Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Elina444 είπε:

Ναι απλα ακουω για τιμες πολυ πιο υψηλες και αναρωτιεμαι!

Ναι με περιμενει την παρασκευη μια χαρα μου ειπε παμε.

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά πάνε. Στο λέει και ο γιατρός οπότε χαλάρωσε..!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Το σημαντικό κορίτσια είναι ότι έχετε δουλειές με ασφάλιση και απολαβές και ότι έχετε το περιθώριο να μείνετε σπίτι εφόσον και εάν το επιθυμείτε χωρίς να χάσετε τις εισφορες σας. Εγώ δυστυχώς εφόσον άργησα να στείλω βιογραφικά σε παιδικούς σταθμούς για να είμαι κάπου με ασφάλιση και να μην έχω θέμα σε περίπτωση εγκυμοσύνης, είμαι τώρα ιδιωτικά σε σπίτια και δεν δικαιούμαι τπτ. Πολύ απλά όταν μείνω έγκυος και δεν μπορώ άλλο να πηγαίνω στη δουλειά θα πρέπει να την αφήσω και θα βρουν άλλη κοπέλα. Δεν θα περιμένουν εμένα. Οπότε εγώ μετά θα είμαι έγκυος άνεργη χωρίς εισφορές και μετά θα τρέχω να βρω νέα δουλειά.

Μην τα σκέφτεσαι τώρα αγάπη μου και στενοχωριεσαι θα δεις θα βρεις μετα πάλι δουλίτσα και θα είναι όλα μια χαρά. Το παν είναι να είμαστε γέροι να μπορούμε να δουλέψουμε από εκεί κ έπειτα θα βρούμε αν θέλεις λένε να δουλέψεις βρίσκεις. Είναι πολύ σημαντικό το ότι υπάρχει βοήθεια από τους γονείς και εμάς μας βοηθούν, δεν έχει χρειαστεί οικονομικά αλλά βοηθούν κ προσφέρουν σε πολλά άλλα σημαντικά. 

Εγω τώρα θα δουλέψω πάλι σε συγγενή μου το μαγαζί 3μερες αρχικά κ μετά παραπάνω.Εστω να βγάζω ένα χαρτζιλίκι. 

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@~Κική~ μου καλημέρα! Τι έκπληξη και τι χαρά! Και τι συγκίνηση!Κοιτα να δεις που ξαναμαζευομαστε σιγά σιγά!! Βγάζει δοντάκι ο κούκλος σου! Πω πω πως πέρασε ο καιρός!! Καλή αρχή εύχομαι και γενικα καλή τυχη υγεία και αγάπη στο μωρό σου και σε εσας! Κι εμενα η κουκλα βγάζει δοντάκια και ως τώρα έχει 12! 

Ο γιατρος δεν είπε και πολλά. Περιμενουμε να δούμε τα αποτελέσματα του καρυοτυπου τον οποίο αποφάσισε ο ίδιος να κανει γιατί του έκανε εντύπωση που τη μια μέρα ειδε ένα φασολάκι με δυνατό χτυπο  καρδιάς και μου ειπ αυτό θ πάει τελεια. Και την επόμενη κιολας μέρα σταμάτησε η καρδιά του σύμφωνα με τον υπέρηχο. Εγώ θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες από τώρα γιατί η μικρή μου είναι παιδί ενός μήνα μετά την απόξεση και όπως θυμάσαι πήγαν όλα τελεια. Βέβαια εκεί είχα τον Θεό μαζί μου αλλά προσεύχομαι να είναι και τώρα! Κοντεύω και τα 38 και ο αντρας 42 κι αναρωτιέμαι μήπως έχουν να κάνουν και με αυτό οι αποβολές. 

Εσεις δεν κατάλαβα. Θα προσπαθήσετε τώρα; 

Κορίτσι μου και εγώ να δεις πόσο συγκινήθηκα.. Να είσαι καλά εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου και η κούκλα σου να είναι γερή!! 12 δοντάκια ουυυ τρελλα θα είναι Φίλησε την! 

