Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Προσπάθεια σύλληψης 3ο παιδί


Recommended Posts

Πάντως εδώ και 2 μέρες εχω ένα κάψιμο στο λαιμό και πιο κάτω.πως διαβάζω και βλεπω οτι ειναι καούρες !!βρε λες όντως να ειναι συμπτώματα ή του μυαλού μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Ακόμα τίποτα ..ουτε εκείνο το αχνό ροζ στο σκούπισμα δεν εχω..για να δούμε .

ημερομηνιακα παντως ταιριαζει να ηταν εμφυτευση, γιατι εχω ακουσει , οτι μια βδομαδα ή λιγες μερες πριν την αναμενομενη περιοδο , μπορει να σου τυχει!

8 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Πάντως εδώ και 2 μέρες εχω ένα κάψιμο στο λαιμό και πιο κάτω.πως διαβάζω και βλεπω οτι ειναι καούρες !!βρε λες όντως να ειναι συμπτώματα ή του μυαλού μου

τοσο νωρις για καουρες, δεν νομιζω,( βεβαια τιποτα δεν ειναι και δεδομενο) ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, ομως  μπορει να ειναι και απο αγχος , ξερεις η αγωνια της αναμονης !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Νομίζω εχω καλα νέα ..εκανα Τέστ και βγήκε θετικό ..αχνό βεβαια..

Αν θυμαμαι καλα, δεν εχεις καθυστερηση ακομα , σωστα? κ εμενα στη  μικρη μου ολα αχνα ηταν τα τεστ και ειχα και καθυστερηση

με το καλο ματιλντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματιλντα είπε:

Δεν ειχα πολλές μέρες.αλλα για αλλο μπήκα στο φαρμακείο κ λέω ας πάρω κ ένα τεστ ..κανονικά η πρώτη επίσκεψη στο γιατρό ποτε πρέπει να γίνει ?

ειπες οτι αυτο θα ειναι το τριτο σου παιδακι σωστα?  ειχες προβληματα στις αλλες εγκυμοσυνες σου? θρομβοφιλια κτλ?

κανονικα πρεπει να πας να κανεις δυο χοριακες , μια αυριο , και μια μετα απο δυο τρεις μερες, να βλεπεις πως ανεβαινει, και μετα να τον παρεις τηλεφωνο να του πεις τις τιμες, και θα σου πει αν θελει να κανεις και αλλη .αλλοι γιατροι θελουν περισσοτερες και αλλοι οχι. και θα σου πει εκεινος ποτε θα σε δει .

εγω μολις το εμαθα , και εκανα τις χοριακες , πηγα αμεσα , γιατι του ειπα οτι εχω θρομβοφιλια , και την επομενη μερα κιολας μου ξεκινησε utrogestan και αντιπηκτικες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κια στις 2 προηγούμενες εκανα τεστ και ποτε χοριακη .κατευθειαν στο γιατρό .απλα δεν θυμόμουν μετα απο πόσες μέρες ειχα πάει.προβλημα γενικά δεν εχω οχι .γιατι κανουμε Χοριακη ?δεν φθάνει το τεστ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν χρειαζεται να κανεις χοριακες κοριτσι μου! Παρε τηλ τον γιατρο σου πες οτι εχεις θετικο τεστακι και ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο και θα σου πει εκεινος ποτε θα πας! Συνηθως γυρω στις 5 εβδομαδες πας για να δεις σακο! Ολα να σου πανε κατ'ευχην!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Εγω κια στις 2 προηγούμενες εκανα τεστ και ποτε χοριακη .κατευθειαν στο γιατρό .απλα δεν θυμόμουν μετα απο πόσες μέρες ειχα πάει.προβλημα γενικά δεν εχω οχι .γιατι κανουμε Χοριακη ?δεν φθάνει το τεστ ?

ουτε και εγω στα δυο πρωτα ειχα κανει,  στο τριτο ο γιατρος μου ζητησε ,  οπως επισης και utrogestan δεν ειχα παρει,  τωρα ειναι " μοδα" και τα δυο , ( δεν το λεω με την κακη εννοια,απλα πως εχουν αλλαξει τα πραγματα στη τελευταια δεκαετια)  τωρα στη μικρη και χοριακες μου ζητησε και χαπια μου εδωσε.

υποτιθεται οτι βλεπεις πως προχωραει η κυηση , αν δεν ανεβαινει τοτε μπορει να οδηγειται σε αποβολη, και ποτε εγινε η συλληψη επισης, αν εχεις μεγαλη χοριακη , μπορει να εγινε νωρις , αν ειναι μικρη εγινε αργα. 

να σου πω περισσοτερο αγχος εμενα μου κανει ολο αυτο.

θα τον παρεις τηλεφωνο , θα του πεις ποτε ηταν η τελευταια σου περιοδος και θα σου πει ποια μερα θα πας

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

ουτε και εγω στα δυο πρωτα ειχα κανει,  στο τριτο ο γιατρος μου ζητησε ,  οπως επισης και utrogestan δεν ειχα παρει,  τωρα ειναι " μοδα" και τα δυο , ( δεν το λεω με την κακη εννοια,απλα πως εχουν αλλαξει τα πραγματα στη τελευταια δεκαετια)  τωρα στη μικρη και χοριακες μου ζητησε και χαπια μου εδωσε.

υποτιθεται οτι βλεπεις πως προχωραει η κυηση , αν δεν ανεβαινει τοτε μπορει να οδηγειται σε αποβολη, και ποτε εγινε η συλληψη επισης, αν εχεις μεγαλη χοριακη , μπορει να εγινε νωρις , αν ειναι μικρη εγινε αργα. 

να σου πω περισσοτερο αγχος εμενα μου κανει ολο αυτο.

θα τον παρεις τηλεφωνο , θα του πεις ποτε ηταν η τελευταια σου περιοδος και θα σου πει ποια μερα θα πας

Μπορεί να μην έχει ρολόι κύκλο όμως 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Στγχαρητηρια! 

Λογικα εισαι 4εβδ. 5και να δεις αν ειναι ενδομητριο, σακο κλπ, δλδ ασε μια βδομαδα να περασει. κ 2-3εβδ μετα για καρδια

Αν κανεις χοριακη μετα τις 1500φαινεται σακος, διπλασιαζεται αν 3ημ η χοριακη. Κ μετα τις 20000η καρδια(δ χρειαζεται να κανεις συνεχεια χοριακες, μπορεις απλα να υπολογισεις. Στην δευτερη εγκυμοσυνη πηγα για καρδια κατευθειαν οχι σακο) 

Ουτε ειναι απαραιτητο να κανεις χοριακη αφου εχεις θετικο τεστ, μιλησε με τον γιατρο σου κ βαση τερ θα σου πει ποτε να πας. Εγω πχ δ εκανα τεστ, μια χοριακη κ μετα υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...