Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Όχι ο υπέρηχος εγραφε 5+5 βάσει της περιόδου είμαι 4+4 τι να πω;;μπορεί όντως να το έκανε για να μην με αγχωσει κ γι'αυτό να μου έκλεισε κ νωρίτερα ραντεβού αλλά να μου είπε να μη περιμένω πολλά!

αγαπη μου αν ο υπερηχος εδειχνε 5+5 τοτε του μωρου σου η καρδουλα χτυπαει ηδη μεσα σου! ευχομαι να την ακουσετε οταν πατε και να ειναι πολυ δυνατη! μαλλον εκανες ωορρηξια σχεδον μια εβδομαδα νωριτερα αυτον τον μηνα!

10 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Ναι γιατί νιώθω ότι έρχεται σκέψου συνέχεια πάω τουαλετα γιατί νομίζω ότι ήρθε 

αυτο ακριβως ειναι σημαδι εγκυμοσυνης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/5/2020 at 12:34 AM, Elenhkon said:

Καλά θα με τρελάνετε βρε κορίτσια;;!! Χαχαχα!!! Που μένετε; Τι σας ψεκάζουν;; Να έρθω και εγώ μπας και μείνω έγκυος;;

Έχω χάσει το μέτρημα με τις εγκυμοσύνες!!

Είδες άχνη γραμμή και χωρίς καθυστέρηση  έχεις και ένα παιδί και δεν είσαι σίγουρη;;; Εγώ νομίζω είμαι!!Σε πόσες μέρες περιμένεις; 

XAXAXA στο μυαλό μου είσαι, σκεφτόμουν να ρωτήσω το ίδιο μπας και ψεκαστώ και γω!

Καλημέρα Κορίτσια μου, Αρχικα είχα καιρό να μπω και τώρα μου έφτιαξε η μέρα με όλα αυτα τα τέλεια νεα. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, συγκινούμε πολύ και πέρνω θάρρος όταν ακόυω τέτοια. Αντε και στα δικά μας γρήγορα.

Λοιπόν εγω έβγαλα κύστη ωχρού σωματίου και πήγα νοσοκομείο από έντονες κράμπες.Μου είπε ο γιατρος μου ότι θα απορροφηθεί και να κάνω υπομονή 1-2 μήνες. Πραγματικά με έχουν μουτζώσει τι να πω.

@Elenhkon Δωσ'μου τις συμβουλές σου, ξέρω ότι και συ έχεις ανάλογο περιστατικό, Μπορώ να προσπαθώ για μωρό? Με τρόμαξαν οι γιατροί επειδή έπαθα τις κράμπες πάνω στην επαφή και μου είπαν κομμένα όλα, επαφες γυμναστικη όλα!!! Δε παω να φουντάρω καλύτερα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

XAXAXA στο μυαλό μου είσαι, σκεφτόμουν να ρωτήσω το ίδιο μπας και ψεκαστώ και γω!

Καλημέρα Κορίτσια μου, Αρχικα είχα καιρό να μπω και τώρα μου έφτιαξε η μέρα με όλα αυτα τα τέλεια νεα. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, συγκινούμε πολύ και πέρνω θάρρος όταν ακόυω τέτοια. Αντε και στα δικά μας γρήγορα.

Λοιπόν εγω έβγαλα κύστη ωχρού σωματίου και πήγα νοσοκομείο από έντονες κράμπες.Μου είπε ο γιατρος μου ότι θα απορροφηθεί και να κάνω υπομονή 1-2 μήνες. Πραγματικά με έχουν μουτζώσει τι να πω.

@Elenhkon Δωσ'μου τις συμβουλές σου, ξέρω ότι και συ έχεις ανάλογο περιστατικό, Μπορώ να προσπαθώ για μωρό? Με τρόμαξαν οι γιατροί επειδή έπαθα τις κράμπες πάνω στην επαφή και μου είπαν κομμένα όλα, επαφες γυμναστικη όλα!!! Δε παω να φουντάρω καλύτερα χαχαχαχα

Καλώς την!! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα το σπουδαίο η κύστη σου θα απορροφηθεί μόνη της. Απλά γενικά ανάλογα και το μέγεθος της να προσέχεις την έντονη γυμναστική και επαφή για να μην σπάσει..Το ίδιο εχω και εγώ απλά εμένα ήταν το ωοθυλάκιο που δεν έσπασε και μεγάλωσε και εσένα ωχρό σωμάτιο ( το ωοθυλάκιο που έσπασε αλλά παρέμεινε εκεί αντί να φύγει). Δεν υπάρχει πρόβλημα να συνεχίσεις τις προσπάθειες σου για παιδί κανονικά.

