Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Neverstop είπε:

      Να σέ ρωτήσω? γιατί το έχεις σχεδόν δεδομένο πως θα γεννήσεις νωρίς? από όσο θυμάμαι ο τράχηλος δεν είχε κοντύνει πολύ κι έκανες και περίδεση. έγινε κάτι άλλο?

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Elenhkon είπε:

Θα πάω την άλλη εβδομάδα να την δούμε τι απέγινε και αυτή!

άντε  να φύγει και αυτό να είσαι πιο ήσυχη, οχι οτι είναι κ τίποτα σημαντικό εμένα και με την ενδομητριώση μου είχαν πει να προσπαθήσω αλλά δεν ήθελα να το πιέσω τόσο, ήθελα την ησυχία  μου..εσένα βέβαια κατά πάσα πιθανότητα θα έχει εξαφανιστεί τώρα!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

άντε  να φύγει και αυτό να είσαι πιο ήσυχη, οχι οτι είναι κ τίποτα σημαντικό εμένα και με την ενδομητριώση μου είχαν πει να προσπαθήσω αλλά δεν ήθελα να το πιέσω τόσο, ήθελα την ησυχία  μου..εσένα βέβαια κατά πάσα πιθανότητα θα έχει εξαφανιστεί τώρα!

Έτσι μου είπε και εκείνη. Επειδή είναι λειτουργική θα απορροφηθεί μόνη της...Για να δούμε..

Just now, EugenJen είπε:

άντε  να φύγει και αυτό να είσαι πιο ήσυχη, οχι οτι είναι κ τίποτα σημαντικό εμένα και με την ενδομητριώση μου είχαν πει να προσπαθήσω αλλά δεν ήθελα να το πιέσω τόσο, ήθελα την ησυχία  μου..εσένα βέβαια κατά πάσα πιθανότητα θα έχει εξαφανιστεί τώρα!

Περιμένουμε τα νέα σου με τη γιατρό! Να πάνε όλα τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου με το καλό να ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Λοιπόν επειδή προσωπικά το έχω με τα τεστ χαχα θα σου πω ότι όταν η γραμμή γκριζάρει δλδ δεν έχει χρωματακι αλλά κάνει σαν σκιά όπως λες τότε πιθανόν πρόκειται για την γραμμή ελέγχου την γραμμή φάντασμα που λένε. Υπάρχει ήδη κ όταν βρέχεται τονίζεται αλλά δεν έχει χρώμα αν παρατηρήσεις είναι σαν γκρι. Όλα γίνονται όμως και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικό!! 

Η γραμμή ήταν αχνή ροζ, όχι γκρίζα. Βέβαια τώρα που πήρα τη χοριακή δεν έχει νόημα, το λέω για τις υπόλοιπες. Ίσα που αχνοφαινόταν μια γραμμή ροζ.

Κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ όλες, ακόμη δεν το πιστεύω!.... Σας είπα ότι ήρθα να πάρω σειρά, αλλά ήρθα έτοιμη :-P Παραδίδω τη σειρά μου στην επόμενη!  Ένα έχω να σας πω, όχι άγχος και ευχαριστηθείτε το σύντροφό σας! Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι στη 2-3η εβδομάδα και η χοριακή είναι καλή για αρχόμενη κύηση. Μου ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες. Όταν ρώτησα αν θα ξανακάνω χοριακή μου αρνήθηκε για να μην αγχωθώ. Αλλά η τελευταία παλίνδρομη με φοβίζει ωστόσο....Έχω απέραντη αισιοδοξία. Με το καλό οι υπόλοιπες! Παραδίδω τη σκυτάλη! Σας φιλώ

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Συγχαρητήρια !!!τέλεια μας φέρνεις περισσότερο γούρι και μπεμπεδοσκονη για τα υπόλοιπα κορίτσια!!Όλα τέλεια να κυλήσουν , να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!:wub:

Γλυκιά μου σ' ευχαριστώ. Περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα σήμερα

2 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Να έχεις μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Στείλε λίγο από αυτή τη μαγική σκόνη!!!

