Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια τώρα κατάφερα να σας διαβάσω μόλις μπήκα από τη δουλειά 

πόνος από την περίοδο αλλά και ήμουν κάπως βέβαια σκέφτομαι αυτό που λέτε 3 μήνες είναι μόνο νωρίς είναι άλλες προσπαθούν πολυ περισσότερο αλλά κ πάλι κάθε μήνας έχεις πολύ αγωνία κ όσο  περνάνε οι μήνες γίνεται ακόμη πιο δύσκολο 

@Elina444μπράβο χαιρομαι που σου διπλασιάστηκε  

@Fofi29Υπεροχα ακόμα κ τα συμπτώματα που φαντάζομαι είναι δύσκολα είναι για τόσο γλυκο σκοπο

@Vaso11.4.11 καλά πιστευω Ότι το αποφάσισες αλλά μείνε στην παρέα μας ως τότε χεχε

@EugenJen Ποτε περιμένεις εσυ;;;αντε κ η @Elenhkonείστε οι επόμενες για τις οποίες αγωνιούμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Βάλτε με κι εμενα στην παρέα σας. Σας είχα γράψει πριν μηηηνες. Σας διαβάζω κατά καιρούς και χαιρομαι πολύ για όσες τα κατάφεραν ή είναι σε πολύ καλό δρόμο! Εμείς τελικά ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες και μας ήρθε με την Τρίτη προσπάθεια η εγκυμοσύνη αλλά σταμάτησε η καρδούλα στις 6 εβδομαδες και κάτι. Έκανα  απόξεση τρεις εβδομαδες μετά. Εχθές αδιαθέτησα πρώτη φορά μετά την απόξεση και σκέφτομαι να προσπαθήσουμε από αυτόν τον μήνα. Περιμενουμε να βγουν τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου αυτές τις μέρες μπας και βγάλουμε άκρη. Ήταν η δεύτερη παλινδρομη ενώ στο μεταξύ γεννησα την κόρη μου, το μεγάλο μου θαύμα! 

Μήπως να αλλάξουμε τίτλο να το πούμε το 2020 να σταθούμε όλες τυχερές;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Βάλτε με κι εμενα στην παρέα σας. Σας είχα γράψει πριν μηηηνες. Σας διαβάζω κατά καιρούς και χαιρομαι πολύ για όσες τα κατάφεραν ή είναι σε πολύ καλό δρόμο! Εμείς τελικά ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες και μας ήρθε με την Τρίτη προσπάθεια η εγκυμοσύνη αλλά σταμάτησε η καρδούλα στις 6 εβδομαδες και κάτι. Έκανα  απόξεση τρεις εβδομαδες μετά. Εχθές αδιαθέτησα πρώτη φορά μετά την απόξεση και σκέφτομαι να προσπαθήσουμε από αυτόν τον μήνα. Περιμενουμε να βγουν τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου αυτές τις μέρες μπας και βγάλουμε άκρη. Ήταν η δεύτερη παλινδρομη ενώ στο μεταξύ γεννησα την κόρη μου, το μεγάλο μου θαύμα! 

γρια σ θεια ..σε αγαπάμε κ σ ευχόμαστε να πετυχεις με την μια...λ εσύ κ ολες εδώ μέσα 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αγάπη μου!! Κι εγώ σας αγαπώ! Με το καλό το μικρό μας! Πως πάτε αλήθεια;

Βρε κορίτσια λάθος έκανα και μπήκα σφήνα στο θεμα σας. Ήθελα να γράψω στα κορίτσια που προσπαθούσαν για δεύτερο παιδάκι το 2019. 

