Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Τρεχωντας θα πας για χοριακη ειδικά αν έχεις τέτοιο θέμα με απόλυση! Κ νωρίς να είναι νομίζω ότι η χοριακη σου απλά θα σου δείξει ένα χαμηλό μεν αλλά καλό νούμερο!!μιας και λείπει ο αντρουλης σου είμαστε εμείς εδώ να σου κρατάμε έστω κ μέσω ίντερνετ το χέρι!!!

Στην 25 ημέρα του κύκλου δείχνει η χωριακή, σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού μου, κι εγώ είμαι στην 34η. Αν δεν έρθει απόψε ή αύριο πρωί πρωί θα πάω. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να μπω από τη δουλειά ή το κινητό, οπότε απόγευμα θα σας ενημερώσω. Ως τώρα ήμουν ήρεμη και συγκρατημένη, αλλά αυτή η συζήτηση με τη φίλη μου που είχε παρόμοιο τεστ με ξεσήκωσε. Λέτε? Ήδη νιώθω την παρέα και τη ζεστασιά σας. Τόσο καιρό παρακολουθούσα τις αγωνίες σου, το τρέξιμό σου. Σας γνωρίζω όλες και σας παρακολουθώ από την αρχή! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

μια χαρα ειδατε για 5+3! ακριβως οτι επρεπε να δειτε! συγχαρητηρια! μακαρι το θεματακι να ειναι γουρλιδικο!

@EugenJen λες να εχεις διδυμα;;;;

Πλάκα θα είχε!! Θα κατέληγα στο Δαφνί!! Δεν νομίζω όμως ότι η χοριακη μου είναι μεγάλη για δίδυμα!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Στην 25 ημέρα του κύκλου δείχνει η χωριακή, σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού μου, κι εγώ είμαι στην 34η. Αν δεν έρθει απόψε ή αύριο πρωί πρωί θα πάω. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να μπω από τη δουλειά ή το κινητό, οπότε απόγευμα θα σας ενημερώσω. Ως τώρα ήμουν ήρεμη και συγκρατημένη, αλλά αυτή η συζήτηση με τη φίλη μου που είχε παρόμοιο τεστ με ξεσήκωσε. Λέτε? Ήδη νιώθω την παρέα και τη ζεστασιά σας. Τόσο καιρό παρακολουθούσα τις αγωνίες σου, το τρέξιμό σου. Σας γνωρίζω όλες και σας παρακολουθώ από την αρχή! :wub:

Γλυκούλι μου όλα τέλεια να σου πάνε!!γιατί δεν μας έγραφες τόσο καιρό καλέ;;να είσαι συγκρατημένη ναι ,αλλά να το χαρείς κιόλας!!! Αύριο λοιπόν θα έχουμε κ οι δυο νέα κ θα είναι τέλεια κ για τις δυο μας!!!

Just now, P.L.L. είπε:

αντε καλε! μια χαρα μεγαλη ειναι η χοριακη!

Ότι μας στείλει ο Θεός ευπρόσδεκτο , προς το παρόν στόχος μας αύριο να δούμε σάκο με μπιζέλακι!!

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!!!! Είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκο...γενικα ηταν ολα πολυ θετικα...Δεν φάνηκε καρδιακός παλμός... μου είπε ότι είναι νωρίς και είναι λίγο επιφυλακτικός μέχρι να ακούσουμε καρδούλα... ειμαι 5 και 3 ημερών. Πότε περίπου ακούμε καρδούλα? @Hlioloustiποσο χαιρομαι κορίτσι μου πολύ ευχάριστα όλα!!!!!

Μπράβο σου Μαράκι μου άντε να ακούσεις κ την πολυπόθητη καρδούλα!! Δεν κλείσατε επόμενο ραντεβού;;οδηγίες σου έδωσε;;γενικά πώς σου φάνηκε ο γιατρός?ηταν πρώτη φορά που σε έβλεπε ε;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Γλυκούλι μου όλα τέλεια να σου πάνε!!γιατί δεν μας έγραφες τόσο καιρό καλέ;;να είσαι συγκρατημένη ναι ,αλλά να το χαρείς κιόλας!!! Αύριο λοιπόν θα έχουμε κ οι δυο νέα κ θα είναι τέλεια κ για τις δυο μας!!!

