Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Τεστ εγκυμοσύνης.. Δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!! Έχω 4ης μέρες καθυστέρησης... σκέφτομαι να πάω να κάνω μια χοριακη την Δευτέρα και την Τρίτη έχω κανονίσει ραντεβού με κάποιον γιατρό που μου σύστησαν στο Έλενα... Δεν ξέρω φυσικά αν είναι νωρίς και αν είναι σωστά τα βήματα..Γιατί την άλλη φορά την είχα πατήσει..

Έχω 4 μέρες! Δεν το πιστευωωωωω! Ευχαριστώ παρα πολυ ... μακάρι να πάνε όλα καλά! Γιατί την άλλη φορά που είχε βγει πολύ αχνό δεν πήγαν καλά και αγχώνομαι τώρα! Βέβαια τώρα είναι ευδιάκριτη η γραμμή. 

Κορίτσι μου τρέχα για χοριακη αφού έχεις και καθυστέρηση!!! Μην το αμελείς! Προλαβαίνεις και σήμερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου τρέχα για χοριακη αφού έχεις και καθυστέρηση!!! Μην το αμελείς! Προλαβαίνεις και σήμερα!!

Αχ μακάρι να μπορούσα αλλά δουλεύω μέχρι 9 η ώρα... Δεν το σκέφτηκα να πάω το πρωί! Και αύριο δουλεύω 9 με 3.. οπότε για Δευτέρα με βλέπω αναγκάστηκα!❤❤❤

Τελικά βρήκα άκρη θα πάω αύριο το πρωί 8 η ώρα!!! Αλλά την Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα το απόγευμα! Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , EugenJen είπε:

αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη ένα παιδάκι , οπότε γιατί να σε αγχώνει?ήταν τυχαίο γεγονός!!!

 

καλησπέρα κορίτσι μου για τι τεστ μιλάς?εγκυμοσύνης ή ωορρηξίας?αν είναι εγκυμοσύνης είσαι έγκυος τελεία και παύλα!!!!!! σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

Γιατί πριν από το παιδάκι μου είχα άλλη μια παλινδρομη που καρδιά σταμάτησε στις 8 εβδομαδες. Τώρα στις 6. Δεν ξέρω τότε ποιο σύνδρομο ήταν. Εντωμεταξύ είμαι κοντά 38 και τα ωάρια κάνουν μεγάλη πτώση πλέον ποιοτικά, οποτε φαντάσου τώρα τι έχει να γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Γιατί πριν από το παιδάκι μου είχα άλλη μια παλινδρομη που καρδιά σταμάτησε στις 8 εβδομαδες. Τώρα στις 6. Δεν ξέρω τότε ποιο σύνδρομο ήταν. Εντωμεταξύ είμαι κοντά 38 και τα ωάρια κάνουν μεγάλη πτώση πλέον ποιοτικά, οποτε φαντάσου τώρα τι έχει να γίνει. 

Καταλαβαίνω, απλά Αποτι έχω κατάλαβει δυστυχώς αυτά είναι θέμα τύχης, μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, καταλαβαίνω είναι δύσκολο , ειδικά όταν σου λένε κ αυτό για τα ωάρια, αλλά νομίζω μας είχες πει έκανες αποξεση σωστά;;δεν είναι πιο εύκολο μετά από αποξεση να πιάσεις παιδάκι;;έτσι δεν λένε;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καταλαβαίνω, απλά Αποτι έχω κατάλαβει δυστυχώς αυτά είναι θέμα τύχης, μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, καταλαβαίνω είναι δύσκολο , ειδικά όταν σου λένε κ αυτό για τα ωάρια, αλλά νομίζω μας είχες πει έκανες αποξεση σωστά;;δεν είναι πιο εύκολο μετά από αποξεση να πιάσεις παιδάκι;;έτσι δεν λένε;

Είναι ναι. Έτσι επιασα και την κόρη μου. Αλλά δεν έχω πρόβλημα στο να πιάσω το παιδί. Στο να είναι καλά έχω από ότι φαίνεται! Παντως σε καμία εβδομάδα θα δω αν εμεινα αυτόν τον μήνα. Γι αυτό λέω συνεχώς... κι ο Θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Είναι ναι. Έτσι επιασα και την κόρη μου. Αλλά δεν έχω πρόβλημα στο να πιάσω το παιδί. Στο να είναι καλά έχω από ότι φαίνεται! Παντως σε καμία εβδομάδα θα δω αν εμεινα αυτόν τον μήνα. Γι αυτό λέω συνεχώς... κι ο Θεός βοηθός!

Στο εύχομαι! Να έρθει ένα γερό, και απόλυτα υγιές μπιζελακι!! Ποτέ με το καλό ΔΕΝ περιμένεις;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Στο εύχομαι! Να έρθει ένα γερό, και απόλυτα υγιές μπιζελακι!! Ποτέ με το καλό ΔΕΝ περιμένεις;;;

Να σαι καλά κοπέλα μου. Κι εσυ και τα παιδάκια που θα κανεις με το καλό!

