Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      εγώ Σάββατο θα κάνω υπέρηχο για να μάθω ποτέ θα γίνει 🥹

      περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σου 🙏🏼

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ του δίνω να καταλάβει αλλά δεν καταλαβαίνει μάλλον!! Χαχα!!

Καταλαβαίνω όσα λες και είναι λογικό να φοβάσαι.. Άσε λοιπόν να φτάσει η μέρα που περιμένεις και βλέπουμε. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Το αχνό το βλέπω δύο μέρες αλλά δεν είναι από το πρώτο λεπτό αρκετά ροζ.. Μετά  από 10 λεπτά(τόσο λέει να περιμένω για να σιγουρεψω αν είναι αρνητικό). Φαίνεται δηλ η ροζ γραμμουλα αλλα είναι πιο ανοιχτη από την γραμμή ελέγχου..Θα ξανακάνω το απόγευμα να δω αν αλλάζει κάτι . Δεν είχα προσέξει πόνο στο στήθος στην ωορρηξια γι'αυτό μου φάνηκε περίεργο .. 

Πολύ καλό αυτό κορίτσι μου!! Άντε να είσαι η επόμενη!!!Έχεις σταθερό κύκλο;

Ελενίτσα μου έτσι όπως τα περιγράφεις μάλλον η ωορρηξία έρχεται. εμένα Πάντως τα τεστακια 2 μέρες έδειχναν κόκκινο την μια αχνό και μετά πιο σκούρο, βέβαια όταν έβλεπα το σκούρο δεν ξαναέκανα για να πω την αλήθεια, αλλα πριν το αχνό είχα κάνει και δεν έβγαζε τίποτα.

@Emylia μακάρι να μην έρθειειειει άμα είναι τόσο σταθερή , πάμε πάρα πολύ καλα!!Σου στέλνω θετική σκέψη και πολύυυυυυ θετική ενέργεια κοριτσάκι μου!!!

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , EugenJen είπε:

συνέχισε να τα κάνεις μέχρι να μην βλέπεις καθόλου γραμμή, πόσες μέρες βλέπεις το αχνο??πάνω από δύο?

Εμένα το στήθος γενικά πρήζεται πονάει όλα τα κάνει κ στην ωορρηξία και στην περίοδο, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση αυτό που λές..καλό σημάδι το θεωρώ!

πωωωπωωπωπωπω ανεβασμένη θερμοκρασία θαρρώ είναι καλό όταν περιμένεις!!Αύριο είναι να ΜΗΝ σου έρθει ε???

καλά το μαλλί δεν με νοιάζει και καθόλου αν και έτυχε και το έβαψα πριν κάτι εβδομάδες αλλά είναι κ πολύ κοντά στο φυσικό μου χρώμα, τα νυχακια μου όμως δεν μπορώ να τα βλέπω αβαφτα , αμα το πει η γιατρός βέβαια δεν το συζητώ, θα το βγάλω κατευθειαν!!

παρακολούθησες ωορρηξία να έχουμε ένα μπούσουλα πότε περιμένεις ή το πήγες στο χαλαρό??ελα ελα θα κρατηθείς μέχρι Παρασκευή για να μην απογοητεύεσαι με τα νωρίς αποτελέσματα!!Παρασκευή θα έχουμε θετικοτατο!!!!!

ειπα να το παω στο χαλαρο και βλεπουμε!

αχ μακαρι κοριτσι μου

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ του δίνω να καταλάβει αλλά δεν καταλαβαίνει μάλλον!! Χαχα!!

Καταλαβαίνω όσα λες και είναι λογικό να φοβάσαι.. Άσε λοιπόν να φτάσει η μέρα που περιμένεις και βλέπουμε. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Το αχνό το βλέπω δύο μέρες αλλά δεν είναι από το πρώτο λεπτό αρκετά ροζ.. Μετά  από 10 λεπτά(τόσο λέει να περιμένω για να σιγουρεψω αν είναι αρνητικό). Φαίνεται δηλ η ροζ γραμμουλα αλλα είναι πιο ανοιχτη από την γραμμή ελέγχου..Θα ξανακάνω το απόγευμα να δω αν αλλάζει κάτι . Δεν είχα προσέξει πόνο στο στήθος στην ωορρηξια γι'αυτό μου φάνηκε περίεργο .. 

