Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα , τωρα γυρίσαμε σπίτι, τα νέα είναι θετικά από την γιατρό,είδαμε σάκο δείχνει 5+5 ,ήταν πολύ ευχαριστημένη ,βέβαια καρδούλα είναι νωρίς ακόμα σε καμία 20αρια μέρες μου ειπε δυστυχώς τα καλά νεα συνοδεύτηκαν από ένα πρόβλημα υγείας σε άτομο της οικογένειας γι'αυτό κ καθυστέρησα..

@P.L.L. συγχαρητήρια κορίτσι μου κ σε εσένα !!έχει πάρει φόρα η ομάδα το είπα εγώ ότι θα έχουμε 3 θετικά αυτή την εβδομάδα!! Άντε λοιπόν κορίτσια μου κ οι επόμενες!

Ξέρω πώς είναι αυτό που περιγράφεις...αν και εγώ το πρόβλημα υγείας το ήξερα πριν την εγκυμοσύνη...

Όλα όμως μαλακώνουν με τον καιρό,εύχομαι να γειανει ο άνθρωπος σας!

Μόνο καλό μπορεί να κάνει το μπιζελακι σου!!!!!

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια 

ευγενια χαιρομαι πολύ για το μπιζέλακι όσο για το άλλο ευχομαι περαστικα κ να πάνε όλα καλά 

ελενη μου σε Ευχαριστω ευχομαι το ίδιο και σένα 

10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

εγω τελικα δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ με απογευματινα ουρα. στα 5 λεπτα φαινοταν ηδη μια αχνη γραμμη. ο αντρας μου εχει χεστει απο τη χαρα του. κι εγω χαιρομαι πολυ αλλα θα περιμενω ως τη δευτερα να κανω χοριακη.. εκτος αν δεν κρατηθω και παω νωριτερα :-) αχ μακαρι ο Θεος να ειναι μαζι μας!

ελα κανε και εσυ ενα τεστ. το εχει η μερα σημερα να βγαζουν δυο γραμμουλες!

Φοβάμαι να το κάνω ακόμη :(συγχαρητήρια για τα υπεροχα νέα πρέπει να είναι υπέροχο συναίσθημα εσυ ήσουν πριν τη καθυστέρηση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια, είναι δυνατός ο μπαμπακας μου θα το νικήσουμε,ήταν λίγο ξαφνικό αλλά θα το ξεπεράσουμε!δεν έχουμε πει ακόμα κάτι κ για την εγκυμοσύνη κ με επηρέασαν όλα μαζί! 

@Emylia μου περιμένω να ακούσω τα καλά σου νέα!μόνο θετικά από εδώ κ πέρα!!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια, είναι δυνατός ο μπαμπακας μου θα το νικήσουμε,ήταν λίγο ξαφνικό αλλά θα το ξεπεράσουμε!δεν έχουμε πει ακόμα κάτι κ για την εγκυμοσύνη κ με επηρέασαν όλα μαζί! 

@Emylia μου περιμένω να ακούσω τα καλά σου νέα!μόνο θετικά από εδώ κ πέρα!!

Πω πω έχουμε κ αδυναμίες στους μπαμπάδες εμείς τα κορίτσια 

ευχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα κορίτσι μου 

ευχαριστω πολύ για τις ευχές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια, είναι δυνατός ο μπαμπακας μου θα το νικήσουμε,ήταν λίγο ξαφνικό αλλά θα το ξεπεράσουμε!δεν έχουμε πει ακόμα κάτι κ για την εγκυμοσύνη κ με επηρέασαν όλα μαζί! 

@Emylia μου περιμένω να ακούσω τα καλά σου νέα!μόνο θετικά από εδώ κ πέρα!!

Εύχομαι ότι καλύτερο Ευγενία μου για τον μπαμπακα σου!! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δεις!! Το μωράκι σας θα φέρει χαρά στο σπιτικό σας..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα , τωρα γυρίσαμε σπίτι, τα νέα είναι θετικά από την γιατρό,είδαμε σάκο δείχνει 5+5 ,ήταν πολύ ευχαριστημένη ,βέβαια καρδούλα είναι νωρίς ακόμα σε καμία 20αρια μέρες μου ειπε δυστυχώς τα καλά νεα συνοδεύτηκαν από ένα πρόβλημα υγείας σε άτομο της οικογένειας γι'αυτό κ καθυστέρησα..

