Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Elenhkon είπε:

Εγώ έχω ακόμα... Περιμένω κάπου 21/02!

Α οκ γιατί έχω χάσει λίγο το μέτρημα, είστε και πολλές και έχουμε και πολλά καινούργια νέα χαχα :-D εύχομαι και σε σένα Ελένη μου να είσαι η επόμενη!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/1/2020 at 7:49 ΜΜ, EugenJen είπε:

 

Κορίτσια γεια σας χάθηκα λίγο γιατί είμαι σε σεμινάρια στο εξωτερικό!!

αυριο είναι να έρθει η περίοδος και πονάω λίγο στην κοιλιτσα!!

χαιρομαι πολύ για τα όμορφα νέα που διαβάζω!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Κορίτσια γεια σας χάθηκα λίγο γιατί είμαι σε σεμινάρια στο εξωτερικό!!

αυριο είναι να έρθει η περίοδος και πονάω λίγο στην κοιλιτσα!!

χαιρομαι πολύ για τα όμορφα νέα που διαβάζω!!

Καλημέρα Εμυλία μου !! Καλή επιστροφή να έχεις και να φέρεις μαζί σου ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Γλυκούλι μου όλα τέλεια να σου πάνε!!γιατί δεν μας έγραφες τόσο καιρό καλέ;;να είσαι συγκρατημένη ναι ,αλλά να το χαρείς κιόλας!!! Αύριο λοιπόν θα έχουμε κ οι δυο νέα κ θα είναι τέλεια κ για τις δυο μας!!!

Ότι μας στείλει ο Θεός ευπρόσδεκτο , προς το παρόν στόχος μας αύριο να δούμε σάκο με μπιζέλακι!!

Μπράβο σου Μαράκι μου άντε να ακούσεις κ την πολυπόθητη καρδούλα!! Δεν κλείσατε επόμενο ραντεβού;;οδηγίες σου έδωσε;;γενικά πώς σου φάνηκε ο γιατρός?ηταν πρώτη φορά που σε έβλεπε ε;;

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Σήμερα θα πας και εσυ στον γιατρο!!! Αντε να περασουν οι ωρες.. μου ειπε να τον πάρω τηλέφωνο σε 10 μέρες να κλείσουμε ραντεβου..μου φανηκε πολύ καλος γενικά τον συμπάθησα..απλά Μου είπε Να προσέχω να μην σηκώνω βαριά πράγματα να μην βάψω μαλλιά και νύχια... Αυτά!!!!!χοριακες δεν θέλει να κάνω άλλες απ ότι κατάλαβα για να μην αγχώνομαι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια !!!

@Elenhkon κλείνεις τον μήνα αγάπη μου κ εύχομαι να τον κλείσεις θριαμβευτικά με ένα θετικότατο τέστ!

@Emylia καλά να περάσεις, ακόμα κ αν είσαι για δουλειά κ με το καλό να γυρίσεις με γεμάτη κοιλίτσα!!

@P.L.L. Η αλήθεια είναι ότι το τεστ το δικό μου τουλάχιστον λέει να κοιτάς το απότελεσμα εντός 5 λεπτών, παρόλα αυτά το έκανες νωρίς οπότε η ελπίδα μας είναι εκεί!!!!

@Mariamaraki μπράβο πολύ χαίρομαι που έμεινες ικανοποίημενη από τον γιατρό πολύ μεγάλο θέμα! Τα ίδια μου είπε κ εμένα , εκτός από τα νύχια που με αφησε(ευτυχώς γιατί έχω να τα αφήσω αβαφτα ούτε εγώ θυμάμαι πόσα χρόνια!)

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , EugenJen είπε:

 

@Mariamaraki μπράβο πολύ χαίρομαι που έμεινες ικανοποίημενη από τον γιατρό πολύ μεγάλο θέμα! Τα ίδια μου είπε κ εμένα , εκτός από τα νύχια που με αφησε(ευτυχώς γιατί έχω να τα αφήσω αβαφτα ούτε εγώ θυμάμαι πόσα χρόνια!)