Σου στέλνω απέραντη. Θετική σκέψη και όχι άγχος

2 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Καλέ να ή ΣΚΙΆ❤️❤️❤️Συγχαρητήρια με το καλό!!! 

Σ ευχαριστώ καλή μου, είναι απίστευτο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τελικα δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ με απογευματινα ουρα. στα 5 λεπτα φαινοταν ηδη μια αχνη γραμμη. ο αντρας μου εχει χεστει απο τη χαρα του. κι εγω χαιρομαι πολυ αλλα θα περιμενω ως τη δευτερα να κανω χοριακη.. εκτος αν δεν κρατηθω και παω νωριτερα :-) αχ μακαρι ο Θεος να ειναι μαζι μας!

2 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Ευχαριστω πολύ κορίτσια 

δεν έχω νιώσει τίποτα δεξιά κ αριστερά ιδιαίτερα μόνο πονάκια περιόδου που έρχονται κ φεύγουν 

 

ελα κανε και εσυ ενα τεστ. το εχει η μερα σημερα να βγαζουν δυο γραμμουλες!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

εγω τελικα δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ με απογευματινα ουρα. στα 5 λεπτα φαινοταν ηδη μια αχνη γραμμη. ο αντρας μου εχει χεστει απο τη χαρα του. κι εγω χαιρομαι πολυ αλλα θα περιμενω ως τη δευτερα να κανω χοριακη.. εκτος αν δεν κρατηθω και παω νωριτερα :-) αχ μακαρι ο Θεος να ειναι μαζι μας!

ελα κανε και εσυ ενα τεστ. το εχει η μερα σημερα να βγαζουν δυο γραμμουλες!

Ε δε το πιστεύω!!!!

Γίναμε ντόμινο τελικά!!!!!!

Άντε με το καλό να δεις μια μεγάλη χοριακη!!!!!!Τα καλυτερα σου εύχομαι!!!:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , HopeMe είπε:

Η γραμμή ήταν αχνή ροζ, όχι γκρίζα. Βέβαια τώρα που πήρα τη χοριακή δεν έχει νόημα, το λέω για τις υπόλοιπες. Ίσα που αχνοφαινόταν μια γραμμή ροζ.

Κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ όλες, ακόμη δεν το πιστεύω!.... Σας είπα ότι ήρθα να πάρω σειρά, αλλά ήρθα έτοιμη :-P Παραδίδω τη σειρά μου στην επόμενη!  Ένα έχω να σας πω, όχι άγχος και ευχαριστηθείτε το σύντροφό σας! Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι στη 2-3η εβδομάδα και η χοριακή είναι καλή για αρχόμενη κύηση. Μου ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες. Όταν ρώτησα αν θα ξανακάνω χοριακή μου αρνήθηκε για να μην αγχωθώ. Αλλά η τελευταία παλίνδρομη με φοβίζει ωστόσο....Έχω απέραντη αισιοδοξία. Με το καλό οι υπόλοιπες! Παραδίδω τη σκυτάλη! Σας φιλώ

Γλυκιά μου σ' ευχαριστώ. Περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα σήμερα

Σου στέλνω απέραντη. Θετική σκέψη και όχι άγχος

Σ ευχαριστώ καλή μου, είναι απίστευτο!

Λογικό το άγχος ιδιαίτερα όταν έχεις περάσει κάτι όμως τώρα κοίτα και εσύ να το χαρείς. Άλλωστε το άγχος παραμένει για μια ζωή στους γονείς. Να είσαι αισιόδοξη να βοηθήσεις και το μωράκι σας που αναπτύσσεται τώρα μέσα σου❤️❤️

Είναι ένα μαγικό ταξίδι η εγκυμοσύνη και η μητρότητα θείο δώρο, εύχομαι όλες οι γυναίκες του κόσμου να το ζήσουν. 

@P.L.L. Αγάπη μου!!! Όλα καλά θα πάνε έρχεται το αδερφάκι της κορούλας σας!!!!! Χάρηκα πάρα πολυυυ!!! Περιμενε όπως λες μέχρι την Δευτέρα ώστε να κάνεις μια κ καλή. 

