Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Fofi29 said:

Να σου πω την αλήθεια νομίζω δεν ισχύουν αυτά...Η αδερφή μου είχε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με εμένα και έχει 2 αγοράκια.. 

Κορίτσια αυτά με τα συμπτώματα είναι μύθος!!! Είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη η οποία δεν έχει καμία σχέση με την πρώτη. Πάλι αγόρι έχω ;) 

  • Μου αρέσει 4

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινουργια στο φόρουμ!Είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου και πραγματικά ψάχνω μόνιμα πρώιμα συμπτώματα ενώ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα το κάνω! Πώς θα γίνει να το βγάλω από το μυαλό μου;;;;Τα κατάφερε καμία;

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια αυτά με τα συμπτώματα είναι μύθος!!! Είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη η οποία δεν έχει καμία σχέση με την πρώτη. Πάλι αγόρι έχω ;) 

Δηλαδή τι συμπτώματα έχεις για πες μας Μαράκι....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινουργια στο φόρουμ!Είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου και πραγματικά ψάχνω μόνιμα πρώιμα συμπτώματα ενώ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα το κάνω! Πώς θα γίνει να το βγάλω από το μυαλό μου;;;;Τα κατάφερε καμία;

Καλώς ήρθες! Άστα να πάνε! Άμα βρεις τον κόλπο πες και σε μας!! Χαχα! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι στις προσπάθειες σου! Να γίνεις σύντομα μανούλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 said:

Δηλαδή τι συμπτώματα έχεις για πες μας Μαράκι....

Στο γιο μου δεν είχα κανένα. Μόνο κάτι πονοκεφάλους στην αρχή. Στο δεύτερο, στις αρχές δεν θα έλεγα ότι είχα ναυτίες ή εμετό αλλά δεν μπορούσα να φάω διάφορα τρόφιμα, κυρίως γλυκά που στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχα παρακάνει νομίζω. εΙχα γενικά μια αίσθηση αηδίας. Τώρα βέβαια έχει σταματήσει. Επίσης, έχω συνέχεια νεύρα και καθόλου υπομονη (δυστυχώς), πόνους στο στήθος, διάφορα τέτοια. Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά στο πρώτο θυμάμαι ότι ήταν σαν να μην ήμουν ποτέ έγκυος (πέρα από την τεράστια κοιλιά που είχα :) )


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Hliolousti είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινουργια στο φόρουμ!Είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου και πραγματικά ψάχνω μόνιμα πρώιμα συμπτώματα ενώ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα το κάνω! Πώς θα γίνει να το βγάλω από το μυαλό μου;;;;Τα κατάφερε καμία;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!εύχομαι γρήγορα καλά αποτελέσματα! Θα συμφωνήσω με την Ελένη, άμα βρείτε την λύση να μην σκεφτόμαστε πείτε μας κ εμάς!Εγώ στην δουλειά ξεχνιέμαι η αλήθεια είναι αλλά μετά όλη την υπόλοιπη ημέρα όσο να ναι θα περάσει από το μυαλο μου αρκετές φορές..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Hliolousti said:

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινουργια στο φόρουμ!Είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου και πραγματικά ψάχνω μόνιμα πρώιμα συμπτώματα ενώ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα το κάνω! Πώς θα γίνει να το βγάλω από το μυαλό μου;;;;Τα κατάφερε καμία;

Καλώς ήρθες @Hliolousti, εγώ από το πρώτο μήνα προσπαθειών νόμιζα ότι ήμουν έγκυος γιατί μπέρδευα τα συμπτώματα της περιόδου με της εγκυμοσύνης που κακά τα ψέματα είναι ίδια.

Οπότε μη σπαταλάς ενέργεια και αγχώνεσαι με σκέψεις. Αν είναι να το πιάσουμε έτσι και αλλίως θα φανεί με τη καθυστέρηση απλά θέλει υπομονή να περάσουν οι 2 βδομάδες μετά την ωορρηξία. Εγώ τουλάχιστον αυτό λέω στον εαυτό μου ότι είμαι δεν είμαι θα φανεί είτε φαντασιώνομαι συμπτωματα είτε όχι. Χαλάρωσε και θα έρθει!

Just now, EugenJen said:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!εύχομαι γρήγορα καλά αποτελέσματα! Θα συμφωνήσω με την Ελένη, άμα βρείτε την λύση να μην σκεφτόμαστε πείτε μας κ εμάς!Εγώ στην δουλειά ξεχνιέμαι η αλήθεια είναι αλλά μετά όλη την υπόλοιπη ημέρα όσο να ναι θα περάσει από το μυαλο μου αρκετές φορές..

