Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!Πραγματικά μου έκανε κ εμένα εντυπωση γι'αυτό ρωτάω μπας κ έκανα κάτι λάθος;;;αλλά ότι έχει γραμμή έχει σίγουρα!!!

Θεωρητικά ναι η περίοδος είναι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία οπότε αν κάνεις νωρίτερα λογικά θα σου έρθει νωρίτερα κ η περίοδος!κ εγώ τώρα τα μαθαίνω μην νομίζεις!

Ευγενία μου χαιρομαι τόσο πολύ αν το πιστεύεις λέω κάτσε να μπω στο φόρουμ μήπως έκανε κανα τεστ η Ευγενία!!αχ μπράβο κορίτσι μου το αχνό είναι θετικοοοοοοο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, μπιλακι είπε:

καλησπερα κοριτσια !ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα ... θα ηθελα να σας πω το θεμα μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γνωμη σας ...  δυστυχως εχω 3 βιοχημικες αποβολες με φυσικη συλληψη . θετικο τεστ μετα πολυ χαμηλα νουμερα χοριακων τα οποια δεν διπλασιαζονται και τις 3 φορες . εκανα ΟΛΕς τις εξετασεις και βγαινουν ολες καλες εκτος της ενδωμητριωσης . εκανα λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδο για 6 μηνες και μετα απο αυτο ειχα την 3η αποβολη . ( θρομβοφιλια μου ειπαν οτι εχω πολυ ηπια και οτι την επομενη φορα προληπτικα θα κανω αντιπικτικες ) . το σπερμα του συζηγου ειναι καλο και χωρις προβλημα στον κατακερματισμο .δεν μπορω να πειστω οτι ειναι τυχαια γεγονοτα και για αυτο θελω την γνωμη σας,,, ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας με ενα γερο μωρο στην αγκαλια μας !!

Καλώς ήρθες στην παρέα! Να πειστείς πως συμβαίνει κ αυτό, το τυχαίο γεγονός. Στο λέω γτ κ εγώ είχα 2 βιοχημικες την μια μετά την άλλη. Και πριν κάνουμε όλες τις εξετάσεις που αναφέρεις μας πρόλαβε το μωρό. Εφόσον λύσεις το θέμα με την ενδομητριωση γτ δεν έχω καταλάβει αν εννοείς πως η τρίτη αφορούσε αυτό αλλά και η θρομβοφιλια με τις ενέσεις είναι πολύ συχνό και πάνε όλα καλά σε εγκυμοσύνη τότε να περιμένεις σύντομα κ εσύ το μωρό σου!! Ίσως δεν είχε προλάβει να επανέλθει το ενδομητριο. 

Just now, ~Κική~ είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα! Να πειστείς πως συμβαίνει κ αυτό, το τυχαίο γεγονός. Στο λέω γτ κ εγώ είχα 2 βιοχημικες την μια μετά την άλλη. Και πριν κάνουμε όλες τις εξετάσεις που αναφέρεις μας πρόλαβε το μωρό. Εφόσον λύσεις το θέμα με την ενδομητριωση γτ δεν έχω καταλάβει αν εννοείς πως η τρίτη αφορούσε αυτό αλλά και η θρομβοφιλια με τις ενέσεις είναι πολύ συχνό και πάνε όλα καλά σε εγκυμοσύνη τότε να περιμένεις σύντομα κ εσύ το μωρό σου!! Ίσως δεν είχε προλάβει να επανέλθει το ενδομητριο. Και η κουμπάρα μας είχε ενδομητριωση και έκανε δύο παιδάκια. Επίσης και μια φίλη πρόσφατα έπειτα από δύο βιοχημικες έμεινε έγκυος και πάνε όλα καλά δόξα τω Θεό. Πίστεψε το κορίτσι μου και μην φοβάσαι θα γίνεις σύντομα μανούλα! Να θυμάσαι "μια φορά έγκυος, για πάντα έγκυος" ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Α οκ. Να ρωτήσω κάτι; επειδή είμαι λίγο άσχετη με το θέμα της ωορρηξιας.  Επειδή ακόμα δεν το ψάχνω ποτέ ακριβώς έχω κλπ, μόνο αν νιώσω πονακια κ με βάση το ημερολόγιο στο κινητό. Αν κάνεις δλδ νωρίτερα ωορρηξία, έχεις κ νωρίτερα περιοδο;

Καλημέρα κορίτσια!!! Χαίρομαι για τη νέα εγκυούλα στην ομάδα μας! Τρέχα για χοριακη Ευγενία!

