Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!!

Ναι εκανα και βγήκε 190!!!!(από 83 που ήταν πριν δύο μέρες!)την επόμενη Τρίτη πάμε στη γιατρό για να δούμε σάκο και ό,τι άλλο μας αξιώσει η Παναγίτσα!!!!!

Εσύ πώς είσαι;ήθελα να σε ρωτήσω αν σου πρότεινε κάποιο συγκεκριμένο φολικό ο γιατρός σου!!!!

Τέλεια!!Μπράβο σου όλα τέλεια να πάνε!!ναι εμένα μου έχει δώσει το folidex το οποίο το παίρνω απ'όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες, προς το παρόν μου είπε το συνεχίζω και δεν αλλάζω κάτι, μου πρόσθεσε μόνο και 1 utrogestan κάθε βράδυ που είναι προγεστερόνη.

@Elenhkonόχι βρε κορίτσι μου εαν δεν είχες κάνει ωορηξία δεν θα έβγαζε γραμμή, απλά μάλλον δεν την πέτυχες στο φουλ της!Στο περίπου κατάλαβες όμως και έιχες και τις επαφούλες σου , οπότε όλα τέλεια, ασε το σωματάκι σου και τον Θεούλη τώρα να κάνουν την δουλίτσα τους!!

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IOANNAGEN είπε:

Το πρωί την πήρες? Μετά την ωορηξία εχεις πάρει θερμοκρασία να δεις πόσο σου ανεβαίνει γενικά?

Την άλλη Παρασκευή ή σήμερα? Ολα καλά θα πάνε και εφόσον δε σε πειρεάζει και στην προσπάθεια ακόμα καλύτερα! <3

Την άλλη Παρασκευή θα πάω. Άσε λόγω του προγράμματος της δουλειά το εχω αλλάξει 2 φορές το ραντεβού...! Άντε να δούμε...Σε ευχαριστώ πολύ κ σε σένα το ίδιο εύχομαι!

Just now, Emylia είπε:

Ναι ίσως κ από το ταξίδι 

σημερα ήταν 36,3

βεβαια η κανονική μου ήταν 36 πριν την ωορηξια αλλά και πάλι 

Κάνε κορίτσι μου ένα τεστακι να ηρεμήσεις. Άλλωστε έχεις σταθερό κύκλο οπότε θα δείξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@IOANNAGEN σε σκεφτόμουν χθες κορίτσι μου είχες καιρό να μας γράψεις!!όλα καλά να πάνε να φύγει κατευθείαν η κυστούλα, και βουρ μετά στις προσπάθειες!!!

@HlioloustiΚοριτσι μου εσ΄ύ τι κάνεις??Νομίζω χθες θα ΄έκανες χοριακή βγήκαν τα αποτελέσματα?

@Emylia αφαντη ακομα εεεε?? :wub:

@P.L.L. έκανα ωορρηξία 3 ημέρες νωρίτερα την παρακολουθούσα με τεστ!επίσης να ξέρεις οτι αυτό που είπες για τα δίδυμα το πέταξε κ η γιατρός λόγω της απότομης αύξησης της χοριακής!!

@Elenhkon τι έγινε με τα τεστ ωορρηξίας είχαμε εξέλιξη?

 

η αληθεια ειναι οτι η αυξηση ειναι τεραστια! η διαφορα των ημερων που την εκανες ηταν μονο δυο ημερες; αν ειδατε μονο εναν σακο και εναν λεκιθικο ασκο και εχετε διδυμα θα ειναι μονοζυγωτικα, ιδια σαν δυο σταγονες νερο! γι αυτο σου ειπε μαλλον να πατε να σε δει αμεσα. να δει αν ειναι δυο σακοι. παντως θα ειναι τελεια να εχεις δυο ολοιδια διδυμακια! κι εγω ειμαι διδυμη αλλα δεν μοιαζουμε. και θα ηθελα να κανω και διδυμα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

η αληθεια ειναι οτι η αυξηση ειναι τεραστια! η διαφορα των ημερων που την εκανες ηταν μονο δυο ημερες; αν ειδατε μονο εναν σακο και εναν λεκιθικο ασκο και εχετε διδυμα θα ειναι μονοζυγωτικα, ιδια σαν δυο σταγονες νερο! γι αυτο σου ειπε μαλλον να πατε να σε δει αμεσα. να δει αν ειναι δυο σακοι. παντως θα ειναι τελεια να εχεις δυο ολοιδια διδυμακια! κι εγω ειμαι διδυμη αλλα δεν μοιαζουμε. και θα ηθελα να κανω και διδυμα!

3 μέρες διαφορά ηταν,  ο άντρας μου χάρηκε πολύ όταν του είπε, εγω από την άλλη σκέφτηκα πόσο μου πάνε τα λευκά, γιατί θα καταλήξω σίγουρα στο τρελοκομείο!!:-D  γερό  να 'ναι και ας έρθει και διπλό!!

τι λέει το πρόγραμμα για εσένα?έκανες χοριακή??