Περίοδος σου ήρθε κανονικά; 

Just now, Elenhkon είπε:

Καλώς την!! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα το σπουδαίο η κύστη σου θα απορροφηθεί μόνη της. Απλά γενικά ανάλογα και το μέγεθος της να προσέχεις την έντονη γυμναστική και επαφή για να μην σπάσει..Το ίδιο εχω και εγώ απλά εμένα ήταν το ωοθυλάκιο που δεν έσπασε και μεγάλωσε και εσένα ωχρό σωμάτιο ( το ωοθυλάκιο που έσπασε αλλά παρέμεινε εκεί αντί να φύγει). Δεν υπάρχει πρόβλημα να συνεχίσεις τις προσπάθειες σου για παιδί κανονικά.

Περίοδος σου ήρθε κανονικά; 

Επίσης να πας στο επόμενο κύκλο για να ελέγξεις αν απορροφήθηκε.

Εγώ θα πάω την άλλη Παρασκευή.

Σου ήρθε περίοδος όμως; Γιατι καμιά φορά το ωχρό σωμάτιο παραμένει λόγω εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

XAXAXA στο μυαλό μου είσαι, σκεφτόμουν να ρωτήσω το ίδιο μπας και ψεκαστώ και γω!

Καλημέρα Κορίτσια μου, Αρχικα είχα καιρό να μπω και τώρα μου έφτιαξε η μέρα με όλα αυτα τα τέλεια νεα. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, συγκινούμε πολύ και πέρνω θάρρος όταν ακόυω τέτοια. Αντε και στα δικά μας γρήγορα.

Λοιπόν εγω έβγαλα κύστη ωχρού σωματίου και πήγα νοσοκομείο από έντονες κράμπες.Μου είπε ο γιατρος μου ότι θα απορροφηθεί και να κάνω υπομονή 1-2 μήνες. Πραγματικά με έχουν μουτζώσει τι να πω.

@Elenhkon Δωσ'μου τις συμβουλές σου, ξέρω ότι και συ έχεις ανάλογο περιστατικό, Μπορώ να προσπαθώ για μωρό? Με τρόμαξαν οι γιατροί επειδή έπαθα τις κράμπες πάνω στην επαφή και μου είπαν κομμένα όλα, επαφες γυμναστικη όλα!!! Δε παω να φουντάρω καλύτερα χαχαχαχα

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και γω κ μου είχε πει κομμένα όλα για να μη πάθω συστροφη 

μετα πήγα με ξαναείδε τέλη Αυγούστου και μου εδωσε αντισυλληπτικά γιατί δεν είχε φύγει!!

Με τα χάπια εξαφανίστηκε και μου είπε ο γιατρός ότι ηρέμησαν όλα μέσα και είχα πολύ καλή εικόνα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenhkon said:

Καλώς την!! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα το σπουδαίο η κύστη σου θα απορροφηθεί μόνη της. Απλά γενικά ανάλογα και το μέγεθος της να προσέχεις την έντονη γυμναστική και επαφή για να μην σπάσει..Το ίδιο εχω και εγώ απλά εμένα ήταν το ωοθυλάκιο που δεν έσπασε και μεγάλωσε και εσένα ωχρό σωμάτιο ( το ωοθυλάκιο που έσπασε αλλά παρέμεινε εκεί αντί να φύγει). Δεν υπάρχει πρόβλημα να συνεχίσεις τις προσπάθειες σου για παιδί κανονικά.

Περίοδος σου ήρθε κανονικά; 

Επίσης να πας στο επόμενο κύκλο για να ελέγξεις αν απορροφήθηκε.

Εγώ θα πάω την άλλη Παρασκευή.

Σου ήρθε περίοδος όμως; Γιατι καμιά φορά το ωχρό σωμάτιο παραμένει λόγω εγκυμοσύνης

Περιμένω την άλλη εβδομάδα, στις 14 με 16 του μήνα. Βέβαια μου κάνανε υπέρηχο και τεστ κύησης αλλά δε βρήκαν εγκυμοσύνη. Πάντως φοβάμαι να ρθω σε επαφή με τον άντρα μ και αυτός πιο πολύ γιατί με έπιασε φοβερός πόνος και φοβηθήκαμε και οι δύο. Θα παώ μετα τη περίοδο να κάνω και τον ετήσιο έλεγχο. Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμονούσα!!