Βάσω 14 μετά την ωορρηξία έρχεται η περίοδος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, μπιλακι είπε:

καλησπερα !!! εκανα τα παντα απο εξετεσεις , ορμονες ,αμη , θρομβοφιλια , θυροειδη , αυτοανοσα ,σαλπιγγογραφια ολα !!επισης περιμενω αποτελεσματα απο τον καρυοτυπο ζευγους ο γιατρος μου επιμενει οτι δεν υπαρχει θεμα και απλα ετυχαν και να μην ασχολουμε με τις βιοχημικες αποβολες.,οτι σε επομενη κυηση θα παρω ολο ''το πακετο '' δηλαδη προγεστερόνη . αντιπικτικα , κορτιζονι χαπακια και θελει να μου κανει κα ορο intralipids . τωρα παιρνω φιμαρα για κανω ενεσεις menopour για να κανω παραπανω αυγα και θα κανω και ενεση ovitrelle παλι για περισσοτερες πιθανοτητες ... παιρνω συνεχως φιλισιν και βιταμινη d γιατι εχω ελλειψη . 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σου εύχομαι με αυτή τη θεραπεία να πάνε καλά αυτή τη φορά!Είναι σημαντικό που έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις οπότε ότι χρειάζεται μπορεις να το αντινετωπισεις και επίσης ξέρεις ότι μπορείς να συλλάβεις.. Θετική σκέψη και εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κατάλαβα όποτε για αυτό και εγώ κάποιες φορές είχα απόκλιση. Γενικά εγώ έχω κύκλο 28-30 ημερών. Αλλά έχω κάνει και 26 έχω κάνει και 34 κ είχα πάθει σοκ χαχα γιατι ήμουν πιο μικρή. Αλλά γενικά δεν μπορώ να πω, είναι σχετικά σταθερός ο κύκλος με 1-2 μέρες διαφορά. Εσύ τι κύκλο έχεις; είναι σταθερός;

Καλά παίζουν πολλοί παράγοντες για την καθυστέρηση ή μη της περιόδου , άγχος, καιρός,(πχ πάντα η περίοδος του Σεπτεμβρίου από μπάνια θάλασες κλπ μου έρχεται λίγο καθυστερημένη)και παίζει ρόλο και η ωορρηξία, όπως και η Ελένη που είχε νωρίτερα ωορρηξία και αδιαθέτησε νωρίτερα αυτό τον μήνα.Γενικά εαν το ψιλοψάξεις λέει οτι οι γόνιμες είναι 14 πριν την επόμενη περίοδο , εγώ έχω σταθερό κύκλο γενικά 28 ημερών +-1 ημέρα.Βέβαια 3 μήνες που ξεκίνησα ελεύθερες επαφές είχα πάντα 1-2 μέρες καθυστέρηση γιατί και αυτό είναι κάτι καινούργιο για το σώμα μας.

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Χαίρομαι για τη νέα εγκυούλα στην ομάδα μας! Τρέχα για χοριακη Ευγενία!

Βάσω 14 μετά την ωορρηξία έρχεται η περίοδος! 

ξύπνησα από τις 5!!πήγα πρωι πρωί αλλά τα αποτελέσματα μου λένε μετά τις 4!οπότε κατά τις 5,30 μετά την δουλειά θα τα μάθω!!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Καλά παίζουν πολλοί παράγοντες για την καθυστέρηση ή μη της περιόδου , άγχος, καιρός,(πχ πάντα η περίοδος του Σεπτεμβρίου από μπάνια θάλασες κλπ μου έρχεται λίγο καθυστερημένη)και παίζει ρόλο και η ωορρηξία, όπως και η Ελένη που είχε νωρίτερα ωορρηξία και αδιαθέτησε νωρίτερα αυτό τον μήνα.Γενικά εαν το ψιλοψάξεις λέει οτι οι γόνιμες είναι 14 πριν την επόμενη περίοδο , εγώ έχω σταθερό κύκλο γενικά 28 ημερών +-1 ημέρα.Βέβαια 3 μήνες που ξεκίνησα ελεύθερες επαφές είχα πάντα 1-2 μέρες καθυστέρηση γιατί και αυτό είναι κάτι καινούργιο για το σώμα μας.

ξύπνησα από τις 5!!πήγα πρωι πρωί αλλά τα αποτελέσματα μου λένε μετά τις 4!οπότε κατά τις 5,30 μετά την δουλειά θα τα μάθω!!