Άσε χαχαχαχα! Έχει βγει πολύ η ρίζα στο μαλλί και το νύχι άσε! Ευτυχώς θα πάω να βγάλω το ημιμονιμο και τέλος!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια από χθες ξεκίνησε κάπως να με ενοχλεί το στήθος και σήμερα λίγο περισσότερο..Να είναι σύμπτωμα ωορρηξιας;; Συνήθως δεν πόνο στο στήθος τις γόνιμες μέρες. Καινούργιο είναι πάλι αυτό; Κάνω επίσης τεστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες  κ ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο σκούρο όσο η γραμμή ελέγχου και εχω μπερδευτεί...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Καλά θα με τρελάνετε βρε κορίτσια;;!! Χαχαχα!!! Που μένετε; Τι σας ψεκάζουν;; Να έρθω και εγώ μπας και μείνω έγκυος;;

Έχω χάσει το μέτρημα με τις εγκυμοσύνες!!

Είδες άχνη γραμμή και χωρίς καθυστέρηση  έχεις και ένα παιδί και δεν είσαι σίγουρη;;; Εγώ νομίζω είμαι!!Σε πόσες μέρες περιμένεις; 

χαχαχα πειραια μενω αλλα δε νομιζω να θελεις να σε ψεκασουν εδω γιατι στις τρεις εγκυμοσυνες που ειχα ως τωρα εχω μονο ενα παιδι! οποτε δεν ειναι αρκετο να το πιασω, πρεπει να πανε κι αλλα πραγματα καλα!

το τεστ οπως λεει και @EugenJen πρεπει να διαβαζεται μεσα στα πρωτα νομιζω 10 λεπτα γιατι μετα το αποτελεσμα δεν ειναι αξιοπιστο οποτε μπορει να ειναι ετσι για να μου αναψει τα λαμπακια η γραμμη που εμφανιζεται! δεν εχω κανει αλλο για την ωρα. ισως κανω αυριο με πρωτα πρωινα και αν ειναι θα δειξει. ισως κρατηθω ως το σαββατο πραγμα που θα το ηθελα. τωρα νομιζω ειμαι στην 26-27 μερα του κυκλου. μετα την αποξεση ο κυκλος δεν ειναι στρωμενος και δεν ξερω σιγουρα. εσυ εισαι σε φαση ωορρηξιας; δωστου να καταλαβει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Βρε κορίτσια από χθες ξεκίνησε κάπως να με ενοχλεί το στήθος και σήμερα λίγο περισσότερο..Να είναι σύμπτωμα ωορρηξιας;; Συνήθως δεν πόνο στο στήθος τις γόνιμες μέρες. Καινούργιο είναι πάλι αυτό; Κάνω επίσης τεστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες  κ ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο σκούρο όσο η γραμμή ελέγχου και εχω μπερδευτεί...

Όλα τα περίεργα μας συμβαίνουν τώρα που προσπαθούμε 

εμενα δε με πονάει γενικά το στήθος κάποιες φορές πονάει όταν περιμενω περίοδο αλλά νομίζω μου έχει τύχει λίγο στην ωορηξια να πονάει!!

 

εντωμεταξυ έχω ανεβασμένες θερμοκρασίες 36,9 σήμερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Βρε κορίτσια από χθες ξεκίνησε κάπως να με ενοχλεί το στήθος και σήμερα λίγο περισσότερο..Να είναι σύμπτωμα ωορρηξιας;; Συνήθως δεν πόνο στο στήθος τις γόνιμες μέρες. Καινούργιο είναι πάλι αυτό; Κάνω επίσης τεστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες  κ ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο σκούρο όσο η γραμμή ελέγχου και εχω μπερδευτεί...

συνέχισε να τα κάνεις μέχρι να μην βλέπεις καθόλου γραμμή, πόσες μέρες βλέπεις το αχνο??πάνω από δύο?

