Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι η πρώτη μου !!!!! Με κάποιες ατυχίες φυσικής σύλληψης παλαιότερα !!! 

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Ααα ήταν αυτός ο μήνας του τσακωμού, δεν πειράζει κ οι τσακωμοί ανάβουν τα αίματα! Εμένα ήταν το προηγούμενο μήνα, οπότε εύχομαι κ για εσένα ο επόμενος να είναι τυχερος!!!

Κορίτσια μου την πήρα την χοριακη 289 , νομίζω καλά είναι, σημασία έχει να την δω να ανεβαίνει..Δευτέρα θα ξανακάνω ώστε αν με το καλό έχει φτάσει στο 1000 να κλείσω ραντεβού με την γιατρό.

Καλά ανεβασμένα νούμερα την Δευτέρα σου εύχομαι και όλα τέλεια να σου πηγαίνουν από δω και πέρα όπως και σε όλες σας! :wub:

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλά ανεβασμένα νούμερα την Δευτέρα σου εύχομαι και όλα τέλεια να σου πηγαίνουν από δω και πέρα όπως και σε όλες σας! :wub:

 

Σε ευχαριστώ πολύ,!! Όλες σας σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λογακια, κάνετε το άγχος μου να εξαφανίζεται!!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, EugenJen said:

Ααα ήταν αυτός ο μήνας του τσακωμού, δεν πειράζει κ οι τσακωμοί ανάβουν τα αίματα! Εμένα ήταν το προηγούμενο μήνα, οπότε εύχομαι κ για εσένα ο επόμενος να είναι τυχερος!!!

Κορίτσια μου την πήρα την χοριακη 289 , νομίζω καλά είναι, σημασία έχει να την δω να ανεβαίνει..Δευτέρα θα ξανακάνω ώστε αν με το καλό έχει φτάσει στο 1000 να κλείσω ραντεβού με την γιατρό.

Συγχαρητήριααααααα....Εύχομαι μια καλή και ευχάριστη τελειόμηνη εγκυμοσύνη <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή τυχη σε όλες εύχομαι. Να πάνε όλα τελεια. Εγώ μόλις πήρα τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου. Ήταν αγοράκι και είχε σύνδρομο νταουν. Σε επόμενη εγκυμοσύνη λέει θα κάνω λήψη τροφοβλαστη. Κι ο Θεός βοηθός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. said:

Κορίτσια καλή τυχη σε όλες εύχομαι. Να πάνε όλα τελεια. Εγώ μόλις πήρα τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου. Ήταν αγοράκι και είχε σύνδρομο νταουν. Σε επόμενη εγκυμοσύνη λέει θα κάνω λήψη τροφοβλαστη. Κι ο Θεός βοηθός. 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα και η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IOANNAGEN είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα και η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σου!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου. Καλή τυχη και σ εσένα. Ο Θεός να είναι με όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλή τυχη σε όλες εύχομαι. Να πάνε όλα τελεια. Εγώ μόλις πήρα τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου. Ήταν αγοράκι και είχε σύνδρομο νταουν. Σε επόμενη εγκυμοσύνη λέει θα κάνω λήψη τροφοβλαστη. Κι ο Θεός βοηθός. 

Εύχομαι σύντομα να έχεις μια νέα και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Η λήψη τροφοβλάστη που λες είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλή τυχη σε όλες εύχομαι. Να πάνε όλα τελεια. Εγώ μόλις πήρα τα αποτελέσματα του καρυοτυπου του εμβρύου. Ήταν αγοράκι και είχε σύνδρομο νταουν. Σε επόμενη εγκυμοσύνη λέει θα κάνω λήψη τροφοβλαστη. Κι ο Θεός βοηθός. 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο από εδώ και στο εξής κορίτσι μου! Όλα θα πάνε καλά θα δεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εύχομαι σύντομα να έχεις μια νέα και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Η λήψη τροφοβλάστη που λες είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση?

Έλα μου ντε. Κι εγώ τώρα διαβάζω γι αυτήν. Την συστήνουν γιατί γίνεται από αρκετά  νωρίτερα σε σχέση με την αμνιοπαρακέντηση. 

Διάβαζα ότι έχω περισσοτερες πιθανότητες να επαναληφθεί το ίδιο εφόσον είχα μια φορά επιβεβαιωμένη κύηση με σύνδρομο νταουν. Ελπίζω όμως να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα έκανα το τεστ μόλις τώρα... απλά η γραμμή είναι ευδιάκριτη αλλά πιο αχνη από την γραμμή ελέγχου... τι λέτε να ευθύνεται γι αυτο? Σας ευχαριστώ πολύ!!!❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Έλα μου ντε. Κι εγώ τώρα διαβάζω γι αυτήν. Την συστήνουν γιατί γίνεται από αρκετά  νωρίτερα σε σχέση με την αμνιοπαρακέντηση. 