@P.L.L. συγχαρητήρια κορίτσι μου κ σε εσένα !!έχει πάρει φόρα η ομάδα το είπα εγώ ότι θα έχουμε 3 θετικά αυτή την εβδομάδα!! Άντε λοιπόν κορίτσια μου κ οι επόμενες!

Συγχαρητηρια! Κρίμα που δεν περίμενες δυο μέρες ακόμα για να ακούσετε καρδούλα! Τώρα θα κανεις υπομονή και όλα να πάνε καλά και στην επόμενη επίσκεψη! Λυπάμαι για ότι σας συνέβη. Ελπίζω να είναι περαστικό!

6 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ευγενια χαιρομαι πολύ για το μπιζέλακι όσο για το άλλο ευχομαι περαστικα κ να πάνε όλα καλά 

ελενη μου σε Ευχαριστω ευχομαι το ίδιο και σένα 

Φοβάμαι να το κάνω ακόμη :(συγχαρητήρια για τα υπεροχα νέα πρέπει να είναι υπέροχο συναίσθημα εσυ ήσουν πριν τη καθυστέρηση;

Ναι. Σύμφωνα με έναν 28αρη κύκλο αύριο περίμενα περιοδο. Αλλά είμαι δεύτερος μήνας από απόξεση και δεν ξέρω ποτε έκανα ωορρηξία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Συγχαρητηρια! Κρίμα που δεν περίμενες δυο μέρες ακόμα για να ακούσετε καρδούλα! Τώρα θα κανεις υπομονή και όλα να πάνε καλά και στην επόμενη επίσκεψη! Λυπάμαι για ότι σας συνέβη. Ελπίζω να είναι περαστικό!

Ναι. Σύμφωνα με έναν 28αρη κύκλο αύριο περίμενα περιοδο. Αλλά είμαι δεύτερος μήνας από απόξεση και δεν ξέρω ποτε έκανα ωορρηξία. 

Ααα καταλαβα..σου ευχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη 

εγω χτες περίμενα κανονικά ακόμη δεν εμφανίστηκε!εσυ τι συμπτώματα έχεις;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου !!!

@P.L.L. καρδιά μου είπε σε 20 μέρες περίπου αλλά μου έκλεισε ραντεβού νωρίτερα να δούμε ότι πάει καλά

@Emylia κοριτσάκι μου αν θυμάμαι καλά έχεις μια μέρα καθυστέρηση ενώ ο κύκλος σου είναι σταθερός!!! Πίστεψε το κ κάνε το τεστ θα είναι θετικό,!!(όπως τα είπες ακριβώς είναι η κόρη με τον μπαμπά)

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Ααα καταλαβα..σου ευχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη 

εγω χτες περίμενα κανονικά ακόμη δεν εμφανίστηκε!εσυ τι συμπτώματα έχεις;

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Ίσως λίγο πιο πρησμένο στήθος. Είναι η Τετάρτη εγκυμοσύνη μου (έχω όμως μόνο ενα παιδάκι αλλά τι παιδί!) και σε κάθε περίπτωση ήταν διαφορετικά. Στην εγκυμοσύνη της κόρης μου δεν το περίμενα να είμαι έγκυος και δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα. Πάντα εδώ ναυτίες καούρες και εμετούς αλλά μετά την 7η 8η εβδομάδα και μου κρατάνε πολύ. Για την ώρα όμως τίποτα. Κάνε το τεστ οποτε το θέλεις. Εγώ το κάνω νωρίς γιαυι δεν αντέχω την αγωνία αν θα έρθει η περίοδος ή όχι. Θέλω να μαθαίνω μπαμ και κάτω κι αν δεν είμαι να μην στεναχωρηθώ όταν αδιαθετησω. 

Just now, EugenJen είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου !!!

@P.L.L. καρδιά μου είπε σε 20 μέρες περίπου αλλά μου έκλεισε ραντεβού νωρίτερα να δούμε ότι πάει καλά

@Emylia κοριτσάκι μου αν θυμάμαι καλά έχεις μια μέρα καθυστέρηση ενώ ο κύκλος σου είναι σταθερός!!! Πίστεψε το κ κάνε το τεστ θα είναι θετικό,!!(όπως τα είπες ακριβώς είναι η κόρη με τον μπαμπά)

 

