Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Τέλεια γιατί κοντεύουν οι μέρες που θα σου λυθούν οι απορίες και εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα!!!!!!!:D

Το ξέρω αυτό το σκωτσέζικο ντουζ!

Έχεις μπροστά σου μια υπέροχη ωορρηξία και πιστεύω πως τότε θα ξεαγχωθεις με έναν μαγικό τρόπο και θα το τσακωσεις το μπεμπινι!

Εγώ προς το παρόν,αψηφω τα συμπτώματα για να μην παίρνω αέρα και ελπίζω!!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αλήθεια! 

Σου εύχομαι να έχει γίνει το θαυματακι σου και να μας πεις τα ευχάριστα! Άσε με αυτά τα συμπτώματα..δεν πρέπει να δίνουμε σημασία άλλωστε είναι πολύ νωρίς. Στις περισσότερες γυναίκες εμφανίζονται από τις 4 εβδομάδες και μετά. Το πρώτο έμπιστο σημάδι είναι η καθυστέρηση...!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenhkon είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Αλήθεια! 

Σου εύχομαι να έχει γίνει το θαυματακι σου και να μας πεις τα ευχάριστα! Άσε με αυτά τα συμπτώματα..δεν πρέπει να δίνουμε σημασία άλλωστε είναι πολύ νωρίς. Στις περισσότερες γυναίκες εμφανίζονται από τις 4 εβδομάδες και μετά. Το πρώτο έμπιστο σημάδι είναι η καθυστέρηση...!! 

Εννοείται πως θα σας λέω τα νέα μου!Δεν φαντάζεσαι πόσο άλλαξε η ψυχολογία μου σήμερα!πρώτη μέρα στο φόρουμ και νιώθω πιο ανάλαφρη!!!!!

Αναμένω να περάσουν οι μέρες και να σας πω και να ακούσω ευχάριστα!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω τα ίδια με Ευγενία κ ελενη είμαι παρά πολύ απαισιόδοξη αλλά δε μιλάω στον άντρα μου για το άγχος γιατί αυτός είναι πολύ χαλαρός όταν με είδε με τα θερμόμετρα με έκραξε κιολας ..δε θέλει να με βλέπει να αγχώνομαι και έτσι δε του λέω τίποτα πλέον !!

μετα την ωορηξια με πιάνει και μενα άγχος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών 

φοβαμαι κάθε φορά ότι θα επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου ότι δε θα είμαι !!

εγω λοιπόν είναι να μου έρθει περίοδος στις 5 του μήνα σε ένα μια βδομάδα δηλαδή !!

ειπα ότι θα σταματήσω να ψάχνω συμπτώματα και αυτό το μήνα αγνοώ ότι αισθάνομαι!

Παρόλα αυτά νομίζω ότι δεν έχω κάνει ωορηξια γιατί ενώ μ ανέβηκε χτες η θερμοκρασία σήμερα έπεσε πάλι 

ομως σε διάλογο τυχαία με ένα γυναικολόγο μου είπε ότι δεν είναι αξιόπιστη η θερμομετρηση και δε σημαίνει ότι δεν έκανα  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εννοείται πως θα σας λέω τα νέα μου!Δεν φαντάζεσαι πόσο άλλαξε η ψυχολογία μου σήμερα!πρώτη μέρα στο φόρουμ και νιώθω πιο ανάλαφρη!!!!!

Αναμένω να περάσουν οι μέρες και να σας πω και να ακούσω ευχάριστα!!!!

Χαίρομαι πολύ που νιώθεις έτσι!! Η αλήθεια είναι ότι εδώ μιλάμε άνετα και επειδή έχουμε το ίδιο άγχος και αγωνία καταλαβαίνουμε η μία την άλλη και υπάρχει συμπαράσταση!

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια και γω τα ίδια με Ευγενία κ ελενη είμαι παρά πολύ απαισιόδοξη αλλά δε μιλάω στον άντρα μου για το άγχος γιατί αυτός είναι πολύ χαλαρός όταν με είδε με τα θερμόμετρα με έκραξε κιολας ..δε θέλει να με βλέπει να αγχώνομαι και έτσι δε του λέω τίποτα πλέον !!

μετα την ωορηξια με πιάνει και μενα άγχος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών 

φοβαμαι κάθε φορά ότι θα επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου ότι δε θα είμαι !!