Ο Θεός και η Παναγία μαζί σας σε όλα τα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

εγω τελικα δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ με απογευματινα ουρα. στα 5 λεπτα φαινοταν ηδη μια αχνη γραμμη. ο αντρας μου εχει χεστει απο τη χαρα του. κι εγω χαιρομαι πολυ αλλα θα περιμενω ως τη δευτερα να κανω χοριακη.. εκτος αν δεν κρατηθω και παω νωριτερα :-) αχ μακαρι ο Θεος να ειναι μαζι μας!

ελα κανε και εσυ ενα τεστ. το εχει η μερα σημερα να βγαζουν δυο γραμμουλες!

Αχνή με απογευματινά? Τέλεια νέα! Εγώ είχα κάνει ένα ακόμη το προηγούμενο απόγευμα που φάνηκε μια ροζ γραμμούλα και εξαφανίστηκε. Το επόμενο που έκανα πρωί φάνηκε η αχνή γραμμή(σκιά) και έμεινε. Στο μικροβιολογικό που το είδανε πριν τα αποτελέσματα που επιβεβαιώσανε ανεπίσημα την εγκυμοσύνη! Συγχαρητήρια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

οντως γιναμε ντομινο! ευχαριστω κοριτσια μου για τα καλα σας λογια! απο το στομα σας και στου Θεου το αυτι! για ολες ευχομαι τα καλυτερα!

Συγχαρητήρια! Ήμουν σίγουρη!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις !! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!Θετική σκέψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Συγχαρητήρια! Ήμουν σίγουρη!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις !! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!Θετική σκέψη!!!

αχ σε ευχαριστω! δεν το εχω πιστεψει ακομα για να μη στεναχωρηθω αν παλι δεν πανε καλα τα πραγματα! αποφασισαμε με τον αντρα μου να μην το πουμε ακομα σε κανεναν με κανεναν μεχρι να κανω τη χοριακη τη δευτερα.μονο στο φορουμ το ανακοινωσα!

και στα δικα σου συντομα!

η @EugenJen που ειναι; να πηγε στον γιατρο;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα , τωρα γυρίσαμε σπίτι, τα νέα είναι θετικά από την γιατρό,είδαμε σάκο δείχνει 5+5 ,ήταν πολύ ευχαριστημένη ,βέβαια καρδούλα είναι νωρίς ακόμα σε καμία 20αρια μέρες μου ειπε δυστυχώς τα καλά νεα συνοδεύτηκαν από ένα πρόβλημα υγείας σε άτομο της οικογένειας γι'αυτό κ καθυστέρησα..

@P.L.L. συγχαρητήρια κορίτσι μου κ σε εσένα !!έχει πάρει φόρα η ομάδα το είπα εγώ ότι θα έχουμε 3 θετικά αυτή την εβδομάδα!! Άντε λοιπόν κορίτσια μου κ οι επόμενες!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα , τωρα γυρίσαμε σπίτι, τα νέα είναι θετικά από την γιατρό,είδαμε σάκο δείχνει 5+5 ,ήταν πολύ ευχαριστημένη ,βέβαια καρδούλα είναι νωρίς ακόμα σε καμία 20αρια μέρες μου ειπε δυστυχώς τα καλά νεα συνοδεύτηκαν από ένα πρόβλημα υγείας σε άτομο της οικογένειας γι'αυτό κ καθυστέρησα..

@P.L.L. συγχαρητήρια κορίτσι μου κ σε εσένα !!έχει πάρει φόρα η ομάδα το είπα εγώ ότι θα έχουμε 3 θετικά αυτή την εβδομάδα!! Άντε λοιπόν κορίτσια μου κ οι επόμενες!

Κορίτσι μου καλημέρα! Όλα τέλεια!! Μπράβο!!Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα και θα δεις που θα είναι όλα υπέροχα!! Ευχομαι να είναι περαστικά στο άτομο της οικογένειας σου! Να πάνε όλα καλα! Η ζωή έχει τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα δυστυχώς αλλά όλα θα ξεπεραστούν θα δεις..!

Καλημέρα σε όλες!!!

Εμυλία εύχομαι να είσαι η επόμενη και να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες................!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...