Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , μπιλακι είπε:

καλησπερα !!! εκανα τα παντα απο εξετεσεις , ορμονες ,αμη , θρομβοφιλια , θυροειδη , αυτοανοσα ,σαλπιγγογραφια ολα !!επισης περιμενω αποτελεσματα απο τον καρυοτυπο ζευγους ο γιατρος μου επιμενει οτι δεν υπαρχει θεμα και απλα ετυχαν και να μην ασχολουμε με τις βιοχημικες αποβολες.,οτι σε επομενη κυηση θα παρω ολο ''το πακετο '' δηλαδη προγεστερόνη . αντιπικτικα , κορτιζονι χαπακια και θελει να μου κανει κα ορο intralipids . τωρα παιρνω φιμαρα για κανω ενεσεις menopour για να κανω παραπανω αυγα και θα κανω και ενεση ovitrelle παλι για περισσοτερες πιθανοτητες ... παιρνω συνεχως φιλισιν και βιταμινη d γιατι εχω ελλειψη . 

Μπιλάκι καλησπέρα και από εμένα, εγώ ειδική να σου απαντήσω δεν είμαι καθώς εμπειρία δεν εχω, και δεν έχω ουτε καν μια σύλληψη στο ιστορικό μου, παρόλα αυτά θα σου πω όσο μπορεις να αφήσεις πίσω αυτά που έγιναν και να πιστέψεις στον εαυτό σου ειδικά τωρα που έχεις αποδείξεις και οτι όλα είναι καλά με εσένα και τον αντρούλη σου.

από την αλλή επειδή έχει καεί η γουνίτσα μου από γιατρό θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη απο κάποιον άλλο γατρό μην σου πω και τρίτη.όχι οτι μπορεί να έχεις κάποιο θέμα, αφού οι εξετάσεις σου είναι οκ, απλά ίσως να είναι κάτι άλλο  που κάποιος δεύτερος γιατρός θα σου προτείνει.Μπορεί να σου πει και τα ίδια με τον τωρινό γιατρό , οπου εκεί ακόμα καλύτερα γιατί θα ξέρεις οτι ακολουθείς την σωστή οδο!  

εύχομαι να τα αφήσεις όλα πίσω σου και σύντομα να μας στείλεις τα θετικά νέα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κοριτσιαααααα δεν κρατήθηκα κ έκανα το τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά,κ έχει μια άχνη γραμμουλα, δεν ξέρω πως να το ανεβάσω να το δείτε!!δεν ξέρω τι να πιστέψω , δεν θέλω να κάνω χοριακη από τώρα αν δεν εχω καθυστέρηση πρώτα γιατί θα απογοητευτω πολύ!!υπάρχει περίπτωση να έχει γραμμή άχνη επειδή έκανα λάθος κάτι;;επειδή δεν είναι πρωινά ούρα;;;

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια κοριτσιαααααα δεν κρατήθηκα κ έκανα το τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά,κ έχει μια άχνη γραμμουλα, δεν ξέρω πως να το ανεβάσω να το δείτε!!δεν ξέρω τι να πιστέψω , δεν θέλω να κάνω χοριακη από τώρα αν δεν εχω καθυστέρηση πρώτα γιατί θα απογοητευτω πολύ!!υπάρχει περίπτωση να έχει γραμμή άχνη επειδή έκανα λάθος κάτι;;επειδή δεν είναι πρωινά ούρα;;;

Με το καλό ευγένεια μου σε περιμένουμε....

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Με το καλό ευγένεια μου σε περιμένουμε....

Σε ευχαριστώ πολύ Φώφη μου!δεν ξέρω σκέφτομαι κ ξανά σκέφτομαι μήπως έκανα κάτι λάθος...πφφφφφ θα κάνω υπομονή λίγες μέρες ακομα, αν αντέξω!! Εσύ το τεστ το είχες κάνει πρωί;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φώφη μου!δεν ξέρω σκέφτομαι κ ξανά σκέφτομαι μήπως έκανα κάτι λάθος...πφφφφφ θα κάνω υπομονή λίγες μέρες ακομα, αν αντέξω!! Εσύ το τεστ το είχες κάνει πρωί;