@EugenJen Καλά είσαι, Εγώ που ακόμα και στη δουλεία κάθομαι και ψάχνομαι στο ίντερνετ και αγχώνομαι περισσότερο?? Μόνο λοβοτομή με σώζει χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Elenhkon @IOANNAGEN @EugenJenΣας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές!Η αλήθεια είναι πως εγώ τον πρώτο μήνα είχα πειστεί πως είμαι έγκυος και εκ των υστέρων κατάλαβα πως τα συμπτώματα τα δημιουργούσα εγώ στον εαυτό μου!(πχ είχα ζαλάδες αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο καθώς έλιωνα στο ίντερνετ ώρες ατέλειωτες,ξεχνούσα και να φαω!!!) Για τέτοια ζουρλα μιλάμε!Ε είπα στον εαυτό μου πως τον άλλο μήνα κομμένα αυτά!

Έλα όμως που από τη μέρα της ωορρηξίας μου κ επειτα,παλι βρίσκω συμπτώματα,πάλι ψάχνω,πάλι αυτό σκέφτομαι μονίμως!Για να φανταστείτε είμαι στην 6η μέρα μετά την ωορρηξία και νιώθω λες και έχει περάσει καιροοοςςς από τότε!

Και έτσι,για να μην τρελαθώ που λέει και το άσμα,(και είναι και νωρις δηλαδη!) είπα να γίνω μέλος της ομάδας σας και να μοιράζομαι μαζί σας τους προβληματισμούς μου και το αντίθετο φυσικά!

Γιατί το μόνο που έχω καταφέρει με επιτυχία αυτό τον μήνα είναι ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΧΩΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!Θέλω έστω ένας από τους δύο να είναι κουλ!!!!Και επειδή κι αυτός θέλει πολύ να έρθει ένα μωρό στη ζωή μας,θέλω να μην τον αγχωσω!

Εσείς όμως αγχωθηκατε από την αρχή αρχή; Ή μετά από κάποιους μήνες?Ρωτάω γιατί εγώ αγχώθηκα από τον πρώτο μήνα!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@Elenhkon @IOANNAGEN @EugenJenΣας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές!Η αλήθεια είναι πως εγώ τον πρώτο μήνα είχα πειστεί πως είμαι έγκυος και εκ των υστέρων κατάλαβα πως τα συμπτώματα τα δημιουργούσα εγώ στον εαυτό μου!(πχ είχα ζαλάδες αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο καθώς έλιωνα στο ίντερνετ ώρες ατέλειωτες,ξεχνούσα και να φαω!!!) Για τέτοια ζουρλα μιλάμε!Ε είπα στον εαυτό μου πως τον άλλο μήνα κομμένα αυτά!

Έλα όμως που από τη μέρα της ωορρηξίας μου κ επειτα,παλι βρίσκω συμπτώματα,πάλι ψάχνω,πάλι αυτό σκέφτομαι μονίμως!Για να φανταστείτε είμαι στην 6η μέρα μετά την ωορρηξία και νιώθω λες και έχει περάσει καιροοοςςς από τότε!

Και έτσι,για να μην τρελαθώ που λέει και το άσμα,(και είναι και νωρις δηλαδη!) είπα να γίνω μέλος της ομάδας σας και να μοιράζομαι μαζί σας τους προβληματισμούς μου και το αντίθετο φυσικά!

Γιατί το μόνο που έχω καταφέρει με επιτυχία αυτό τον μήνα είναι ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΧΩΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!Θέλω έστω ένας από τους δύο να είναι κουλ!!!!Και επειδή κι αυτός θέλει πολύ να έρθει ένα μωρό στη ζωή μας,θέλω να μην τον αγχωσω!

Εσείς όμως αγχωθηκατε από την αρχή αρχή; Ή μετά από κάποιους μήνες?Ρωτάω γιατί εγώ αγχώθηκα από τον πρώτο μήνα!