εγω λοιπόν είναι να μου έρθει περίοδος στις 5 του μήνα σε ένα μια βδομάδα δηλαδή !!

ειπα ότι θα σταματήσω να ψάχνω συμπτώματα και αυτό το μήνα αγνοώ ότι αισθάνομαι!

Παρόλα αυτά νομίζω ότι δεν έχω κάνει ωορηξια γιατί ενώ μ ανέβηκε χτες η θερμοκρασία σήμερα έπεσε πάλι 

ομως σε διάλογο τυχαία με ένα γυναικολόγο μου είπε ότι δεν είναι αξιόπιστη η θερμομετρηση και δε σημαίνει ότι δεν έκανα  

Ναι κορίτσι μου δεν σημαίνει ότι δεν έκανες λόγω της θερμοκρασίας. Εγώ σου λέω να πάρεις για αρχή τα τεστακια ωορρηξίας να δεις πως θα παει. Είναι πιο αξιόπιστα από τη θερμομετρηση.. Άντε άντε περνάνε οι μέρες ...Μακάρι και εσύ να μας πεις ευχάριστα!!! Άντε κοριτσιαααα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...περιττό να σας πω ότι σήμερα έτρεμα ολόκληρη όταν ξεκίνησε ο κολπικος..πρώτον από την Ραγδαία ανάπτυξη του που πριν 2 εβδομάδες εβλεπες μια τέλεια και τώρα μωρό κανονικά και δεύτερον από τον χτύπο της καρδιάς του..απίστευτο το θαύμα αυτό.. Όσο αναφορά τις ναυτιες λίγο ακόμη υπομονή μου είπε ο γιατρών κάνω 4 με 4 εμετούς την ημέρα τότε μου δίνει φάρμακο.. Τώρα θα πάω αύριο για εξετάσεις και κοπλικα υγρα και επανεξέταση σε 2 εβδομάδες...

Άντε τέλεια ρ κορίτσι!!! Να χαρείς τώρα αυτή τη περίοδο της ζωής σου και θα περάσει πολύ γρήγορα ο καιρος!!! :wub:

Κορίτσια για τα συμπτώματα μην αγχώνεστε. Είναι λογικό να τα δημιουργείτε στο μυαλό σας. Ένα θα σας πω! Εγώ που δεν προσπαθώ με τον άντρα μου ακόμα, αλλά έχουμε επαφές χωρίς προφύλαξη (χωρίς βέβαια να εξπερματωνει μεσα), όποτε ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, Ε δημιουργώ κάθε μα κάθε μήνα συμπτώματα! Κ ας ξέρω ότι δεν είμαι! Αλλά επειδή γυρνάει στο μυαλό μου κάθε μήνα νομίζω ότι έχω ζαλάδες, αναγούλες, κράμπες στη κοιλιά. Όλα απ'το άγχος! Φανταστείτε μετά το γάμο που θα ξεκινήσουμε κ εμείς τις προσπάθειες. Χαχα χειρότερη από όλες θα είμαι! :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια και γω τα ίδια με Ευγενία κ ελενη είμαι παρά πολύ απαισιόδοξη αλλά δε μιλάω στον άντρα μου για το άγχος γιατί αυτός είναι πολύ χαλαρός όταν με είδε με τα θερμόμετρα με έκραξε κιολας ..δε θέλει να με βλέπει να αγχώνομαι και έτσι δε του λέω τίποτα πλέον !!

μετα την ωορηξια με πιάνει και μενα άγχος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών 

φοβαμαι κάθε φορά ότι θα επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου ότι δε θα είμαι !!

εγω λοιπόν είναι να μου έρθει περίοδος στις 5 του μήνα σε ένα μια βδομάδα δηλαδή !!

ειπα ότι θα σταματήσω να ψάχνω συμπτώματα και αυτό το μήνα αγνοώ ότι αισθάνομαι!

Παρόλα αυτά νομίζω ότι δεν έχω κάνει ωορηξια γιατί ενώ μ ανέβηκε χτες η θερμοκρασία σήμερα έπεσε πάλι 

ομως σε διάλογο τυχαία με ένα γυναικολόγο μου είπε ότι δεν είναι αξιόπιστη η θερμομετρηση και δε σημαίνει ότι δεν έκανα  

Ααα κι εγώ (δεν) περιμένω στις 6-7 του μήνα!!!! κοντά- κοντά είμαστε!!!