Εμένα το στήθος γενικά πρήζεται πονάει όλα τα κάνει κ στην ωορρηξία και στην περίοδο, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση αυτό που λές..καλό σημάδι το θεωρώ!

Just now, Emylia είπε:

Όλα τα περίεργα μας συμβαίνουν τώρα που προσπαθούμε 

εμενα δε με πονάει γενικά το στήθος κάποιες φορές πονάει όταν περιμενω περίοδο αλλά νομίζω μου έχει τύχει λίγο στην ωορηξια να πονάει!!

 

εντωμεταξυ έχω ανεβασμένες θερμοκρασίες 36,9 σήμερα 

πωωωπωωπωπωπω ανεβασμένη θερμοκρασία θαρρώ είναι καλό όταν περιμένεις!!Αύριο είναι να ΜΗΝ σου έρθει ε???

Just now, Mariamaraki είπε:

Άσε χαχαχαχα! Έχει βγει πολύ η ρίζα στο μαλλί και το νύχι άσε! Ευτυχώς θα πάω να βγάλω το ημιμονιμο και τέλος!

καλά το μαλλί δεν με νοιάζει και καθόλου αν και έτυχε και το έβαψα πριν κάτι εβδομάδες αλλά είναι κ πολύ κοντά στο φυσικό μου χρώμα, τα νυχακια μου όμως δεν μπορώ να τα βλέπω αβαφτα , αμα το πει η γιατρός βέβαια δεν το συζητώ, θα το βγάλω κατευθειαν!!

Just now, P.L.L. είπε:

χαχαχα πειραια μενω αλλα δε νομιζω να θελεις να σε ψεκασουν εδω γιατι στις τρεις εγκυμοσυνες που ειχα ως τωρα εχω μονο ενα παιδι! οποτε δεν ειναι αρκετο να το πιασω, πρεπει να πανε κι αλλα πραγματα καλα!

το τεστ οπως λεει και @EugenJen πρεπει να διαβαζεται μεσα στα πρωτα νομιζω 10 λεπτα γιατι μετα το αποτελεσμα δεν ειναι αξιοπιστο οποτε μπορει να ειναι ετσι για να μου αναψει τα λαμπακια η γραμμη που εμφανιζεται! δεν εχω κανει αλλο για την ωρα. ισως κανω αυριο με πρωτα πρωινα και αν ειναι θα δειξει. ισως κρατηθω ως το σαββατο πραγμα που θα το ηθελα. τωρα νομιζω ειμαι στην 26-27 μερα του κυκλου. μετα την αποξεση ο κυκλος δεν ειναι στρωμενος και δεν ξερω σιγουρα. εσυ εισαι σε φαση ωορρηξιας; δωστου να καταλαβει!

παρακολούθησες ωορρηξία να έχουμε ένα μπούσουλα πότε περιμένεις ή το πήγες στο χαλαρό??ελα ελα θα κρατηθείς μέχρι Παρασκευή για να μην απογοητεύεσαι με τα νωρίς αποτελέσματα!!Παρασκευή θα έχουμε θετικοτατο!!!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

χαχαχα πειραια μενω αλλα δε νομιζω να θελεις να σε ψεκασουν εδω γιατι στις τρεις εγκυμοσυνες που ειχα ως τωρα εχω μονο ενα παιδι! οποτε δεν ειναι αρκετο να το πιασω, πρεπει να πανε κι αλλα πραγματα καλα!

το τεστ οπως λεει και @EugenJen πρεπει να διαβαζεται μεσα στα πρωτα νομιζω 10 λεπτα γιατι μετα το αποτελεσμα δεν ειναι αξιοπιστο οποτε μπορει να ειναι ετσι για να μου αναψει τα λαμπακια η γραμμη που εμφανιζεται! δεν εχω κανει αλλο για την ωρα. ισως κανω αυριο με πρωτα πρωινα και αν ειναι θα δειξει. ισως κρατηθω ως το σαββατο πραγμα που θα το ηθελα. τωρα νομιζω ειμαι στην 26-27 μερα του κυκλου. μετα την αποξεση ο κυκλος δεν ειναι στρωμενος και δεν ξερω σιγουρα. εσυ εισαι σε φαση ωορρηξιας; δωστου να καταλαβει!

