Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Emylia είπε:

Καλημέρα ελενη μου!!και μενα κάπως έτσι είναι δεν έχω ψηλές θερμοκρασίες  σήμερα έπεσε 35,8 θα δω αύριο αν ανεβεί!!

εχεις δίκιο και γω το αισθάνομαι και ας είναι υποτιθεται νωρίς!!ειναι κάπως ψυχοφθόρο όλο αυτό!!

αλλα πρέπει να το πάρουμε πιο χαλαρά και να μη το σκεφτόμαστε!!

θα μου πεις πως γίνεται αυτό;;έλα μου ντε 

Έχεις δίκιο.....αυτή η αναμονή σκοτώνει....

Να σας ρωτήσω κορίτσια λέτε να πάρω καμιά βιταμίνη με φολικό και διάφορα που βοηθούν στη σύλληψη; Έχω δει και κάποιες που παιρνει και ο άντρας. Θα ρωτήσω βέβαια και τη γιατρό. Προς το παρόν δεν μου ειχε πει να πάρω φολικό. Ίσως θέλει να δει τις εξετασεις μαλλον πρώτα και μετά ανάλογα . .

https://pharmacylive.gr/vitabiotics-pregnacare-his-hers-conception-60

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς τις παίρνουμε αυτές. Είναι πολύ καλές. Βασικα τις ξεκινήσαμε πάλι μετά την τελευταία αποβολή. Όταν η κύηση πήγε καλά τις παιρναμε κι οι δυο ευλαβικά. Δεν ξέρω αν είχε να κανει καθόλου κι αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Καλημέρα!! Ναι πιο πολύ ηλεκτρονικά θα τα βρεις!!Έχω ακόμα τεστ ωορρηξίας. Σίγουρα θα χρησιμοποιήσω αυτά και το σκεφτομουν να σου πω να ξεκινούσα και θερμομετρηση αλλά νιώθω κιόλας ότι θα τρελαθώ άμα ασχολούμαι και με αυτό... Γενικά την ψιλομετραω που και που... Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω περίοδο είναι γύρω στο 35 και κάτι και μετά την ωορρηξία 36,36 και κάτι. 

Κάποιες φορές νιώθω κορίτσια ότι δεν έχω άλλη υπομονή. Είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά έτσι αισθάνομαι...

Στην ίδια φάση είμαστε όλες, μην νομίζεις οτι εμείς δεν τα σκεφτόμαστε, καθόλου υπερβολική δεν είσαι , κάποια στιγμή σε όλες μας εξαντλείται η υπομονή!κ εμένα με είχαν πιάσει κάτι νεύρα απίστευτα αλλά γιαυτό είμαστε εδώ να τα λέμε η μια στην άλλη να μας περνάνε!!Θα έρθει η ώρα μας σε όλες :-D

για το φυλλικο νομίζω οτι είναι καλό  να το ξεκινήσεις,  η γιατρός μου είχε πει οτι βοηθάει στην καλή ποιότητα των ωαρίων και εννοείται μετά στην ανάπτυξη του εμβρύου .Τώρα για τα υπόλοιπα συμπληρώματα εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι, να μην παίρνω τίποτα μόνο folidex και να μην έχω άγχος.(χαίρω πολύ κάνα αγχολυτικό όμως δεν μου εγραψε :mrgreen:

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2020 at 12:01 ΜΜ, Elenhkon είπε:

Έχεις δίκιο.....αυτή η αναμονή σκοτώνει....

Να σας ρωτήσω κορίτσια λέτε να πάρω καμιά βιταμίνη με φολικό και διάφορα που βοηθούν στη σύλληψη; Έχω δει και κάποιες που παιρνει και ο άντρας. Θα ρωτήσω βέβαια και τη γιατρό. Προς το παρόν δεν μου ειχε πει να πάρω φολικό. Ίσως θέλει να δει τις εξετασεις μαλλον πρώτα και μετά ανάλογα . .

 

Ελένη μου εγώ το felicin είχα ξεκινήσει από τον Οκτώβριο πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Στην ίδια φάση είμαστε όλες, μην νομίζεις οτι εμείς δεν τα σκεφτόμαστε, καθόλου υπερβολική δεν είσαι , κάποια στιγμή σε όλες μας εξαντλείται η υπομονή!κ εμένα με είχαν πιάσει κάτι νεύρα απίστευτα αλλά γιαυτό είμαστε εδώ να τα λέμε η μια στην άλλη να μας περνάνε!!Θα έρθει η ώρα μας σε όλες :-D

για το φυλλικο νομίζω οτι είναι καλό  να το ξεκινήσεις,  η γιατρός μου είχε πει οτι βοηθάει στην καλή ποιότητα των ωαρίων και εννοείται μετά στην ανάπτυξη του εμβρύου .Τώρα για τα υπόλοιπα συμπληρώματα εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι, να μην παίρνω τίποτα μόνο folidex και να μην έχω άγχος.(χαίρω πολύ κάνα αγχολυτικό όμως δεν μου εγραψε :mrgreen:

Ναι θα ρωτήσω την γιατρό όταν ξαναπάω για να της πάω τις εξετάσεις αν είναι να πάρω φολικό. Μου είχε πει ότι μόλις κάνω τις ορμονολογικες θα μου γράψει και προγεννητικό, για κυστική ίνωση κλπ. 

