Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θετικο τεστ 20 μέρες μετά από εξωμητριο


Recommended Posts

Γεια σας.Στις 3 Οκτωβρίου έκανα επέμβαση και αφαίρεσε το εξωμητριο.Ειχα περίοδο (αν ήταν περιοδος για τις επόμενες 7 μέρες. Κάπου στις γόνιμες μέρες έπειτα είχα επαφές (αν είχα γόνιμες μέρες αυτόν τον μηνα) και σήμερα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.Ισως και να είναι χαζή η ερώτηση μου αλλά υπάρχει πιθανότητα να έχω ακόμα ορμόνες εγκυμοσύνης ή πιθανότητα εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ και συγγνώμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mina2014 είπε:

Γεια σας.Στις 3 Οκτωβρίου έκανα επέμβαση και αφαίρεσε το εξωμητριο.Ειχα περίοδο (αν ήταν περιοδος για τις επόμενες 7 μέρες. Κάπου στις γόνιμες μέρες έπειτα είχα επαφές (αν είχα γόνιμες μέρες αυτόν τον μηνα) και σήμερα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.Ισως και να είναι χαζή η ερώτηση μου αλλά υπάρχει πιθανότητα να έχω ακόμα ορμόνες εγκυμοσύνης ή πιθανότητα εγκυμοσύνης;Ευχαριστώ και συγγνώμη 

Θα πρεπει να κάνεις χοριακη για να το δεις κορίτσι μου εύχομαι να είσαι

 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις δύο διαδοχικές χοριακες. Στην περίπτωση σου δεν χρειάζεται να έχουν διαφορά δύο μέρες αλλά και σε μία θα πάρεις απάντηση. Αν αυξάνεται από τη μία μέρα στην άλλη κατά 99% είναι καινούργια κύηση. Αν μένει σταθερή η μειώνεται πρέπει να ενημερώσεις άμεσα τον γιατρό σου μην υπάρχουν υπολείμματα από τον καθαρισμό. Βασικά σε κάθε περίπτωση ενημερώνεις να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο/χαρούμενο. Εύχομαι τα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαιριστω πολυ!Αυτό θα κάνω. Από την μια σκέφτομαι ότι το σώμα μου ακόμα έχει τις ορμόνες της κύησης και από την άλλη έκανα τεστ που έγραφε και τις εβδομάδες και έλεγε 1-2.Μετά λέω τι χαζή που είμαι δεν είναι δυνατόν από τις 3 Οκτωβρίου έως και σήμερα να χω μείνει έγκυος ξανά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mina2014 είπε:

Σε ευχαιριστω πολυ!Αυτό θα κάνω. Από την μια σκέφτομαι ότι το σώμα μου ακόμα έχει τις ορμόνες της κύησης και από την άλλη έκανα τεστ που έγραφε και τις εβδομάδες και έλεγε 1-2.Μετά λέω τι χαζή που είμαι δεν είναι δυνατόν από τις 3 Οκτωβρίου έως και σήμερα να χω μείνει έγκυος ξανά 

ο.γιατρος οταν σε καθαρισε δεν σου ειπε να ξανακανεις χοριακη? συνηθως η χοριακη μετα απο μια επεμβαση δεν μηδενιζει αμεσως γιαυτο πρεπει να το ελενξεις για τυχον υπολλειματα . κανονικα επρεπε να σε ειχε βαλει να το ελενξεις μετα την επεμβαση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

Ναι μου είπε αλλά λόγω δουλειας έκανα μόνο ένα τεστ λόγω του ότι δουλεύω σε φαρμακείο και ήταν το πιο εύκολο.θα πάω στον γιατρο 6 Νοέμβριου να με δει και θα κάνω πριν χοριακες. Ξέρω ότι αργεί απλά ήξερα εάν 20 μέρες μετά και καθότι βλέπω καφε εκκρίσεις (άρα έρχεται σιγά σιγά η περιοδος) ότι δεν θα χε πέσει τελείως 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσεις άμεσα το γιατρό σου.Καταρχάς μέγα λάθος που δε σου ζήτησε χοριακη μετά..εμένα μετά τις απιξεσεις με έβαζαν να κάνω μέχρι να μηδενησει.Δεν ξέρω τι ισχύει στο εξωμήτριο εγώ όμως που έχασα 4 κυήσεις θα σου πω ότι η χοριακη με αποκεση αργούσε να πέφτει εάν ήταν πολύ υψηλή..πχ έχασα κύηση στην 8,5 βδομάδα κ ένα μήνα μετά είχα μέτρηση 24 που σημαίνει ότι το τεστ θα την έπιανε.