Εγώ του δίνω να καταλάβει αλλά δεν καταλαβαίνει μάλλον!! Χαχα!!

Καταλαβαίνω όσα λες και είναι λογικό να φοβάσαι.. Άσε λοιπόν να φτάσει η μέρα που περιμένεις και βλέπουμε. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Just now, EugenJen είπε:

συνέχισε να τα κάνεις μέχρι να μην βλέπεις καθόλου γραμμή, πόσες μέρες βλέπεις το αχνο??πάνω από δύο?

Εμένα το στήθος γενικά πρήζεται πονάει όλα τα κάνει κ στην ωορρηξία και στην περίοδο, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση αυτό που λές..καλό σημάδι το θεωρώ!

πωωωπωωπωπωπω ανεβασμένη θερμοκρασία θαρρώ είναι καλό όταν περιμένεις!!Αύριο είναι να ΜΗΝ σου έρθει ε???

καλά το μαλλί δεν με νοιάζει και καθόλου αν και έτυχε και το έβαψα πριν κάτι εβδομάδες αλλά είναι κ πολύ κοντά στο φυσικό μου χρώμα, τα νυχακια μου όμως δεν μπορώ να τα βλέπω αβαφτα , αμα το πει η γιατρός βέβαια δεν το συζητώ, θα το βγάλω κατευθειαν!!

παρακολούθησες ωορρηξία να έχουμε ένα μπούσουλα πότε περιμένεις ή το πήγες στο χαλαρό??ελα ελα θα κρατηθείς μέχρι Παρασκευή για να μην απογοητεύεσαι με τα νωρίς αποτελέσματα!!Παρασκευή θα έχουμε θετικοτατο!!!!!

Το αχνό το βλέπω δύο μέρες αλλά δεν είναι από το πρώτο λεπτό αρκετά ροζ.. Μετά  από 10 λεπτά(τόσο λέει να περιμένω για να σιγουρεψω αν είναι αρνητικό). Φαίνεται δηλ η ροζ γραμμουλα αλλα είναι πιο ανοιχτη από την γραμμή ελέγχου..Θα ξανακάνω το απόγευμα να δω αν αλλάζει κάτι . Δεν είχα προσέξει πόνο στο στήθος στην ωορρηξια γι'αυτό μου φάνηκε περίεργο .. 

Just now, Emylia είπε:

Όλα τα περίεργα μας συμβαίνουν τώρα που προσπαθούμε 

εμενα δε με πονάει γενικά το στήθος κάποιες φορές πονάει όταν περιμενω περίοδο αλλά νομίζω μου έχει τύχει λίγο στην ωορηξια να πονάει!!

 

εντωμεταξυ έχω ανεβασμένες θερμοκρασίες 36,9 σήμερα 

Πολύ καλό αυτό κορίτσι μου!! Άντε να είσαι η επόμενη!!!Έχεις σταθερό κύκλο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Βρε κορίτσια από χθες ξεκίνησε κάπως να με ενοχλεί το στήθος και σήμερα λίγο περισσότερο..Να είναι σύμπτωμα ωορρηξιας;; Συνήθως δεν πόνο στο στήθος τις γόνιμες μέρες. Καινούργιο είναι πάλι αυτό; Κάνω επίσης τεστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες  κ ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο σκούρο όσο η γραμμή ελέγχου και εχω μπερδευτεί...

Μπορεί να είσαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία!Εξάλλου και το τεστ,σκουραίνει λίγο-λιγο κοντευοντας τη μέρα της ωορρηξίας όπου και τελικά γίνεται ισάξια σκούρο με τη γραμμή ελέγχου!

