κιλό.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...