Να σταθούμε όλες τυχερές εύχομαι το 2020 όμως όπως και να έχει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Γεια σας κορίτσια τώρα κατάφερα να σας διαβάσω μόλις μπήκα από τη δουλειά 

πόνος από την περίοδο αλλά και ήμουν κάπως βέβαια σκέφτομαι αυτό που λέτε 3 μήνες είναι μόνο νωρίς είναι άλλες προσπαθούν πολυ περισσότερο αλλά κ πάλι κάθε μήνας έχεις πολύ αγωνία κ όσο  περνάνε οι μήνες γίνεται ακόμη πιο δύσκολο 

@Elina444μπράβο χαιρομαι που σου διπλασιάστηκε  

@Fofi29Υπεροχα ακόμα κ τα συμπτώματα που φαντάζομαι είναι δύσκολα είναι για τόσο γλυκο σκοπο

@Vaso11.4.11 καλά πιστευω Ότι το αποφάσισες αλλά μείνε στην παρέα μας ως τότε χεχε

@EugenJen Ποτε περιμένεις εσυ;;;αντε κ η @Elenhkonείστε οι επόμενες για τις οποίες αγωνιούμε 

Μπράβο βρε κορίτσι έτσι να μην μας παίρνει από κάτω!!! Εμένα μου ήρθαν κ τελείωσαν κιόλας!Η Ελένη είναι η μόνη που περιμένουμε να μας πει καλά νέα!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι έτσι να μην μας παίρνει από κάτω!!! Εμένα μου ήρθαν κ τελείωσαν κιόλας!Η Ελένη είναι η μόνη που περιμένουμε να μας πει καλά νέα!!!

Ναι το θυμάμαι εννοώ Ποτε περιμένεις πάλι;;κοιτά λίγο με στεναχώρησε ομολογώ δε ξέρω γιατί τις άλλες φορές ήμουν χαλαρή!!

Link to comment
Share on other sites

@Emylia χαχαχα ναι θα μείνω στην παρεούλα σας εννοείται!!! Πρώτον γιατί θέλω να βλέπω νέα σας να σας στέλνω την θετική μου ενέργεια και δεύτερον γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι αλλάζει στη πορεία χαχα. Μπορεί να μην το προσπαθούμε αλλά έχουμε επαφές χωρίς προφύλαξη όποτε κάθε μήνα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου την περίπτωση εγκυμοσύνης κ ας είναι ελάχιστες έως μηδαμινές οι πιθανοτητες. 

 

Κορίτσια αλήθεια, για πείτε. Από δουλειές πως πάτε; Εγώ εργάζομαι ιδιωτικά χωρίς ενσημα όποτε θα πρέπει να με ασφαλίσει ο άντρας μου με το που παντρευτούμε για να μην έχω θέμα με τις εξετάσεις κλπ. Αλλά από επιδόματα εγκυμοσύνης κλπ δεν θα πάρω τπτ κ όταν με το καλό θα είμαι έγκυος, θα είμαι κ άνεργη. Λόγω του ότι δεν δουλεύω κάπου με ασφάλιση να μπορώ να βγω σε άδεια κ να πληρώνομαι... 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Βάλτε με κι εμενα στην παρέα σας. Σας είχα γράψει πριν μηηηνες. Σας διαβάζω κατά καιρούς και χαιρομαι πολύ για όσες τα κατάφεραν ή είναι σε πολύ καλό δρόμο! Εμείς τελικά ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες και μας ήρθε με την Τρίτη προσπάθεια η εγκυμοσύνη αλλά σταμάτησε η καρδούλα στις 6 εβδομαδες και κάτι. Έκανα  απόξεση τρεις εβδομαδες μετά. Εχθές αδιαθέτησα πρώτη φορά μετά την απόξεση και σκέφτομαι να προσπαθήσουμε από αυτόν τον μήνα. Περιμενουμε να βγουν τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου αυτές τις μέρες μπας και βγάλουμε άκρη. Ήταν η δεύτερη παλινδρομη ενώ στο μεταξύ γεννησα την κόρη μου, το μεγάλο μου θαύμα! 