Εσένα ξεκίνησε να σκουραίνει η γραμμουλα;

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρά πολύ σταθερό έως και την ίδια ώρα κανονικά περιμενω σήμερα κ το πρωί είχα ψηλή θερμοκρασία αλλά σύμφωνα με τη θερμομετρηση ίσως έκανα αργότερα κ να μου αργήσει από την άλλη δε πρέπει να είναι κ αξιόπιστη!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Έχω παρά πολύ σταθερό έως και την ίδια ώρα κανονικά περιμενω σήμερα κ το πρωί είχα ψηλή θερμοκρασία αλλά σύμφωνα με τη θερμομετρηση ίσως έκανα αργότερα κ να μου αργήσει από την άλλη δε πρέπει να είναι κ αξιόπιστη!!

Σήμερα ή αύριο περιμένεις; Αν έχεις σταθερό κύκλο είναι πολύ καλό σημάδι που δεν σου έχει έρθει!!!!

Just now, Hliolousti είπε:

Μπορεί να είσαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία!Εξάλλου και το τεστ,σκουραίνει λίγο-λιγο κοντευοντας τη μέρα της ωορρηξίας όπου και τελικά γίνεται ισάξια σκούρο με τη γραμμή ελέγχου!

Εσένα ξεκίνησε να σκουραίνει η γραμμουλα;

Θα δω το απόγευμα που θα ξανακάνω αν σκουρινει .. Αγχωνομαι μήπως και δεν δείξει θετικό...!!βέβαια με βάση τον κύκλο μου κάπου παρασκευή, Σάββατο θα πρέπει λογικά να κάνω ωορρηξία ..οπότε ίσως είναι νωρίς...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Σήμερα ή αύριο περιμένεις; Αν έχεις σταθερό κύκλο είναι πολύ καλό σημάδι που δεν σου έχει έρθει!!!!

Θα δω το απόγευμα που θα ξανακάνω αν σκουρινει .. Αγχωνομαι μήπως και δεν δείξει θετικό...!!βέβαια με βάση τον κύκλο μου κάπου παρασκευή, Σάββατο θα πρέπει λογικά να κάνω ωορρηξία ..οπότε ίσως είναι νωρίς...

Ξέρω πως με το να σου πω "μην αγχώνεσαι" δεν θα καταφέρω και πολλά όμως σκέψου πως με αυτό τον τρόπο ίσως μπλοκάρεις την ωορρηξία σου!!!

Ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να ετοιμάζεσαι να κάνεις μια σούπερ ντουπερ ωορρηξία,που ίσως δεν έχεις ξανακάνει σε τέτοιο βαθμο,και για αυτό να έχεις και συμπτώματα αυτή τη φορά!

Μην κόβεις τη φόρα του οργανισμού σου με το άγχος και να είσαι μέσα στην τρελή χαρά για τις υπέροχες γόνιμες μέρες που διανύεις!:-D

Εγώ στην ωορρηξία πάντα έχω πονακια,πρησμένο στήθος και ανορεξία!

Άλλες κοπέλες έχουν και αιματακι!

Όλα είναι φυσιολογικά,και το ότι πρώτη φορά νιώθεις κάτι είναι επειδή ίσως για πρώτη φορά μετά από καιρό κάνεις μια φοβερή και ευοίωνη ωορρηξία!

Σου στέλνω φιλί και θετική ενέργεια γλυκιά μου!

Just now, Emylia είπε:

Έχω παρά πολύ σταθερό έως και την ίδια ώρα κανονικά περιμενω σήμερα κ το πρωί είχα ψηλή θερμοκρασία αλλά σύμφωνα με τη θερμομετρηση ίσως έκανα αργότερα κ να μου αργήσει από την άλλη δε πρέπει να είναι κ αξιόπιστη!!

Αυτά που λες μου ακούγονται πολύ ελπιδοφόρα!!!!!:razz:

Σου εύχομαι τα καλύτερα και ένα θετικότατο τεστακι από ώρα σε ώρα!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...