Εγώ τον πρώτο μήνα τον οποίο είχα μια κ μοναδική επαφή στις γόνιμες μέρες, κ δεν είχα ασχοληθεί με ωορρηξία άρα μπορεί να είχε γίνει κ νωρίτερα η ωορρηξία ,ένιωθα ναυτίες πριν αδιαθετησω.και τις ένιωθα πραγματικά ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι κ γύριζε ο κόσμος κ ένιωθα ανακατωσουρα έλεγα στον εαυτό μου χαλάρωσε δεν γίνεται να τα αισθάνεσαι από τόσο νωρίς !!το μυαλό δημιουργεί διάφορα! Εγώ γενικά για το συγκεκριμένο θέμα μιλάω μονο μαζί σας.τον σύζυγό τον αφήνω απέξω γιατί ενώ το θέλει πολύ είναι πολύ χαλαρός κ αυτή η χαλαρότητα μου χρειάζεται! :grin:

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

@Elenhkon @IOANNAGEN @EugenJenΣας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές!Η αλήθεια είναι πως εγώ τον πρώτο μήνα είχα πειστεί πως είμαι έγκυος και εκ των υστέρων κατάλαβα πως τα συμπτώματα τα δημιουργούσα εγώ στον εαυτό μου!(πχ είχα ζαλάδες αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο καθώς έλιωνα στο ίντερνετ ώρες ατέλειωτες,ξεχνούσα και να φαω!!!) Για τέτοια ζουρλα μιλάμε!Ε είπα στον εαυτό μου πως τον άλλο μήνα κομμένα αυτά!

Έλα όμως που από τη μέρα της ωορρηξίας μου κ επειτα,παλι βρίσκω συμπτώματα,πάλι ψάχνω,πάλι αυτό σκέφτομαι μονίμως!Για να φανταστείτε είμαι στην 6η μέρα μετά την ωορρηξία και νιώθω λες και έχει περάσει καιροοοςςς από τότε!

Και έτσι,για να μην τρελαθώ που λέει και το άσμα,(και είναι και νωρις δηλαδη!) είπα να γίνω μέλος της ομάδας σας και να μοιράζομαι μαζί σας τους προβληματισμούς μου και το αντίθετο φυσικά!

Γιατί το μόνο που έχω καταφέρει με επιτυχία αυτό τον μήνα είναι ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΧΩΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!Θέλω έστω ένας από τους δύο να είναι κουλ!!!!Και επειδή κι αυτός θέλει πολύ να έρθει ένα μωρό στη ζωή μας,θέλω να μην τον αγχωσω!

Εσείς όμως αγχωθηκατε από την αρχή αρχή; Ή μετά από κάποιους μήνες?Ρωτάω γιατί εγώ αγχώθηκα από τον πρώτο μήνα!

Εγώ από τον πρώτο μήνα  έχω ένα αρνητισμο ότι δεν θα μείνω έγκυος.. Γενικά είμαι απαισιόδοξη! Και εννοείται όλο ψάχνω στο ίντερνετ και νιώθω ότι έχει περάσει αιώνας.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ τον πρώτο μήνα τον οποίο είχα μια κ μοναδική επαφή στις γόνιμες μέρες, κ δεν είχα ασχοληθεί με ωορρηξία άρα μπορεί να είχε γίνει κ νωρίτερα η ωορρηξία ,ένιωθα ναυτίες πριν αδιαθετησω.και τις ένιωθα πραγματικά ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι κ γύριζε ο κόσμος κ ένιωθα ανακατωσουρα έλεγα στον εαυτό μου χαλάρωσε δεν γίνεται να τα αισθάνεσαι από τόσο νωρίς !!το μυαλό δημιουργεί διάφορα! Εγώ γενικά για το συγκεκριμένο θέμα μιλάω μονο μαζί σας.τον σύζυγό τον αφήνω απέξω γιατί ενώ το θέλει πολύ είναι πολύ χαλαρός κ αυτή η χαλαρότητα μου χρειάζεται! :grin:

Νομίζω πως αυτό είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε!

Εγώ πάντως από τον επόμενο μήνα (αν έρθει η ακατανομαστη) δε θα κάνω τεστ ωορρηξίας ούτε θα θερμομετρουμαι!

Γιατί δύο μήνες τώρα τα κάνω όλα πολύ τυπικά,δεν πίνω καφε εκτός από έναν ελαφρύ ελληνικό το πρωί,δεν πίνω εδώ κ μηνες καθόλου αλκοόλ,παίρνω φυλλικό και αλλες βιταμίνες,τρώω πολύ υγιεινα γεύματα και γενικά είμαι στην τσίτα!!!!!

Θα το ρίξω λίγο στο χαλαρό να δω τί θα γίνει!Μπας και ξεαγχωθω!

Πότε (δεν) περιμένετε εσείς περίοδο?

Εγώ στις 6-7...

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ από τον πρώτο μήνα  έχω ένα αρνητισμο ότι δεν θα μείνω έγκυος.. Γενικά είμαι απαισιόδοξη! Και εννοείται όλο ψάχνω στο ίντερνετ και νιώθω ότι έχει περάσει αιώνας.....!!!