Αυτό που λες για τη θερμομετρηση μου δίνει ελπίδες γιατί δεν είδα κάποια διαφορά και ψιλοστεναχωριομουν!

Όσο για τις γόνιμες μέρες,θα σου πρότεινα κι εγώ τα τεστ ωορρηξίας μόνο για ένα λόγο!!!Γιατί ίσως να ήθελες να ξερεις αν είχες επαφές κοντά στην ωορρηξία ή ακόμα και την ίδια ή επόμενη μέρα!

Επίσης,κάθε μήνας δεν είναι ο ίδιος!Μπορεί να μην βολεψει κάποιες μέρες η επαφή για χι ψι λόγους!Αν ξέρεις ότι όταν είχες ωορρηξία δεν είχες επαφή,αυτόματα δεν έχεις πολλές προσδοκίες και δεν "τρως τα μούτρα σου" με μια ενδεχόμενη περίοδο!

Επισης,εφόσον είσαι όπως λες και λίγο απαισιόδοξουλα,είναι κρίμα να νομίζεις πως δεν έκανες καν ωορρηξία ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να έκανες αλλά να μην το αντιληφθηκες γιατί κάθε μήνας είναι αλλιώς και η ωορρηξία έχει ένα φάσμα ημερών που μπορεί να συμβεί!Δεν είναι στάνταρ!

Αυτα!Εγώ τα προτιμώ όχι για προγραμματισμένες ρομποτικές επαφές αλλά για να ξέρω τί και πώς μου συμβαίνει και νομίζω βοηθαει!Αλλά κάθε άνθρωπος είναι αλλιώς και πολλές κοπέλες τις αγχωνει η διαδικασία!Εσύ ξέρεις καλύτερα!

Σου εύχομαι σύντομα να ανακαλύψεις πως μέσα σου φώλιασε το σπορακι σου και μακάρι να το ζήσουμε όλες μας αυτό το μήνα και να γιορτάσουμε μαζί!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ααα κι εγώ (δεν) περιμένω στις 6-7 του μήνα!!!! κοντά- κοντά είμαστε!!!

Αυτό που λες για τη θερμομετρηση μου δίνει ελπίδες γιατί δεν είδα κάποια διαφορά και ψιλοστεναχωριομουν!

Όσο για τις γόνιμες μέρες,θα σου πρότεινα κι εγώ τα τεστ ωορρηξίας μόνο για ένα λόγο!!!Γιατί ίσως να ήθελες να ξερεις αν είχες επαφές κοντά στην ωορρηξία ή ακόμα και την ίδια ή επόμενη μέρα!

Επίσης,κάθε μήνας δεν είναι ο ίδιος!Μπορεί να μην βολεψει κάποιες μέρες η επαφή για χι ψι λόγους!Αν ξέρεις ότι όταν είχες ωορρηξία δεν είχες επαφή,αυτόματα δεν έχεις πολλές προσδοκίες και δεν "τρως τα μούτρα σου" με μια ενδεχόμενη περίοδο!

Επισης,εφόσον είσαι όπως λες και λίγο απαισιόδοξουλα,είναι κρίμα να νομίζεις πως δεν έκανες καν ωορρηξία ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να έκανες αλλά να μην το αντιληφθηκες γιατί κάθε μήνας είναι αλλιώς και η ωορρηξία έχει ένα φάσμα ημερών που μπορεί να συμβεί!Δεν είναι στάνταρ!

Αυτα!Εγώ τα προτιμώ όχι για προγραμματισμένες ρομποτικές επαφές αλλά για να ξέρω τί και πώς μου συμβαίνει και νομίζω βοηθαει!Αλλά κάθε άνθρωπος είναι αλλιώς και πολλές κοπέλες τις αγχωνει η διαδικασία!Εσύ ξέρεις καλύτερα!

Σου εύχομαι σύντομα να ανακαλύψεις πως μέσα σου φώλιασε το σπορακι σου και μακάρι να το ζήσουμε όλες μας αυτό το μήνα και να γιορτάσουμε μαζί!!!!

Κορίτσια Μακαρι γρήγορα σε όλες μας ναι να μη περνάμε αυτό το άγχος!!εχρις δίκιο Γιαυτο το λόγο σκέφτομαι να τα πάρω!!