Όλα καλά θα πάνε! Όταν λες νωρίτερα ποτε σου είπε; Να πας για να μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Ίσως λίγο πιο πρησμένο στήθος. Είναι η Τετάρτη εγκυμοσύνη μου (έχω όμως μόνο ενα παιδάκι αλλά τι παιδί!) και σε κάθε περίπτωση ήταν διαφορετικά. Στην εγκυμοσύνη της κόρης μου δεν το περίμενα να είμαι έγκυος και δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα. Πάντα εδώ ναυτίες καούρες και εμετούς αλλά μετά την 7η 8η εβδομάδα και μου κρατάνε πολύ. Για την ώρα όμως τίποτα. Κάνε το τεστ οποτε το θέλεις. Εγώ το κάνω νωρίς γιαυι δεν αντέχω την αγωνία αν θα έρθει η περίοδος ή όχι. Θέλω να μαθαίνω μπαμ και κάτω κι αν δεν είμαι να μην στεναχωρηθώ όταν αδιαθετησω. 

Όλα καλά θα πάνε! Όταν λες νωρίτερα ποτε σου είπε; Να πας για να μην αγχώνεσαι. 

19/02 κλείσαμε το επόμενο ραντεβού,αλλά πάλι μου είπε ότι δεν θα ακούσουμε καρδιά.

Εσύ μίλησες με τον γιατρό σου;; πότε με το καλό θα πας ;

Just now, Emylia είπε:

Δε ξέρω έλεγα να περιμενω κ αν δεν έρθει να κάνω Σάββατο κ γω τίποτα λίγο πρησμένο στήθος όχι πολύ και πονάκια που κ που 

Να κάνεις ότι θέλεις κοριτσάκι μου κ οτι σε κάνει να νιώθεις ήρεμη, σκέψου μόνο ότι αν κάνεις τεστ το Σάββατο θα περιμένεις Δευτέρα για την χοριακη! Θα αντέξεις;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

19/02 κλείσαμε το επόμενο ραντεβού,αλλά πάλι μου είπε ότι δεν θα ακούσουμε καρδιά.

Εσύ μίλησες με τον γιατρό σου;; πότε με το καλό θα πας ;

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην ακούσετε καρδιά σε σχεδόν δυο εβδομαδες από τώρα; Όταν είπες ότι σε μέτρησε 5+5 εννοούσες με βάσει την τελευταια περιοδο η με βάσει την υπερηχογραφικη εικονα; Μπορεί από την άλλη  να στο είπε για να μην αγχώνεσαι αν τελικά είναι νωρίς (αν εκανες ωορρηξία αργά δηλαδή) και δεν ακούσετε κάτι. 

Just now, Emylia είπε:

Δε ξέρω έλεγα να περιμενω κ αν δεν έρθει να κάνω Σάββατο κ γω τίποτα λίγο πρησμένο στήθος όχι πολύ και πονάκια που κ που 

Οκ. Το Σάββατο λοιπόν θα περιμενουμε νέα σου! Καλη τυχη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην ακούσετε καρδιά σε σχεδόν δυο εβδομαδες από τώρα; Όταν είπες ότι σε μέτρησε 5+5 εννοούσες με βάσει την τελευταια περιοδο η με βάσει την υπερηχογραφικη εικονα; Μπορεί από την άλλη  να στο είπε για να μην αγχώνεσαι αν τελικά είναι νωρίς (αν εκανες ωορρηξία αργά δηλαδή) και δεν ακούσετε κάτι. 

Οκ. Το Σάββατο λοιπόν θα περιμενουμε νέα σου! Καλη τυχη! 

Όχι ο υπέρηχος εγραφε 5+5 βάσει της περιόδου είμαι 4+4 τι να πω;;μπορεί όντως να το έκανε για να μην με αγχωσει κ γι'αυτό να μου έκλεισε κ νωρίτερα ραντεβού αλλά να μου είπε να μη περιμένω πολλά!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

19/02 κλείσαμε το επόμενο ραντεβού,αλλά πάλι μου είπε ότι δεν θα ακούσουμε καρδιά.

Εσύ μίλησες με τον γιατρό σου;; πότε με το καλό θα πας ;

Να κάνεις ότι θέλεις κοριτσάκι μου κ οτι σε κάνει να νιώθεις ήρεμη, σκέψου μόνο ότι αν κάνεις τεστ το Σάββατο θα περιμένεις Δευτέρα για την χοριακη! Θα αντέξεις;;;

Ναι γιατί νιώθω ότι έρχεται σκέψου συνέχεια πάω τουαλετα γιατί νομίζω ότι ήρθε 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου συγχαρητηρια σε ολες!!! Καλες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχετε!!! Κ καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν!! Λιγες μερες εκανα να μπω κ δεν σας προλαβαινω :grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...