Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! @EugenJenτα είπα τα είπα!!! Είναι συγκρατημένος ακόμα μέχρι να πάμε στον γιατρό! Σήμερα θα πάρεις την χοριακη σου? Πόσες έχεις κάνει? Εγώ θα πάρω την πρώτη το απόγευμα και εχω άγχος!

Kαλά κάνει και είναι συγκρατημένος και ο δικός μου το ίδιο , σιγά σιγά το συνειδητοποιεί!!κ εγώ δηλαδή ακόμα προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί είναι νωρίς..είναι η δεύτερη χοριακή , στην ουσία σήμερα θα δούμε εαν έχουμε αύξηση , αρα και μεγαλώνει το μπιζελάκι!!μόλις τα πάρεις να μας στείλει αμέσως ε??σε περιμένουμε πως και πως!εσυ νομίζω είσαι ήδη σε καθυστέρηση οπότε θα είναι και ένα καλό νούμερο γιατί εμένα η πρώτη ήταν πριν την καθυστέρηση..Καλά αποτελέσματα να έχουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Κορίτσια και καλό μήνα, συγχαρητήρια στις καινούριες εγκυούλες ευχομαι με το καλό όλα να σας πανε κατ'ευχήν, σε μας τις ελάχιστες που έμειναν θα έρθει σύντομα το νιώθω!!!! Εντωμεταξύ έχω μπερδευτεί, ποιες έχουμε μείνει ακόμα που περιμένουμε τον πελαργό?? Το καλό είναι ότι στις περισσότερες έφερε γούρι το Forum <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

καλημέρα και καλή εβδομάδα κοριτσόπουλα μου!!!

Ευχομαι αυτή η εβδομάδα να μας φέρει 3 θετικά τεστάκια!!! @Emylia@P.L.L. @Hliolousti αν δεν κάνω λάθος είστε οι τρεις επόμενες!!!:wub: 

@Elenhkon πήγα πρωί πρωί για την δεύτερη χοριακή , έξαλλη με εκάναν τα αποτελέσματα θα τα έχω στις 6,30!!έλεος!!!θα μιλήσω με την γιατρό μου όταν πάρω τα αποτελέσματα και εάν είναι όλα καλά θα κλείσουμε ραντεβού λογικά την επόμενη Δευτέρα για να μπορέσουμε να δούμε και κάτι, εσύ τι κάνεις κορίτσακι μου??

 

Υπομονή κορίτσι μου μέχρι το απόγευμα!

Είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα τέλεια! Μην αγχώνεσαι! Θετική σκέψη! Εγώ είμαι στη φάση που ψάχνω την ωορρηξία μου!! Χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , IOANNAGEN είπε:

Καλημέρα Κορίτσια και καλό μήνα, συγχαρητήρια στις καινούριες εγκυούλες ευχομαι με το καλό όλα να σας πανε κατ'ευχήν, σε μας τις ελάχιστες που έμειναν θα έρθει σύντομα το νιώθω!!!! Εντωμεταξύ έχω μπερδευτεί, ποιες έχουμε μείνει ακόμα που περιμένουμε τον πελαργό?? Το καλό είναι ότι στις περισσότερες έφερε γούρι το Forum <3

Έλα ντε δώστε το παρόν με το πότε περιμένετε βρε κορίτσια να ξέρουμε που να στείλουμε την θετική μας σκέψη!!!:wub:

@Elenhkon σε ευχαριστώ πολύ , δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ και μου ήρθαν κάτι σκέψεις απίστευτες , σκεφτόμουν ποσες φίλες-συγγενείς μου είχαν  παλίνδρομες κυήσεις και πόσες είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνηύνη απαπαπαπα θα το ρίξω το φταλιξιμο  στις ορμόνες και θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά!!

για να δουμε τώρα που εσύ αδιαθέτησες και νωρίτερα πότε θα είναι η ωορρηξία σου??σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Kαλά κάνει και είναι συγκρατημένος και ο δικός μου το ίδιο , σιγά σιγά το συνειδητοποιεί!!κ εγώ δηλαδή ακόμα προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί είναι νωρίς..είναι η δεύτερη χοριακή , στην ουσία σήμερα θα δούμε εαν έχουμε αύξηση , αρα και μεγαλώνει το μπιζελάκι!!μόλις τα πάρεις να μας στείλει αμέσως ε??σε περιμένουμε πως και πως!εσυ νομίζω είσαι ήδη σε καθυστέρηση οπότε θα είναι και ένα καλό νούμερο γιατί εμένα η πρώτη ήταν πριν την καθυστέρηση..Καλά αποτελέσματα να έχουμε!! 