εσυ ποσό καιρό προσπαθείς;;

εσυ τι είδες στη θερμοκρασία;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια Μακαρι γρήγορα σε όλες μας ναι να μη περνάμε αυτό το άγχος!!εχρις δίκιο Γιαυτο το λόγο σκέφτομαι να τα πάρω!!

εσυ ποσό καιρό προσπαθείς;;

εσυ τι είδες στη θερμοκρασία;;

Δύο μήνες προσπαθουμε...Στη θερμοκρασία είδα την αυξησουλα που κάνω πάντα μετά την ωορρηξία και όχι αυτό το κάτι παραπάνω που λένε ότι συμβαίνει όταν είσαι έγκυος (τα δέκατα κλπ)..

Όμως ποτέ δεν ξέρεις....θα μάθουμε μαζί σε λίγο καιρό εύχομαι τα καλύτερα νέα!:x

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Δύο μήνες προσπαθουμε...Στη θερμοκρασία είδα την αυξησουλα που κάνω πάντα μετά την ωορρηξία και όχι αυτό το κάτι παραπάνω που λένε ότι συμβαίνει όταν είσαι έγκυος (τα δέκατα κλπ)..

Όμως ποτέ δεν ξέρεις....θα μάθουμε μαζί σε λίγο καιρό εύχομαι τα καλύτερα νέα!:x

Αστα εγώ είδα λίγο μια μέρα μόνο κ έπεσε και με πήρε από κάτω λέω ωχ μάλλον δε κάνω ωορηξιες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Αστα εγώ είδα λίγο μια μέρα μόνο κ έπεσε και με πήρε από κάτω λέω ωχ μάλλον δε κάνω ωορηξιες

Πολλοί είναι οι παράγοντες που ρυθμίζουν τη θερμοκρασία στο σώμα μας!Ίσως για αυτό να λένε πως τελικά η θερμοκρασία δεν παίζει ρόλο!Έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες ότι θερμοκρασία δεν είχαν ανεβάσει!

Γι'αυτό πάρε τα τεστ ωορρηξίας και τουλάχιστον από τέτοιου είδους απορίες θα γλιτώσεις!!(mother2be βρήκα καλυτερες τιμές,πήρα κ ψηφιακά και τις απλές φτηνές ταινίες και τα έφτιαχνα ταυτόχρονα για περισσότερη εγκυρότητα.)

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Πολλοί είναι οι παράγοντες που ρυθμίζουν τη θερμοκρασία στο σώμα μας!Ίσως για αυτό να λένε πως τελικά η θερμοκρασία δεν παίζει ρόλο!Έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες που έμειναν έγκυες ότι θερμοκρασία δεν είχαν ανεβάσει!

Γι'αυτό πάρε τα τεστ ωορρηξίας και τουλάχιστον από τέτοιου είδους απορίες θα γλιτώσεις!!(mother2be βρήκα καλυτερες τιμές,πήρα κ ψηφιακά και τις απλές φτηνές ταινίες και τα έφτιαχνα ταυτόχρονα για περισσότερη εγκυρότητα.)

Τέλεια ναι σίγουρα θα τα δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι να αρχίζουμε να μαθαίνουμε νέα ευχάριστα σιγά σιγά!

Ευγενία πως είσαι;;; Είσαι η πρώτη που περιμένουμε! Άντε να χαρούμε......!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι να αρχίζουμε να μαθαίνουμε νέα ευχάριστα σιγά σιγά!

Ευγενία πως είσαι;;; Είσαι η πρώτη που περιμένουμε! Άντε να χαρούμε......!!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Κάνω υπομονή να περάσουν οι μέρες! Έχω πάρα πολύ πρησμένο στήθος κ ποναει κ πάρα πολύ!Αυτό σίγουρα δεν είναι του μυαλού μου γιατί δεν χωράω στα σουτιέν μου :mrgreen: νιώθω που κ που πόνους περιόδου, γενικά είμαι έτοιμη για την ανεπιθύμητη,το μόνο διαφορετικο ειναι ότι πάντα 3-4 μέρες πριν έρθει έχω σταγονιτσες καφέ κ τώρα προς το παρόν τίποτα..