Επίσης ο δικός μου γιατρός δεν με άφηνε για ένα μήνα να έρθω σε επαφη.πηγαινε για μια χοριακη κ ενημέρωσε το γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα χοριακη και έχει πέσει στο 20 .οπότε πάνε όλα καλά.σημερα έχω μια κραμπα πάρα πολύ έντονη και σε 4 μέρες θεωρητικά περιμένω περίοδο 

Πώς εισαι μετά από 4 απώλειες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα 3 βδομάδες μετά γιατί ήξερα ότι αργεί..Τώρα που είναι 20 φαντάζομαι θα μηδενίσει μέσα στην εβδομάδα.Ωστοσο τώρα που περιμένω περίοδο έχω κομματια μπεζ ίδια με αυτά όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη.Προφανως κ θα αλλάξει ο κύκλος μου κ το αίμα σε αυτόν τον κύκλο.Εχω αγχωθεί Μήπως δεν καταφέρω να ξαναμεινω εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mina2014 είπε:

Εγώ έκανα 3 βδομάδες μετά γιατί ήξερα ότι αργεί..Τώρα που είναι 20 φαντάζομαι θα μηδενίσει μέσα στην εβδομάδα.Ωστοσο τώρα που περιμένω περίοδο έχω κομματια μπεζ ίδια με αυτά όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη.Προφανως κ θα αλλάξει ο κύκλος μου κ το αίμα σε αυτόν τον κύκλο.Εχω αγχωθεί Μήπως δεν καταφέρω να ξαναμεινω εγκυος.

Θα ξανα μεινεισ..

Μαζι με το εξωμητριο εχασα κ τη 1 νου σαλπιγγα...

Μετα απο αυτο εκανα ενα κοριτσακι που εγινε 2χρ πριν λιγεσ μερεσ..

Κ ειμαι στισ μερεσ μου για να γεννησω το 2ο κοριτσακι μου...

Παρε το χρονο σου να ξεπερασεισ αυτο που εγινε...κ μετα ξανα αρχισε τισ προσπαθειεσ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κρύβω ότι"βιαζομαι"να ξαναμεινω και έτσι ότι πέρασαν οι πόνοι από την επέμβαση έκανα ελεύθερα σεξ και επειδή έφυγε και ο άντρας μου για ταξίδι θα επιστρεψει σε έναν μήνα και επειδή έχω τόση υπερένταση ήθελα να κάνω. Καλώς ή κακως κάναμε.φυσικα δεν μπορεί κάποιος να μου πει θα μείνεις σε έναν μήνα η σε έναν χρόνο αλλά με έχει πιάσει φόβος επειδή δεν πιάσαμε γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mina2014 είπε:

Επίσης αυτά τα υγρά που είναι σαν πιγμα τι να ειναι;έχω στις 6 Νοεμβρίου ραντεβού. Συγγνώμη που ρωταω 

Φανταζομαι πωσ καθαριζεισ ακομη..

Τωρα που θα πασ στκ γιατρο σου θα σου τα εξηγησει ολα..

Καταλαβαινω τη βιασυνη σου..κ εγω το ειχα παθει..αλλα επρεπε να κανω κ αλλο ζειρουργειο για τα ινομυωματα που ειχα να αναρρωσω αλλουσ 3 μηνεσ κ μετα να ξαναπροσπαθησω..κ μετα απο αυτο φουλ τρελα για να μεινω..

Ευχομαι να μεινεισ συντομα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...