Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 said:

@Fofi29 Φώφη μου εσύ πως είσαι με τα συμπτώματα; Βλέπω ότι σε ταλαιπωρούν λίγο, γιατί μπαίνω κάθε μέρα και βλέπω τα νέα σας. Υπομονή, είναι αυτή η περιοδος που όμως αξίζει να την περάσουμε όλες οι γυναίκες και ας μας ταλαιπωρήσει!

Καλησπέρα Ιωάννα μου και καλώς ήρθες! Είναι δύσκολη όλη αυτή η αναμονή, το φαντάζομαι και ας μην έχω ξεκινήσει εγώ ακόμα τις προσπάθειες! Κάθε μωράκι έρχεται στην ώρα του και στην πιο κατάλληλη στιγμή, όποτε θα έρθει και για σας και για όλες τις κοπέλες εδώ! Εγώ πάντως σου εύχομαι από καρδιάς να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας και να κρατήσετε σύντομα ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!!! :wub:

@Vaso11.4.11

Ευχαριστώ πολύ πολύ, πραγματικά εύχομαι σε όλες τις γυναίκες να γίνει η επιθυμία τους πραγματικότητα. 'Οσο αφορά τη θερμομέτρηση, εγώ προσωπικά κρατάω πλάνο κάθε πρωί πριν σηκωθώ μετράω θερμοκρασία και έτσι ξέρω ακριβώς πότε είχα ωορηξία και πότε θα μου έρθει περίοδος. Όταν έχω πολλούς μήνες καθυστέρηση (λόγω των ορμονικών μου) δεν αυξάνεται ποτέ που σημαίνει ότι δε κάνω ωορρηξία. Τώρα τη ποιότητα ωορρηξίας δε νομίζω ότι τη δείχνει. Συνήθεια είναι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα η εβδομάδα δεν ξεκίνησε κ τόσο καλά, ελπίζω να φτιάξει όσο περνάει!

@Elenhkon σωστά  κορίτσι μου, βάσει ωορρηξίας είναι να έρθει Πέμπτη , κανονικά ήταν για Σάββατο! δυστυχώς δεν έχω κ ελπίδες έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου, τίποτα το διαφορετικό.

@Emylia αφού ανέβηκε λογικά έκανες αργά ωορρηξία συνέχισε να μετράς μέχρι να σου έρθει (η να μην έρθει) τουλάχιστον να δεις πως λειτουργεί ο οργανισμός σου

@Mariamaraki καλώς ήρθες κοπέλα μου, εύχομαι να είμαστε όντως γουρλιδικη ομάδα να έχεις καλά νέα μας πεις!!πόσο καιρό προσπαθείς μετά την ατυχία σου;;

Μη κοιτάς συμπτώματα...Γενικά μοιάζουν με εκείνα της εγκυμοσύνης από ότι λένε.οποτε δεν είναι τίποτα απόλυτο.Θευικη σκέψη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 

@Mariamaraki καλώς ήρθες κοπέλα μου, εύχομαι να είμαστε όντως γουρλιδικη ομάδα να έχεις καλά νέα μας πεις!!πόσο καιρό προσπαθείς μετά την ατυχία σου;;

Μετά την ατυχία προσπαθούμε περιπου 7 μήνες και τίποτα... και ανησυχώ λιγάκι.. βέβαια ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας προληπτικά αλλά βγήκε εντάξει.. και ενδοκρινολογικες μιας και εχω θυρεοειδή αλλά είναι όλα ρυθμισμένα... Τώρα κορίτσι μου βλέπουμε τι να πω !!! Περιμένω να περάσουν 2-3 μερούλες να αρχίσω να χαιρομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon said:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες και εσυ! Εγώ ξέρω πολλές γυναίκες με πολυκυστικες και θυρεοειδή και έχουν κάνει μια χαρά παιδάκια και πολύ γρήγορα μάλιστα! Είσαι ακόμα στην αρχή και εσύ! Μην αγχώνεσαι! Μπορείς να παρακολουθείς την ωορρηξια σου με υπέρηχο στον γυναικολόγο ή τεστακια ωορρηξιας. Αυτά που σου έδωσε ο γιατρός θα σε βοηθήσουν πιστεύω. Θετική σκέψη και θα γίνει το θαυματακι μας σύντομα!! Εδώ θα λέμε τα νέα μας!! 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Πρέπει να χαλαρώσουμε! Και εσύ προσπάθησε να απολαύσεις αυτή τη περίοδο προετοιμασίας του γάμου!Όλες οι φάσεις της ζωής έχουν άγχος τελικά απλά πάντα το αποτέλεσμα μας ανταμοίβει και θα τα θυμόμαστε μετά με νοσταλγία!