Ευγένεια μου μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα! Γενικά θετικό μου ακούγεται αυτό με την άχνη γραμμουλα! Εύχομαι τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ευγένεια μου μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα! Γενικά θετικό μου ακούγεται αυτό με την άχνη γραμμουλα! Εύχομαι τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!μακάρι να μην έχω κάνει κάτι λαθος!! Στείλτε μου την θετική σας σκέψη! :x

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , EugenJen είπε:

Κορίτσια κοριτσιαααααα δεν κρατήθηκα κ έκανα το τεστ τώρα που γύρισα από την δουλειά,κ έχει μια άχνη γραμμουλα, δεν ξέρω πως να το ανεβάσω να το δείτε!!δεν ξέρω τι να πιστέψω , δεν θέλω να κάνω χοριακη από τώρα αν δεν εχω καθυστέρηση πρώτα γιατί θα απογοητευτω πολύ!!υπάρχει περίπτωση να έχει γραμμή άχνη επειδή έκανα λάθος κάτι;;επειδή δεν είναι πρωινά ούρα;;;

Κορίτσι μου και από εδώ συγχαρητήρια!!! Χαίρομαι πάρα πολύ!! Για κάποιο λόγο είχα θετική αίσθηση για σένα ότι θα είσαι επειδή αυτή τη φορά τον πέτυχες και τον αντρουλη σου!!χαχα!!Να πάρεις εννοείται τον γιατρό σου να σου πει ποτέ να κάνεις χοριακή...! Αν ήταν αρνητικό θα μπορούσε να ήταν θετικό αλλά το θετικό είναι θετικοοοοοο!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη Ευγενία μου!!Άντε να μπούνε σε σειρά παρακαλώ ωωωω!! 

πρίν από 9 λεπτά , EugenJen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φώφη μου!δεν ξέρω σκέφτομαι κ ξανά σκέφτομαι μήπως έκανα κάτι λάθος...πφφφφφ θα κάνω υπομονή λίγες μέρες ακομα, αν αντέξω!! Εσύ το τεστ το είχες κάνει πρωί;

Καλέ δεν τίθεται θέμα λάθους! Μην το ξαναγράψεις! Είσαι εγκυοοοοοος!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου και από εδώ συγχαρητήρια!!! Χαίρομαι πάρα πολύ!! Για κάποιο λόγο είχα θετική αίσθηση για σένα ότι θα είσαι επειδή αυτή τη φορά τον πέτυχες και τον αντρουλη σου!!χαχα!!Να πάρεις εννοείται τον γιατρό σου να σου πει ποτέ να κάνεις χοριακή...! Αν ήταν αρνητικό θα μπορούσε να ήταν θετικό αλλά το θετικό είναι θετικοοοοοο!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη Ευγενία μου!!Άντε να μπούνε σε σειρά παρακαλώ ωωωω!! 

Καλέ δεν τίθεται θέμα λάθους! Μην το ξαναγράψεις! Είσαι εγκυοοοοοος!!!

Ελενίτσα μου πραγματικά το πιστεύω ότι είχες την θετική αίσθηση,:x μου το είπες κατευθείαν όταν είχα την ωορρηξία νωρίτερα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ μέσα από την καρδιά μου να είστε οι επόμενες μια μία!!! Μόνο  για καλά νέα να μιλάμε πλέον εδώ!!!

  • Μου αρέσει 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Φώφη μου!δεν ξέρω σκέφτομαι κ ξανά σκέφτομαι μήπως έκανα κάτι λάθος...πφφφφφ θα κάνω υπομονή λίγες μέρες ακομα, αν αντέξω!! Εσύ το τεστ το είχες κάνει πρωί;

Ναι πρωί το είχα κάνει.. πρώτα πρωινά ουρά.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ελενίτσα μου πραγματικά το πιστεύω ότι είχες την θετική αίσθηση,:x μου το είπες κατευθείαν όταν είχα την ωορρηξία νωρίτερα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ μέσα από την καρδιά μου να είστε οι επόμενες μια μία!!! Μόνο  για καλά νέα να μιλάμε πλέον εδώ!!!