Εγώ δε μπορώ να πω ότι είμαι απαισιόδοξη!Είμαι όμως πολύ τελειομανής σε σημείο που αν δεν γίνει αυτό που θέλω πολύ,παθαίνω εμμονή!

Απαισιόδοξη γιατί να είσαι;Νέες είμαστε έχουμε το χρόνο σύμμαχο!

Έχεις σκεφτεί ότι τα μπεμπακια μας μπορεί να θέλουν αυτά να επιλέξουν το πότε θα ερθουν;Μπορεί να είναι ολα σημάδια!

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Νομίζω πως αυτό είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε!

Εγώ πάντως από τον επόμενο μήνα (αν έρθει η ακατανομαστη) δε θα κάνω τεστ ωορρηξίας ούτε θα θερμομετρουμαι!

Γιατί δύο μήνες τώρα τα κάνω όλα πολύ τυπικά,δεν πίνω καφε εκτός από έναν ελαφρύ ελληνικό το πρωί,δεν πίνω εδώ κ μηνες καθόλου αλκοόλ,παίρνω φυλλικό και αλλες βιταμίνες,τρώω πολύ υγιεινα γεύματα και γενικά είμαι στην τσίτα!!!!!

Θα το ρίξω λίγο στο χαλαρό να δω τί θα γίνει!Μπας και ξεαγχωθω!

Πότε (δεν) περιμένετε εσείς περίοδο?

Εγώ στις 6-7...

Να κάνεις ότι σε χαλαρώνει!! Εγώ Δεν περιμενω Πέμπτη !


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Νομίζω πως αυτό είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε!

Εγώ πάντως από τον επόμενο μήνα (αν έρθει η ακατανομαστη) δε θα κάνω τεστ ωορρηξίας ούτε θα θερμομετρουμαι!

Γιατί δύο μήνες τώρα τα κάνω όλα πολύ τυπικά,δεν πίνω καφε εκτός από έναν ελαφρύ ελληνικό το πρωί,δεν πίνω εδώ κ μηνες καθόλου αλκοόλ,παίρνω φυλλικό και αλλες βιταμίνες,τρώω πολύ υγιεινα γεύματα και γενικά είμαι στην τσίτα!!!!!

Θα το ρίξω λίγο στο χαλαρό να δω τί θα γίνει!Μπας και ξεαγχωθω!

Πότε (δεν) περιμένετε εσείς περίοδο?

Εγώ στις 6-7...

Εγώ δε μπορώ να πω ότι είμαι απαισιόδοξη!Είμαι όμως πολύ τελειομανής σε σημείο που αν δεν γίνει αυτό που θέλω πολύ,παθαίνω εμμονή!

Απαισιόδοξη γιατί να είσαι;Νέες είμαστε έχουμε το χρόνο σύμμαχο!

Έχεις σκεφτεί ότι τα μπεμπακια μας μπορεί να θέλουν αυτά να επιλέξουν το πότε θα ερθουν;Μπορεί να είναι ολα σημάδια!

 

Δικιο έχεις.το ξέρω !θα μου περάσει... Περνάω φάσεις...Είμαι ανυπομονη...Αγχωνομαι αν φταίει κάτι άλλο και μπορώ να το φτιάξω και να μην περιμένω ένα χρόνο.Εγώ περιμένω 21 του μήνα....Έχουμε μέλλον. Χρησιμοποιώ και τεστ ωορρηξίας. Για να δούμε αυτό το μήνα τι θα γίνει πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Να κάνεις ότι σε χαλαρώνει!! Εγώ Δεν περιμενω Πέμπτη !

Τέλεια γιατί κοντεύουν οι μέρες που θα σου λυθούν οι απορίες και εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα!!!!!!!:D

Just now, Elenhkon είπε:

Δικιο έχεις.το ξέρω !θα μου περάσει... Περνάω φάσεις...Είμαι ανυπομονη...Αγχωνομαι αν φταίει κάτι άλλο και μπορώ να το φτιάξω και να μην περιμένω ένα χρόνο.Εγώ περιμένω 21 του μήνα....Έχουμε μέλλον. Χρησιμοποιώ και τεστ ωορρηξίας. Για να δούμε αυτό το μήνα τι θα γίνει πάλι! 

Το ξέρω αυτό το σκωτσέζικο ντουζ!

Έχεις μπροστά σου μια υπέροχη ωορρηξία και πιστεύω πως τότε θα ξεαγχωθεις με έναν μαγικό τρόπο και θα το τσακωσεις το μπεμπινι!

Εγώ προς το παρόν,αψηφω τα συμπτώματα για να μην παίρνω αέρα και ελπίζω!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...