Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Fofi29 είπε:

Γενικά μου είπε όχι γυμναστική,σεξ και δουλειές σπιτιου το πρώτο τρίμηνο.πολυ προσοχή στην διατροφή να μην πάρω πολλά κιλά.. ψητά και βραστά μόνο.. Όχι πολλά ζυμαρικά και όχι ωμά κρέατα και οχι σούσι...όχι σαλάτες απέξω.επισης να μην ακουμπάω το ωμό κρέας πριν μαγειρέψω με γυμνά χέρια...

Αρχικά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό απλά λέω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη κάποια στιγμή.επισης δεν με παρότρυνε να την κάνω απλά μου είπε σε ενημερώνω από τώρα διότι καταλαβαίνω το κόστος είναι μεγάλο για να ξέρω από τώρα κάποια πράγματα...

Γιατί καλέ να πας σε δεύτερο γιατρό αν είσαι ικανοποιημένη;;;όχι ότι είμαι κατά, αλλά μην αγχωθεις ,μπερδευτεις  πουλάκι μου με τις πολλές απόψεις..δεν θεωρώ ότι έκανε κακό ο γιατρός σου που σε ενημερωσε γιατί όπως είπες κ εσύ το κόστος είναι μεγάλο κ πρέπει να ενημερωθείς..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Γενικά μου είπε όχι γυμναστική,σεξ και δουλειές σπιτιου το πρώτο τρίμηνο.πολυ προσοχή στην διατροφή να μην πάρω πολλά κιλά.. ψητά και βραστά μόνο.. Όχι πολλά ζυμαρικά και όχι ωμά κρέατα και οχι σούσι...όχι σαλάτες απέξω.επισης να μην ακουμπάω το ωμό κρέας πριν μαγειρέψω με γυμνά χέρια...

Αρχικά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό απλά λέω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη κάποια στιγμή.επισης δεν με παρότρυνε να την κάνω απλά μου είπε σε ενημερώνω από τώρα διότι καταλαβαίνω το κόστος είναι μεγάλο για να ξέρω από τώρα κάποια πράγματα...

Πόσο χρονων είσαι κ σε παραπέμπει ο γιατρός σ στην πιο ακριβή??? αν καταλαβα καλα μιλάει για νιπτ τεστ....η αυχενικη ειναι μια κ μαζί κανεις την παπα...ετσι λέγεται κ κοστίζει ολο αθτο μαζι έως 150 εύρο ανάλογα...πχ εγω πλήρωσα 65.ευρο γραμμένη κ το παπα επίσης...δεν εχω καταλάβει ακριβώς το σκεπτικο τ γιατρου σ...εχεις κάνει Αυχενική???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Γιατί καλέ να πας σε δεύτερο γιατρό αν είσαι ικανοποιημένη;;;όχι ότι είμαι κατά, αλλά μην αγχωθεις ,μπερδευτεις  πουλάκι μου με τις πολλές απόψεις..δεν θεωρώ ότι έκανε κακό ο γιατρός σου που σε ενημερωσε γιατί όπως είπες κ εσύ το κόστος είναι μεγάλο κ πρέπει να ενημερωθείς..

Ικανοποιημένη είμαι το μόνο που φοβάμαι είναι ότι γενικά δεν παίρνει το Ρίσκο για φυσιολογικό τοκετό.και ήθελα λίγο να δω και κάποιον του δημοσίου.


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Ικανοποιημένη είμαι το μόνο που φοβάμαι είναι ότι γενικά δεν παίρνει το Ρίσκο για φυσιολογικό τοκετό.και ήθελα λίγο να δω και κάποιον του δημοσίου.

Α σε αυτό έχεις ένα δίκιο!! Αθήνα μένεις ε;;;έψαχνα κ εγώ σε δημόσιο να σου πω την αλήθεια μου ,αλλά ο άντρας μου δεν ήθελε με τίποτα.εχεις κάποιον υπόψη;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Γενικά μου είπε όχι γυμναστική,σεξ και δουλειές σπιτιου το πρώτο τρίμηνο.πολυ προσοχή στην διατροφή να μην πάρω πολλά κιλά.. ψητά και βραστά μόνο.. Όχι πολλά ζυμαρικά και όχι ωμά κρέατα και οχι σούσι...όχι σαλάτες απέξω.επισης να μην ακουμπάω το ωμό κρέας πριν μαγειρέψω με γυμνά χέρια...

Αρχικά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό απλά λέω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη κάποια στιγμή.επισης δεν με παρότρυνε να την κάνω απλά μου είπε σε ενημερώνω από τώρα διότι καταλαβαίνω το κόστος είναι μεγάλο για να ξέρω από τώρα κάποια πράγματα...

Καλησπέρα κορίτσι! Να έχεις μια υγιή και υπέροχη έγκυμοσυνη!! Η αυχενική διαφάνεια είναι μια! η άλλη που σου είπε δεν είναι αυχενική διαφάνεια, είναι αίματος όπως σου είπαν και τα κορίτσια πιο πανω! Επίσης τα ποσοστά δεν είναι όπως σου τα είπε, 100% αποτελεσμα σου δίνει μόνο η αμνιοπαρακέντηση! Η αυχενική αν θυμάμαι καλά δίνει 95% και η αίματος η ακριβή δίνει γύρω  στο 98-99% !! Άποψη μου πάντως είναι να μην τρελενεσαι από τώρα γι'αυτό να κάνεις την αυχενική σου διαφάνεια όταν με το καλό έρθει η ώρα και σύμφωνα με τα αποτελέσματα πράττεις!! Πρόσεξε μόνο η αυχενική διαφάνεια να γίνει σε πιστοποιημένο γιατρο! 