Μήπως να αλλάξουμε τίτλο να το πούμε το 2020 να σταθούμε όλες τυχερές;; 

Αγάπη μου;;; Τρελάθηκα τώρα. Η Beboula25 είμαι καρδιά μου, στενοχωρηθηκα τώρα αλλά ξέρεις τα έχουμε πει τα έχουμε περάσει συμβαίνουν και αυτά και κάποιες φορές για καλο. Ο γιατρός τι σου λέει μπορείς αμέσως; Συνέχισε δυνατά όλα καλά θα πάνε όπως και τότε με το θαύμα που όλες θυμόμαστε! Τι κάνει η μπουμπού έχει μεγαλώσει πολύ ε; Δώσε της πολλά φιλιά!! Εμείς μπαινουμε στους 8μηνες βγάλαμε και δοντάκι. 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Emylia χαχαχα ναι θα μείνω στην παρεούλα σας εννοείται!!! Πρώτον γιατί θέλω να βλέπω νέα σας να σας στέλνω την θετική μου ενέργεια και δεύτερον γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι αλλάζει στη πορεία χαχα. Μπορεί να μην το προσπαθούμε αλλά έχουμε επαφές χωρίς προφύλαξη όποτε κάθε μήνα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου την περίπτωση εγκυμοσύνης κ ας είναι ελάχιστες έως μηδαμινές οι πιθανοτητες. 

 

Κορίτσια αλήθεια, για πείτε. Από δουλειές πως πάτε; Εγώ εργάζομαι ιδιωτικά χωρίς ενσημα όποτε θα πρέπει να με ασφαλίσει ο άντρας μου με το που παντρευτούμε για να μην έχω θέμα με τις εξετάσεις κλπ. Αλλά από επιδόματα εγκυμοσύνης κλπ δεν θα πάρω τπτ κ όταν με το καλό θα είμαι έγκυος, θα είμαι κ άνεργη. Λόγω του ότι δεν δουλεύω κάπου με ασφάλιση να μπορώ να βγω σε άδεια κ να πληρώνομαι... 

Στην ίδια φάση με εσένα ήμουν και είμαι άνεργη τώρα. Περιμένω να ξεκινήσω κάτι στο χαλαρό γτ δεν μπορώ προς το παρόν σε φουλ μερες και ωράρια, δεν μπορεί η μαμά μου να μου τον κράτα όλες τις μέρες. Για αυτό έλεγα πως δεν ξέρω για δεύτερο γτ είναι μόνος του τώρα ο άντρας μου και στενοχωριεμαι. Είμαστε καλά δόξα τω Θεό απλώς δεν έχουμε την άνεση του να κάνουμε πράγματα όπως πριν.  παρόλο που αφήνεις πολύ πίσω τον εαυτό σου πίστεψε με δεν σε νοιάζει καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

@~Κική~ μου καλημέρα! Τι έκπληξη και τι χαρά! Και τι συγκίνηση!Κοιτα να δεις που ξαναμαζευομαστε σιγά σιγά!! Βγάζει δοντάκι ο κούκλος σου! Πω πω πως πέρασε ο καιρός!! Καλή αρχή εύχομαι και γενικα καλή τυχη υγεία και αγάπη στο μωρό σου και σε εσας! Κι εμενα η κουκλα βγάζει δοντάκια και ως τώρα έχει 12! 

Ο γιατρος δεν είπε και πολλά. Περιμενουμε να δούμε τα αποτελέσματα του καρυοτυπου τον οποίο αποφάσισε ο ίδιος να κανει γιατί του έκανε εντύπωση που τη μια μέρα ειδε ένα φασολάκι με δυνατό χτυπο  καρδιάς και μου ειπ αυτό θ πάει τελεια. Και την επόμενη κιολας μέρα σταμάτησε η καρδιά του σύμφωνα με τον υπέρηχο. Εγώ θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες από τώρα γιατί η μικρή μου είναι παιδί ενός μήνα μετά την απόξεση και όπως θυμάσαι πήγαν όλα τελεια. Βέβαια εκεί είχα τον Θεό μαζί μου αλλά προσεύχομαι να είναι και τώρα! Κοντεύω και τα 38 και ο αντρας 42 κι αναρωτιέμαι μήπως έχουν να κάνουν και με αυτό οι αποβολές. 

