Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τέλεια.. τι ώρα έχεις ραντεβού? Εγώ στις 11... Άντε λίγες μέρες ακομαααααα

Κατερίνα μου σε ξέχασα εσένα!!!Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!!

Just now, Elenhkon είπε:

Χαχα! Πάντα το ίδιο λέω και γω και μετά πάω σπίτι και πάντα βρίσκω κάτι να κάνω!

κορίτσια και εγώ στην ίδια κατάσταση, το Σουκου πραγματικά το μόνο που έκανα ήταν να ξεστολίσω το δέντρο γιατί αν το άφηνα και άλλο θα έφτανε Φλεβάρης!!:-D

Δύσκολο πράγμα η Δευτέρα!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Elenhkon είπε:

Χαχα! Πάντα το ίδιο λέω και γω και μετά πάω σπίτι και πάντα βρίσκω κάτι να κάνω!

Χαχα και εγώ το ίδιο κάνω! Όταν είμαι στη δουλειά λέω αχ να ήμουν σπίτι τώρα να κοιμόμουν κ όταν είμαι σπίτι πάντα κάτι θα κάνω κ δεν κοιμάμαι :P

πρίν από 53 λεπτά , EugenJen είπε:

Κατερίνα μου σε ξέχασα εσένα!!!Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!!

κορίτσια και εγώ στην ίδια κατάσταση, το Σουκου πραγματικά το μόνο που έκανα ήταν να ξεστολίσω το δέντρο γιατί αν το άφηνα και άλλο θα έφτανε Φλεβάρης!!:-D

Δύσκολο πράγμα η Δευτέρα!!!

Αχ εγώ ντροπή μου αλλά ακόμα να το ξεστολισω. Είχα κόσμο το Σ/Κ Κ δεν πρόλαβα. Και να δω πότε θα το κάνω γιατί θα δουλέψω 3 Σάββατα συνεχόμενα τώρα. 

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

@Fofi29 περιμένουμε νεααα.

@Elina444 μαζί θα πάμε περίπου. Εγώ έχω την Πέμπτη ραντεβού. Όλα καλά θα πάνε:)

Κορίτσια καλά αποτελέσματα και στις 3 :wub:

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα...Όλα καλά μου είπε ο γιατρός ραντεβού σε 15 ημέρες για καρδούλα,εξετάσεις και βιταμίνες...είδαμε τον σάκο και τα εμβρυικα στοιχεία...

Μπράβο κορίτσι μου!!! Χαίρομαι πολύ, αλήθεια!!Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι και να την απολαύσεις!!!Να προσέχεις τον εαυτό σου  γιατί τώρα είστε δύο!Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα του! Θα είναι πολύ συγκινητικό!

Just now, Emylia είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

πωπω πια αυτή η δουλειά..Ποτε θα πάρουμε  αδειαααα;;;

Ελπίζω σύντομα!! Χαχα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα...Όλα καλά μου είπε ο γιατρός ραντεβού σε 15 ημέρες για καρδούλα,εξετάσεις και βιταμίνες...είδαμε τον σάκο και τα εμβρυικα στοιχεία...

Τέλεια!!!! μπράβο κοριτσάκι μου όλα καλαααααα!!!:-D 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Ερώτηση ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια αυχενικη διαφάνεια?το συζητούσαμε χθες με τον γιατρό και μου είπε ότι υπάρχουν 2 εξετάσεις η μια κοστίζει 150 ευρω και έχεις 99 τοις εκατό αποτέλεσμα και η άλλη 450 ευρω και έχεις 100 τοις εκατό αποτέλεσμα...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Ερώτηση ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια αυχενικη διαφάνεια?το συζητούσαμε χθες με τον γιατρό και μου είπε ότι υπάρχουν 2 εξετάσεις η μια κοστίζει 150 ευρω και έχεις 99 τοις εκατό αποτέλεσμα και η άλλη 450 ευρω και έχεις 100 τοις εκατό αποτέλεσμα...

καλημερα φωφη μου!!!χαιρομαι πολυ για τα νεα σου!!!εγω νομιζω γυρω στα 100 ευρω ειχα πληρωσει...δεν γνωριζω καθολου γι αυτη τη κοστιζει 450!!πρωτη φορα το ακουω για να ειμαι ειλικρινης

τι διαφορα υπαρχει?αφου γινεται με υπερηχο στο ιατρειο εξειδικευμενου γιατρου?δεν μπορουν ολοι οι γιατροι να την κανουν να το ξερετε αυτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Fofi29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Ερώτηση ξέρει κανείς πόσο κοστίζει μια αυχενικη διαφάνεια?το συζητούσαμε χθες με τον γιατρό και μου είπε ότι υπάρχουν 2 εξετάσεις η μια κοστίζει 150 ευρω και έχεις 99 τοις εκατό αποτέλεσμα και η άλλη 450 ευρω και έχεις 100 τοις εκατό αποτέλεσμα...