Δεν είμαι σίγουρη για την περιοδο γιατί δεν κατάλαβα ωορρηξία. Και μετά την απόξεση άργησε λίγο η πρώτη περίοδος. Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Παντως αν υπολογίσουμε ένα κύκλο 28 περιμένω στις 7/2. Σύντομα δηλαδή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Αχ μακάρι να μπορούσα αλλά δουλεύω μέχρι 9 η ώρα... Δεν το σκέφτηκα να πάω το πρωί! Και αύριο δουλεύω 9 με 3.. οπότε για Δευτέρα με βλέπω αναγκάστηκα!❤❤❤

Τελικά βρήκα άκρη θα πάω αύριο το πρωί 8 η ώρα!!! Αλλά την Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα το απόγευμα! Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσια!!!

@EugenJen @Mariamaraki ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!Μπήκα σήμερα και είδα τα ευχάριστα και πραγματικά χαμογελούσα μόνη μου καθώς διάβαζα!!!!Ρε παιδιααααα μήπως είμαι γουρλουυυυ;;;;Χαχαχαχαχα το λέω γιατί νέο μέλος είμαι λίγες μέρες μιλάμε και τσακκκκ δύο θετικά τεστακια!Λέω εγώ τώρα!!!!:lol:

Σας εύχομαι μεγάλες χοριακες,τέλειους υπερήχους,υγιέστατα εμβρυακια και πανέμορφα μωράκια!!!Τελειομηνες και εύκολες κυήσεις!

Και στα δικά μας οι λευτερες κοριτσια!!!Έλα το ντόμινο που λέγαμε!!!!!

  • Μου αρέσει 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@EugenJen @Mariamaraki ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!Μπήκα σήμερα και είδα τα ευχάριστα και πραγματικά χαμογελούσα μόνη μου καθώς διάβαζα!!!!Ρε παιδιααααα μήπως είμαι γουρλουυυυ;;;;Χαχαχαχαχα το λέω γιατί νέο μέλος είμαι λίγες μέρες μιλάμε και τσακκκκ δύο θετικά τεστακια!Λέω εγώ τώρα!!!!:lol:

Σας εύχομαι μεγάλες χοριακες,τέλειους υπερήχους,υγιέστατα εμβρυακια και πανέμορφα μωράκια!!!Τελειομηνες και εύκολες κυήσεις!

Και στα δικά μας οι λευτερες κοριτσια!!!Έλα το ντόμινο που λέγαμε!!!!!

Χαχαχα, εδώ που τα λέμε έχεις ένα δίκιο!!!Μακάρι κορίτσι μου να είσαι το γούρι για όλες μας κ η μία μετά την άλλη να έχουμε υπέροχες τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε να περιμένουμε τα δικά σας καλά νέα!!:x

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Χαχαχα, εδώ που τα λέμε έχεις ένα δίκιο!!!Μακάρι κορίτσι μου να είσαι το γούρι για όλες μας κ η μία μετά την άλλη να έχουμε υπέροχες τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε να περιμένουμε τα δικά σας καλά νέα!!:x

Δεν είμαι πολύ σίγουρη για τα δικά μου νέα αν θα είναι καλά ή όχι!:confused:Δεν έχω αισθητά συμπτώματα...

Την υγεία μας να έχουμε όμως και βουρ τον άλλον μήνα στο ψητό πάλι!!!!!Δεν χαλιεμαι πλέον το πήρα απόφαση!Σκέφτομαι ότι αν δε γίνει τώρα θα γίνει τον άλλο μήνα! Ή τον παραλλον!

Άμα μου έρθει πάντως η κατηραμενη θα σας το πω μπας και την ξορκίσουμε και τη δικιά μου την γαιδουρα και πάψει να μου έρχεται για κάνα εννιαμηνο!χαχαχα

Ευγενία μου δε σε ξέρω πάντως αλλά να ξέρεις πως χαίρομαι πολύ με τη χαρά σου!!!

Και ανυπομονώ να χαρώ με όλες τις κοπέλες και να αλλάξουμε το θέμα της συζήτησης σε "Πρώτοι μήνες εγκυμοσύνης..". :x

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Δεν είμαι πολύ σίγουρη για τα δικά μου νέα αν θα είναι καλά ή όχι!:confused:Δεν έχω αισθητά συμπτώματα...

Την υγεία μας να έχουμε όμως και βουρ τον άλλον μήνα στο ψητό πάλι!!!!!Δεν χαλιεμαι πλέον το πήρα απόφαση!Σκέφτομαι ότι αν δε γίνει τώρα θα γίνει τον άλλο μήνα! Ή τον παραλλον!