Εσεις δεν κατάλαβα. Θα προσπαθήσετε τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Ναι το θυμάμαι εννοώ Ποτε περιμένεις πάλι;;κοιτά λίγο με στεναχώρησε ομολογώ δε ξέρω γιατί τις άλλες φορές ήμουν χαλαρή!!

Τώρα πάω για 1/2 επόμενη περίοδο!! Λογικό είναι όσο περνάει ο καιρός ,έρχεται λιιιγη στεναχώρια παραπάνω , αρχίζεις να σκέφτεσαι διάφορα, νομίζω όλες μας!! Αλλά είπαμε αρχή είναι ακόμα , Τώρα και οι δυο μας βουρ στις επαφές,έρχεται το καλό κομμάτι:grin:

@Vaso11.4.11εγω εργάζομαι κανονικά με ενσημα και ασφάλιση αλλά δυστυχώς δεν θα έχω την πολυτέλεια να λείψω όσο θέλω όταν με το καλό έρθει το μπεμπέ, αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι γιατί με πιάνει άγχος!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Βάλτε με κι εμενα στην παρέα σας. Σας είχα γράψει πριν μηηηνες. Σας διαβάζω κατά καιρούς και χαιρομαι πολύ για όσες τα κατάφεραν ή είναι σε πολύ καλό δρόμο! Εμείς τελικά ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες και μας ήρθε με την Τρίτη προσπάθεια η εγκυμοσύνη αλλά σταμάτησε η καρδούλα στις 6 εβδομαδες και κάτι. Έκανα  απόξεση τρεις εβδομαδες μετά. Εχθές αδιαθέτησα πρώτη φορά μετά την απόξεση και σκέφτομαι να προσπαθήσουμε από αυτόν τον μήνα. Περιμενουμε να βγουν τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου αυτές τις μέρες μπας και βγάλουμε άκρη. Ήταν η δεύτερη παλινδρομη ενώ στο μεταξύ γεννησα την κόρη μου, το μεγάλο μου θαύμα! 

Μήπως να αλλάξουμε τίτλο να το πούμε το 2020 να σταθούμε όλες τυχερές;; 

Κορίτσι μου να χαίρεσαι την κορούλα σου!!

Λυπάμαι για τις απώλειες σου.Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έρθει και δεύτερο μωράκι σου!Μείνε στην παρέα μας αν θες να τα λέμε!!!!

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

@Emylia χαχαχα ναι θα μείνω στην παρεούλα σας εννοείται!!! Πρώτον γιατί θέλω να βλέπω νέα σας να σας στέλνω την θετική μου ενέργεια και δεύτερον γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι αλλάζει στη πορεία χαχα. Μπορεί να μην το προσπαθούμε αλλά έχουμε επαφές χωρίς προφύλαξη όποτε κάθε μήνα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου την περίπτωση εγκυμοσύνης κ ας είναι ελάχιστες έως μηδαμινές οι πιθανοτητες. 

 

Κορίτσια αλήθεια, για πείτε. Από δουλειές πως πάτε; Εγώ εργάζομαι ιδιωτικά χωρίς ενσημα όποτε θα πρέπει να με ασφαλίσει ο άντρας μου με το που παντρευτούμε για να μην έχω θέμα με τις εξετάσεις κλπ. Αλλά από επιδόματα εγκυμοσύνης κλπ δεν θα πάρω τπτ κ όταν με το καλό θα είμαι έγκυος, θα είμαι κ άνεργη. Λόγω του ότι δεν δουλεύω κάπου με ασφάλιση να μπορώ να βγω σε άδεια κ να πληρώνομαι... 