Ότι μας στείλει ο Θεός ευπρόσδεκτο , προς το παρόν στόχος μας αύριο να δούμε σάκο με μπιζέλακι!!

Πρώτα απ όλα σε σένα και σε όλες τις εγκυούλες (θα στραφώ στο αποτέλεσμα) εύχομαι να κρατήσετε στα χέρια σας ένα υγιές αγγελάκι και μόνο ευχάριστα να έχετε να μας λέτε. Δεν σας έγραφα τόσο καιρό γιατί φοβόμουν μήπως μου γίνει εμμονή στο τέλος και κολλήσει το μυαλό μου εκεί. Η προηγούμενη παλλίνδρομη ήταν αποτέλεσμα τυχαίας διαδικασίας και δεν το πιστεύαμε ΄και οι 2. Επίσης έχω 2 κορίτσαρους 15,5 και 14 ετών από "τυχαίες" εγκυμοσύνες επίσης. Βασικά...έφτασα τα 38 και τώρα που θέλω να μείνω έγκυος  ρώταγα τον γιατρό τί να κάνω για να μείνω και γέλαγε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Πρώτα απ όλα σε σένα και σε όλες τις εγκυούλες (θα στραφώ στο αποτέλεσμα) εύχομαι να κρατήσετε στα χέρια σας ένα υγιές αγγελάκι και μόνο ευχάριστα να έχετε να μας λέτε. Δεν σας έγραφα τόσο καιρό γιατί φοβόμουν μήπως μου γίνει εμμονή στο τέλος και κολλήσει το μυαλό μου εκεί. Η προηγούμενη παλλίνδρομη ήταν αποτέλεσμα τυχαίας διαδικασίας και δεν το πιστεύαμε ΄και οι 2. Επίσης έχω 2 κορίτσαρους 15,5 και 14 ετών από "τυχαίες" εγκυμοσύνες επίσης. Βασικά...έφτασα τα 38 και τώρα που θέλω να μείνω έγκυος  ρώταγα τον γιατρό τί να κάνω για να μείνω και γέλαγε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ε είχε ένα δίκιο ο γιατρόυλης !!!εσύ όπως καταλάβαμε το έχεις με τις τυχαίες εγκυμοσύνες χιχι!!Άρα ξέρεις ότι μπορεί να πιάσεις παιδάκι (να σου ζήσουν οι κοπελαρες σου)κ ήταν τυχαίο γεγονός το προηγούμενο συμβάν οπότε μια τερρρρραστια χοριακη αύριο νομίζω θα μας επιβεβαίωσει τα ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αυριο το βράδυ κ έχω μια αγωνιουλα η αλήθεια να λέγεται!! Αλλά είπαμε είμαστε αισιόδοξα κορίτσια κ θα πάνε οοολα υπέροχα σε εμας κ στα παπαρουνοσπορομπιζελακια μας!!

Έτσι είναι γλυκιά μου!!!!Κι αυτά από εμάς παίρνουν δύναμη για να επιβιώσουν!!!!Αυτό νιώθω!!!!!

Σου στέλνω θετικές σκέψεις και δύναμη!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες, δεν ξέρω ακόμη πώς να γράψω, πώς να σας ταγκάρω κ.λ.π. ζητώ συγνώμη. Απαντώ σε όλες εδώ! Ο κύκλος μου είναι σταθερός 33-34 μέρες, ανωμαλία κύκλου είχα στην προηγούμενη...έτσι νόμιζα και ήταν εγκυμοσύνη. Με προβληματίζει ότι η γραμμή είναι σα σκιά, δε θα την πω αχνή...Όμως τώρα μίλαγα με μία φίλη μου που της έστειλα φώτο και μου είπε ότι έτσι ακριβώς ήταν και το δικό της τεστ και τώρα είναι έγκυος 2 μηνών! Ο γιατρός με παρέπεμψε σε χωριακή. Λέω μήπως να περιμένω λίγες ημέρες μήπως απογοητευτώ.....Από την άλλη με απολύουν άδικα από τη δουλειά τέλη Φεβρουαρίου γιατί με έβαλε στο μάτι η προϊσταμένη....και πολύ θα χαρώ να τους πω ότι δεν μπορούν! Με το σύντροφό μου κ μέλλων σύζυγο δεν το έχω συζητήσει γιατί έφυγε προχθές και θα απουσιάζει 1 μήνα λόγω δουλειά και δεν θέλω να τον ανησυχήσω αύριο. Λέω αύριο πρωί να πάω για χωριακή.... Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, είστε απίστευτες όλες :wub:

Κορίτσι μου να πας για χοριακη αύριο εννοειται!!! Σίγουρα θα δείξει!!!