Πολύ καλό αυτό κορίτσι μου!! Άντε να είσαι η επόμενη!!!Έχεις σταθερό κύκλο;

μην δινεις και πολλη σημασια στα τεστ και χασεις τον μηνα σου. σε καποιες γυναικες οπως εγω το τεστ φαινεται θετικο για λιγες ωρες μεσα στη μερα και αν τις χασεις να σου φαινεται αρνητικη η γραμμη. ωστοσο εσυ εκεινες τις δυο ημερες θα εισαι πολυ γονιμη. προσπαθησε να το ευχαριστηθειτε με τον αντρα σου και να μην κανετε καθε μερα για να μην αδυνατισει το σπερμα του! μην τον ξεκανεις το ανθρωπο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Συγχαρητήρια και πολλές ευχές στις εγκυμονούσες και με το καλό οι υπόλοιπες! Σας παρακολουθώ από το Δεκέμβρη, όπου ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες για μπεμπάκι. Είναι λες και γνωρίζω την κάθε μία σας, καθώς παρακολουθούσα την αγωνία, τα συμπτώματά σας και όλα. Τέτοιο γουρλίδικο θέμα δεν έχει ξανανοιχτεί!! Γι' αυτό είμαι και εγώ εδώ για να παίρνω σειρά :mrgreen:. Εμείς είμαστε στο 2ο μήνα των προσπαθειών μετά από μια  κύηση όπου ήρθε χωρίς προσπάθεια αλλά παλινδρόμησε ξαφνικά και αφού είχαμε ακούσει καρδούλα ήδη 3 φορές στην 9η εβδομάδα...Ο κύκλος μου είναι 33 με 34 ημέρες και αφού δεν ήρθε εχθές λογικά περιμένω σήμερα. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι, μόνο ψιλοπονάκια και νεύρα! 

Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε καμία σας, σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης και φάνηκε μια σκιά. Όπως το λέω όμως, ΣΚΙΑ! Με μια ματιά αν το έβλεπες θα το πέταγες, όμως όταν το πλησίασα φαινόταν. Ακόμη και σήμερα που το κοιτάω, η σκιά μιας γραμμούλας είναι εκεί. Δεν τρέφω πολλές ελπίδες, γιατί δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο. Στην περασμένη εγκυμοσύνη, λόγω αστάθειας κύκλου, έκανα τεστ μετά από 2 εβδομάδες καθυστέρησης, έδειξε καραθετικότατο και η χωριακή ήταν κοντά στις 45,000. Ακούσαμε κατευθείαν καρδούλα. Έχει τύχει σε καμία αυτή η σκιά? Δεν το χω με τα τεστ, είναι το 3ο που κάνω:razz:

Γειά σου κορίτσι μου με το καλό να ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Λοιπόν επειδή προσωπικά το έχω με τα τεστ χαχα θα σου πω ότι όταν η γραμμή γκριζάρει δλδ δεν έχει χρωματακι αλλά κάνει σαν σκιά όπως λες τότε πιθανόν πρόκειται για την γραμμή ελέγχου την γραμμή φάντασμα που λένε. Υπάρχει ήδη κ όταν βρέχεται τονίζεται αλλά δεν έχει χρώμα αν παρατηρήσεις είναι σαν γκρι. Όλα γίνονται όμως και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικό!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

ειπα να το παω στο χαλαρο και βλεπουμε!

αχ μακαρι κοριτσι μου

μην δινεις και πολλη σημασια στα τεστ και χασεις τον μηνα σου. σε καποιες γυναικες οπως εγω το τεστ φαινεται θετικο για λιγες ωρες μεσα στη μερα και αν τις χασεις να σου φαινεται αρνητικη η γραμμη. ωστοσο εσυ εκεινες τις δυο ημερες θα εισαι πολυ γονιμη. προσπαθησε να το ευχαριστηθειτε με τον αντρα σου και να μην κανετε καθε μερα για να μην αδυνατισει το σπερμα του! μην τον ξεκανεις το ανθρωπο!

Χαχα!! Εμείς έχουμε κανονικά επαφές απλά θέλω να δω από περιέργεια αν στο τεστ δείξει ότι όντως έκανα ωορρηξια ...! 

