Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Χατζηκώστα ή Πανεπιστημιακό για φυσιολογικό τοκετό και θηλασμό;


Elena13

Recommended Posts

Γεια σας!

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με βοηθήσετε σε μια σημαντική απόφαση που έχω να πάρω με τις προσωπικές σας εμπειρίες και απόψεις.

Εν ολίγοις, μένω στο εξωτερικό εδώ και χρόνια και πρόσφατα προέκυψε μια επαγγελματική πρόταση για το σύζυγο στα Γιάννενα. Είναι αρκετά καλή και το σκεφτόμαστε, δεδομένου ότι μας έχει λείψει και η Ελλάδα.

Προσπαθούσαμε για χρόνια να μείνω έγκυος και έκανα πολλές εξωσωματικές (3 στην Ελλάδα και 4 στο εξωτερικό) και η τελευταία, η έβδομη ήταν η σούπερ τυχερή μας γιατί τώρα είμαι έγκυος 14 εβδομάδων!!!!! Δε φαντάζεστε τη χαρά μας και τον ενθουσιασμό μας, μαζί φυσικά και το άγχος μας! Ή ίσως και να καταλαβαίνετε πως νιώθω, ειδικά αν έχετε περάσει κάτι αντίστοιχο! Είναι απίστευτο, σαν ψέμα!

Στο δια ταύτα τώρα, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με το νοσοκομείο εδώ που είμαστε και ήδη έχω διαβάσει πάρα πολλά για τον τοκετό και το θηλασμό και πόσο σημαντικό είναι το μωρό να μένει στο δωμάτιο με τη μάνα όταν γεννιέται, όλο το 24ωρο, μέχρι να πάρουν εξιτήριο. Έτσι ισχύει και εδώ και έτσι θα κάνω αν γεννήσω εδώ.

Το θέμα είναι, ότι με την πρόταση του συζύγου έχω αγχωθεί για το αν θα καταφέρω να γεννήσω με αυτό τον τρόπο και στα Γιάννενα. Δηλαδή, θα μπορώ είτε στο Χατζηκώστα ή στο Πανεπιστημιακό να έχω τη σιγουριά ότι το μωρό θα είναι μαζί μου στο δωμάτιο συνέχεια; Ότι οι μαίες δε θα του δίνουν γάλα φόρμουλα ή πιπίλες κρυφά και θα με βοηθήσουν με το θηλασμό; Κυρίως ότι ο γιατρός θα σεβαστεί την επιθυμία μου να γεννήσω φυσιολογικά και θα κάνω καισαρική μόνο αν είναι απολύτως απαραίτητο και όχι γιατί βολεύει; 

Υπάρχει βρε κορίτσια ένα από τα δύο πανεπιστήμια όπου αυτά που περιγράφω όντως συμβαίνουν και δεν είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας; Προτείνετε κάποιο γιατρό;

Please help! Είμαι στα πρόθυρα να πω στο σύζυγο να απορρίψει την πρόταση αν μου επιβεβαιώσετε και εσείς ότι αυτά δε γίνονται. Αλλά πραγματικά θέλουμε να γυρίσουμε και εύχομαι αυτά που λέω να τα έχετε ζήσει κάποιες, δεν νομίζω ότι είναι παράλογα!

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Πολλά φιλιά σε όλες!^_^

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...