Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Δυσκοιλιότητα σε μωρό 4 μηνών που θηλάζει αποκλειστικά


Ευγενική

Recommended Posts

Η μικρή μου, τεσσάρων μηνών, με αποκλειστικό θηλασμό, μέχρι πριν τρεις βδομάδες αφόδευε μια φορά τη μέρα. Ξαφνικά σταμάτησε για 7 μέρες, μετά πάλι έκανε κακά πηχτά τρεις μέρες στη σειρά κι έκτοτε μόνο δύο φορές που της έβαλα υπόθετο (μια φορά τη βδομάδα). Αναρρωτιεμαι αν φταίει η βιταμίνη d. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Θα έπρεπε να ανησυχήσω; Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον παιδογαστρεντρρολόγο; Μένω στην Καλαμάτα. Εδώ σίγουρα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δ γνωριζω αν φταιει η d, για τον σιδηρο ξερω

Κ ο μικρος μου ειχε δυσκοιλιοτητα με αποκλειστικο θηλασμο κ συνεχισε ως τα 1,5.εκανε συνηθως μια φορα στις 5μερες.αλλα ηταν νορμαλ οχι σκληρα, μικρα μπαλακια σαν της κατσικας που λενε. Νομιζω οτι αν δ ειναι ετσι δ χρειαζεται να κανεις κτ. Κ αν δ ποναει

Το μητρικο καμια φορα αφομοιωνεται πληρως. Μεχρι κ 10μερες μπορεις να περιμενεις. Οταν βλεπεις οτι αρχιζει να αργει καν'της ζεστα μπανακια, μασαζ στην κοιλιτσα στην φορα του ρολογιου, ζεστες κομπρεσες στην κοιλια, κ σαν εσχατη λυση μπατονετα με λαδι στον πωπο

Για παιδογαστρεντερολογο δ ξερω

Μηπως εχει θεματα με κολικους; αναγωγες; νομιζω εχω δει να το συσχετιζουν κ με αλλεργιες την δυσκοιλιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θηλάζω αποκλειστικά μέχρι 2 μηνών έκανε κάθε μέρα κ 2-3 φορές κ από τότε αρχίσαμε σίδηρο κ κάνει μια φορά την εβδομάδα κ παραπάνω. Αλλά βγαίνουν κανονικά τα κακακια όπως πριν απλά πολύ ποσότητα όταν κανει. Όπως είπε κ η Βίκυ όταν θηλάζεις μπορεί να κάνουν κ ανά 10 μέρες. Η παιδίατρος σου λέει να βάζεις υπόθετο? Εγώ τον αφήνω πάνω από βδομάδα κ μετά τα κάνει μόνος του κάποια μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...