Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ γέννησα στο Αττικό το πρώτο και η γιατρός μου δεν ζήτησε ποτέ τίποτα και ήταν εκεί στην γέννα. Φέτος έφυγε από το Αττικό και πηγε στο Έλενα και εννοείται ότι την ακολούθησα. Πήγα για έναν υπέρηχο μόνο. Γιατί τους 2 πρώτους τους πρόλαβα στο Αττικό. Θέλω να ρωτήσω οποία ξέρει η αίθουσες τοκετού πως είναι? Είναι σε νορμάλ κατάσταση? Γιατί εκεί στον πρώτο στους υπερήχους που περνάς απέξω από τη αίθουσα τοκετών είδα ότι απέξω ούτε καρέκλες έχει να κάτσεις κι καθοντουσαν κάποιοι κάτω και περίμεναν. 

 Αν θες πες μας την εμπειρία σου απο την γιατρό σου στα ραντεβού και στην γέννα. Με ενδιαφέρει και προσωπικά ,  αλλά να υπάρχουν οι πληροφορίες και για άλλες μανούλες!!! 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Θα διαφωνήσω εδώ. Ίσως να είμαι κ από τις λιγες εξαιρέσεις αλλά ο δικός μου γιατρός δε ζήτησε ούτε τότε αλλά ούτε κ τώρα "φακελάκι". Και γέννησα κανονικά και φυσιολογικά μαζί του. Κυριολεκτικά μαζί του όμως. Ήταν από την αρχή εκεί μέχρι το τέλος. Εννοείτε οως του δώσαμε λεφτά αλλά όχι ταρίφα. Λεφτά που μποτουσαμε να διαθέσουμε εμείς. 

Ποιος ήταν ο γιατρός σας? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ γέννησα στο Αττικό το πρώτο και η γιατρός μου δεν ζήτησε ποτέ τίποτα και ήταν εκεί στην γέννα. Φέτος έφυγε από το Αττικό και πηγε στο Έλενα και εννοείται ότι την ακολούθησα. Πήγα για έναν υπέρηχο μόνο. Γιατί τους 2 πρώτους τους πρόλαβα στο Αττικό. Θέλω να ρωτήσω οποία ξέρει η αίθουσες τοκετού πως είναι? Είναι σε νορμάλ κατάσταση? Γιατί εκεί στον πρώτο στους υπερήχους που περνάς απέξω από τη αίθουσα τοκετών είδα ότι απέξω ούτε καρέκλες έχει να κάτσεις κι καθοντουσαν κάποιοι κάτω και περίμεναν. 

Ιού ,δεν έχω τσεκαρει αυτό που λες για την αίθουσα τοκετού.. ευελπιστώ να μην είναι τόσο χάλια σε θέμα καθισμάτων..εκτός κ αν ρε συ κάθονται εκεί στην αναμονή οι συγγενείς,εκεί που είναι τα ταμεία.. όσο για το αν παίρνουν λεφτά η όχι προφανώς είναι αναλόγως τον γιατρό απ' ότι κατάλαβα..εμένα ο δικός μ μου ζήτησε κάτι τις..για την ακρίβεια τον ρώτησα αν θα μας κοστίσει κάτι η γέννα κ μου λέει "ε αν είστε κ εσείς εντάξει με αυτό στα 500€ + την επισκληριδιο αν θελήσετε".. τώρα επειδή γενικά τον εμπιστεύομαι σαν ιατρό κ δε θέλω να ψάχνω αλλον του είπα οκ.. τουλάχιστον γλυτώνω τα υπόλοιπα ραντεβού κ υπερήχους καθώς πάω στα πρωινά πάντα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Ιού ,δεν έχω τσεκαρει αυτό που λες για την αίθουσα τοκετού.. ευελπιστώ να μην είναι τόσο χάλια σε θέμα καθισμάτων..εκτός κ αν ρε συ κάθονται εκεί στην αναμονή οι συγγενείς,εκεί που είναι τα ταμεία.. όσο για το αν παίρνουν λεφτά η όχι προφανώς είναι αναλόγως τον γιατρό απ' ότι κατάλαβα..εμένα ο δικός μ μου ζήτησε κάτι τις..για την ακρίβεια τον ρώτησα αν θα μας κοστίσει κάτι η γέννα κ μου λέει "ε αν είστε κ εσείς εντάξει με αυτό στα 500€ + την επισκληριδιο αν θελήσετε".. τώρα επειδή γενικά τον εμπιστεύομαι σαν ιατρό κ δε θέλω να ψάχνω αλλον του είπα οκ.. τουλάχιστον γλυτώνω τα υπόλοιπα ραντεβού κ υπερήχους καθώς πάω στα πρωινά πάντα..