@Elenhkon Εσείς να υποθέσω ότι δεν έχετε κάποιο θέμα και έχετε σταθερό κυκλο σωστά?

Πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσες φορές αν επιτρέπεται? Ξέρω ότι δε παιζει ρόλο και  σημασία έχει η ψυχολογία σε αυτά τα θέματα αλλά κουβέντα να γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Μη κοιτάς συμπτώματα...Γενικά μοιάζουν με εκείνα της εγκυμοσύνης από ότι λένε.οποτε δεν είναι τίποτα απόλυτο.Θευικη σκέψη!

Μακάρι ! Ναι  ναι θετική σκέψη, η ελπίδα υπάρχει μέχρι τελευταία στιγμή

Just now, Mariamaraki είπε:

Μετά την ατυχία προσπαθούμε περιπου 7 μήνες και τίποτα... και ανησυχώ λιγάκι.. βέβαια ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας προληπτικά αλλά βγήκε εντάξει.. και ενδοκρινολογικες μιας και εχω θυρεοειδή αλλά είναι όλα ρυθμισμένα... Τώρα κορίτσι μου βλέπουμε τι να πω !!! Περιμένω να περάσουν 2-3 μερούλες να αρχίσω να χαιρομαι

Να μην ανησυχείς ειδικά αφού έκανες κ εξετάσεις, το άγχος είναι σημαντικό πρέπει όλες να το καταλάβουμε κ να χαλαρώσουμε! Εύχομαι σε 2 μέρες να στείλεις ένα θετικότατο τέστ

πρίν από 3 λεπτά , IOANNAGEN είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια, σαν καινούργια και γω εδώ να σας πω την ιστορία μου.

Εμείς προσπαθούμε για μωράκι από τον Σεπτέμβριο αλλά επειδή έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή έχω πολύ ακατάστατο και πολλέσ φορές ανοωρρυκτικό κύκλο. Χάλια μάυρα δλδ.

Ο Γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάρω serpafar-ovitrelle   και τώρα είμαι στο 2ο κύκλο προσπαθειών και ελπίζω να νιώσω και γω αυτό το θαύμα που λέτε όλες σας.

Καλώς ήρθες κ εσύ κορίτσι μου!! Πολυκυστικες έχω κ εγώ ευτυχώς όμως με σταθερό κύκλο! 

Δεν γνωρίζω καθόλου την θεραπεία που σου έδωσε ο γιατρός είναι για να σου σταθεροποιηθεί ο κύκλος;;εύχομαι σύντομα να έχεις καλά αποτελέσματα!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό πρέπει να χαλαρώσουμε και όλα θα έρθουν!!! Θα τα καταφέρουμε!! Και εγώ πολυκυστικες αλλά με σταθερό κύκλο και δεν μου έχουν δώσει κάποια θεραπεία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Μετά την ατυχία προσπαθούμε περιπου 7 μήνες και τίποτα... και ανησυχώ λιγάκι.. βέβαια ο γιατρός μου μου είχε πει να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας προληπτικά αλλά βγήκε εντάξει.. και ενδοκρινολογικες μιας και εχω θυρεοειδή αλλά είναι όλα ρυθμισμένα... Τώρα κορίτσι μου βλέπουμε τι να πω !!! Περιμένω να περάσουν 2-3 μερούλες να αρχίσω να χαιρομαι