Αφήστε βρε κορίτσια άγχος πολύ ...Καμιά βαλεριάνα μπορομε να της πάρουνε που είναι και φυσική !!!! Χαχα!!

Just now, EugenJen είπε:

Στην ίδια φάση είμαστε όλες, μην νομίζεις οτι εμείς δεν τα σκεφτόμαστε, καθόλου υπερβολική δεν είσαι , κάποια στιγμή σε όλες μας εξαντλείται η υπομονή!κ εμένα με είχαν πιάσει κάτι νεύρα απίστευτα αλλά γιαυτό είμαστε εδώ να τα λέμε η μια στην άλλη να μας περνάνε!!Θα έρθει η ώρα μας σε όλες :-D

για το φυλλικο νομίζω οτι είναι καλό  να το ξεκινήσεις,  η γιατρός μου είχε πει οτι βοηθάει στην καλή ποιότητα των ωαρίων και εννοείται μετά στην ανάπτυξη του εμβρύου .Τώρα για τα υπόλοιπα συμπληρώματα εμένα η γιατρός μου είχε πει όχι, να μην παίρνω τίποτα μόνο folidex και να μην έχω άγχος.(χαίρω πολύ κάνα αγχολυτικό όμως δεν μου εγραψε :mrgreen:

Ναι θα ρωτήσω την γιατρό όταν ξαναπάω για να της πάω τις εξετάσεις αν είναι να πάρω φολικό. Μου είχε πει ότι μόλις κάνω τις ορμονολογικες θα μου γράψει και προγεννητικό, για κυστική ίνωση κλπ. 

Αφήστε βρε κορίτσια άγχος πολύ ...Καμιά βαλεριάνα μπορομε να της πάρουνε που είναι και φυσική !!!! Χαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Ναι θα ρωτήσω την γιατρό όταν ξαναπάω για να της πάω τις εξετάσεις αν είναι να πάρω φολικό. Μου είχε πει ότι μόλις κάνω τις ορμονολογικες θα μου γράψει και προγεννητικό, για κυστική ίνωση κλπ. 

Αφήστε βρε κορίτσια άγχος πολύ ...Καμιά βαλεριάνα μπορομε να της πάρουνε που είναι και φυσική !!!! Χαχα!!

Ναι θα ρωτήσω την γιατρό όταν ξαναπάω για να της πάω τις εξετάσεις αν είναι να πάρω φολικό. Μου είχε πει ότι μόλις κάνω τις ορμονολογικες θα μου γράψει και προγεννητικό, για κυστική ίνωση κλπ. 

Αφήστε βρε κορίτσια άγχος πολύ ...Καμιά βαλεριάνα μπορομε να της πάρουνε που είναι και φυσική !!!! Χαχα!!

Λες ε;;; Να σου πω έτοιμη είμαι!! Σήμερα είχα πολύ χάλια μέρα στην δουλειά τα νεύρα μου είναι τσίτα κ επειδή συνήθως έχω τσίτα νεύρα πριν την περίοδο νευριάζω κ άλλο γιατί υποψιάζομαι ότι θα μου έρθει!! Πόσες Βαλεριάνες να πάρω???:mrgreen:

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Λες ε;;; Να σου πω έτοιμη είμαι!! Σήμερα είχα πολύ χάλια μέρα στην δουλειά τα νεύρα μου είναι τσίτα κ επειδή συνήθως έχω τσίτα νεύρα πριν την περίοδο νευριάζω κ άλλο γιατί υποψιάζομαι ότι θα μου έρθει!! Πόσες Βαλεριάνες να πάρω???:mrgreen:

Εγώ πάντως όσες και να πάρω τίποτα δεν θα μου κάνουν πιστεύω!!!χαχαχα!

Εγώ σκέφτομαι θετικά για σένα γιατί πετύχατε και τις μέρες οπότε αυξάνονται οι πιθανότητες! Θετική σκέψη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ πάντως όσες και να πάρω τίποτα δεν θα μου κάνουν πιστεύω!!!χαχαχα!

Εγώ σκέφτομαι θετικά για σένα γιατί πετύχατε και τις μέρες οπότε αυξάνονται οι πιθανότητες! Θετική σκέψη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ Ελενίτσα μου!! Καλά μην φανταστείς 2 φορές ότι προλάβαμε!γιατί πουσουκιυ δουλεύαμε απτοπρωι ως το βράδυ! Άδεια από την ρημαδα την δουλειά μπορούμε να πάρουμε για να συνευρεθουμε με τον σύζυγό;;;;χαχαχα Γελάω με την κατάντια μου:razz:

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Ευγενία και γω μια απτά ίδια όλη μου η ζωή η δουλειά δηλαδή έλεος 

εντωμεταξυ κ μενα ο γιατρός το ίδιο φολικο και όχι άγχος (ναι καλά)