Δεν ξέρω πόσο περίπου θα πρεπει να ειναι το νούμερο αλλα είμαι στην 7η μέρα καθυστέρησης...Θα δούμε σε 5 ωρίτσες!! Ευχομαι να δεις ενα μεγααααααλο νούμερο...και από εσένα θα περιμένουμε με ανυπομονησία τα νεα σου...❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δε ξέρω πότε είχα ωορηξία, δε τη κατάλαβα, κανονικά εφόσον πήρα τα ωορηκτικά χάπια θα έκανα την Πεμπτη με παρασκευή αλλά δεν είχα συμπτώματα ούτε πρίξιμο και η θερμοκρασία μου ανέβηκε σήμερα. Είχα επαφή το Σάββατο λέτε να πρόλαβα και να μην έχασα το μήνα τελικά??? πφφ μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έλα ντε δώστε το παρόν με το πότε περιμένετε βρε κορίτσια να ξέρουμε που να στείλουμε την θετική μας σκέψη!!!:wub:

@Elenhkon σε ευχαριστώ πολύ , δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ και μου ήρθαν κάτι σκέψεις απίστευτες , σκεφτόμουν ποσες φίλες-συγγενείς μου είχαν  παλίνδρομες κυήσεις και πόσες είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνηύνη απαπαπαπα θα το ρίξω το φταλιξιμο  στις ορμόνες και θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά!!

για να δουμε τώρα που εσύ αδιαθέτησες και νωρίτερα πότε θα είναι η ωορρηξία σου??σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

Μη σκέφτεσαι τις άλλες κοπέλες Ευγενία μου! Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Εσυ θα σκέφτεσαι θετικά και ότι όλα πάνε τέλεια! Άντε θα βγει η χοριακη θα ηρεμήσεις και να απολύσεις μετά όλο αυτό που σου συμβαίνει....!!

Εγώ είμαι στη 14η μέρα... Πιστεύω ότι έτυχε ο προηγούμενος κύκλος και ήτανε 28 μέρες ίσως λόγω της κύστης. Λογικά  θα επιστρεψω στον 30-32 μέρες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mariamaraki Αααααα εσύ είσαι λογικά είσαι πιο πριν  εγκυούλα από εμένα!!:wub:   αντε αντε ενα τερρρρρρραστιο αριθμό να δεις!! 

@Elenhkon κάνεις τα τεστάκια σου ε?? άντε κοριτσακι μου να είναι για σένα τυχερός ο Φλεβάρης!!το ξέρω οτι δεν πρέπει να κοιτάω τις άλλες περιπτώσεις, δεν ξέρω τι με έπιασε εγώ είμαι αισιόδοξος άνθρωπος, άντε στο καλό μου!!!

@IOANNAGEN με επαφή το Σάββατο τις πιάνεις και τις δυο μέρες είτε έκανες Παρασκευή είτε σήμερα ωορρηξία,..,είχες καμιά από τις δυο μέρες καθόλου υγρά??

@oneira_glyka Τέτοια είναι παιδί μου όταν την θέλουμε δεν έρχεται και όταν δεν την θέλουμε τσουπ σκαει μύτη!!καλα την λέω εγώ ανεπιθύμητη!!

 

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen said:

@Mariamaraki Αααααα εσύ είσαι λογικά είσαι πιο πριν  εγκυούλα από εμένα!!:wub:   αντε αντε ενα τερρρρρρραστιο αριθμό να δεις!! 

@Elenhkon κάνεις τα τεστάκια σου ε?? άντε κοριτσακι μου να είναι για σένα τυχερός ο Φλεβάρης!!το ξέρω οτι δεν πρέπει να κοιτάω τις άλλες περιπτώσεις, δεν ξέρω τι με έπιασε εγώ είμαι αισιόδοξος άνθρωπος, άντε στο καλό μου!!!

@IOANNAGEN με επαφή το Σάββατο τις πιάνεις και τις δυο μέρες είτε έκανες Παρασκευή είτε σήμερα ωορρηξία,..,είχες καμιά από τις δυο μέρες καθόλου υγρά??

@oneira_glyka Τέτοια είναι παιδί μου όταν την θέλουμε δεν έρχεται και όταν δεν την θέλουμε τσουπ σκαει μύτη!!καλα την λέω εγώ ανεπιθύμητη!!

 

@EugenJen Από χθες έχω αλλά όχι πολλά, κανονικά θα έλεγα. Εγώ συνήθως το καταλαβαίνω απ'τη θερμοκρασία μου αλλά και με τη μια φορά πρέπει να μαστε πολύ τυχεροί για να το πιάσαμε!

@Elenhkon έχεις και συ άστατο κυκλο από ότι θυμάμαι έ?? Τα τεστάκια ωορηξίας όντως σε βοηθάνε? Δε σε αγχώνουν? Επίσης έχω διαβάσει ότι ακόμα και σε ανωορρηκτικό κύκλο πάλι βγαίνει θετικό το τεστάκι. Εγω τα έκανα αλλά ποτέ δε πήρα θετικό και τα παράτησα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

καλημέρα και καλή εβδομάδα κοριτσόπουλα μου!!!