Γειά σου κούκλα μου με το καλό να ανακοινώσεις ότι περιμένεις μπεμπέ!! Είχα και εγώ μια ατυχία στις 13 εβδομάδες και ξανά έμεινα έπειτα από έξι μήνες έπειτα από εξετάσεις που έδειχναν ορμονικα θέματα που θα δυσκολευαν και καπακι 2 βιοχημικες εγκυμοσύνες. Και όμως όλα πήγαν καλά κ έχω αγκαλιά τον έρωτα της ζωής μου!! Έχε πίστη και υπομονή και θα δεις πως θα έρθει το μωράκι σας! Μπορεί ήδη να έχει έρθει❤️

Γειά σας αγάπες μου σε όλες έχω να πω απλά να έχετε πίστη, θετική σκέψη και όλα θα γίνουν! Όσο γραφικό και αν ακούγεται θα με θυμηθείτε και κάποια στιγμή θα τα λέτε εσείς σε κορίτσια που προσπαθούν. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

@Fofi29 Φώφη μου εσύ πως είσαι με τα συμπτώματα; Βλέπω ότι σε ταλαιπωρούν λίγο, γιατί μπαίνω κάθε μέρα και βλέπω τα νέα σας. Υπομονή, είναι αυτή η περιοδος που όμως αξίζει να την περάσουμε όλες οι γυναίκες και ας μας ταλαιπωρήσει!

Καλησπέρα Ιωάννα μου και καλώς ήρθες! Είναι δύσκολη όλη αυτή η αναμονή, το φαντάζομαι και ας μην έχω ξεκινήσει εγώ ακόμα τις προσπάθειες! Κάθε μωράκι έρχεται στην ώρα του και στην πιο κατάλληλη στιγμή, όποτε θα έρθει και για σας και για όλες τις κοπέλες εδώ! Εγώ πάντως σου εύχομαι από καρδιάς να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας και να κρατήσετε σύντομα ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!!! :wub:

Βάσω μου με ταλαιπωρούν αρκετά.. Αλλά χαλάλι...Τώρα είμαι στην αίθουσα αναμονής με άγχος αρκετό για να ακούσω καρδούλα...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Fofi29 είπε:

Βάσω μου με ταλαιπωρούν αρκετά.. Αλλά χαλάλι...Τώρα είμαι στην αίθουσα αναμονής με άγχος αρκετό για να ακούσω καρδούλα...

Υπομονη κοριτσι μου!!! Θα περασει ο καιρος γρήγορα και μετα θα εχεις το ζουζουνακι σου αγκαλια! Αχ, τι ωραια, για πες εντυπώσεις!!! Φαντάζομαι ένιωσες απίστευτα συναισθήματα!!! 

Και για πες... κοριτσάκι ή αγοράκι; τι προαίσθημα έχεις;:wub:

4 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες και εσυ! Εγώ ξέρω πολλές γυναίκες με πολυκυστικες και θυρεοειδή και έχουν κάνει μια χαρά παιδάκια και πολύ γρήγορα μάλιστα! Είσαι ακόμα στην αρχή και εσύ! Μην αγχώνεσαι! Μπορείς να παρακολουθείς την ωορρηξια σου με υπέρηχο στον γυναικολόγο ή τεστακια ωορρηξιας. Αυτά που σου έδωσε ο γιατρός θα σε βοηθήσουν πιστεύω. Θετική σκέψη και θα γίνει το θαυματακι μας σύντομα!! Εδώ θα λέμε τα νέα μας!! 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Πρέπει να χαλαρώσουμε! Και εσύ προσπάθησε να απολαύσεις αυτή τη περίοδο προετοιμασίας του γάμου!Όλες οι φάσεις της ζωής έχουν άγχος τελικά απλά πάντα το αποτέλεσμα μας ανταμοίβει και θα τα θυμόμαστε μετά με νοσταλγία!

Έτσι ακριβώς είναι Ελένη μου!!! Εξάλλου πάνω κάτω οι περισσοτερες γυναίκες που έχω ακούσει, προσπαθούσαν για κάποιους μήνες μέχρι να έρθει το πολυποθητο μωράκι και εσείς όλες είστε ακόμα στην αρχή! Οπότε μόνο αισιοδοξία και ηρεμία! Όσο γίνεται.. 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Υπομονη κοριτσι μου!!! Θα περασει ο καιρος γρήγορα και μετα θα εχεις το ζουζουνακι σου αγκαλια! Αχ, τι ωραια, για πες εντυπώσεις!!! Φαντάζομαι ένιωσες απίστευτα συναισθήματα!!! 