Βάσω μου δεν μπορείς να ζητήσεις να ξεκινήσει να σε ασφαλίζει; Ότι φτάσαμε να ζητάμε αυτά που δικαιωμαστε ; Αν είναι δυνατόν. Εγώ είμαι από τις τυχερές.Δουλευω ιδιωτικά και ότι δικαιουμε θα το πάρω κανονικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τώρα πάω για 1/2 επόμενη περίοδο!! Λογικό είναι όσο περνάει ο καιρός ,έρχεται λιιιγη στεναχώρια παραπάνω , αρχίζεις να σκέφτεσαι διάφορα, νομίζω όλες μας!! Αλλά είπαμε αρχή είναι ακόμα , Τώρα και οι δυο μας βουρ στις επαφές,έρχεται το καλό κομμάτι:grin:

@Vaso11.4.11εγω εργάζομαι κανονικά με ενσημα και ασφάλιση αλλά δυστυχώς δεν θα έχω την πολυτέλεια να λείψω όσο θέλω όταν με το καλό έρθει το μπεμπέ, αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι γιατί με πιάνει άγχος!

Α εγώ 5/2 περιμενω κοντα είμαστε 

 

εγω κορίτσια δουλεύω κ γω ιδιωτικά αλλά ο αντρασ Μου έχει επιχειρήσεις όποτε πάω κ κει κάποιες φορές!!

εγω έχω ιδιωτικη ασφάλιση και θα πάρω ότι δικαίουμαι..έχω την επιλογή να σταματήσω αν θέλω όπως μου το ζητάει εκείνος δηλαδή όταν θα κάνω παιδί αλλά δε ξέρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Αγάπη μου;;; Τρελάθηκα τώρα. Η Beboula25 είμαι καρδιά μου, στενοχωρηθηκα τώρα αλλά ξέρεις τα έχουμε πει τα έχουμε περάσει συμβαίνουν και αυτά και κάποιες φορές για καλο. Ο γιατρός τι σου λέει μπορείς αμέσως; Συνέχισε δυνατά όλα καλά θα πάνε όπως και τότε με το θαύμα που όλες θυμόμαστε! Τι κάνει η μπουμπού έχει μεγαλώσει πολύ ε; Δώσε της πολλά φιλιά!! Εμείς μπαινουμε στους 8μηνες βγάλαμε και δοντάκι. 

Στην ίδια φάση με εσένα ήμουν και είμαι άνεργη τώρα. Περιμένω να ξεκινήσω κάτι στο χαλαρό γτ δεν μπορώ προς το παρόν σε φουλ μερες και ωράρια, δεν μπορεί η μαμά μου να μου τον κράτα όλες τις μέρες. Για αυτό έλεγα πως δεν ξέρω για δεύτερο γτ είναι μόνος του τώρα ο άντρας μου και στενοχωριεμαι. Είμαστε καλά δόξα τω Θεό απλώς δεν έχουμε την άνεση του να κάνουμε πράγματα όπως πριν.  παρόλο που αφήνεις πολύ πίσω τον εαυτό σου πίστεψε με δεν σε νοιάζει καθόλου. 

Καλημέρα Κική μου! Ναι είναι δύσκολο αν δεν έχεις βοήθεια και αν δεν έχεις μια σταθερή δουλειά με ενσημα. Τουλάχιστον ένας απ'τους δύο να έχει κάτι σταθερό κάπως παλεύεται. Εμείς θα έχουμε ευτυχώς βοήθεια και από γονείς. Όσο το οικονομικό θα τα βγάλουμε λίγο δύσκολα πέρα αλλά όπως είπες αυτό είναι το τελευταίο που σε νοιάζει όταν θα έχεις το μικρό σου αγκαλιά. 

πρίν από 15 λεπτά , EugenJen είπε:

Τώρα πάω για 1/2 επόμενη περίοδο!! Λογικό είναι όσο περνάει ο καιρός ,έρχεται λιιιγη στεναχώρια παραπάνω , αρχίζεις να σκέφτεσαι διάφορα, νομίζω όλες μας!! Αλλά είπαμε αρχή είναι ακόμα , Τώρα και οι δυο μας βουρ στις επαφές,έρχεται το καλό κομμάτι:grin:

@Vaso11.4.11εγω εργάζομαι κανονικά με ενσημα και ασφάλιση αλλά δυστυχώς δεν θα έχω την πολυτέλεια να λείψω όσο θέλω όταν με το καλό έρθει το μπεμπέ, αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι γιατί με πιάνει άγχος!