Ευχομαι αυτή η εβδομάδα να μας φέρει 3 θετικά τεστάκια!!! @Emylia@P.L.L. @Hliolousti αν δεν κάνω λάθος είστε οι τρεις επόμενες!!!:wub: 

@Elenhkon πήγα πρωί πρωί για την δεύτερη χοριακή , έξαλλη με εκάναν τα αποτελέσματα θα τα έχω στις 6,30!!έλεος!!!θα μιλήσω με την γιατρό μου όταν πάρω τα αποτελέσματα και εάν είναι όλα καλά θα κλείσουμε ραντεβού λογικά την επόμενη Δευτέρα για να μπορέσουμε να δούμε και κάτι, εσύ τι κάνεις κορίτσακι μου??

 

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!Εγώ περιμένω ή Πέμπτη ή Παρασκευή!!!

Και λέω περιμενω γιατί νομίζω πως θα μου έρθει η κοκκινομουρα!Όμως δεν πειράζει και φυσικά έχω μια σταλιτσα ελπίδας μέσα μου μπας και...Θα δούμε!!!!!

Καλή επιτυχία @EugenJen @Mariamaraki όλα να πάνε κατ'ευχην σας εύχομαι!

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!Εγώ περιμένω ή Πέμπτη ή Παρασκευή!!!

Και λέω περιμενω γιατί νομίζω πως θα μου έρθει η κοκκινομουρα!Όμως δεν πειράζει και φυσικά έχω μια σταλιτσα ελπίδας μέσα μου μπας και...Θα δούμε!!!!!

Καλή επιτυχία @EugenJen @Mariamaraki όλα να πάνε κατ'ευχην σας εύχομαι!

@EugenJenμην αγχώνεσαι!!!!!Θα κάνεις μόνο θετικές και πανέμορφες σκέψεις για να κάνεις ένα κουκλίστικο μωρό!!!!!Όλα τώρα είναι τριανταφυλλένια και μυρίζουν μπεμπουδινι!!!!!Άντε να μας πεις τα ευχάριστα!!!:tongue:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!Εγώ περιμένω ή Πέμπτη ή Παρασκευή!!!

Και λέω περιμενω γιατί νομίζω πως θα μου έρθει η κοκκινομουρα!Όμως δεν πειράζει και φυσικά έχω μια σταλιτσα ελπίδας μέσα μου μπας και...Θα δούμε!!!!!

Καλή επιτυχία @EugenJen @Mariamaraki όλα να πάνε κατ'ευχην σας εύχομαι!

@EugenJenμην αγχώνεσαι!!!!!Θα κάνεις μόνο θετικές και πανέμορφες σκέψεις για να κάνεις ένα κουκλίστικο μωρό!!!!!Όλα τώρα είναι τριανταφυλλένια και μυρίζουν μπεμπουδινι!!!!!Άντε να μας πεις τα ευχάριστα!!!:tongue:

είστε πολυυυυυυυυυ γλύκα κοριτσάκια και σας χιιιιιλιο ευχαριστώ για τα γλυκά λογάκια!!!Το φωνάζω και θα βάλω και φωτεινη επιγραφή ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ!!!!!!

ΔΕΝ περιμένεις τίποτα!!!Καμιά ανεπιθύμητη δεν θα σου έρθει!!

 

@IOANNAGEN εγώ με μια επαφή τα κατάφερα! και είχα ζαλίσει τα κορίτσια και κυρίως την @Elenhkon οτι πάλι τίποτα δεν έγινε γιατί δεν είχαμε πολλές επαφές και εκείνη μου έλεγε περίμενε και μου έστελνε την θετική της ενέργεια!! αυτή την θετική ενέργεια και ελπίδα σας στέλνω τώρα και εγώ σε όλες!!

Να μην πατήσει πόδι η ανεπιθυμήτη εδω!!ΞΟΥ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου βγήκε 12.369 και είμαι 36 ημέρα του κύκλου... Δεν μίλησα ακόμα με το γιατρό. Έχει καμία κάποια γνωμξ 

Καλέ τι νουμεράρα είναι αυτή?? είναι τέλεια !! εσύ πας κατευθείαν να δεις σάκο!!! θα πας τελικά Τετάρτη γιατρό??

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου βγήκε 12.369 και είμαι 36 ημέρα του κύκλου... Δεν μίλησα ακόμα με το γιατρό. Έχει καμία κάποια γνωμξ 

Κορίτσι μου τέλεια!! Καλέ τι κύκλο έχεις;; Μπας είναι δίδυμα! ;; Χαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...