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Τέλεια γιατί κοντεύουν οι μέρες που θα σου λυθούν οι απορίες και εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα θετικότατο αποτέλεσμα!!!!!!!:D

Το ξέρω αυτό το σκωτσέζικο ντουζ!

Έχεις μπροστά σου μια υπέροχη ωορρηξία και πιστεύω πως τότε θα ξεαγχωθεις με έναν μαγικό τρόπο και θα το τσακωσεις το μπεμπινι!

Εγώ προς το παρόν,αψηφω τα συμπτώματα για να μην παίρνω αέρα και ελπίζω!!!!!

 

Καλημέρα! Θυμάμαι όταν προσπαθούσα έκανα ακριβώς αυτό, όλη μέρα διάβαζα για συμπτώματα. Έφτασα σε σημείο τρελό από την εμμονή. Συμπτώματα δεν ένιωθα μάλλον δεν φανταζόμουν ότι είχα γτ μέρες πριν έρθει η περίοδος το καταλάβαινα. Και ας μου έλεγαν τα κορίτσια στο φόρουμ περίμενε εγώ ήμουν σίγουρη. Τις φορές που έμεινα το κατάλαβα επειδή δεν είχα σύμπτωμα περιόδου. Επίσης ήμουν τρελά ανυπομονη και έκανα τεστ έως και έξι μέρες πριν όπου σημειώνω είχε βγει θετικό. Θα σου πω για την τελευταία εγκυμοσύνη όπου απέκτησα το παιδί μου ότι εκτός από τα καφέ υγρά που είχα από την ημέρα που περίμενα μέχρι κ αρκετές μέρες δεν είχα τίποτα άλλο.Στις προηγούμενες δεν είχα ούτε αυτά. Οι ναυτιες κ οι εμετοι ήρθαν νομίζω μετά την όγδοη εβδομάδα. Είδα πως κάνεις διατροφή. Αρχικά κάνεις καλά για τον οργανισμό σου αλλά όσον αφορά την εγκυμοσύνη μην αγχώνεσαι. Έπιασα το μωρό όταν χαλάρωσα τελείως! Όταν ηρέμησα απόλαυσα τις διακοπές και τον έρωτα με τον άντρα μου.Γενικα έκανα τα πάντα. Έπινα κάπνιζα έτρωγα ότι να'ναι. Και με μια επαφή έγινε το πολυπόθητο. Οι ορμόνες μου το προηγούμενο διάστημα λόγω στρες και άγχους είχαν τρελαθεί και αυτός ήταν ο λόγος που δεν τα κατάφερνα. Όταν έχουμε άγχος ανεβάζουμε την προλακτινη μας. Ορμόνη που προετοιμάζει το γάλα του μωρού.Συνεπως δεν συλλαμβάνουμε εφόσον το σώμα λειτουργεί σαν σε εγκυμοσύνη. Γενικά ξερυθμιζεται η λειτουργία όλων αυτών. Θα ακούσετε να σας λένε δεν επηρεάζει τίποτα σε τίποτα. Δεν ισχύει για όλες! Κάποιες ναι τις επηρεάζουν. 

Απολαύστε τα πάντα και χαλαρώστε όσο μπορείτε γτ καταλαβαίνω απόλυτα την επιθυμία σας και την αγωνία που υπάρχει μέχρι το αποτέλεσμα. Ξεχάστε τα συμπτώματα μετά την ωορρηξια γτ δεν υπάρχουν. Ίσως λίγο πριν την περίοδο να νιώσετε την διαφορά αλλά δεν σας λέω την εμπειρία μου γτ δεν είναι απόλυτο πως θα το νιώσουν όλες. Και κάτι άλλο. Την τελευταία φορά που έμεινα επειδή διάβαζα παααρα πολύ τα πάντα ρώτησα τον γυναικολόγο μου και αμέσως μετά την ωορρηξια μου πήρα ουτροτζεσταν. Δύο την ημέρα πρωί βράδυ. Το έκανα για να βοηθήσω το ενδομητριο γτ όπως έχω ξανά πει είχα μένει ενδιάμεσα δύο φορές και στην εβδομάδα τα έχανα. Άσχετα από αυτό όμως ο γιατρός δεν μου το συνέστησε για αυτόν τον λόγο, μπορεί να το πάρει οποιαδήποτε χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα. Ρωτήστε τον γιατρό σας και αναλόγως πράττετε.