Καλά έκανε ο γιατρός και το εξέτασε να είστε απόλυτα σίγουροι για τον λόγο χρειάζεται κ αυτό. Αν θέλεις να ξεκινήσεις άμεσα και έχεις το οκ να το κάνεις και ο Θεός θα είναι μαζί σου και θα πάμε όλα καλά! Όσο για την ηλικία η αποβολή δεν κάνει διάκριση και από εκεί και έπειτα παίζουν κ άλλα ρόλο αλλά ξέρουμε καλά πως τις περισσότερες φορές είναι τυχαίο και η φύση προλαμβάνει. Απλά όσο μεγαλώνουμε στενεύουν τα χρονικά περιθώρια. Πάντως εμένα με αγχώνει που έκλεισα τα 38 και όταν ο μικρός θα είναι 20 και θα γυρνάει δεν θα με θέλει μαζί του για κάνα ποτό χαχαχ. Για να μην σκεφται ότι μεγαλώνω και θα είναι μόνο του κ κλάψω σκέφτομαι αυτά να γελάω. Και δεύτερο παιδάκι για αυτό θέλω. Δεν προσπαθούμε μια κουβέντα στα γρήγορα έχει γίνει. Να γίνει ενός και βλέπουμε μετά . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Μην τα σκέφτεσαι τώρα αγάπη μου και στενοχωριεσαι θα δεις θα βρεις μετα πάλι δουλίτσα και θα είναι όλα μια χαρά. Το παν είναι να είμαστε γέροι να μπορούμε να δουλέψουμε από εκεί κ έπειτα θα βρούμε αν θέλεις λένε να δουλέψεις βρίσκεις. Είναι πολύ σημαντικό το ότι υπάρχει βοήθεια από τους γονείς και εμάς μας βοηθούν, δεν έχει χρειαστεί οικονομικά αλλά βοηθούν κ προσφέρουν σε πολλά άλλα σημαντικά. 

Εγω τώρα θα δουλέψω πάλι σε συγγενή μου το μαγαζί 3μερες αρχικά κ μετά παραπάνω.Εστω να βγάζω ένα χαρτζιλίκι. 

Κορίτσι μου και εγώ να δεις πόσο συγκινήθηκα.. Να είσαι καλά εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου και η κούκλα σου να είναι γερή!! 12 δοντάκια ουυυ τρελλα θα είναι Φίλησε την! 

Καλά έκανε ο γιατρός και το εξέτασε να είστε απόλυτα σίγουροι για τον λόγο χρειάζεται κ αυτό. Αν θέλεις να ξεκινήσεις άμεσα και έχεις το οκ να το κάνεις και ο Θεός θα είναι μαζί σου και θα πάμε όλα καλά! Όσο για την ηλικία η αποβολή δεν κάνει διάκριση και από εκεί και έπειτα παίζουν κ άλλα ρόλο αλλά ξέρουμε καλά πως τις περισσότερες φορές είναι τυχαίο και η φύση προλαμβάνει. Απλά όσο μεγαλώνουμε στενεύουν τα χρονικά περιθώρια. Πάντως εμένα με αγχώνει που έκλεισα τα 38 και όταν ο μικρός θα είναι 20 και θα γυρνάει δεν θα με θέλει μαζί του για κάνα ποτό χαχαχ. Για να μην σκεφται ότι μεγαλώνω και θα είναι μόνο του κ κλάψω σκέφτομαι αυτά να γελάω. Και δεύτερο παιδάκι για αυτό θέλω. Δεν προσπαθούμε μια κουβέντα στα γρήγορα έχει γίνει. Να γίνει ενός και βλέπουμε μετά . 

Ευχαριστώ πάρα πολύ Κική μου για τα καλά σου λόγια και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι ότι τα σκεφτόμουν πάρα πολύ αυτά για ένα διάστημα κ είχα τρελαθεί. Αλλά ευτυχώς σκεφτήκαμε κάποια πράγματα πιο χαλαρά κ ηρέμησα. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Μην τα σκέφτεσαι τώρα αγάπη μου και στενοχωριεσαι θα δεις θα βρεις μετα πάλι δουλίτσα και θα είναι όλα μια χαρά. Το παν είναι να είμαστε γέροι να μπορούμε να δουλέψουμε από εκεί κ έπειτα θα βρούμε αν θέλεις λένε να δουλέψεις βρίσκεις. Είναι πολύ σημαντικό το ότι υπάρχει βοήθεια από τους γονείς και εμάς μας βοηθούν, δεν έχει χρειαστεί οικονομικά αλλά βοηθούν κ προσφέρουν σε πολλά άλλα σημαντικά. 