Άντε κορίτσι μου με το καλό!!! Να πάρεις τη γιατρό σου μετά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, EugenJen said:

Κορίτσια κοριτσιαααααα δεν κρατήθηκα κ έκανα το τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά,κ έχει μια άχνη γραμμουλα, δεν ξέρω πως να το ανεβάσω να το δείτε!!δεν ξέρω τι να πιστέψω , δεν θέλω να κάνω χοριακη από τώρα αν δεν εχω καθυστέρηση πρώτα γιατί θα απογοητευτω πολύ!!υπάρχει περίπτωση να έχει γραμμή άχνη επειδή έκανα λάθος κάτι;;επειδή δεν είναι πρωινά ούρα;;;

@EugenJen Αν είδες όντως αχνή γραμμή κατά πάσα πιθανότητα είναι θετικό, ξανά κάνε σε 2 μέρες να δεις αν σκουρήνει αλλίως πήγαινε για χωριακή.

Αχ πόσο χαίρομαι ελπίζω να σκουρήνει και να είσαι εγκυούλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, IOANNAGEN είπε:

@EugenJen Αν είδες όντως αχνή γραμμή κατά πάσα πιθανότητα είναι θετικό, ξανά κάνε σε 2 μέρες να δεις αν σκουρήνει αλλίως πήγαινε για χωριακή.

Αχ πόσο χαίρομαι ελπίζω να σκουρήνει και να είσαι εγκυούλα!!!!

έκανα ξανά σήμερα πρωί για επιβεβαίωση και βγήκε θετικό, πήγα και για χοριακή , αναμένουμε αποτελέσματα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 6

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 

έκανα ξανά σήμερα πρωί για επιβεβαίωση και βγήκε θετικό, πήγα και για χοριακή , αναμένουμε αποτελέσματα!!!:wub:

Τελειααα καλά αποτελέσματα κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen said:

 

έκανα ξανά σήμερα πρωί για επιβεβαίωση και βγήκε θετικό, πήγα και για χοριακή , αναμένουμε αποτελέσματα!!!:wub:

Αντε αντε περιμένουμε νέα....Ειμαι σίγουρη ότι θα δεις μεγάλο αριθμό. Τι καλάαααα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , EugenJen είπε:

 

έκανα ξανά σήμερα πρωί για επιβεβαίωση και βγήκε θετικό, πήγα και για χοριακή , αναμένουμε αποτελέσματα!!!:wub:

Ευγένεια μου μπράβο συγχαρητήρια!!! Πόσο χαίρομαι!!! Βλέπω μαζεύεστε σιγά σιγά οι εγκυουλες!!! Άντε καλά αποτελέσματα, περιμένουμε νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Από συμπτώματα τι νιώθεις???

Απολύτως τίποτα διαφορετικό, γιαυτό δεν μπορώ να το πιστέψω με τίποτα!νιώθω σαν να είναι να αδιαθετήσω, εχει πρηστεί το στήθος μου πολύ και πονάει ακόμα και στο περπάτημα που τραντάζεται :tongue: , εχω πονάκια χαμηλά, έχει πρηστεί η κοιλίτσα μου κανονικά όπως στην περίοδο, το μόνο διαφορετικό είναι οτι πριν την περίοδο έχω καφέ σταγονίτσες ενώ τώρα έχω αρκετά υγρά αλλά λευκά, όπως όταν έχω ωορρηξία.

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Απολύτως τίποτα διαφορετικό, γιαυτό δεν μπορώ να το πιστέψω με τίποτα!νιώθω σαν να είναι να αδιαθετήσω, εχει πρηστεί το στήθος μου πολύ και πονάει ακόμα και στο περπάτημα που τραντάζεται :tongue: , εχω πονάκια χαμηλά, έχει πρηστεί η κοιλίτσα μου κανονικά όπως στην περίοδο, το μόνο διαφορετικό είναι οτι πριν την περίοδο έχω καφέ σταγονίτσες ενώ τώρα έχω αρκετά υγρά αλλά λευκά, όπως όταν έχω ωορρηξία.

Το στήθος Ποτε ξεκίνησε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Το στήθος Ποτε ξεκίνησε;

περίπου μια βδομάδα πρίν!!Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν την προηγούμενη Τετάρτη , αλλά εμένα πάντα το στήθος πρήζεται πολύ οπότε δεν μου έκανε εντύπωση!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...