Κοίτα με αυτά που εχω διαβάσει καλά μου φαίνονται τα λεφτά, εγω περίμενα στα 1000 ευρω....

Μην παρεξηγηθώ, το αν πρέπει ή όχι είναι άλλη κουβέντα, εγω κρίνω με βάση τα όσα έχω διαβάσει. Προσωπική εμπειρία δεν έχω ακόμα. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κοίτα με αυτά που εχω διαβάσει καλά μου φαίνονται τα λεφτά, εγω περίμενα στα 1000 ευρω....

Μην παρεξηγηθώ, το αν πρέπει ή όχι είναι άλλη κουβέντα, εγω κρίνω με βάση τα όσα έχω διαβάσει. Προσωπική εμπειρία δεν έχω ακόμα. 

Εσύ φραουλίτσα τις προηγούμενες γέννες σε ιδιωτικό τις έκανες ε? Εκεί πόσα παίρνει ο γιατρός..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/2/2020 at 9:23 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλημερα. Γέννησα στο Έλενα το 2018 το 1ο παιδάκι μου και τώρα πρώτα ο Θεός σε λίγους μήνες το 2ο παιδάκι.  Ειχα γιατρό από εκεί μέσα. Πήγαινα και πάω σε πρωινά για υπέρηχο κτλ (αλλά και σε απόγευμα να πήγαινα πάλι δε θα μου έπαιρνε λεφτά. Απλά το απόγευμα είχε μεγάλη αναμονή). Ενώ το πρωί πάω 8 κ15 και σε μια ώρα έχω τελειώσει. Η πτέρυγα είναι ανακαινισμενη, τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα. Τα λεφτά που θα πληρώσεις πάνε αναλογικά με το ταμείο που είσαι και με το δωμάτιο που θα διαλέξεις. Εγώ τότε είχα δει τα δίκλινα, μονόκλινα και μονόκλινα λουξ. Κατέληξα σε μονόκλινα λουξ. Μπαίνανε κ καθαριζανε 2 φορές την ημέρα. Το φαγητό πολύ ωραίο (το λέω εγώ που είναι πολύ δύσκολη γενικά). Όλη μέρα μπορούσες να έχεις μέχρι 2 συνοδούς. Οι μαιες πολύ καλές. Το μωρο μόνιμα δίπλα σου. Είτε γεννήσεις φυσιολογικά είτε με καισαρική σε κρατάνε μέσα υποχρεωτικά 4 βράδυα. Εγώ γέννησα φυσιολογικά. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Ότι άλλο χρειαστείτε ρωτήστε με. 

Θυμάσαι πόσα χρήματα έδωσες για το δωμάτιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εσύ φραουλίτσα τις προηγούμενες γέννες σε ιδιωτικό τις έκανες ε? Εκεί πόσα παίρνει ο γιατρός..?