Αυτά τα ξέρουμε κ εμείς χωρίς να σπουδάσουμε ιατρική!!:mrgreen: κάνα κόλπο δεν μας λένε!!πάντως κοριτσάκια μου πλάκα πλάκα αν δεν είχα κ εσάς να τα λέμε διπλασιο θα ήταν το αγχος! Γιατί ο άντρας μου όλο είσαι έγκυος κ είσαι έγκυος μου λέει!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Αυτά τα ξέρουμε κ εμείς χωρίς να σπουδάσουμε ιατρική!!:mrgreen: κάνα κόλπο δεν μας λένε!!πάντως κοριτσάκια μου πλάκα πλάκα αν δεν είχα κ εσάς να τα λέμε διπλασιο θα ήταν το αγχος! Γιατί ο άντρας μου όλο είσαι έγκυος κ είσαι έγκυος μου λέει!

Και μένα το ίδιο!! Και δεν αγχώνεται καθόλου!! Αυτή η αισιοδοξία του δεν ξέρω πού πηγάζει!! Χαχα! Πάλι καλά βέβαια! Φαντάζεστε να ήταν και αυτός αγχωδης;;;

Σκέφτομαι ότι αμα παίξω τζόκερ τελικά πιο πολλές πιθανοτητες θα έχω να κερδίσω παρά να πιάσω παιδί!

Just now, Emylia είπε:

Ευγενία και γω μια απτά ίδια όλη μου η ζωή η δουλειά δηλαδή έλεος 

εντωμεταξυ κ μενα ο γιατρός το ίδιο φολικο και όχι άγχος (ναι καλά)

Όλο δουλειά πραγματικά! Τι καταλάβαμε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Και μένα το ίδιο!! Και δεν αγχώνεται καθόλου!! Αυτή η αισιοδοξία του δεν ξέρω πού πηγάζει!! Χαχα! Πάλι καλά βέβαια! Φαντάζεστε να ήταν και αυτός αγχωδης;;;

Σκέφτομαι ότι αμα παίξω τζόκερ τελικά πιο πολλές πιθανοτητες θα έχω να κερδίσω παρά να πιάσω παιδί!

Όλο δουλειά πραγματικά! Τι καταλάβαμε;;

Όντως!!Στους άντρες μας είμαστε τυχερές δεν μπορώ να πω!! Τέτοια αισιοδοξία τουλάχιστον δεν μας αγχωνει παραπάνω!

Εεεεεελα δεν θέλω αρνητικές σκέψεις! Και το τζόκερ είναι εξίσου δύσκολο να το κερδίσουμε χαχαχα! Σε κάνα χρόνο από τώρα θα μιλάμε κ θα λεμε τα νεα από τα μπεμπακια μας!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2020 at 12:22 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Κι εμείς τις παίρνουμε αυτές. Είναι πολύ καλές. Βασικα τις ξεκινήσαμε πάλι μετά την τελευταία αποβολή. Όταν η κύηση πήγε καλά τις παιρναμε κι οι δυο ευλαβικά. Δεν ξέρω αν είχε να κανει καθόλου κι αυτό.. 

Αυτές που έστειλα παίρνετε; Σας τις είχε συστήσει γιατρός η από μόνη σου τις πήρες; όπως τις διάβασα κγω φαίνονται καλές γι'αυτό σας ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Αυτές που έστειλα παίρνετε; Σας τις είχε συστήσει γιατρός η από μόνη σου τις πήρες; όπως τις διάβασα κγω φαίνονται καλές γι'αυτό σας ρώτησα.

Τις πρεγκνακεαρ παίρνουμε που είναι και για τον άντρα και για την γυναίκα (διαφορετικές κάψουλες). Τις ξεκινήσαμε πάλι. Για να δούμε αν βοηθήσουν αυτή τη φορά. Το είχα πει στον γιατρό ότι τις παίρνουμε και μου είχε πει ότι καλά έκανα. Καλό κάνουν κακό δεν κάνουν! 

Μην αγχώνεστε κορίτσια! Να προσεύχεστε να έρθει όταν θα είναι για καλό να έρθει! Επισης να έχετε στο μυαλό σας ότι η μήτρα θέλει λίγο χρονο για να «ξυπνήσει» από την απραξία τόσων ετών. Συνήθως παίρνει από 6μηνες ως έναν χρονο για την πρώτη κύηση! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Που είστε βρε κορίτσια??Τι κάνετε??

@Emylia τι έγινε με την θερμοκρασία την εντόπισες την ωορρηξία?

λοιπόν έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως να πάω να κάνω κανα έλεγχο , σαλπιγγογραφια δεν ξέρω και τι άλλο κάνουν?? έχετε μιλήσει με τους γιατρούς σας για αυτο το θέμα??η δικιά μου γιατρός  η αλήθεια είναι τον Οκτώβριο που της είπα οτι σύντομα θα ξεκινήσω μου είπε ξεκάθαρα πριν κλείσω χρόνο προσπαθειών να μην της πω τίποτα..αλλά με τριγυρίζει η σκέψη έντονα!!

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...