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , EugenJen είπε:

3 μέρες διαφορά ηταν,  ο άντρας μου χάρηκε πολύ όταν του είπε, εγω από την άλλη σκέφτηκα πόσο μου πάνε τα λευκά, γιατί θα καταλήξω σίγουρα στο τρελοκομείο!!:-D  γερό  να 'ναι και ας έρθει και διπλό!!

τι λέει το πρόγραμμα για εσένα?έκανες χοριακή??

ναι, ειναι τεραστια η αυξηση για τρεις μερες διαφορα! μακαρι να ειναι διδυμα! 

εγω δεν εχω κανει ακομα τη χοριακη. λεω να παω αυριο το πρωι αν ειναι ανοιχτα. φοβαμαι μην αγχωθω και θελω να συμπεριφερομαι σα να μην ειμαι εγκυος. θα κανω κι ενα τεστ το πρωι για να βεβαιωθω πως ανεβαινει.. να μη μου ρθει καμια κεραμμυδα αν βγει αρνητικη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

ναι, ειναι τεραστια η αυξηση για τρεις μερες διαφορα! μακαρι να ειναι διδυμα! 

εγω δεν εχω κανει ακομα τη χοριακη. λεω να παω αυριο το πρωι αν ειναι ανοιχτα. φοβαμαι μην αγχωθω και θελω να συμπεριφερομαι σα να μην ειμαι εγκυος. θα κανω κι ενα τεστ το πρωι για να βεβαιωθω πως ανεβαινει.. να μη μου ρθει καμια κεραμμυδα αν βγει αρνητικη.

Όχι όχι, θα πάνε όλα τέλεια!! Μην σκέφτεσαι το κακό παρελθόν σκέψου εκείνη την εγκυμοσύνη που σου έφερε το ζουζουνι σου , έρχεται το αδερφάκι!!!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, IOANNAGEN είπε:

XAXAXA στο μυαλό μου είσαι, σκεφτόμουν να ρωτήσω το ίδιο μπας και ψεκαστώ και γω!

Καλημέρα Κορίτσια μου, Αρχικα είχα καιρό να μπω και τώρα μου έφτιαξε η μέρα με όλα αυτα τα τέλεια νεα. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, συγκινούμε πολύ και πέρνω θάρρος όταν ακόυω τέτοια. Αντε και στα δικά μας γρήγορα.

Λοιπόν εγω έβγαλα κύστη ωχρού σωματίου και πήγα νοσοκομείο από έντονες κράμπες.Μου είπε ο γιατρος μου ότι θα απορροφηθεί και να κάνω υπομονή 1-2 μήνες. Πραγματικά με έχουν μουτζώσει τι να πω.

@Elenhkon Δωσ'μου τις συμβουλές σου, ξέρω ότι και συ έχεις ανάλογο περιστατικό, Μπορώ να προσπαθώ για μωρό? Με τρόμαξαν οι γιατροί επειδή έπαθα τις κράμπες πάνω στην επαφή και μου είπαν κομμένα όλα, επαφες γυμναστικη όλα!!! Δε παω να φουντάρω καλύτερα χαχαχαχα

Καλησπερα! Ειδα κυστη κ μπηκα στο θεμα σας.. ειχα βγαλει κ γω τον ιουλιο μετα την ωορηξια, δλδ το ωαριο εγινε κυστικο. Εκανα παρακολουθηση ωορηξιας κ μου ειχε πει η γυναικολογος μου σημερα πρεπει να σπασει το ωοθηλακιο.. την επομενη μερα ειχα πονους εντονους κ πηγα παλι να κανω υπερηχο κ ηταν ακομα εκει, νομιζω 3,8 ητανε, καπου εκει. Μου εδωσε αντιβιωση κ προβιοτικα για 2 εβδομαδες. Ηρεμησε οσο περνουσαν οι μερες ο πονος, πιο πολυ ενοχληση ηταν, οταν καθομουν, οταν εκανα κατι αποτομο. Ειχα σταματησει το τζιμ γτ φοβομουν μηπως σπασει. Για επαφες ουτε καν ηθελα!! Στην επομενη περιοδο εφυγε πηγα κ το τσεκαρα, το καταλαβα κιολας γτ δεν ειχα ουτε πονους ουτε ενοχληση. Μην ανυσηχεις οι κυστες φευγουν με τη περιοδο..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Τέλεια!!Μπράβο σου όλα τέλεια να πάνε!!ναι εμένα μου έχει δώσει το folidex το οποίο το παίρνω απ'όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες, προς το παρόν μου είπε το συνεχίζω και δεν αλλάζω κάτι, μου πρόσθεσε μόνο και 1 utrogestan κάθε βράδυ που είναι προγεστερόνη.

@Elenhkonόχι βρε κορίτσι μου εαν δεν είχες κάνει ωορηξία δεν θα έβγαζε γραμμή, απλά μάλλον δεν την πέτυχες στο φουλ της!Στο περίπου κατάλαβες όμως και έιχες και τις επαφούλες σου , οπότε όλα τέλεια, ασε το σωματάκι σου και τον Θεούλη τώρα να κάνουν την δουλίτσα τους!!