Γενικά έχουμε επαφές ανά μέρα σε όλο τον κύκλο και καμιά φορά κάθε μέρα κυρίως στις γόνιμες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Βγηκε η χοριακη 26 σημερα δλδ 1 ημερα καθυστερηση!!!! Γιουπι.... Ελπιζω να παν ολα καλα. Περιμενω τις υπολοιπες στη σειρα. Εγω ηρθα ηδη εγκυος τελικα :grin:

Συγχαρητήρια !!!τέλεια μας φέρνεις περισσότερο γούρι και μπεμπεδοσκονη για τα υπόλοιπα κορίτσια!!Όλα τέλεια να κυλήσουν , να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Βγηκε η χοριακη 26 σημερα δλδ 1 ημερα καθυστερηση!!!! Γιουπι.... Ελπιζω να παν ολα καλα. Περιμενω τις υπολοιπες στη σειρα. Εγω ηρθα ηδη εγκυος τελικα :grin:

Τέλεια κορίτσι μου! Να έχεις μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Στείλε λίγο από αυτή τη μαγική σκόνη!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Βγηκε η χοριακη 26 σημερα δλδ 1 ημερα καθυστερηση!!!! Γιουπι.... Ελπιζω να παν ολα καλα. Περιμενω τις υπολοιπες στη σειρα. Εγω ηρθα ηδη εγκυος τελικα :grin:

Καλέ να ή ΣΚΙΆ❤️❤️❤️Συγχαρητήρια με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε κορίτσια πονάει η κοιλιά σαν να έρχεται κ σήμερα ξεκίνησε λίγο το στήθος!

επισης σύμφωνα με τη θερμοκρασία αν εκανα ωορηξια πιο μετά όπως δείχνει δεν είχα πολλές επαφές :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Δε ξέρω ρε κορίτσια πονάει η κοιλιά σαν να έρχεται κ σήμερα ξεκίνησε λίγο το στήθος!

επισης σύμφωνα με τη θερμοκρασία αν εκανα ωορηξια πιο μετά όπως δείχνει δεν είχα πολλές επαφές :(

Μην δίνεις και πολύ σημασία στη θερμοκρασία ...Επίσης δεν χρειάζεται να έχεις και πολλές επαφές απαραίτητα γιατί το σπέρμα ζει μέχρι και 5 μέρες! 

Πάντως όπως συνέχεια λέμε και φαίνεται και στην πράξη από τα κορίτσια που είναι έγκυος τα συμπτώματα μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης...Οπότε είσαι σε πολύ καλό δρόμο..!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emylia είπε:

Δε ξέρω ρε κορίτσια πονάει η κοιλιά σαν να έρχεται κ σήμερα ξεκίνησε λίγο το στήθος!

επισης σύμφωνα με τη θερμοκρασία αν εκανα ωορηξια πιο μετά όπως δείχνει δεν είχα πολλές επαφές :(

αγαπούλα εύχομαι να μην έρθει , οτι λες ακριβώς το είχα και εγώ, σου λέω είχα πάει και είχα ψωνίσει σερβιέτες , χάπια όλα ήμουν έτοιμη να μου έρθει, έχεις καθόλου πονάκια αριστερά ή δεξιά περίπου στην ωοθήκη??οχι οτι είναι απαραίτητο αλλά βλέπω οτι πολλές τα είχαμε όταν πήραμε τα καλά νέα!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Βγηκε η χοριακη 26 σημερα δλδ 1 ημερα καθυστερηση!!!! Γιουπι.... Ελπιζω να παν ολα καλα. Περιμενω τις υπολοιπες στη σειρα. Εγω ηρθα ηδη εγκυος τελικα :grin:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου γλυκιά!!!!Όλα να σου πάνε υπέροχα και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

αγαπούλα εύχομαι να μην έρθει , οτι λες ακριβώς το είχα και εγώ, σου λέω είχα πάει και είχα ψωνίσει σερβιέτες , χάπια όλα ήμουν έτοιμη να μου έρθει, έχεις καθόλου πονάκια αριστερά ή δεξιά περίπου στην ωοθήκη??οχι οτι είναι απαραίτητο αλλά βλέπω οτι πολλές τα είχαμε όταν πήραμε τα καλά νέα!

Μόνο εγώ είχα πόνο δεξιά και ήταν κύστη!! Χαχα! Και ακόμα έχω!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Δε ξέρω ρε κορίτσια πονάει η κοιλιά σαν να έρχεται κ σήμερα ξεκίνησε λίγο το στήθος!

επισης σύμφωνα με τη θερμοκρασία αν εκανα ωορηξια πιο μετά όπως δείχνει δεν είχα πολλές επαφές :(

Δε χρειάζεται πάντα πολλές επαφές για να γίνει το θαύμα!:)

Σου εύχομαι να μην σου έρθει η ακατανομαστη και να έχεις ευχάριστα νέα!!!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...