Διάβαζα ότι έχω περισσοτερες πιθανότητες να επαναληφθεί το ίδιο εφόσον είχα μια φορά επιβεβαιωμένη κύηση με σύνδρομο νταουν. Ελπίζω όμως να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά. 

αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη ένα παιδάκι , οπότε γιατί να σε αγχώνει?ήταν τυχαίο γεγονός!!!

 

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα το τεστ μόλις τώρα... απλά η γραμμή είναι ευδιάκριτη αλλά πιο αχνη από την γραμμή ελέγχου... τι λέτε να ευθύνεται γι αυτο? Σας ευχαριστώ πολύ!!!❤❤❤❤

καλησπέρα κορίτσι μου για τι τεστ μιλάς?εγκυμοσύνης ή ωορρηξίας?αν είναι εγκυμοσύνης είσαι έγκυος τελεία και παύλα!!!!!! σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα το τεστ μόλις τώρα... απλά η γραμμή είναι ευδιάκριτη αλλά πιο αχνη από την γραμμή ελέγχου... τι λέτε να ευθύνεται γι αυτο? Σας ευχαριστώ πολύ!!!❤❤❤❤

Κορίτσι μου είσαι εγκυούλα!!!! Συγχαρητήρια!Έχεις καθυστέρηση;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 

καλησπέρα κορίτσι μου για τι τεστ μιλάς?εγκυμοσύνης ή ωορρηξίας?αν είναι εγκυμοσύνης είσαι έγκυος τελεία και παύλα!!!!!! σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

Τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!! Έχω 4ης μέρες καθυστέρησης... σκέφτομαι να πάω να κάνω μια χοριακη την Δευτέρα και την Τρίτη έχω κανονίσει ραντεβού με κάποιον γιατρό που μου σύστησαν στο Έλενα... Δεν ξέρω φυσικά αν είναι νωρίς και αν είναι σωστά τα βήματα..Γιατί την άλλη φορά την είχα πατήσει..

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου είσαι εγκυούλα!!!! Συγχαρητήρια!Έχεις καθυστέρηση;;;;

Έχω 4 μέρες! Δεν το πιστευωωωωω! Ευχαριστώ παρα πολυ ... μακάρι να πάνε όλα καλά! Γιατί την άλλη φορά που είχε βγει πολύ αχνό δεν πήγαν καλά και αγχώνομαι τώρα! Βέβαια τώρα είναι ευδιάκριτη η γραμμή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!! Έχω 4ης μέρες καθυστέρησης... σκέφτομαι να πάω να κάνω μια χοριακη την Δευτέρα και την Τρίτη έχω κανονίσει ραντεβού με κάποιον γιατρό που μου σύστησαν στο Έλενα... Δεν ξέρω φυσικά αν είναι νωρίς και αν είναι σωστά τα βήματα..Γιατί την άλλη φορά την είχα πατήσει..

Συγχαρητηριααααα εγκυούλα!!!!εγώ θα σου έλεγα να πας να κάνεις χοριακή σήμερα ή αύριο γιατί ο γιατρός όταν σε δει θα θέλει σίγουρα να δει δυο τιμές χοριακής.Είναι πολύ νωρίς η Τρίτη να σε δει ο γιατρός, αν παρόλα αυτά το είχες κανονίσει για κάποιο λόγο ή για να τον γνωρίσεις να πας, απλά πιστεύω δεν θα μπορεί να δει κάτι σχετικά με την εγκυμοσύνη, τουλάχιστον έτσι μου είπε η δικιά μου!!!!με το καλό να πάνε όλα τέλεια στο μπιζελάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Συγχαρητηριααααα εγκυούλα!!!!εγώ θα σου έλεγα να πας να κάνεις χοριακή σήμερα ή αύριο γιατί ο γιατρός όταν σε δει θα θέλει σίγουρα να δει δυο τιμές χοριακής.Είναι πολύ νωρίς η Τρίτη να σε δει ο γιατρός, αν παρόλα αυτά το είχες κανονίσει για κάποιο λόγο ή για να τον γνωρίσεις να πας, απλά πιστεύω δεν θα μπορεί να δει κάτι σχετικά με την εγκυμοσύνη, τουλάχιστον έτσι μου είπε η δικιά μου!!!!με το καλό να πάνε όλα τέλεια στο μπιζελάκι σου!!!

Σε ευχαριαστωω πολύ πολύ!!! Και στο δικό σου μπιζελακι εύχομαι Κάθε ευτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...