Ναι το προηγούμενο το είχα γεννήσει σε ιδιωτικό. Το σκεφτόμουν και τότε για δημόσιο νοσοκομείο, είχα πάει στο αττικό, συνάντησα ένα γιατρό που δεν μου άρεσε, και το φοβήθηκα. 1500 ευρώ ζήτησε ο γιατρός και 50 ευρω το ραντεβού, απλά στο ένα ραντεβού πλήρωνες στο άλλο όχι. Η αμοιβή του γιατρού δεν με ενοχλεί,  γιατί ανταμείβεις τις υπηρεσίες και το χρόνο που σου αφιερώνει. Το νοσοκομείο δεν νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά. Μαζί με την αμοιβή του γιατρού σύνολο ήταν 5000 ευρω πριν 4 χρόνια.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ναι το προηγούμενο το είχα γεννήσει σε ιδιωτικό. Το σκεφτόμουν και τότε για δημόσιο νοσοκομείο, είχα πάει στο αττικό, συνάντησα ένα γιατρό που δεν μου άρεσε, και το φοβήθηκα. 1500 ευρώ ζήτησε ο γιατρός και 50 ευρω το ραντεβού, απλά στο ένα ραντεβού πλήρωνες στο άλλο όχι. Η αμοιβή του γιατρού δεν με ενοχλεί,  γιατί ανταμείβεις τις υπηρεσίες και το χρόνο που σου αφιερώνει. Το νοσοκομείο δεν νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά. Μαζί με την αμοιβή του γιατρού σύνολο ήταν 5000 ευρω πριν 4 χρόνια.

Συγγνώμη προηγουμένως για των πληθυντικό..είχα δει τα δυο σου sticker αλλά δεν είχα παρατηρήσει τι γράφουν.. ειλικρινά συγγνώμη. 

Λοιπόν που λες ,ούτε εγώ είμαι αντίθετη στην αμοιβή του γιατρού,ακόμη κ στο δημόσιο δε με νοιάζει να δώσω το κάτι τις..αλλά τώρα 5000€ ρε φίλη για μια γέννα όχι..

Δημόσιο κ ξανά δημόσιο..στη τελική παίρνεις κ ένα δωμάτιο μονοκλινο δίνεις 400€ για 4 μέρες κ είσαι σούπερ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Συγγνώμη προηγουμένως για των πληθυντικό..είχα δει τα δυο σου sticker αλλά δεν είχα παρατηρήσει τι γράφουν.. ειλικρινά συγγνώμη. 

Λοιπόν που λες ,ούτε εγώ είμαι αντίθετη στην αμοιβή του γιατρού,ακόμη κ στο δημόσιο δε με νοιάζει να δώσω το κάτι τις..αλλά τώρα 5000€ ρε φίλη για μια γέννα όχι..

Δημόσιο κ ξανά δημόσιο..στη τελική παίρνεις κ ένα δωμάτιο μονοκλινο δίνεις 400€ για 4 μέρες κ είσαι σούπερ!!

Δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι και μην ζητάς συγγνώμη!! Δεν φταις κάπου

Τώρα για το νοσοκομείο, ακριβώς όπως τα λες. Και ήμουν σε τρίκλινο και επειδή είχα ανχος μην ροχαλιζω και ενοχλώ δεν κοιμόμουν κιόλας!!! Και εχω αλλεργία στα λουλούδια, εμένα δεν μου είχαν φέρει, είχαν φέρει στα άλλα κορίτσια όμως και εβηχα και ήμουν με καισαρική και υπέφερα!!! Άστα!!! Δημόσιο και μονοκλινο με χίλια!!! Το μόνο ότι θέλω να βρω έναν γιατρό που να είναι άνθρωπος γιατί τέτοιος μου ταιριάζει!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα απαντήσω εδώ συγκεντρωτικα σε όλες. Οι αίθουσες τοκετού είναι μια χαρά. Στην αρχή μέχρι να φτάσεις διαστολή 10 είσαι μόνη σου με τν άντρα σου (αφοσον περάσει το σεμινάριο) σε ένα δωμάτιο με καρδιοτοκογραφο στην κοιλια. Όντως οι συγγενείς είναι από έξω κ δεν έχει καρέκλες να καθίσουν. Όταν φτάσεις διαστολή 10 σε πάνε στην αίθουσα τοκετού. Μαζί και ο άντρας σου ο γιατρός οι μαιες και ανάλογα την ώρα μπορεί να έχει και τους ειδικευομένος να κοιτάνε από μακρυά. (συγνώμη για τα ορθογραφικά απλά τα γράφω όσο πιο γρήγορα μπορώ γτ έχω κ την μικρη μου). 