Μήπως δεν είναι αυχενική διαφάνεια η άλλη που λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσούδια μου!!!πνιιιιγηκα στην δουλειά σήμερα ουουουουουφ!!! νομίζω Φώφη μου πρέπει ο γιατρός να σου εξηγήσει την διαφορά, αυτό το 1% πόσο σημαντικό είναι, γιατί υποθέτω ότι έχει να κάνει και με την εγκυμοσύνη της κάθε κοπέλας ξεχωριστά!!Αν σου είπε οτι όλα έιναι τέλεια και δεν έχεις καμία ένδειξη μήπως δεν χρειάζεται να την κάνεις(την ακριβή εννοώ) ???Γενικά τι άλλες συμβουλές σου έδωσε??Σου είπε τίποτα για φαγητά ή οχι ακόμα??Πες μας καλέ καμιά λεπτομέρεια !!!:tongue:

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Fofi29 είπε:

Όχι κορίτσια Αυχενική διαφάνεια μου είπε και μου παίρνει και αίμα στην δεύτερη την ακριβή. 

Η εξέταση με το αίμα συνήθως συστήνεται όταν κάτι προκύψει στην αυχενική. Ακριβώς επειδή είναι πολύ ακριβή και αν οι μετρήσεις στην αυχενική είναι εξαιρετικές ίσως δεν υπάρχει λόγος για αυτό το έξοδο. Επισης τα ποσοστά που σου είπε δεν είναι ακριβώς έτσι νομίζω. Και με την εξέταση του αιματος υπάρχει ένα ποσοστό λάθους γι αυτό και θεωρούν την αμνιοπαρακέντηση ως την πιο αξιόπιστη. Η οποία όμως ενέχει κινδύνους για το έμβρυο. Μήπως ο γιατρος σου προσπαθεί να βγάλει κάποιο έξτρα κέρδος με το να σε ωθήσει στην ακριβή εξέταση; Δεν λέω, είναι πολύ καλή. Σου λέει και το φύλο του παιδιού. Αλλά δεν την αναφέρουν συνήθως τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη. Του έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη σαν γιατρό; Πρέπει να νιώθεις καλά με τον γιατρό σου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi29 είπε:

Όχι κορίτσια Αυχενική διαφάνεια μου είπε και μου παίρνει και αίμα στην δεύτερη την ακριβή. 

Εκείνη τι σου είπε να κάνεις δηλαδή; Ή απλά το ανέφερε ότι υπάρχει και η δεύτερη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κοριτσούδια μου!!!πνιιιιγηκα στην δουλειά σήμερα ουουουουουφ!!! νομίζω Φώφη μου πρέπει ο γιατρός να σου εξηγήσει την διαφορά, αυτό το 1% πόσο σημαντικό είναι, γιατί υποθέτω ότι έχει να κάνει και με την εγκυμοσύνη της κάθε κοπέλας ξεχωριστά!!Αν σου είπε οτι όλα έιναι τέλεια και δεν έχεις καμία ένδειξη μήπως δεν χρειάζεται να την κάνεις(την ακριβή εννοώ) ???Γενικά τι άλλες συμβουλές σου έδωσε??Σου είπε τίποτα για φαγητά ή οχι ακόμα??Πες μας καλέ καμιά λεπτομέρεια !!!:tongue:

Γενικά μου είπε όχι γυμναστική,σεξ και δουλειές σπιτιου το πρώτο τρίμηνο.πολυ προσοχή στην διατροφή να μην πάρω πολλά κιλά.. ψητά και βραστά μόνο.. Όχι πολλά ζυμαρικά και όχι ωμά κρέατα και οχι σούσι...όχι σαλάτες απέξω.επισης να μην ακουμπάω το ωμό κρέας πριν μαγειρέψω με γυμνά χέρια...

Αρχικά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό απλά λέω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη κάποια στιγμή.επισης δεν με παρότρυνε να την κάνω απλά μου είπε σε ενημερώνω από τώρα διότι καταλαβαίνω το κόστος είναι μεγάλο για να ξέρω από τώρα κάποια πράγματα...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...