Just now, Emylia said:

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και γω κ μου είχε πει κομμένα όλα για να μη πάθω συστροφη 

μετα πήγα με ξαναείδε τέλη Αυγούστου και μου εδωσε αντισυλληπτικά γιατί δεν είχε φύγει!!

Με τα χάπια εξαφανίστηκε και μου είπε ο γιατρός ότι ηρέμησαν όλα μέσα και είχα πολύ καλή εικόνα 

Χριστέ μου, δηλαδή τράβηξε τόσο πολύ και έπρεπε να πάρεις και αντισύλληψη? Τι μέγεθος είχε εσένα? Εμένα είναι 3,2 εκ.

Ευχομαί και σε σένα να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ακούσουμε τέλεια νέα. <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Περιμένω την άλλη εβδομάδα, στις 14 με 16 του μήνα. Βέβαια μου κάνανε υπέρηχο και τεστ κύησης αλλά δε βρήκαν εγκυμοσύνη. Πάντως φοβάμαι να ρθω σε επαφή με τον άντρα μ και αυτός πιο πολύ γιατί με έπιασε φοβερός πόνος και φοβηθήκαμε και οι δύο. Θα παώ μετα τη περίοδο να κάνω και τον ετήσιο έλεγχο. Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμονούσα!!

Χριστέ μου, δηλαδή τράβηξε τόσο πολύ και έπρεπε να πάρεις και αντισύλληψη? Τι μέγεθος είχε εσένα? Εμένα είναι 3,2 εκ.

Ευχομαί και σε σένα να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ακούσουμε τέλεια νέα. <3

Ευχαριστω κορίτσι μου Μακαρι!!

εμενα ήταν μεγάλη 4,6

τα αντισυλληπτικά τα πήρα για να φύγει η κύστη κάτι έχουν που το βοηθάει!!

μιλαμε για τρελό πόνο και γω πήγα νοσοκομείο κ μετά στο γιατρό μου!!

εμενα ήταν μεγάλη εσενα είναι πιο μικρή μπορεί να φύγει μόνη της!!

μας είπε όχι επαφές κανα μήνα κ δεν είχαμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Περιμένω την άλλη εβδομάδα, στις 14 με 16 του μήνα. Βέβαια μου κάνανε υπέρηχο και τεστ κύησης αλλά δε βρήκαν εγκυμοσύνη. Πάντως φοβάμαι να ρθω σε επαφή με τον άντρα μ και αυτός πιο πολύ γιατί με έπιασε φοβερός πόνος και φοβηθήκαμε και οι δύο. Θα παώ μετα τη περίοδο να κάνω και τον ετήσιο έλεγχο. Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμονούσα!!

Χριστέ μου, δηλαδή τράβηξε τόσο πολύ και έπρεπε να πάρεις και αντισύλληψη? Τι μέγεθος είχε εσένα? Εμένα είναι 3,2 εκ.

Ευχομαί και σε σένα να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ακούσουμε τέλεια νέα. <3

Αν είναι λειτουργική κύστη θα απορροφηθεί μονή της  όπως και να έχει δεν υπάρχει λόγος να πάρεις αντισυλληπτικά απλά πρέπει να την παρακοληθεις να δεις πως παει.εξαρταται βέβαια παντα την κύστη. Ο γιατρός το κρίνει.

Just now, IOANNAGEN είπε:

Περιμένω την άλλη εβδομάδα, στις 14 με 16 του μήνα. Βέβαια μου κάνανε υπέρηχο και τεστ κύησης αλλά δε βρήκαν εγκυμοσύνη. Πάντως φοβάμαι να ρθω σε επαφή με τον άντρα μ και αυτός πιο πολύ γιατί με έπιασε φοβερός πόνος και φοβηθήκαμε και οι δύο. Θα παώ μετα τη περίοδο να κάνω και τον ετήσιο έλεγχο. Εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκυμονούσα!!

Χριστέ μου, δηλαδή τράβηξε τόσο πολύ και έπρεπε να πάρεις και αντισύλληψη? Τι μέγεθος είχε εσένα? Εμένα είναι 3,2 εκ.