Ευγένεια μου πόσες μερες πριν την καθυστέρηση εισαι; Δλδ ποτέ περίμενες την ακατανομαστη; Είδες, είπα "περίμενες", γιατί νομίζω είναι παρελθόν πλέον η κοκκινομουρα! Όντως αν ένα τεστ βγει θετικό, είναι θετικό!!! Εγώ θα σου έλεγα πάντως να κάνεις κ 1 ακόμα αύριο το πρωί με τα πρώτα πρωινά ουρά για να δούμε πόσο πιο έντονη θα βγει η γραμμουλα! Εύχομαι να βγει ροζαλη ροζαλη :wub:

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ευγένεια μου πόσες μερες πριν την καθυστέρηση εισαι; Δλδ ποτέ περίμενες την ακατανομαστη; Είδες, είπα "περίμενες", γιατί νομίζω είναι παρελθόν πλέον η κοκκινομουρα! Όντως αν ένα τεστ βγει θετικό, είναι θετικό!!! Εγώ θα σου έλεγα πάντως να κάνεις κ 1 ακόμα αύριο το πρωί με τα πρώτα πρωινά ουρά για να δούμε πόσο πιο έντονη θα βγει η γραμμουλα! Εύχομαι να βγει ροζαλη ροζαλη :wub:

Είχα νωρίτερα ωορρηξία αυτό τον μήνα γι'αυτό είμαι επιφυλακτικη, βάσει ωορρηξία λοιπόν είναι αύριο να μου έρθει, ενώ βάσει ημερών είναι το Σάββατο!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Είχα νωρίτερα ωορρηξία αυτό τον μήνα γι'αυτό είμαι επιφυλακτικη, βάσει ωορρηξία λοιπόν είναι αύριο να μου έρθει, ενώ βάσει ημερών είναι το Σάββατο!

Α οκ. Να ρωτήσω κάτι; επειδή είμαι λίγο άσχετη με το θέμα της ωορρηξιας.  Επειδή ακόμα δεν το ψάχνω ποτέ ακριβώς έχω κλπ, μόνο αν νιώσω πονακια κ με βάση το ημερολόγιο στο κινητό. Αν κάνεις δλδ νωρίτερα ωορρηξία, έχεις κ νωρίτερα περιοδο;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Είχα νωρίτερα ωορρηξία αυτό τον μήνα γι'αυτό είμαι επιφυλακτικη, βάσει ωορρηξία λοιπόν είναι αύριο να μου έρθει, ενώ βάσει ημερών είναι το Σάββατο!

Νομίζω πως πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ έγκυος για να έδειξε με απογευματινά ουρά πριν την καθυστέρηση. Συγχαρητηρια! Καλή τύχη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Νομίζω πως πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ έγκυος για να έδειξε με απογευματινά ουρά πριν την καθυστέρηση. Συγχαρητηρια! Καλή τύχη! 

Ευχαριστώ πολύ!!Πραγματικά μου έκανε κ εμένα εντυπωση γι'αυτό ρωτάω μπας κ έκανα κάτι λάθος;;;αλλά ότι έχει γραμμή έχει σίγουρα!!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α οκ. Να ρωτήσω κάτι; επειδή είμαι λίγο άσχετη με το θέμα της ωορρηξιας.  Επειδή ακόμα δεν το ψάχνω ποτέ ακριβώς έχω κλπ, μόνο αν νιώσω πονακια κ με βάση το ημερολόγιο στο κινητό. Αν κάνεις δλδ νωρίτερα ωορρηξία, έχεις κ νωρίτερα περιοδο;

Θεωρητικά ναι η περίοδος είναι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία οπότε αν κάνεις νωρίτερα λογικά θα σου έρθει νωρίτερα κ η περίοδος!κ εγώ τώρα τα μαθαίνω μην νομίζεις!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!Πραγματικά μου έκανε κ εμένα εντυπωση γι'αυτό ρωτάω μπας κ έκανα κάτι λάθος;;;αλλά ότι έχει γραμμή έχει σίγουρα!!!

Θεωρητικά ναι η περίοδος είναι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία οπότε αν κάνεις νωρίτερα λογικά θα σου έρθει νωρίτερα κ η περίοδος!κ εγώ τώρα τα μαθαίνω μην νομίζεις!

Κατάλαβα όποτε για αυτό και εγώ κάποιες φορές είχα απόκλιση. Γενικά εγώ έχω κύκλο 28-30 ημερών. Αλλά έχω κάνει και 26 έχω κάνει και 34 κ είχα πάθει σοκ χαχα γιατι ήμουν πιο μικρή. Αλλά γενικά δεν μπορώ να πω, είναι σχετικά σταθερός ο κύκλος με 1-2 μέρες διαφορά. Εσύ τι κύκλο έχεις; είναι σταθερός;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...