Και για πες... κοριτσάκι ή αγοράκι; τι προαίσθημα έχεις;:wub:

Έτσι ακριβώς είναι Ελένη μου!!! Εξάλλου πάνω κάτω οι περισσοτερες γυναίκες που έχω ακούσει, προσπαθούσαν για κάποιους μήνες μέχρι να έρθει το πολυποθητο μωράκι και εσείς όλες είστε ακόμα στην αρχή! Οπότε μόνο αισιοδοξία και ηρεμία! Όσο γίνεται.. 

Καλημέρα κορίτσια...περιττό να σας πω ότι σήμερα έτρεμα ολόκληρη όταν ξεκίνησε ο κολπικος..πρώτον από την Ραγδαία ανάπτυξη του που πριν 2 εβδομάδες εβλεπες μια τέλεια και τώρα μωρό κανονικά και δεύτερον από τον χτύπο της καρδιάς του..απίστευτο το θαύμα αυτό.. Όσο αναφορά τις ναυτιες λίγο ακόμη υπομονή μου είπε ο γιατρών κάνω 4 με 4 εμετούς την ημέρα τότε μου δίνει φάρμακο.. Τώρα θα πάω αύριο για εξετάσεις και κοπλικα υγρα και επανεξέταση σε 2 εβδομάδες...

  • Μου αρέσει 5

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, IOANNAGEN είπε:

@Elenhkon Εσείς να υποθέσω ότι δεν έχετε κάποιο θέμα και έχετε σταθερό κυκλο σωστά?

Πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσες φορές αν επιτρέπεται? Ξέρω ότι δε παιζει ρόλο και  σημασία έχει η ψυχολογία σε αυτά τα θέματα αλλά κουβέντα να γίνετε.

Καλημέρα σε όλες! Γενικά έχω σταθερό κύκλο εγώ 30-32 μέρες.Ειμαι στο 3ο μήνα προσπαθειών.Το προηγούμενο μήνα βέβαια είχα μια μεγάλη καθυστέρηση λόγω οτι είχα ένα κυστικό ωοθυλάκιο (οπότε αυτός ο μήνας πήγε τζάμπα)Εμείς έχουμε επαφές καθημερινά όσο μπορούμε στις γόνιμες κ ανά μέρα στις υπόλοιπες σε όλο το κύκλο.

Από τις ορμονολογικες κορίτσια που σας είχα αναφέρει ότι έκανα μαζί με όλα τα υπόλοιπα τεστ Παπ κλπ ήταν όλα καλά αλλά βρήκα ότι έχω έλλειψη βιταμίνης d3 που γενικά παίζει ρόλο και αυτή και πήρα συμπλήρωμα. Επίσης μου έδωσε και σίδηρο με φυλλικο.

Just now, Fofi29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...περιττό να σας πω ότι σήμερα έτρεμα ολόκληρη όταν ξεκίνησε ο κολπικος..πρώτον από την Ραγδαία ανάπτυξη του που πριν 2 εβδομάδες εβλεπες μια τέλεια και τώρα μωρό κανονικά και δεύτερον από τον χτύπο της καρδιάς του..απίστευτο το θαύμα αυτό.. Όσο αναφορά τις ναυτιες λίγο ακόμη υπομονή μου είπε ο γιατρών κάνω 4 με 4 εμετούς την ημέρα τότε μου δίνει φάρμακο.. Τώρα θα πάω αύριο για εξετάσεις και κοπλικα υγρα και επανεξέταση σε 2 εβδομάδες...

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια!! Είδες πόσο γρήγορα μεγαλώνει; Ούτε που θα καταλάβεις ποτε θα το πάρεις αγκαλιά! Υπομονή θα περάσουν και τα συμπτώματα λοιπόν!Έτσι να συνεχίσεις !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, EugenJen said:

Μακάρι ! Ναι  ναι θετική σκέψη, η ελπίδα υπάρχει μέχρι τελευταία στιγμή

Να μην ανησυχείς ειδικά αφού έκανες κ εξετάσεις, το άγχος είναι σημαντικό πρέπει όλες να το καταλάβουμε κ να χαλαρώσουμε! Εύχομαι σε 2 μέρες να στείλεις ένα θετικότατο τέστ

Καλώς ήρθες κ εσύ κορίτσι μου!! Πολυκυστικες έχω κ εγώ ευτυχώς όμως με σταθερό κύκλο! 