Καλημέρα Ευγενεία μου. Τουλάχιστον έχεις ασφάλιση μωρέ αυτό είναι σημαντικό. Και ξέρεις ότι θα έχεις κ δουλίτσα και μετά τη γέννα. Εγώ επειδή κάνω φύλαξη σε παιδάκια ιδιωτικά σε σπίτια, όταν με το καλό μείνω έγκυος θα μείνω όσο αντέξω και μετά θα φύγω. Οπότε θα είμαι άνεργη χωρίς απολαβές και όταν με το καλό μεγαλώσει λίγο το μωρό θα πρέπει να ψάχνω για καινούργια δουλειά.

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου να χαίρεσαι την κορούλα σου!!

Λυπάμαι για τις απώλειες σου.Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έρθει και δεύτερο μωράκι σου!Μείνε στην παρέα μας αν θες να τα λέμε!!!!

Βάσω μου δεν μπορείς να ζητήσεις να ξεκινήσει να σε ασφαλίζει; Ότι φτάσαμε να ζητάμε αυτά που δικαιωμαστε ; Αν είναι δυνατόν. Εγώ είμαι από τις τυχερές.Δουλευω ιδιωτικά και ότι δικαιουμε θα το πάρω κανονικά.

Καλημέρα Ελένη μου! Δεν μπορώ γιατί εγώ κάνω φύλαξη και δημιουργική απασχόληση σε παιδάκια σε σπίτια. Οπότε σε σπίτι μόνο εργόσημα μπορούν να σου κολλήσουν που δεν είναι το ίδιο με τα ενσημα. Δεν δικαιούσαι επιδόματα ούτε άδειες κλπ. 

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Α εγώ 5/2 περιμενω κοντα είμαστε 

 

εγω κορίτσια δουλεύω κ γω ιδιωτικά αλλά ο αντρασ Μου έχει επιχειρήσεις όποτε πάω κ κει κάποιες φορές!!

εγω έχω ιδιωτικη ασφάλιση και θα πάρω ότι δικαίουμαι..έχω την επιλογή να σταματήσω αν θέλω όπως μου το ζητάει εκείνος δηλαδή όταν θα κάνω παιδί αλλά δε ξέρω 

Κ εμένα το ίδιο αλλά εγώ εκνευρίζομαι όταν μου το λένε αυτό.Εννοειται πηγαίνω κ βοηθάω τον άντρα μου συνέχεια στην επιχείρηση του ,αλλά το επάγγελμα μου το επέλεξα και μου αρέσει κ δεν θέλω να το αφήσω.ούτε για αστείο δεν το συζητώ!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κ εμένα το ίδιο αλλά εγώ εκνευρίζομαι όταν μου το λένε αυτό.Εννοειται πηγαίνω κ βοηθάω τον άντρα μου συνέχεια στην επιχείρηση του ,αλλά το επάγγελμα μου το επέλεξα και μου αρέσει κ δεν θέλω να το αφήσω.ούτε για αστείο δεν το συζητώ!

Το σημαντικό κορίτσια είναι ότι έχετε δουλειές με ασφάλιση και απολαβές και ότι έχετε το περιθώριο να μείνετε σπίτι εφόσον και εάν το επιθυμείτε χωρίς να χάσετε τις εισφορες σας. Εγώ δυστυχώς εφόσον άργησα να στείλω βιογραφικά σε παιδικούς σταθμούς για να είμαι κάπου με ασφάλιση και να μην έχω θέμα σε περίπτωση εγκυμοσύνης, είμαι τώρα ιδιωτικά σε σπίτια και δεν δικαιούμαι τπτ. Πολύ απλά όταν μείνω έγκυος και δεν μπορώ άλλο να πηγαίνω στη δουλειά θα πρέπει να την αφήσω και θα βρουν άλλη κοπέλα. Δεν θα περιμένουν εμένα. Οπότε εγώ μετά θα είμαι έγκυος άνεργη χωρίς εισφορές και μετά θα τρέχω να βρω νέα δουλειά.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...