Ευχομαί και σε σένα να είναι ο τυχερός σου μήνας και να ακούσουμε τέλεια νέα. <3

Εμένα ήταν 2,47 Χ 2,81χ3,17cm.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

Άφαντη ακόμη ναι αν κ η θερμοκρασία έχει πέσει λίγο όποτε πιθανότατα να έρθει 

αχ Ελπιζω να μην είναι αξιόπιστη η θερμοκρασία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!!

Ναι εκανα και βγήκε 190!!!!(από 83 που ήταν πριν δύο μέρες!)την επόμενη Τρίτη πάμε στη γιατρό για να δούμε σάκο και ό,τι άλλο μας αξιώσει η Παναγίτσα!!!!!

Εσύ πώς είσαι;ήθελα να σε ρωτήσω αν σου πρότεινε κάποιο συγκεκριμένο φολικό ο γιατρός σου!!!!

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia said:

Ευχαριστω κορίτσι μου Μακαρι!!

εμενα ήταν μεγάλη 4,6

τα αντισυλληπτικά τα πήρα για να φύγει η κύστη κάτι έχουν που το βοηθάει!!

μιλαμε για τρελό πόνο και γω πήγα νοσοκομείο κ μετά στο γιατρό μου!!

εμενα ήταν μεγάλη εσενα είναι πιο μικρή μπορεί να φύγει μόνη της!!

μας είπε όχι επαφές κανα μήνα κ δεν είχαμε 

Ευτυχως σου έφυγε και συνεχίζεις τώρα ακάθεκτη :) Μακάρι να απορροφηθεί και σε μένα γρήγορα δε θέλω να χάνω χρόνο!

Just now, Elenhkon said:

Αν είναι λειτουργική κύστη θα απορροφηθεί μονή της  όπως και να έχει δεν υπάρχει λόγος να πάρεις αντισυλληπτικά απλά πρέπει να την παρακοληθεις να δεις πως παει.εξαρταται βέβαια παντα την κύστη. Ο γιατρός το κρίνει.

Εμένα ήταν 2,47 Χ 2,81χ3,17cm.

 

Μικρούλα είναι , έχει ελλατωθεί καθόλου τώρα? μετά τη περίοδο?  Κ στις επαφές δε σε ενοχλεί?

Just now, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

@EugenJen Μακάριιιιιιι, να γίνουμε όλες εγκυούλες βρε κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

Τι να σου πω πραγματικά!! Έκανα και άλλα αλλά αυτά  έδειξαν πιο αχνά που σημαίνει ή ότι έγινε για λίγες ώρες η αύξηση της ορμονης  και δεν την πρόλαβα με το τεστ ή τα τεστ που είχα κάνει πριν δύο μέρες ήταν θετικά (κι ας μην ήταν τόσο έντονη σαν τη γραμμή ελέγχου) ή δεν έκανα ωορρηξια; Αρχίζω και τρελενομαι!! Χαχα!! Πάντως το στήθος μου με πονάει εδώ και δύο, τρεις μέρες και πότε άλλη φορά δεν είχα πόνο στα μέσα του κύκλου. Το στήθος ξέρω ότι πονάει λογω αύξηση προγεστερόνης που γίνεται μετά  την ωορρηξία και την παράγει το ωχρό σωμάτιο. Εμένα πάντως μόνο μια εβδομάδα πριν τη περιοδο με πονάει το στηθος..

Τα έπαιξαν οι ορμόνες μου τι να πω.

Just now, Emylia είπε:

Άφαντη ακόμη ναι αν κ η θερμοκρασία έχει πέσει λίγο όποτε πιθανότατα να έρθει 

αχ Ελπιζω να μην είναι αξιόπιστη η θερμοκρασία 

Πόσο είναι η θερμοκρασία σου;Δεν στέκει πάντα αυτό με τη θερμοκρασία. Γιατί η θερμοκρασία επηρεάζεται και από άλλες συνθήκες. 

Just now, IOANNAGEN είπε:

Ευτυχως σου έφυγε και συνεχίζεις τώρα ακάθεκτη :) Μακάρι να απορροφηθεί και σε μένα γρήγορα δε θέλω να χάνω χρόνο!

Μικρούλα είναι , έχει ελλατωθεί καθόλου τώρα? μετά τη περίοδο?  Κ στις επαφές δε σε ενοχλεί?

@EugenJen Μακάριιιιιιι, να γίνουμε όλες εγκυούλες βρε κορίτσια!!