Καλά τόσο μεγάλη επιρροή έχει αυτή η προϊσταμένη και επιλέγει ποιον θα απολύσει;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μακάρι να είσαι εγκυούλα κυριως γιατί το θέλετε και να φέρει χαρά στην οικογένεια σας! Η αλήθεια είναι ότι αν είσαι έγκυος δεν μπορούν να σε απολύσουν. Με το καλό πρώτα ο Θεός να μάθεις ότι είσαι και μετά ψάξε για το πώς να το χειριστείς...

Περιμένουμε ευχάριστα νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Στην 25 ημέρα του κύκλου δείχνει η χωριακή, σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού μου, κι εγώ είμαι στην 34η. Αν δεν έρθει απόψε ή αύριο πρωί πρωί θα πάω. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να μπω από τη δουλειά ή το κινητό, οπότε απόγευμα θα σας ενημερώσω. Ως τώρα ήμουν ήρεμη και συγκρατημένη, αλλά αυτή η συζήτηση με τη φίλη μου που είχε παρόμοιο τεστ με ξεσήκωσε. Λέτε? Ήδη νιώθω την παρέα και τη ζεστασιά σας. Τόσο καιρό παρακολουθούσα τις αγωνίες σου, το τρέξιμό σου. Σας γνωρίζω όλες και σας παρακολουθώ από την αρχή! :wub:

Με το σκεπτικό πως τα νινακια έρχονται στη ζωή μας την πιο κατάλληλη στιγμή,μπορεί αυτή να είναι η δικιά σου!!!!

Εύχομαι αύριο να το μάθεις!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

κοριτσια χαλασε το κινητο μου και συνδεθηκα σε υπολογιστη για να δω νεα σας. πολυ χαιρομαι με τις επιτυχιες σας! συγχαρητηρια!!!

εγω ακομα περιμενω γιατι εχω καποιες μερες μεχρι την καθυστερηση. εκανα πριν δυο και πριν τρεις μερες και στην αρχη ηταν αρνητικα αλλα μετα απο καποιες ωρες ειδα μια αχνη γραμμη. αλλα δε νομιζω... ηταν μια εβδομαδα πριν την καθυστερηση.. μαλλον ειναι γραμμη εξατμισης.. αν και ελπιζω πως οχι. φιλη @HopeMe το πιθανοτερο ειναι πως εισαι εγκυος! ειχα κι εγω  μια αποβολη με αποξεση πριν λιγο καιρο. στις 9 δεκεμβρη καναμε την αποξεση (νομιζω..) εσυ; και η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν παλινδρομη και μετα επιασα την κορη μου που ειναι το αστερι μου! καλη τυχη σου ευχομαι!

Καλά θα με τρελάνετε βρε κορίτσια;;!! Χαχαχα!!! Που μένετε; Τι σας ψεκάζουν;; Να έρθω και εγώ μπας και μείνω έγκυος;;

Έχω χάσει το μέτρημα με τις εγκυμοσύνες!!

Είδες άχνη γραμμή και χωρίς καθυστέρηση  έχεις και ένα παιδί και δεν είσαι σίγουρη;;; Εγώ νομίζω είμαι!!Σε πόσες μέρες περιμένεις; 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Ε είχε ένα δίκιο ο γιατρόυλης !!!εσύ όπως καταλάβαμε το έχεις με τις τυχαίες εγκυμοσύνες χιχι!!Άρα ξέρεις ότι μπορεί να πιάσεις παιδάκι (να σου ζήσουν οι κοπελαρες σου)κ ήταν τυχαίο γεγονός το προηγούμενο συμβάν οπότε μια τερρρρραστια χοριακη αύριο νομίζω θα μας επιβεβαίωσει τα ευχάριστα!!!