Εγω τώρα θα δουλέψω πάλι σε συγγενή μου το μαγαζί 3μερες αρχικά κ μετά παραπάνω.Εστω να βγάζω ένα χαρτζιλίκι. 

Κορίτσι μου και εγώ να δεις πόσο συγκινήθηκα.. Να είσαι καλά εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου και η κούκλα σου να είναι γερή!! 12 δοντάκια ουυυ τρελλα θα είναι Φίλησε την! 

Καλά έκανε ο γιατρός και το εξέτασε να είστε απόλυτα σίγουροι για τον λόγο χρειάζεται κ αυτό. Αν θέλεις να ξεκινήσεις άμεσα και έχεις το οκ να το κάνεις και ο Θεός θα είναι μαζί σου και θα πάμε όλα καλά! Όσο για την ηλικία η αποβολή δεν κάνει διάκριση και από εκεί και έπειτα παίζουν κ άλλα ρόλο αλλά ξέρουμε καλά πως τις περισσότερες φορές είναι τυχαίο και η φύση προλαμβάνει. Απλά όσο μεγαλώνουμε στενεύουν τα χρονικά περιθώρια. Πάντως εμένα με αγχώνει που έκλεισα τα 38 και όταν ο μικρός θα είναι 20 και θα γυρνάει δεν θα με θέλει μαζί του για κάνα ποτό χαχαχ. Για να μην σκεφται ότι μεγαλώνω και θα είναι μόνο του κ κλάψω σκέφτομαι αυτά να γελάω. Και δεύτερο παιδάκι για αυτό θέλω. Δεν προσπαθούμε μια κουβέντα στα γρήγορα έχει γίνει. Να γίνει ενός και βλέπουμε μετά . 

Άντε βρε που νιώθεις μεγάλη! Εγώ όταν με ρωτάνε την ηλικία μου και λέω στα 38 γνωρίζω εκείνη την ώρα πως λέω μια πολύ μικρή ηλικία! Αλήθεια είμαστε πολύ πολύ νέες! Τα ωάρια καμία φορά δεν συμβαδίζουν με αυτό αλλά η ενέργεια και η διάθεση είναι αλλο πράγμα! Φαντάζεσαι τώρα τον εαυτό σου στα 58 και λες πωωω μεγάλη που θα είμαι και όταν φτάσεις αυτή την ηλικία λες «καλά εγώ τωρα ειμαι 58 χρόνων; Εγώ νιώθω τζοβενο!» Και είναι αλήθεια γιατί μπορεί ο Θεός να σου δώσει αλλά 40 χρόνια να ζησεις! 

Αντε ψήσε τον άντρα σου να είμαστε πάλι μαζί εγκυουλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Άντε βρε που νιώθεις μεγάλη! Εγώ όταν με ρωτάνε την ηλικία μου και λέω στα 38 γνωρίζω εκείνη την ώρα πως λέω μια πολύ μικρή ηλικία! Αλήθεια είμαστε πολύ πολύ νέες! Τα ωάρια καμία φορά δεν συμβαδίζουν με αυτό αλλά η ενέργεια και η διάθεση είναι αλλο πράγμα! Φαντάζεσαι τώρα τον εαυτό σου στα 58 και λες πωωω μεγάλη που θα είμαι και όταν φτάσεις αυτή την ηλικία λες «καλά εγώ τωρα ειμαι 58 χρόνων; Εγώ νιώθω τζοβενο!» Και είναι αλήθεια γιατί μπορεί ο Θεός να σου δώσει αλλά 40 χρόνια να ζησεις! 

Αντε ψήσε τον άντρα σου να είμαστε πάλι μαζί εγκυουλες!

Καλημέρα αγάπη, έχεις δίκιο κ εγώ μια χαρα νιώθω έπεσα και σε καλό γενετικό και δεν φαίνεται χαχα. Γενικότερα πάντως αυτή η ηλικία έχει και πολλά θετικά. Από εκεί κ έπειτα είναι πως νιώθεις, στα 58 λοιπόν πρώτα ο Θεός πιστεύω θα είμαι πιο "τρελή" από τον γιο μου. 

Για να δούμε θα τον ψήσω; Αλλιώς θα το πάμε όπως τότε θα κάνεις την αρχή! 