Άμα μου έρθει πάντως η κατηραμενη θα σας το πω μπας και την ξορκίσουμε και τη δικιά μου την γαιδουρα και πάψει να μου έρχεται για κάνα εννιαμηνο!χαχαχα

Ευγενία μου δε σε ξέρω πάντως αλλά να ξέρεις πως χαίρομαι πολύ με τη χαρά σου!!!

Και ανυπομονώ να χαρώ με όλες τις κοπέλες και να αλλάξουμε το θέμα της συζήτησης σε "Πρώτοι μήνες εγκυμοσύνης..". :x

Το πιστεύω γιατί νιώθω κ εγώ το ίδιο για όλες σας!! Μοιραζόμαστε την ίδια αγωνία , την ίδια χαρά κ λύπη, χαίρομαι που το πήρες απόφαση να μην σε παίρνει από κάτω, η ελπίδα υπάρχει πάντα μέχρι να έρθει η ανεπιθύμητη και θα πω όπως είπα κ σε προηγούμενο ποστ ότι είχα οοοοολα τα συμπτώματα της περιόδου οποτε μην ψάχνεις για συμπτώματα!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας χαιρετίσω λοιπόν και εγώ. Να σας πω την ιστορία μ εν τάχει.  Κάνω 5 μέρες πριν την περίοδο τεστ αχνοοο τόσο π λες μπα.. καναδυο ήταν σχετικά πιο έντονα όσο στεγνωναν.  Μετά ισα φαίνονται.  Πάω για χοριακη με 2 μέρες πριν την περίοδο και είναι 2. Οπότε το πήρα απόφαση περιμένω την περίοδο κανονικά κ ξεκινάμε προσπάθειες πιο εντατικά από τον επόμενο μήνα.. αν δεν θ πάρω τεστακια ωορρηξίας για πιο σίγουρα...Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα όλες ν έχουμε κουκούτσακι  στη κοιλίτσα μας!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Να σας χαιρετίσω λοιπόν και εγώ. Να σας πω την ιστορία μ εν τάχει.  Κάνω 5 μέρες πριν την περίοδο τεστ αχνοοο τόσο π λες μπα.. καναδυο ήταν σχετικά πιο έντονα όσο στεγνωναν.  Μετά ισα φαίνονται.  Πάω για χοριακη με 2 μέρες πριν την περίοδο και είναι 2. Οπότε το πήρα απόφαση περιμένω την περίοδο κανονικά κ ξεκινάμε προσπάθειες πιο εντατικά από τον επόμενο μήνα.. αν δεν θ πάρω τεστακια ωορρηξίας για πιο σίγουρα...Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα όλες ν έχουμε κουκούτσακι  στη κοιλίτσα μας!!

Κρίμα κορίτσι μου. Το σίγουρο είναι ότι θα μείνεις τον μήνα που έρχεται. Μετά από μια βιοχημική πιάνεις στο φτερό. Εύχομαι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά.!Και για εσένα και για εμενα..! Να έρθει όταν θα είναι για καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Να σας χαιρετίσω λοιπόν και εγώ. Να σας πω την ιστορία μ εν τάχει.  Κάνω 5 μέρες πριν την περίοδο τεστ αχνοοο τόσο π λες μπα.. καναδυο ήταν σχετικά πιο έντονα όσο στεγνωναν.  Μετά ισα φαίνονται.  Πάω για χοριακη με 2 μέρες πριν την περίοδο και είναι 2. Οπότε το πήρα απόφαση περιμένω την περίοδο κανονικά κ ξεκινάμε προσπάθειες πιο εντατικά από τον επόμενο μήνα.. αν δεν θ πάρω τεστακια ωορρηξίας για πιο σίγουρα...Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα όλες ν έχουμε κουκούτσακι  στη κοιλίτσα μας!!

Καλό μήνα κορίτσι μου!!!Εύχομαι ο Φλεβάρης να είναι ο τυχερός σου μήνας και να σου φέρει μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!

Και σε όλες μας μακάρι!!!:x


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Να σας χαιρετίσω λοιπόν και εγώ. Να σας πω την ιστορία μ εν τάχει.  Κάνω 5 μέρες πριν την περίοδο τεστ αχνοοο τόσο π λες μπα.. καναδυο ήταν σχετικά πιο έντονα όσο στεγνωναν.  Μετά ισα φαίνονται.  Πάω για χοριακη με 2 μέρες πριν την περίοδο και είναι 2. Οπότε το πήρα απόφαση περιμένω την περίοδο κανονικά κ ξεκινάμε προσπάθειες πιο εντατικά από τον επόμενο μήνα.. αν δεν θ πάρω τεστακια ωορρηξίας για πιο σίγουρα...Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα όλες ν έχουμε κουκούτσακι  στη κοιλίτσα μας!!

Καλώς μας ήρθες!! Είμαι σίγουρη ότι αυτός ο μήνας θα είναι ο τυχερός σου! Θετική σκέψη και θα δεις ότι θα έρθει το μπεμπακι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...