Τέλεια!!!!Κι εμένα φολιντεξ!Για προγεστερόνη δε μου είπε κάτι ομως....ισως όταν θα πάω στον πρώτο υπέρηχο ε;

εύχομαι όλα να μας πάνε όπως πρέπει και να λέμε ευχάριστα μόνο!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα! Ειδα κυστη κ μπηκα στο θεμα σας.. ειχα βγαλει κ γω τον ιουλιο μετα την ωορηξια, δλδ το ωαριο εγινε κυστικο. Εκανα παρακολουθηση ωορηξιας κ μου ειχε πει η γυναικολογος μου σημερα πρεπει να σπασει το ωοθηλακιο.. την επομενη μερα ειχα πονους εντονους κ πηγα παλι να κανω υπερηχο κ ηταν ακομα εκει, νομιζω 3,8 ητανε, καπου εκει. Μου εδωσε αντιβιωση κ προβιοτικα για 2 εβδομαδες. Ηρεμησε οσο περνουσαν οι μερες ο πονος, πιο πολυ ενοχληση ηταν, οταν καθομουν, οταν εκανα κατι αποτομο. Ειχα σταματησει το τζιμ γτ φοβομουν μηπως σπασει. Για επαφες ουτε καν ηθελα!! Στην επομενη περιοδο εφυγε πηγα κ το τσεκαρα, το καταλαβα κιολας γτ δεν ειχα ουτε πονους ουτε ενοχληση. Μην ανυσηχεις οι κυστες φευγουν με τη περιοδο..

Καλώς την !! Και μένα κυστικό ωοθυλάκιο ήταν! Ελπίζω να έχει φύγει όταν πάω για υπέρηχο αλλα με τη γκντεμια μου δεν το πιστεύω.χαχαα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Τέλεια!!!!Κι εμένα φολιντεξ!Για προγεστερόνη δε μου είπε κάτι ομως....ισως όταν θα πάω στον πρώτο υπέρηχο ε;

εύχομαι όλα να μας πάνε όπως πρέπει και να λέμε ευχάριστα μόνο!

Ναι λογικά θα σου πει στον υπέρηχο αν κ από άλλες κοπέλες έχω διαβάσει ότι δεν το δίνουν όλοι οι γιατροί αμέσως..ο κάθε γιατρός έχει κ δικό του τρόπο αντιμετώπισης!! 

Μακάρι όλα να μας πάνε κατευχην, και με τα μπεμπακια μας κ με τα δυσάρεστα που μας βρήκαν! Εμείς θα κρατήσουμε την αισιοδοξία μας κ θα τα ξεπεράσουμε όλα!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι λογικά θα σου πει στον υπέρηχο αν κ από άλλες κοπέλες έχω διαβάσει ότι δεν το δίνουν όλοι οι γιατροί αμέσως..ο κάθε γιατρός έχει κ δικό του τρόπο αντιμετώπισης!! 

Μακάρι όλα να μας πάνε κατευχην, και με τα μπεμπακια μας κ με τα δυσάρεστα που μας βρήκαν! Εμείς θα κρατήσουμε την αισιοδοξία μας κ θα τα ξεπεράσουμε όλα!

Όλα γίνονται για κάποιο λόγο....και τα μπεμπακια ηρθαν τώρα για να απαλύνουν τις δυσκολίες και τα προβλήματα! ευλογία!

Με καλή διάθεση όλα περνούν:)

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenhkon είπε:

Καλώς την !! Και μένα κυστικό ωοθυλάκιο ήταν! Ελπίζω να έχει φύγει όταν πάω για υπέρηχο αλλα με τη γκντεμια μου δεν το πιστεύω.χαχαα!!

Θα φυγει με τη περιοδο, μη σκας, κυστη ειναι.. Θυμαμαι οτι μολις αδιαθετησα, καθαρισα κ πηγα παλι για υπερηχο ειχε απορροφηθει απλα ειχε αφησει κατι σαν ιχνος να το πω..σαν σκια να το πω..τπτ απολυτως δεν ηταν.. Απλα αν πηγαινα σε αλλο γιατρο θα μου ελεγε, βλεπω οτι εκανες κυστικο ωοθηλακιο..αυτο μονο, τπτ αλλο δεν θα θυμασαι, θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@EugenJen Συγχαρητήρια για την εξέλιξη του τοκετού σου και εύχομαι περαστικά στον πατέρα σου.

Εύχομαι σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα από την επόμενη που θα πάρει σειρά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι... εχω κυκλο πςριοδου 28-30 επαφες τον προηγουμενο μηνα ειχα 1 μερα πριν την ωορηξια και μια μερα μετα (με βαση την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου)εκτος απο αυτες τις μερες ειχα και αλλες φορες επαφη ..σημερα διανυω την 3η μερα καθυστερησης ,εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι σαν αυτα τις περιοδου και το στηθος παρα πολυ λιγο πρησμενο..σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να κανω κατευθειαν τεστ εγκυμοσυνης(φοβουμενη μηπως ειναι καποια διαταραχη κυκλου και απογοητευθω) τι γνωμη εχετε? Και συγνωμη για το κατεβατο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...