Τη παρασκευή έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο να δούμε αν απορροφηθηκε.

Γενικά που και που νιώθω απλά πονακια αλλά είναι φυσιολογικο λένε. Τώρα τι να πω εγώ δεν πονάω και πολύ εύκολα οπότε και να έσπασε χαμπάρι δεν θα πήρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Τι να σου πω πραγματικά!! Έκανα και άλλα αλλά αυτά  έδειξαν πιο αχνά που σημαίνει ή ότι έγινε για λίγες ώρες η αύξηση της ορμονης  και δεν την πρόλαβα με το τεστ ή τα τεστ που είχα κάνει πριν δύο μέρες ήταν θετικά (κι ας μην ήταν τόσο έντονη σαν τη γραμμή ελέγχου) ή δεν έκανα ωορρηξια; Αρχίζω και τρελενομαι!! Χαχα!! Πάντως το στήθος μου με πονάει εδώ και δύο, τρεις μέρες και πότε άλλη φορά δεν είχα πόνο στα μέσα του κύκλου. Το στήθος ξέρω ότι πονάει λογω αύξηση προγεστερόνης που γίνεται μετά  την ωορρηξία και την παράγει το ωχρό σωμάτιο. Εμένα πάντως μόνο μια εβδομάδα πριν τη περιοδο με πονάει το στηθος..

Τα έπαιξαν οι ορμόνες μου τι να πω.

Πόσο είναι η θερμοκρασία σου;Δεν στέκει πάντα αυτό με τη θερμοκρασία. Γιατί η θερμοκρασία επηρεάζεται και από άλλες συνθήκες. 

Τη παρασκευή έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο να δούμε αν απορροφηθηκε.

Γενικά που και που νιώθω απλά πονακια αλλά είναι φυσιολογικο λένε. Τώρα τι να πω εγώ δεν πονάω και πολύ εύκολα οπότε και να έσπασε χαμπάρι δεν θα πήρα.

Ναι ίσως κ από το ταξίδι 

σημερα ήταν 36,3

βεβαια η κανονική μου ήταν 36 πριν την ωορηξια αλλά και πάλι 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia said:

Ναι ίσως κ από το ταξίδι 

σημερα ήταν 36,3

βεβαια η κανονική μου ήταν 36 πριν την ωορηξια αλλά και πάλι 

Το πρωί την πήρες? Μετά την ωορηξία εχεις πάρει θερμοκρασία να δεις πόσο σου ανεβαίνει γενικά?

Just now, Elenhkon said:

Τι να σου πω πραγματικά!! Έκανα και άλλα αλλά αυτά  έδειξαν πιο αχνά που σημαίνει ή ότι έγινε για λίγες ώρες η αύξηση της ορμονης  και δεν την πρόλαβα με το τεστ ή τα τεστ που είχα κάνει πριν δύο μέρες ήταν θετικά (κι ας μην ήταν τόσο έντονη σαν τη γραμμή ελέγχου) ή δεν έκανα ωορρηξια; Αρχίζω και τρελενομαι!! Χαχα!! Πάντως το στήθος μου με πονάει εδώ και δύο, τρεις μέρες και πότε άλλη φορά δεν είχα πόνο στα μέσα του κύκλου. Το στήθος ξέρω ότι πονάει λογω αύξηση προγεστερόνης που γίνεται μετά  την ωορρηξία και την παράγει το ωχρό σωμάτιο. Εμένα πάντως μόνο μια εβδομάδα πριν τη περιοδο με πονάει το στηθος..

Τα έπαιξαν οι ορμόνες μου τι να πω.

Πόσο είναι η θερμοκρασία σου;Δεν στέκει πάντα αυτό με τη θερμοκρασία. Γιατί η θερμοκρασία επηρεάζεται και από άλλες συνθήκες. 

Τη παρασκευή έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο να δούμε αν απορροφηθηκε.

Γενικά που και που νιώθω απλά πονακια αλλά είναι φυσιολογικο λένε. Τώρα τι να πω εγώ δεν πονάω και πολύ εύκολα οπότε και να έσπασε χαμπάρι δεν θα πήρα.

Την άλλη Παρασκευή ή σήμερα? Ολα καλά θα πάνε και εφόσον δε σε πειρεάζει και στην προσπάθεια ακόμα καλύτερα! <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...