Υπάρχουν γιατροί που ζητάνε λεφτά και δεν εμφανίζονται καν στην γέννα. Δεν είμαι κατά στο να ζητάει λεφτά ο γιατρός και ας ειναι κ δημόσιο το νοσοκομείο. Γτ θα έρθει ότι ώρα τν πάρεις τηλ να σε ξεγεννήσει. Για μένα βασικό ήταν αυτό και να σηκώνει το τηλ αν χρειαστώ κάτι. 

Εγώ διάλεξα μονοκλινο λουξ και με βάση το ταμείο μου πλήρωσα 450ευρω.

Αν υπάρχει κάποιο ερώτημα που δε απάντησα κορίτσια πες τς μου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Mpimpikos είπε:

Κορίτσια θα απαντήσω εδώ συγκεντρωτικα σε όλες. Οι αίθουσες τοκετού είναι μια χαρά. Στην αρχή μέχρι να φτάσεις διαστολή 10 είσαι μόνη σου με τν άντρα σου (αφοσον περάσει το σεμινάριο) σε ένα δωμάτιο με καρδιοτοκογραφο στην κοιλια. Όντως οι συγγενείς είναι από έξω κ δεν έχει καρέκλες να καθίσουν. Όταν φτάσεις διαστολή 10 σε πάνε στην αίθουσα τοκετού. Μαζί και ο άντρας σου ο γιατρός οι μαιες και ανάλογα την ώρα μπορεί να έχει και τους ειδικευομένος να κοιτάνε από μακρυά. (συγνώμη για τα ορθογραφικά απλά τα γράφω όσο πιο γρήγορα μπορώ γτ έχω κ την μικρη μου). 

Υπάρχουν γιατροί που ζητάνε λεφτά και δεν εμφανίζονται καν στην γέννα. Δεν είμαι κατά στο να ζητάει λεφτά ο γιατρός και ας ειναι κ δημόσιο το νοσοκομείο. Γτ θα έρθει ότι ώρα τν πάρεις τηλ να σε ξεγεννήσει. Για μένα βασικό ήταν αυτό και να σηκώνει το τηλ αν χρειαστώ κάτι. 

Εγώ διάλεξα μονοκλινο λουξ και με βάση το ταμείο μου πλήρωσα 450ευρω.

Αν υπάρχει κάποιο ερώτημα που δε απάντησα κορίτσια πες τς μου. 

Να σου ζήσει η μικρή σου!!! Να σαι καλά και για τις τόσες λεπτομέριες που μας δίνεις!! Αν δεν σε βάζω σε κόπο σου ζητώ συγγνώμη!!! Μήπως θα μπορούσες να μας πεις το όνομα του γιατρού σου; Και απο ότι κατάλαβα είσαι ευχαριστημένη έτσι; Και πάλι να είσαι καλά!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Mpimpikos είπε:

Κορίτσια θα απαντήσω εδώ συγκεντρωτικα σε όλες. Οι αίθουσες τοκετού είναι μια χαρά. Στην αρχή μέχρι να φτάσεις διαστολή 10 είσαι μόνη σου με τν άντρα σου (αφοσον περάσει το σεμινάριο) σε ένα δωμάτιο με καρδιοτοκογραφο στην κοιλια. Όντως οι συγγενείς είναι από έξω κ δεν έχει καρέκλες να καθίσουν. Όταν φτάσεις διαστολή 10 σε πάνε στην αίθουσα τοκετού. Μαζί και ο άντρας σου ο γιατρός οι μαιες και ανάλογα την ώρα μπορεί να έχει και τους ειδικευομένος να κοιτάνε από μακρυά. (συγνώμη για τα ορθογραφικά απλά τα γράφω όσο πιο γρήγορα μπορώ γτ έχω κ την μικρη μου). 

Υπάρχουν γιατροί που ζητάνε λεφτά και δεν εμφανίζονται καν στην γέννα. Δεν είμαι κατά στο να ζητάει λεφτά ο γιατρός και ας ειναι κ δημόσιο το νοσοκομείο. Γτ θα έρθει ότι ώρα τν πάρεις τηλ να σε ξεγεννήσει. Για μένα βασικό ήταν αυτό και να σηκώνει το τηλ αν χρειαστώ κάτι. 