Δεν γνωρίζω καθόλου την θεραπεία που σου έδωσε ο γιατρός είναι για να σου σταθεροποιηθεί ο κύκλος;;εύχομαι σύντομα να έχεις καλά αποτελέσματα!

Καλημέρα Κορίτσια, @EugenJen εγώ είχα σταθερό κύκλο 35 ημερών αλλά επειδή ξερυθμίστηκε ο θυρεοειδής μου είχα καθυστέρηση και 60 ημέρες οπότε ο γυναικολόγος μου έδωσε χάπια για πρόκληση ωορρηξίας, με τα Serpafar μπορεί σε ένα κύκλο να κατεβάσεις πολλά ωάρια ώστε να έχεις παραπάνω πιθανότητες αλλά φυσικά πάντα υπάρχουν και οι παρενέργιες και τα αρνητικά του.

@Fofi29 Μπράβο καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και γρήγορα να ξεμπλέξεις από τους εμετούς. Με αυτά πάντως τα συμπτώματα κοριτσάκι μου μυρίζει :).

@Elenhkon Ευχομαί αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός όλων μας που περιμένουμε μωράκι. Εγω η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τόσο συχνά επαφές σε όλο το κύκλο δε ξέρω αν επειρεάζει, έχω στις γόνιμες αρκετά αλλά δε δίνουμε πόνο χαχα. D3 παίρνω και γω όπως και τα Inofert Plus και Vitex (λυγαριά) αυτά βοηθάνε στις πολυκυστικές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Καλημέρα Κορίτσια, @EugenJen εγώ είχα σταθερό κύκλο 35 ημερών αλλά επειδή ξερυθμίστηκε ο θυρεοειδής μου είχα καθυστέρηση και 60 ημέρες οπότε ο γυναικολόγος μου έδωσε χάπια για πρόκληση ωορρηξίας, με τα Serpafar μπορεί σε ένα κύκλο να κατεβάσεις πολλά ωάρια ώστε να έχεις παραπάνω πιθανότητες αλλά φυσικά πάντα υπάρχουν και οι παρενέργιες και τα αρνητικά του.

@Fofi29 Μπράβο καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και γρήγορα να ξεμπλέξεις από τους εμετούς. Με αυτά πάντως τα συμπτώματα κοριτσάκι μου μυρίζει :).

@Elenhkon Ευχομαί αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός όλων μας που περιμένουμε μωράκι. Εγω η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τόσο συχνά επαφές σε όλο το κύκλο δε ξέρω αν επειρεάζει, έχω στις γόνιμες αρκετά αλλά δε δίνουμε πόνο χαχα. D3 παίρνω και γω όπως και τα Inofert Plus και Vitex (λυγαριά) αυτά βοηθάνε στις πολυκυστικές.

ΑΛΉΘΕΙΑ????και εμείς λέμε για αγοράκι....χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 said:

ΑΛΉΘΕΙΑ????και εμείς λέμε για αγοράκι....χαχαχα

Η κουνιάδα μου που περίμενε κοριτσάκι είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα συν ακμή, ενώ η κουμπάρα μου με αγόρι δε κατάλαβε καθόλου τους 9 μήνες. Βέβαια κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά ανυπομονώ τώρα να δω αν έπεσα μέσα αχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Η κουνιάδα μου που περίμενε κοριτσάκι είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα συν ακμή, ενώ η κουμπάρα μου με αγόρι δε κατάλαβε καθόλου τους 9 μήνες. Βέβαια κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά ανυπομονώ τώρα να δω αν έπεσα μέσα αχαχχα

Να σου πω την αλήθεια νομίζω δεν ισχύουν αυτά...Η αδερφή μου είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με εμένα και έχει 2 αγοράκια.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...