Το εύχομαι γλυκιά μου και από εσένα περιμένουμε τα καλύτερα αύριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα!!!!!! Είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκο...γενικα ηταν ολα πολυ θετικα...Δεν φάνηκε καρδιακός παλμός... μου είπε ότι είναι νωρίς και είναι λίγο επιφυλακτικός μέχρι να ακούσουμε καρδούλα... ειμαι 5 και 3 ημερών. Πότε περίπου ακούμε καρδούλα? @Hlioloustiποσο χαιρομαι κορίτσι μου πολύ ευχάριστα όλα!!!!!

Πωπωωωω νιώθω ότι περνάνε πολύ γρήγορα τα σκαλοπατακια!!!!!Πόσο τέλεια!

Αυτά που είδες για αρχή πιστεύω πως προμηνύουν μια πολύ όμορφη κύηση και πως ο παλμός της καρδούλας του θα έρθει την κατάλληλη στιγμή και θα είναι ακόμα πιο καταπληκτικός γιατί τον περιμένεις πως και πως!

Ευχαριστησου λοιπόν ΠΟΛΥΥΥ αυτό το όμορφο ξεκίνημα για αρχή και η καρδούλα είναι κάτι το οποίο σιγουραααα θα ακούσεις οσονουπω!

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου να πας για χοριακη αύριο εννοειται!!! Σίγουρα θα δείξει!!!

Καλά τόσο μεγάλη επιρροή έχει αυτή η προϊσταμένη και επιλέγει ποιον θα απολύσει;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μακάρι να είσαι εγκυούλα κυριως γιατί το θέλετε και να φέρει χαρά στην οικογένεια σας! Η αλήθεια είναι ότι αν είσαι έγκυος δεν μπορούν να σε απολύσουν. Με το καλό πρώτα ο Θεός να μάθεις ότι είσαι και μετά ψάξε για το πώς να το χειριστείς...

Περιμένουμε ευχάριστα νέα!!

Το έχω ήδη ψάξει γιατί μετά την παλλίνδρομη έχασα και την προηγούμενη δουλειά μου, το αφεντικό μας ήθελε στειρωμένες. Και τώρα δυστυχώς έπεσα ξανά σε περίεργη χωρίς βέβαια να ενημερώσω ότι προσπαθώ. Δυστυχώς υπάρχει τυφλή εμπιστοσύνη σε αυτή από τον εργοδότη και δεν είχα ούτε την ευκαιρία να του μιλήσω. Είδωμεν....

Just now, Hliolousti είπε:

Με το σκεπτικό πως τα νινακια έρχονται στη ζωή μας την πιο κατάλληλη στιγμή,μπορεί αυτή να είναι η δικιά σου!!!!

Εύχομαι αύριο να το μάθεις!!!!!!

Σ ευχαριστώ, σου εύχομαι τα καλύτερα!

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ έχω ακόμα... Περιμένω κάπου 21/02!

Πλησιάζουν οι γόνιμές σου δηλαδή! Ξέρεις...:rolleyes:  (κάτι έμαθα στα 38 μου :mrgreen: τελικά)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Το έχω ήδη ψάξει γιατί μετά την παλλίνδρομη έχασα και την προηγούμενη δουλειά μου, το αφεντικό μας ήθελε στειρωμένες. Και τώρα δυστυχώς έπεσα ξανά σε περίεργη χωρίς βέβαια να ενημερώσω ότι προσπαθώ. Δυστυχώς υπάρχει τυφλή εμπιστοσύνη σε αυτή από τον εργοδότη και δεν είχα ούτε την ευκαιρία να του μιλήσω. Είδωμεν....

Σ ευχαριστώ, σου εύχομαι τα καλύτερα!

Πλησιάζουν οι γόνιμές σου δηλαδή! Ξέρεις...:rolleyes:  (κάτι έμαθα στα 38 μου :mrgreen: τελικά)

Χαχαχα ! Ναι  όντως! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Άντε να μείνουμε όλες έγκυος να μην μείνει καμιά κορίτσια!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...