Εγώ διάλεξα μονοκλινο λουξ και με βάση το ταμείο μου πλήρωσα 450ευρω.

Αν υπάρχει κάποιο ερώτημα που δε απάντησα κορίτσια πες τς μου. 

Σευχαριστουμε πολύ για τις απαντήσεις.. να χαίρεσαι το μικρακι σου!! Θα θελα κι εγώ το όνομα του γιατρού όπως η φραουλίτσα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ξέρω τα καλύτερα για τον κύριο Κυριακοπουλο είναι διευθυντής εκεί ίσως πάρει κάτι τις αλλά εξαιρετικός άνθρωπος και επιστήμονας κ σε θυμάται από τη πρώτη επίσκεψη αν τον πάρεις τηλ μετα..είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού με επισκληριδιο αν επιθυμεί η γυναίκα βέβαια κ βάζει κ τον πατέρα πολύ κοντά σε όλη τη διαδικασία της κύησης κ της γεννας. Δε δίνει αχρειαστα φάρμακα κ μπορείς να πηγαίνεις στα πρωινα που εφημερεύει για να μη πληρώνεις τπτ.

επίσηςέχω γνωρίσει από κοντά τυχαία κ τον κύριο Παπαδη και είναι κ αυτός πολύ χαμογελαστός κ φιλικός αλλά δε ξέρω για αυτόν περισσότερες λεπτομέρειες.. 

Αυτά από εμένα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ κορίτσια ξέρω τα καλύτερα για τον κύριο Κυριακοπουλο είναι διευθυντής εκεί ίσως πάρει κάτι τις αλλά εξαιρετικός άνθρωπος και επιστήμονας κ σε θυμάται από τη πρώτη επίσκεψη αν τον πάρεις τηλ μετα..είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού με επισκληριδιο αν επιθυμεί η γυναίκα βέβαια κ βάζει κ τον πατέρα πολύ κοντά σε όλη τη διαδικασία της κύησης κ της γεννας. Δε δίνει αχρειαστα φάρμακα κ μπορείς να πηγαίνεις στα πρωινα που εφημερεύει για να μη πληρώνεις τπτ.

επίσηςέχω γνωρίσει από κοντά τυχαία κ τον κύριο Παπαδη και είναι κ αυτός πολύ χαμογελαστός κ φιλικός αλλά δε ξέρω για αυτόν περισσότερες λεπτομέρειες.. 

Αυτά από εμένα..

Σευχαριστουμε πολύ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ κορίτσια ξέρω τα καλύτερα για τον κύριο Κυριακοπουλο είναι διευθυντής εκεί ίσως πάρει κάτι τις αλλά εξαιρετικός άνθρωπος και επιστήμονας κ σε θυμάται από τη πρώτη επίσκεψη αν τον πάρεις τηλ μετα..είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού με επισκληριδιο αν επιθυμεί η γυναίκα βέβαια κ βάζει κ τον πατέρα πολύ κοντά σε όλη τη διαδικασία της κύησης κ της γεννας. Δε δίνει αχρειαστα φάρμακα κ μπορείς να πηγαίνεις στα πρωινα που εφημερεύει για να μη πληρώνεις τπτ.

επίσηςέχω γνωρίσει από κοντά τυχαία κ τον κύριο Παπαδη και είναι κ αυτός πολύ χαμογελαστός κ φιλικός αλλά δε ξέρω για αυτόν περισσότερες λεπτομέρειες.. 

Αυτά από εμένα..

Να σαι καλά θα τον εχω υπόψιν μου!! Για τον Παπαδή είχα διαβάσει πολλά θετικά, αλλά δεν σηκώνουν καν το τηλέφωνο στο γραφείο του για να κλείσεις ραντεβού . Σίγουρα είναι καλος γιατρός αλλά αν έχει πολύ κόσμο δεν ξέρω αν θα μπορεί να ασχοληθεί ουσιαστικά.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...