Μου φαίνεται λιγάκι υπερβολικός ο γιατρός σου σύμφωνα με τις οδηγίες που σου εδωσε! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Α σε αυτό έχεις ένα δίκιο!! Αθήνα μένεις ε;;;έψαχνα κ εγώ σε δημόσιο να σου πω την αλήθεια μου ,αλλά ο άντρας μου δεν ήθελε με τίποτα.εχεις κάποιον υπόψη;;;

Έχω έναν στο Αλεξάνδρας που σκέφτομαι να τον επισκεφτώ να σου πω την αλήθεια...

Just now, Blonde είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Να έχεις μια υγιή και υπέροχη έγκυμοσυνη!! Η αυχενική διαφάνεια είναι μια! η άλλη που σου είπε δεν είναι αυχενική διαφάνεια, είναι αίματος όπως σου είπαν και τα κορίτσια πιο πανω! Επίσης τα ποσοστά δεν είναι όπως σου τα είπε, 100% αποτελεσμα σου δίνει μόνο η αμνιοπαρακέντηση! Η αυχενική αν θυμάμαι καλά δίνει 95% και η αίματος η ακριβή δίνει γύρω  στο 98-99% !! Άποψη μου πάντως είναι να μην τρελενεσαι από τώρα γι'αυτό να κάνεις την αυχενική σου διαφάνεια όταν με το καλό έρθει η ώρα και σύμφωνα με τα αποτελέσματα πράττεις!! Πρόσεξε μόνο η αυχενική διαφάνεια να γίνει σε πιστοποιημένο γιατρο! 

Μου φαίνεται λιγάκι υπερβολικός ο γιατρός σου σύμφωνα με τις οδηγίες που σου εδωσε! 

Δεν θεωρώ ότι είναι υπερβολικός γιατί όπως λέει καλύτερα να προσέχουμε από τώρα για να έχουμε...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Έχω έναν στο Αλεξάνδρας που σκέφτομαι να τον επισκεφτώ να σου πω την αλήθεια...

Δεν θεωρώ ότι είναι υπερβολικός γιατί όπως λέει καλύτερα να προσέχουμε από τώρα για να έχουμε...

Για κάθε επίσκεψη θα πρέπει να πηγαίνεις στο Αλεξάνδρας η έχει ιδιωτικό ιατρείο? Εντάξει τώρα που είναι νωρίς μπορείς να κάνεις μια δοκιμή για άλλο γιατρό και ανάλογα βλέπεις..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Για κάθε επίσκεψη θα πρέπει να πηγαίνεις στο Αλεξάνδρας η έχει ιδιωτικό ιατρείο? Εντάξει τώρα που είναι νωρίς μπορείς να κάνεις μια δοκιμή για άλλο γιατρό και ανάλογα βλέπεις..

Έχει ιατρείο στο Αλεξάνδρας και πληρώνεις επίσκεψη και εκεί 50 ευρω αν πας απόγευμα.και το πρωί νομίζω πληρώνεις λιγότερα απλά περιμένεις πάρα πολύ.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Έχει ιατρείο στο Αλεξάνδρας και πληρώνεις επίσκεψη και εκεί 50 ευρω αν πας απόγευμα.και το πρωί νομίζω πληρώνεις λιγότερα απλά περιμένεις πάρα πολύ.. 

Τι εννοεις δεν παιρνει ρισκο για φυσιολογικο τοκετο;; αντιμετωπιζεις καποιο θεμα κ στο ειπε αυτο;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Τι εννοεις δεν παιρνει ρισκο για φυσιολογικο τοκετο;; αντιμετωπιζεις καποιο θεμα κ στο ειπε αυτο;; 

Όχι δεν αντιμετωπίζω κάτι απλά από γνώμες που ακούω.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi29 είπε:

Όχι δεν αντιμετωπίζω κάτι απλά από γνώμες που ακούω.. 

Μήπως εννοείς για τη μυωπία που ρωτουσες  μια φορά;  ότι μπορεί λόγω αυτού να θέλει να προχωρήσει σε καισαρική; Αν ο οφθαλμίατρος δώσει το οκ δεν έχει λόγο να κάνει καισαρική γι'αυτό το λόγο. Είναι νωρίς ακόμα βέβαια να αγχώνεσαι για όλα αυτά.Στην ώρα τους όλα.Εννοειταινκαλα κάνει ο γιατρός και σε ενημερώνει εξαρχής για όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια. Έχω ψοφήσει στις δουλειές κ τώρα έχω ένα σωρό τρεχάματα. Μ αρέσει που έλεγα ότι τα βασικά φύγαν. Χαχα. @Fofi29 μου συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να την χαρείς!!! 

Αν σας ενδιαφέρει πάντως κορίτσια για Αθήνα για βόρεια προάστια μπορώ να σας προτείνω τον δικό μου που είναι υπέροχος! 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα δείτε και εσείς με το καλό να μείνετε έγκυες θα γυρίζουν όλα στο κεφάλι σας όπως τώρα στο δικό μου..θα προχωρήσω σιγά σιγά με αυτόν και ίσως δω και έναν άλλο στο Αλεξάνδρας γιατί λένε ότι αν πας τελειομηνη δεν σε αναλαμβάνουν οι γιατροί αν θες κάποιον συγκεκριμένο και βλέπουμε κορίτσια μου..

  • Μου αρέσει 3

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @Fofi29 έχεις δίκιο , είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία κ λογικό να γυρίζουν στο κεφάλι σου διάφορα, κάνε ότι σε ηρεμεί !! 

@Elina444 εσύ πώς πας κορίτσι μου;

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...