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά θέλω να σας βοηθήσω όσο μπορώ. ❤️ Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα! Θυμάμαι όταν προσπαθούσα έκανα ακριβώς αυτό, όλη μέρα διάβαζα για συμπτώματα. Έφτασα σε σημείο τρελό από την εμμονή. Συμπτώματα δεν ένιωθα μάλλον δεν φανταζόμουν ότι είχα γτ μέρες πριν έρθει η περίοδος το καταλάβαινα. Και ας μου έλεγαν τα κορίτσια στο φόρουμ περίμενε εγώ ήμουν σίγουρη. Τις φορές που έμεινα το κατάλαβα επειδή δεν είχα σύμπτωμα περιόδου. Επίσης ήμουν τρελά ανυπομονη και έκανα τεστ έως και έξι μέρες πριν όπου σημειώνω είχε βγει θετικό. Θα σου πω για την τελευταία εγκυμοσύνη όπου απέκτησα το παιδί μου ότι εκτός από τα καφέ υγρά που είχα από την ημέρα που περίμενα μέχρι κ αρκετές μέρες δεν είχα τίποτα άλλο.Στις προηγούμενες δεν είχα ούτε αυτά. Οι ναυτιες κ οι εμετοι ήρθαν νομίζω μετά την όγδοη εβδομάδα. Είδα πως κάνεις διατροφή. Αρχικά κάνεις καλά για τον οργανισμό σου αλλά όσον αφορά την εγκυμοσύνη μην αγχώνεσαι. Έπιασα το μωρό όταν χαλάρωσα τελείως! Όταν ηρέμησα απόλαυσα τις διακοπές και τον έρωτα με τον άντρα μου.Γενικα έκανα τα πάντα. Έπινα κάπνιζα έτρωγα ότι να'ναι. Και με μια επαφή έγινε το πολυπόθητο. Οι ορμόνες μου το προηγούμενο διάστημα λόγω στρες και άγχους είχαν τρελαθεί και αυτός ήταν ο λόγος που δεν τα κατάφερνα. Όταν έχουμε άγχος ανεβάζουμε την προλακτινη μας. Ορμόνη που προετοιμάζει το γάλα του μωρού.Συνεπως δεν συλλαμβάνουμε εφόσον το σώμα λειτουργεί σαν σε εγκυμοσύνη. Γενικά ξερυθμιζεται η λειτουργία όλων αυτών. Θα ακούσετε να σας λένε δεν επηρεάζει τίποτα σε τίποτα. Δεν ισχύει για όλες! Κάποιες ναι τις επηρεάζουν. 

Απολαύστε τα πάντα και χαλαρώστε όσο μπορείτε γτ καταλαβαίνω απόλυτα την επιθυμία σας και την αγωνία που υπάρχει μέχρι το αποτέλεσμα. Ξεχάστε τα συμπτώματα μετά την ωορρηξια γτ δεν υπάρχουν. Ίσως λίγο πριν την περίοδο να νιώσετε την διαφορά αλλά δεν σας λέω την εμπειρία μου γτ δεν είναι απόλυτο πως θα το νιώσουν όλες. Και κάτι άλλο. Την τελευταία φορά που έμεινα επειδή διάβαζα παααρα πολύ τα πάντα ρώτησα τον γυναικολόγο μου και αμέσως μετά την ωορρηξια μου πήρα ουτροτζεσταν. Δύο την ημέρα πρωί βράδυ. Το έκανα για να βοηθήσω το ενδομητριο γτ όπως έχω ξανά πει είχα μένει ενδιάμεσα δύο φορές και στην εβδομάδα τα έχανα. Άσχετα από αυτό όμως ο γιατρός δεν μου το συνέστησε για αυτόν τον λόγο, μπορεί να το πάρει οποιαδήποτε χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα. Ρωτήστε τον γιατρό σας και αναλόγως πράττετε.

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά θέλω να σας βοηθήσω όσο μπορώ. ❤️ Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για όσα μοιράστηκες μαζί μας! Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα! Το άγχος κάνει κακο σε όλα δυστυχώς αλλά πώς να το μετριάσεις είναι το θέμα. Τελικά όλες τα ίδια κάνουμε!!

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες να γίνουμε μανουλες σύντομα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...