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ Κική μου για τα καλά σου λόγια και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι ότι τα σκεφτόμουν πάρα πολύ αυτά για ένα διάστημα κ είχα τρελαθεί. Αλλά ευτυχώς σκεφτήκαμε κάποια πράγματα πιο χαλαρά κ ηρέμησα. 

Καλημέρα καλή μου. Είναι λογικό να τα σκέφτεσαι αλλά θα δεις ότι όλα αυτά έχουν την λύση. Χαίρομαι που ηρέμησες. Αν θέλεις πες μου κάτι για σένα, προσπαθείς καιρό; Αν διάβασα σωστά θα ξεκινήσεις αργότερα. Υπάρχει κάποιο θέμα; Αν θέλεις φυσικά μου λες 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα αγάπη, έχεις δίκιο κ εγώ μια χαρα νιώθω έπεσα και σε καλό γενετικό και δεν φαίνεται χαχα. Γενικότερα πάντως αυτή η ηλικία έχει και πολλά θετικά. Από εκεί κ έπειτα είναι πως νιώθεις, στα 58 λοιπόν πρώτα ο Θεός πιστεύω θα είμαι πιο "τρελή" από τον γιο μου. 

Για να δούμε θα τον ψήσω; Αλλιώς θα το πάμε όπως τότε θα κάνεις την αρχή! 

Καλημέρα καλή μου. Είναι λογικό να τα σκέφτεσαι αλλά θα δεις ότι όλα αυτά έχουν την λύση. Χαίρομαι που ηρέμησες. Αν θέλεις πες μου κάτι για σένα, προσπαθείς καιρό; Αν διάβασα σωστά θα ξεκινήσεις αργότερα. Υπάρχει κάποιο θέμα; Αν θέλεις φυσικά μου λες 

Καλημέρα Κική μου! Εγώ δεν προσπαθώ ακόμα γιατί τον Ιούλιο παντρευομαστε με τον αρραβωνιαστικο μου. Απλά επειδή θέλω παααρα πολύ παιδάκι εδώ και 1-2 χρονιά και το έχω συνέχεια στο μυαλό μου παρακολουθώ όλα αυτά τα φόρουμ και σκεφτόμουν μήπως ξεκινήσουμε προσπάθειες λίγο πριν το γάμο. Αλλά με συμβούλεψαν εδώ τα κορίτσια να περιμένω καλύτερα γιατί σε περίπτωση δύσκολης εγκυμοσύνης δεν θα ευχαριστηθώ τον γάμο μου ο οποίος θα γίνει και στην πόλη μου που είναι μακρυά απ'την Αθήνα όπου μένουμε τώρα. Και συμφώνησε κ ο γυναικολόγος μου σε αυτό. Οπότε αναμονή προσπαθειών μέχρι τον Ιούλιο :)


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα αγάπη, έχεις δίκιο κ εγώ μια χαρα νιώθω έπεσα και σε καλό γενετικό και δεν φαίνεται χαχα. Γενικότερα πάντως αυτή η ηλικία έχει και πολλά θετικά. Από εκεί κ έπειτα είναι πως νιώθεις, στα 58 λοιπόν πρώτα ο Θεός πιστεύω θα είμαι πιο "τρελή" από τον γιο μου. 

Για να δούμε θα τον ψήσω; Αλλιώς θα το πάμε όπως τότε θα κάνεις την αρχή! 

Καλημέρα καλή μου. Είναι λογικό να τα σκέφτεσαι αλλά θα δεις ότι όλα αυτά έχουν την λύση. Χαίρομαι που ηρέμησες. Αν θέλεις πες μου κάτι για σένα, προσπαθείς καιρό; Αν διάβασα σωστά θα ξεκινήσεις αργότερα. Υπάρχει κάποιο θέμα; Αν θέλεις φυσικά μου λες 

Άντε μακάρι να κάνω την αρχή και εσυ ακόλουθα! Σε καμία εβδομάδα βάζω μπρος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα Κική μου! Εγώ δεν προσπαθώ ακόμα γιατί τον Ιούλιο παντρευομαστε με τον αρραβωνιαστικο μου. Απλά επειδή θέλω παααρα πολύ παιδάκι εδώ και 1-2 χρονιά και το έχω συνέχεια στο μυαλό μου παρακολουθώ όλα αυτά τα φόρουμ και σκεφτόμουν μήπως ξεκινήσουμε προσπάθειες λίγο πριν το γάμο. Αλλά με συμβούλεψαν εδώ τα κορίτσια να περιμένω καλύτερα γιατί σε περίπτωση δύσκολης εγκυμοσύνης δεν θα ευχαριστηθώ τον γάμο μου ο οποίος θα γίνει και στην πόλη μου που είναι μακρυά απ'την Αθήνα όπου μένουμε τώρα. Και συμφώνησε κ ο γυναικολόγος μου σε αυτό. Οπότε αναμονή προσπαθειών μέχρι τον Ιούλιο :)

Τέλεια οπότε χαλάρωσε και ευχαριστήσου αυτή την περίοδο ξεγνοιασιάς με τον αντρουλη σου! ❤️

Just now, P.L.L. είπε:

Άντε μακάρι να κάνω την αρχή και εσυ ακόλουθα! Σε καμία εβδομάδα βάζω μπρος!

Με το καλό!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα....Και αύριο με ανυπομονησία ραντεβού στον γιατρό....με λιγο άγχος...

Όλα τέλεια θα πάνε!!να μην έχεις άγχος ,να χαρείς τις στιγμές που ζεις! Τι ώρα θα πας στον γιατρό να περιμένουμε τα νέα σου;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Όλα τέλεια θα πάνε!!να μην έχεις άγχος ,να χαρείς τις στιγμές που ζεις! Τι ώρα θα πας στον γιατρό να περιμένουμε τα νέα σου;;

Στις εφτά το απόγευμα...σε ευχαριστώ πολύ Ευγενία μου...μακάρι...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα....Και αύριο με ανυπομονησία ραντεβού στον γιατρό....με λιγο άγχος...

Κοπέλα μου γιατί πας τόσο νωρίς στον γιατρό; Συγγνώμη που ανακατεύομαι αλλά ποσων εβδομάδων είσαι; Οι υπέρηχοι φέρνουν μπερδέματα κι ανησυχίες όταν γίνονται νωρίς. Καλυτερα μετά τις 6-7 εβδομαδες να ακούσεις και καρδούλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Άντε βρε που νιώθεις μεγάλη! Εγώ όταν με ρωτάνε την ηλικία μου και λέω στα 38 γνωρίζω εκείνη την ώρα πως λέω μια πολύ μικρή ηλικία! Αλήθεια είμαστε πολύ πολύ νέες! Τα ωάρια καμία φορά δεν συμβαδίζουν με αυτό αλλά η ενέργεια και η διάθεση είναι αλλο πράγμα! Φαντάζεσαι τώρα τον εαυτό σου στα 58 και λες πωωω μεγάλη που θα είμαι και όταν φτάσεις αυτή την ηλικία λες «καλά εγώ τωρα ειμαι 58 χρόνων; Εγώ νιώθω τζοβενο!» Και είναι αλήθεια γιατί μπορεί ο Θεός να σου δώσει αλλά 40 χρόνια να ζησεις! 

Αντε ψήσε τον άντρα σου να είμαστε πάλι μαζί εγκυουλες!

 

2 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα αγάπη, έχεις δίκιο κ εγώ μια χαρα νιώθω έπεσα και σε καλό γενετικό και δεν φαίνεται χαχα. Γενικότερα πάντως αυτή η ηλικία έχει και πολλά θετικά. Από εκεί κ έπειτα είναι πως νιώθεις, στα 58 λοιπόν πρώτα ο Θεός πιστεύω θα είμαι πιο "τρελή" από τον γιο μου. 

Για να δούμε θα τον ψήσω; Αλλιώς θα το πάμε όπως τότε θα κάνεις την αρχή! 

Καλημέρα καλή μου. Είναι λογικό να τα σκέφτεσαι αλλά θα δεις ότι όλα αυτά έχουν την λύση. Χαίρομαι που ηρέμησες. Αν θέλεις πες μου κάτι για σένα, προσπαθείς καιρό; Αν διάβασα σωστά θα ξεκινήσεις αργότερα. Υπάρχει κάποιο θέμα; Αν θέλεις φυσικά μου λες 

Αα κοριτσια, παθουσαααα κ εγω τα 38 εκλεισα!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...